Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

sirinka
5. mar 2009

lindalop a ty si v ktorom tt? lebo podla profilu to na porod nevyzera 😅

mona1111
5. mar 2009

Ahojte vsetci. Uz som sa sama seba rano pytala kde ste kto.
lenullkak - ja neviem ale ja mam niekedy pocit, ze nas malicky ma nejake pravidelne tukanie do bruska. Vraj sa mu vtedy cka, tak neviem. Inak moj vystraja vo vecernych hodinach. Dnes len sa trosku ponatahoval, trosku ma kopol, ale inac je to kludas. Dufam, ze mu to vydrzi aj ked sa narodi. 🙂
petra1985 dufam, ze nam ten spolocny termin aj vyjde a po porode hned napiseme nase zazitky 😀

myamya
5. mar 2009

čau sirinka,koľko sa vlastne môže prenášať 10 dni? a potom to musia vyvolať?

mona1111
5. mar 2009

myamya - moja kamoska mala prvy termin porodu 22.10.2008 a potom jej lekar dal este dva terminy a maly sa jej narodil 8.11.208. Druha kamoska prenasala viac ako tyzden a potom jej porod vyvolali.

sirinka
5. mar 2009

myamya tusim dva tyzdne je hranica, ale v dnesnej dobe vacsinou vyvolaju skor 😉 a ak mas zazmluvneneho lekara, tak istotne ti to pekne naplanuje, ak by sa dovtedy nepodarilo...

veronika81
5. mar 2009

lenulka, tiež občas cítim malého, ako ho strasie, presne ako keby "elektrinou" 😀 Štikútku mávame tiež, to už poznám, ale toto je také iné. Neviem z čoho to je, dúfam to neznamená nič zlé..

veronika81
5. mar 2009

mya, tak ešte nič? No ak sa púšťa zátka, vyzerá to nádejne. Som zvedavá, čo ti povedia v piatok. Ak by niečo, tak prajem hlavne rýchly a čo najmenej bolestivý pôrod. A ak môžem, hlásim sa do radu na pôrod za tebou 😀

Ozaj baby a čo epidurálka??

petra1985
5. mar 2009

jaaj baby no ja tu mam hotovu knizku z toho prave som vsetko docitala 😀

lenullka bud tak dobra to flitrikove meno a babatko v tom okienku 😀 toto by som chcela..

hmmm lindalop ty by si chcela nejako skoro rodit podla profilu🙂

myamya tak este nic?🙂 no ked ti odisla hlienova zatka tak to uz bude coskoro neboj sa 😀 presne mne bolo povedane, ze hlienova zatka je nieco take ako soplik ja som tiez myslela, ze to nieco krvave bude .. hej myamya hlavne ma vie riadne rozosmiat ked ma tak silno kopne az to boli 😒 ale aspon viem, ze zije zlaticko moje🙂

lenullka ja citim take ako keby sa mi zvlnila plodova voda ked sa pohne mozno to je to iste co citis ty🙂

mona1111 nooo ale tak ja mam v tehu knizke prvy najpresnejsi termin 29.3 tu to napisalo, ze 28.3 tak neviem preco.. a tak mam dalsi 3.4. a dalsi 5.4..... ta to tak.. takze v tom case od 29.3 do 5.4 by som mala rodit vraj tak ja uz neviem🙂)

petra1985
5. mar 2009

veronika moja teta je porodna sestra bude pri mne ked budem rodit a povedala, ze epiduralku mi neda... ze naco ze to sa da v pohode zvladnut, ze ziadna epiduralka nebude.. ta tak to vyzera so mnou 🙂 zda sa, ze si porod uzijem hehe.. akurat mi povedala, ze si mam kupit vitaminy tiamin (Thiamin) a mam to brat od 21.3 ze to zmakcuje maternicu ci co ani presne neviem, ze porod je tym padom menej bolestivy.. ze to ide lahsie no tak som zvedava lebo o tomto sposobe som este nepocula 🙂

myamya
5. mar 2009

epidurálka? je to každého osobná vec, ale ja si ju dávam určite, možno by som to zvládla aj bez, ale nebudem riskovať 😀 nechcem viac trpieť, keď nemusím.

petra: to je super, že máš tetu pôrodnú sestru, ona ti aspoň pomôže, hlavne psychicky, niekedy je lepšie, keď je k tebe milší personál ako doktor, preto mám nachystané čokoládky a kávičky 😅 treba nie? 😀

inak mohli by sme si tu písať aj po pôrode, nie? keď sme sa tu už tak spoznali 😎

myamya
5. mar 2009

ozaj Petra ten vitamin Thiamin ma zaujima, asi to prestudujem 😎

petra1985
5. mar 2009

myamya nooo aj priatel aj teta.. len o priatela sa trosku bojim lebo on viac stresuje ako ja 😵 staci ze kus vzdychnem a uz ze co co ze co mi je co ma boli ah jaj.. ale silou mocou chce ist tak dufam, ze nebudu ratovat skor jeho ako mna heheh.. najlepsie je presne sa spravat milo k personalu lebo som pocula, ze to ked ty si drza abo co ta mas smolu 😀 ked nemas byt preco ta pohoda.. ja som zas clovek taky ze ked vidim, ze je ku mne niekto neprijemny tak som aj ja tak sa bojim, zeby som sa tam s nejakou nedostala do neprijemnosti🙂

a s tym pisanim suhlasim lebo potom by sme sa uz tu asi tak lahko nenasli tu🙂)

petra1985
5. mar 2009

ten tiamin som citala, ze to je na svaly ked mas krce a tak.. tak mozno na tom nieco je🙂

myamya
5. mar 2009

no ja chcem, teda aj sme sa dohodli s mužom, že pôjde, ale vidím na ňom obavy, ale keď ja chcem aby bol pri mne, ale zas nútiť ho nebudem, i keď on tvrdí, že strašne chce ísť, ale viem, že sa aj bojí, lebo on má slabý žalúdok 😖

inak ja sa asi najviac z celého pôrodu bojím toho zašívania, preto chcem aj hlavne epidurálku, snad to s nou tak nebude bolieť, neviem prečo nič ma tak nestresuje ako to zašívanie 😖

petra1985
5. mar 2009

no to sitie desi aj mna.. ale vraj sa ani nemusime potrhat a nemusia nas zasivat.. a ked to umrtvia tak si myslim, ze pohoda.. desi ma to ale nemam az taky strach lebo viem, ze uz babo bude na svete a bude po vsetkom uvidis nakoniec si budeme hovorit, ze to sitie bol slaby odvar🙂

myamya
5. mar 2009

no to dúfam, že to bude nič, inak ja celkom dobre znášam bolesť tak som zvedavá, ale u nás myslím, že všetky preventívne strihajú 😒 takže žiadna sláva

mona1111
5. mar 2009

Aj moj manzel chce ist k porodu. Ja si myslim, ze to bude dobre aspon mi doda silu a aj personal sa urcite bude ku mne spravat inak ked tam bude. Je to taka dobra psychicka podpora. Aj ja suhlasim, aby sme si tuna pisali aj ked uz budeme doma z porodnice aspon si vymenime zazitky dufam, ze budu prijemne 😀 .

petra1985 aj mna zaujal ten vitamin asi tiez budem studovat a pripadne sa na to opytam mojej lekarky ci nahodou nieco o nom nevie.

Ja budem rodit bez epi. Bola som aj na predporodnej priprave tam nam o epiduralke vela vysvetlovali, kamaratka co ju mala tak hovorila, ze aj na buduce bude rodit len s epi. Ja mam skoliozu chrbtice takze by som sa bala ze mi to zle pichnu.

mercy
autor
6. mar 2009

Ja budem rodiť sekciou,ale to tu viem asi ako jediná🙂Oddnes mi začali puchnúť nohy, už to ide fakt doprdele...vy ste tu ani jedna nie ste druhorodičky, mňa vyčerpáva aj môj synátor, ktorý zaspáva večer o pol jedenástej 😝Ale už mám aspoň väčšinu vecí pochystanú a ožehlenú...

mona1111
6. mar 2009

mercy - uz sa nam to pomaly ale isto krati. Ja som vcera tiez zehlila nejake vecicky, ale este nemam nachystanu tasku. Tak sa musim do toho pustit. Dnes som sa vobec nevyspala o druhej rano ma zacala palit zaha,a uz spanie bolo o nicom.

petra1985
6. mar 2009

myamya tak to fakt nie je ziadna slava ked preventivne strihaju ta to cisty blud sak ked nemusia.. a o oleji na masaz hradze ste nepoculi? vraj to pomaha len ked preventivne strihaju tak ti to bude asi na figu 😒 ale ten nastrih vraj nie je citit vobec.. a potom uz ked si zasita tak to stipka akurat ked budeme chodit curat tak si myslim, ze si uzijeme ☹

mona no je to urcite ovela lepsie mat pri sebe niekoho kazdy to odporuca ved ked sa da tak preco nie🙂
na ten vitamin sa musim popytat viac ale ked mi to kazala asi vie preco tak to vyskusam isto.. ja napr. mam aj strach z epiduralky, ze to pichnu zle alebo co tu v Presove mame s priatelom strasne zle skusenosti s nasim zdravotnictvom.. jemu vyberali slepak a mu tak dodrbali brucho, ze az ma tam velku a skaredu jazvu zosivali mu to asi na 3krat ani raz neumrtvili sa natrapil tiez dost sa smejem, ze teraz som na rade ja, ze on uz raz rodil 😀

mercy ja som najprv chcela sekciou mne operovali pred rokom oci laserom.. tak som sa bala, ze ci sa mi to nemoze vratit spat alebo sa nieco akosi poskodit ale ocna mi povedala, ze vsetko je ok tak mozem aj normalne ale furt tam je ten strach ale rozhodla som sa normalne.. moj porodnik vacsinou robi sekcie a zjavne to robi rad lebo stale mi hovori dookola, ze mam pocitat aj so sekciou keby nieco nastalo nejake tie komplikacie zas mi povedal, ze potom premeriame panvu a babatko podla toho ake je velke aby sme vedeli ci mozem vobec normalne rodit.. sa normalne bojim ze si nieco vymysli len aby ma rezal🙂) vsetko ma svoje pre aj proti po sekcii zena aspon nie je strapena.. no a mas to pestre doma sa nenudis aspon so synom🙂 budes mat maleho pomocnika🙂 ja uz by som tak chcela babo mat tu konecne ho vidiet ah jaj.. mam pocit, ze ten mesiac bude trvat vecnost..

inak neska mam nejake krce neviem ci to tak divne kope alebo co ale bolestive je to dost ooooh.. a pocujem take ako pukanie alebo praskanie tam kde ma nozicky teda pod prsiami ste to poculi niekedy? sem tam tak nieco praskne slabunko .. ja uz mam strach z kazdeho dna co pride🙂

mona1111
6. mar 2009

petra1985 - ja mam tiez strach, lebo moj malicky je strasne ale strasne lenivy. vidno ze je to chlapec 🙂
Cez den sa hybe malo, sem tam nieco ma v brusku buchne ale to je vsetko. A vo vecernych hodinach je to trosku aktivnejsie ale v noci opat spinka, sem tam v skorych rannych hodinach ho citim ako sa mrvi v brusku, ale to je vsetko. Je to hrozny pocit mat strach a tiez by som to uz chcela mat za sebou a konecne ho vidiet...

petra1985
6. mar 2009

ved to je to hrozne tak ani nevieme co s nimi je ci su ok .. najlepsie uz ich mat pri sebe..hej pocula som, ze chlapci su taki lenivejs v bruskui 🙂 mona hlavne, ze cosi citis mozno to je len dobre ked sa narodi nebude take uplakane🙂 ja zas sa bojim, ze moje bude az velmi hyperaktivne lebo sa hybe furt a stale robi daco ah jaj.. ja zas mam strach ked ma taky utlm ci sa nieco nestalo lebo viem, ze sa to stava malokedy

lenullkak.
6. mar 2009

Ahojteee...vy ste sa rozpísali... 😀

Peti, včera som to ip nestihla, posnažííím sa teraz...ozaj ty si mi písala do témy pôrod a krátkozrakosť, čo som založila...chi chi 😅

Sirinka, ty sa neponáhlaj s tým rodením... 😀

myamya, aj ja sa bojím zašívania...a epid. sa tiež bojím, ten pocit, že ti niečo idú pichnúť do chrbta ma desííí, ble. 😝

...k tomu traseniu bábätiek. niekedy sa až bojím, či to nemá nejaký záchvat...moje malinké zlatinko... a v poslednom čase to má častejšie. niekedy ma napadne, či si neprejde rúčkou okolo tváričky a, že či sa nenaplaší a preto sa zľakne a zatrasie... 😅

Budem veľmi rada, keď sa nám táto téma bude rozrastať aj keď budete mať svoje zlatíčka už pri sebe... 😅 Mimochodom už sa neviem dočkať... 😀

Akú ste mali noc??? ja strašnú, malinká mi nedala spať...robila mi disco v brušku a teraz spinká... 😀
Od únavy mi slzia oči...he he

lenullkak.
6. mar 2009

Baby...v akej sme tu vekovej kategórii??? Ja budem mať v auguste 26 a vy??? 😅

chymenitta33
6. mar 2009

Ahojte kočky, prepáčte že sa Vám miešam ked sešm nepatrím ale budte kludné, ako aj ja som sa nevedela dočkať kedy budem mať baby, furt som sa v noci budila že to mám v postielke🙂)

lenulka--nebojkaj ja som tiež mala stres so spinálnej a to som ešte večer pred tým kuki ordináciu, kde to robil a mala som ešte väčší stres mne ju na tretí krát pichli lebo sa netrafili ale ani o tom neviem keby nepovie úplne nič ako keby ta štipne nemusíš sa báť..

držím Vám palčeky aby ste mali lahký pôrod🙂)

lenullkak.
6. mar 2009

Ahoj chymenitta...máš krásneho synčeka. A inak kľudne nám sem môžeš písať aj naďalej...veľmi radi si všetky prečítame rady od najkej mamičky... 😅

lenullkak.
6. mar 2009

nejakej...he he 😀

petra1985
6. mar 2009

lenullka v pohode 🙂)

to trasenie to je len pohyb mozte byt kludne 🙂) uz tu taka tema bola nikolette ju zakladala mi pripadala strasny strachopud ona zakladala temu na vsetko mozne 🙂) no a kazdy jej hovoril, ze to je pohyb, ze je to len dobre.. ja to tiez obcas citim beriem to ako pohyb babatka..

ja zatial v noci spim dobre akurat ked idem na wc tak potom mam problem zaspat lebo zacne sa jej bud ckat alebo zacne kopat.. 🙂

a v oktobri budem mat 24 😉

chymenitta ahoj no keby mne ju na trikrat pichali tak uz by som bola riadne nervozna z toho 😒

lenullkak.
6. mar 2009

Peti...už ti to idem poslať, len ešte idem cikaaaať... 😀

myamya
6. mar 2009

čaute baby, no ja som dnes opäť nachystaná do poradne, ale pochybujem, že by sa niečo udialo, len ma balamutia, že už už a stále nič 😠

no u nás asi všetky baby strihajú ako prevencia, aby sa baba nepotrhala, lebo to je potom horšie zašívanie, aj ja som počula, že ten nástrih neboli, ale len to zašívanie, preto tá epi, myslím, že by to mohlo pomôcť aspoň psychicky 😀

lenulka, ja mám v septembri 24 rokov, takže taká v celku mlaďucha mama

u nás zas málokedy režú, skôr preferujú normálny pôrod a keď chceš sekciu, myslím, že si to tu musíš aj vybaviť

inak Petra ja som čítala, že tá sekcia sa robí aj keď máš s očami problém, preto sa divím, že ti to hneď neodporúčili sekciu aj keď viem, že asi sa ti moc do toho nechce

inak ja na jednej strane aj by som chcela bez bolestii pôrod teda sekciu ale na druhej strane 7 dní kvoli tomu v nemocnici a moju svagrinu este po 3 mesiacoch porodu boli ta jazva, ale zas aj tam dole to neni vyhra, ja neviem, hovoorim si co ma prist to pride, nevcham to na osud, len mu dopomôžem epidurálkou 😎 som ja ale vychcanec 😀