Vydatá do iného mesta. Tiež ste na tom rovnako?

skalnicka
17. mar 2009

ahoj..neviem, ci sa tu nachadza nejaka podobna tema, kazdopadne, nenasla som...chcela som sa len opytat, ci sa tu nachadza niekto, kto sa vydal a ostal sam v novom meste bez kamosky, bez rodicov...ti rodicia by ani tak nechybali, skor chyba kamaratka rovnakeho veku a hlavne s babatkom v podobnom veku...ja viem, ze existuju temicky pre mamicky s babatkami narodenymi v rovnakom meste, prip. pre mamky z rovnakeho mesta, len vacsina tych maminiek je original z toho mesta a lahsie sa im konverzuje...ja som naviac aj hanbliva...
len som zvedava, ci ma niekto podobne pocity z vydaja do noveho prostredia a ako ste to prezivali 🙂

mami.sk
24. mar 2009

janette - kamoska byva na SNP oproti Bille, uz som jej tento tyzden volala ze jar uz je tu a ze dobehnem aj s malou. a dnes tu baby snezi 😒

adulika - a segra kde presne byva?a ma uz deticky?

tadea - s tym nakupovanim mas velku pravdu, moja mamina prisla vcera k nam / byvala som predtym pri Humennom/ a uz druhy den behame po obchodoch co sa tak tesi ze kolko je tu veci v obchodoch 😀
a ja som normalne zistila ze mam teraz prehlad co kde maju v obchodoch a kde su ake akcie. uz sa citim ako dochodkyna 😀 😀 😀 no ale vzdy som s kocikom vonku tak aspon mam cas pobehat 😀

adulikka
25. mar 2009

mami.sk sestra býva na ulici Kubranská za Billou a má jedno dieťa .

tretulka a ty ,kde bývaš v Dolnom Kubíne...možno chodíme okolo seba 😀

tretulka
25. mar 2009

adulikka, na Brezovci 🙂

kattum
25. mar 2009

Caute baby, super tema, citim s vami, ja som sa vydala tiez do ineho mesta - Brna, do ineho statu, i ked velmi blizko Bratislavy, odkial pochadzam. Prisla som do Brna tesne pred porodom, takze znamosti z prace nemam a pocas materskej, na ktorej som uz 3 roky som moc znamych nenasla. Vzdy som bola spolocenska, komunikativna, no tu mam blok, citim sa akosi mimo ako piate kolo u vozu, ako ste tu uz mnohe spomimali a mne sa k tomu este pridava dalsi blok (asi pre mnohych nepochopitelny a smiesny) a to je slovencina. Nehovorim cesky, lebo mi to nejde poriadne a neznasam cesko-slovencinu. A casto krat sa mi prave kvoli tomuto nechce otvorit usta. Mam pocit, ze kazdy pozera a kuka. Je to asi moja blbost, no neviem sa od toho odosobnit. Postupne sa ale predsa len zoznamujem, vela pomohla skolka a mamicky, s ktorymi prehodime par slov v satni a potom vyrazime na ihrisko. No take pevne priatelstva ako vyniknu na skole, v praci na zaujmovych akciach uz tazko pridu, spolocne zazitky, dovolenky su vzdy zaklad a to pieskoviskove reci o prikrmoch a obdobi vzdoru nenahradia.
Ked vas citam, vidim, ze som na tom este velmi dobre, mnohe zijete v inzch statoch uplne samy, jazykova bariera velika, rodina daleko.

a.si
25. mar 2009

ahojte, my sme sa kvôli manželovej práci pred rokom a pol presťahovali do Nitry, a ja som stále neschopná ponadväzovať nové kontakty. Doteraz som bola presvedčená, že som celkom spoločenský človek, ale pomaly sa zo mňa stáva asociál... aj keď potreby mi ostali nezmenené, len možnosti stretávať sa s ľuďmi sa stratili... Jaj, čo by som len dala za dobrú kamošku...

mavion
25. mar 2009

Ahojte banenky.som tak rada ze niekto otvoril tuto temu.uz som si zacala mysliet ze so mnou nie je nieco v poriadku.tiez som sa vydala do cudzieho mesta,som tu pomaly 4 rok,mame rocne dievcatko.
ja sa takisto snazim nadviaza kontakt,ale ja sa nerada vnucujem.esteze mam svagrinu s ktorou vyborne vychadzam taka aspon to.byvame so svokrovcami nastasie.ale taka kamoska je na nezaplatenie.ja som tiez spolocensky typ,komunikacia my nikdy nerobila problem ale.......mam pocit ze zacina 🙄 .proste je to uz dost casu a staaale nikto.a centrum tu nemame.nie je tu niekto z Detvy? 🙂 🙂

mkatka
25. mar 2009

Ahojte, škoda že tato téma nepřišla asi tak před rokem, kdy jsem měla největší krizovku. Bych si ulevila...My jsme se s mužem usadili v Dubnici nad Váhom, no podle češtiny vám trkne, že odsud nejsem. Bydlíme tu už třetí rok, no pořád postrádám tu správnou kamarádku na procházky/výlety s naším prckem. Tu správnou mám na západě Čech, odkud pocházím. Takže domů za rodinou a za kámoškou to mám cca 6 hodin jízdy, trošku z ruky no... 😒 Už jsem si trošku zvykla, že jsem samotář, někdy mě to ještě zamrzí. Taky cítím ten blok, nedokážu se rozhovořit či přihovořit nějaké mamině. Chodím i do zdějšího MC, ale to spíš kvůli malému, já si to tam spíš odsedím. Holt ne vždy MC pomůže, ne z každé maminy se hned stane kamarádka. Ale je to asi i moje vina, vždy jsem byla vybíravá na kamarády. Taky cítím určitý odstup od zdejších, něco jako pohodlnost navazovat nové přátelství. Teda takové to hlubší než ahoj, jak se máte...
Poslední dobou mám pocit, že takové ty dobré kamarádky nenajdu, když je budu hledat. Chce to asi čas a trochu spontánnosti. To jsou vyhlídky co? 😠

kattum...já tu mluvím česky a ani se nesnažím mluvit slovensky. nějak mi to nejde...tu a tam mi uklouzne nějaké slov. slovo, ale spíš se snažím tu svojí češtinu udržet kvůli prckovi (a tak trochu z hrdosti). takže buď sama sebou a nestyď se za to! 😉

sonya73
25. mar 2009

Ahojte
ja by som sa tiez rada pridala k tejto debate . Ja som z Kosic ,ale pred dvoma rokmi sme sa s manzelom a synom prestahovali do Ziliny. Kedze som koncila VS a nato som otehotnela ( som v 34 tt) nemala som moznost zoznamit sa s nejakou ,,kamoskou". A tiez mi to chyba.Manzel je v praci od rana do vecera a ja sa citim dost osamelo.Rada by som si vysla niekde pr. na kavu. Ak by sa nasla taka Zilinska pristahovalkyna ktora je tiez bez kamosky budem rada ak sa mi ozve.

tomaslavka3
25. mar 2009

Ahojte,tiez sa pripajam.Byvala som na zapade,teraz 5 a pol roka byvam na vychde.Este som si tu nenasla ziadnu kamosku,ktoru by som nazvala "moja najlepsia kamaratka".

mami.sk
26. mar 2009

mkatka, Dubnica je veeelmi blizko Trencina tak by sme mohli nejake stretko vymysliet 😉 co ty na to?

zuzin78
26. mar 2009

Ahojte super tema. ja som sa prestahovala za manzelom so severneho slovenska na juh slovenska, do skoro -da sa tak povedat madarskeho mesta. a som tu pomaly 5 rokov, a este som tu nenasla ziadnu kamaratku. teraz mame dcerku, a rada by som bola, keby tu mala kamaratky, len ten problem je, ze neviem po madarsky 😒 . 🤐
nie je tu nejaka mamicka odtial ako ja?

mavion
26. mar 2009

zuzin78 ja pochadzam zo sturova a 🙂 vydala som sa do detvy 🙂 a ako sa ti byva tam "dole"? 🙂 pre mna to bola obrovska zmena po madarsky som vedela lepsie ako po slovensky no a teraz po 4 rokoch kecam ako stara detvianka 🙂 a zabudam po madarsky ☹

adulikka
26. mar 2009

mami.sk poznáš to tam na tej ulici Kubranskej za Billou .

mkatka
27. mar 2009

mami.sk....já vím, že jsme relativně blízko sebe, ikdyž na takovéto vyběhnutí to není. budeme dávat pryč druhé auto, takže pořád mobilní nebudu. psala jsi ale, že chodíš i do Trenč. Teplic, tam je vzadu v parku hezké hřiště, tob bychom taky mohly zkusit. samotná bych tam asi moc často nechodila. jen škoda, že máme děti dost od sebe. my už chodíme bez kočárku, Vojta furt běhá, takže bys asi musela pořád někde postávat s kočárem, než ho přivedu zpátky, než okoukne ten a ten koš, posedí si na lavičce atd.... 😠
Ale chystám se do trenčianského MC, abych se zapsala a mohla chodit na cvičení pro předškolkové děti (je to jen pro členy), tak bys to tam mohla jít omrknout s námi, ať tam nejdu sama 😝 mohly bychom si na to vybrat nějaký hezký a už i teplejší den, co? 😎

zuzin78
27. mar 2009

ahoj mavion pytas sa ako sa mi tu na juhu byva? na zaciatku to bolo velmi tazke, nik tu nehovoril po slovensky, ale aspon predavacky v obchode sa naucili , ze ja po madarsky neviem. ale vzdy ma to taha ist domov, mame tu dom, ale necitim sa tu ako doma. pre jazyk ☹ /ja som nikdy nic nemala proti narodnostiam....., len ma mrzi, ked sa niekomu pozdravim po slovensky, tak boci od nas ako keby sme mali nejaku chorobu, alebo sa divaju na nas ako na martanov. / ☹ ale co mi tu vyhovuje, ze v lete je tu teplucko 🙂 😀

mami.sk
27. mar 2009

mkatka, dobry napad.
do tych teplic chodievam dost casto, aj buduci tyzden by som chcela ist. kamoska ma dcerku 15 mesacnu a ta uz zacala akurat chodit 😉
do MC by som rada isla ale moja Terezka je este malicka, no zaregistrovat sa mozeme
😉

danculik
8. apr 2009

skalnicka...ahoj ahoj....no s tou katuskou som sa skontaktovala..teda mi napisala...som jej odpisala ale viacej sa neozvala...neviete co je s nou?....joooj no bola by som rada keby sa ozvala....bo v tychto prekliatych kosiciach by bolo dobre niekoho tu mat....nech tu nie som stale sama....

lujzik
8. apr 2009

čafte baby... ☹ hm,táto diskusia mi pripomenula moju momentálnu smutnú situáciu- ja som sa do nového mesta pesťahovala, proste sme tu kúpili byt, ale je to otrasné, lebo tu nikoho nemám...už mi z toho začína švitoriť 😨

zuzin78
8. apr 2009

ahoj Lujzik
a odkial si? my dve nie sme az tak daleko od seba.....nejakych 40-50km 🙂

kkkatarinkaaa
15. apr 2009

ahojte kocky 🙂

prave som objavila tuto temu....aj ja som sa vydala do ineho mesta...od tho mojho je vzdialene 350km ☹ takze si tu este len zvykam a pomaly sa zabehavam...byvam v okr. Topolcany...je tu tiez nejaka osobka ktora byva nedaleko?

asitka
15. apr 2009

aj ja som mimo svoje rodné mesto....nevydala som sa sem...lebo manžel je z nz...ja z liptova...ale bývame v žiline....je to tažké veru nájst kamarátku takú ozaj...ak to nie sú kolegyne..tak to je tažké...snád sa to spraaví... 😕

aly
15. apr 2009

No ja sa tiež pridávam, rovnaké pocity.
Som z D. Kubína a bývam vo Zv. S manželom sme sa zoznámili v UK a vydala som sa tu. Síce rodina "len" 110 km ale aj tak.

adulikka
15. apr 2009

aly aj ja som z D .Kubína ...no škoda .že si sa odsťahovala .A kde si bývala ?

kkkatarinkaaa
22. apr 2009

haloooo no co nenachadza sa tu ziadna tehulka z okoi aTO? pristahovana sem? ☹ ☹ ☹ 😕 😨

martao
22. apr 2009

Ahojte,

ja som sa tiež vydala do iného mesta. Pochádzam z Myjavy sťahovala som sa do NM. Akosi sa mi tam nepodarilo zvyknúť. Kamarátky som si našla až po narodení syna.
Potom sme sa presťahovali v rámci okresu na dedinu. Vyrastal tu MM, tak sme tu kúpili domček. Ľudia sú tu super, len mi občas chýba väčšie mesto, chvaľabohu je auto.

dahra
22. apr 2009

Ahojte,
tiez som sa vydala do ineho mesta, z juhu na sever - 200km od nasich. Manzel tu studoval, nasiel si tu pracu, ale obaja sme v ZA "priselci". Som tu necely rok, zvykam si. Zoznamili sme sa cez net a ja som vlastne zakotvila uplne inde, ako som kedysi planovala. Do 30-tky som byvala u rodicov 🙂)))))))),riesila svoje rokmi rozbehnute plany, mala svoje miesto a potom som vsetko musela nechat a zacinam odznova. Sestra sa po mne vydala do KE a sesterka predo mnou odisla do HC, my- tichunke "mysky" sme sa takto rozprchli. Vyrastali sme spolu, velka rodina -vzdy 10 ludi spolu. Teraz nas je 13, ked sa spolu stretneme aj s nasimi manzelmi pri nejakych prilezitostiach. Deti zatial nepribudli, ale iste je, ze ich detsvo bude uplne ine - stara mama a stary ocko nebudu pri nich kazdy den. 😒

aly
22. apr 2009

Adullikka bývala som na Brezovci pri kostole, no rodičia tam bývajú stále a my chodíme kuk aspon 2x do mesiaca. Ty si spokojná, myslím že Kubín je pekné mesto a pekne ho prerábajú, o ZV sa nedá povedať. Vy kde bývate?

adulikka
23. apr 2009

Aly ja bývam na Banisku .Ja mám ďaleko do mesta .Tak tam moc nechodím .Iba ak sú nejaké podujatia pre deti .

elise
15. aug 2011

ja som sa vydala do cudzieho mesta je síce 35 km vzdialené od rodičov priateľov a známich ale je to ťažké. spolu s manželom sme sa odsťahovali kusok do jednej dediny od jeho dediny ale na opačný koniec. sice v práci mám známich priateľov kolegov ale nie je to to pravé orechové a v dedine kde teraz bývame sa na nás pozeraju už 5 rokov na prišelcoch a aj v miestenj škôlke sme vysortovaný ako prišelci lebo kto tam sa do tej dediny vydá je "ich" lebo tam má svokrovcov a kde koho z rodiny my sme tam uplne sami nám nemá k to pomôcť a v dedine to absolutne nechápu a milujem tie reči starých babiek zahladia sa na nás a povedia a kto ste ja vás nepoznám čo tu hladáte....☹

cobhan
15. aug 2011

@elise Ahoj, ja som sa vydala do ineho statu 🙂. Teraz sme sa este z mestecka prestahovali na dedinu a tam je uz totalny klud. Na mna az moc. Kamaratov vidim tak raz za rok, ked prideme na SK a inak sme v kontakte len vdaka facebooku.
Nastastie tu na nas nikto nepozera ako na cudzincov a priselcov, ale aj tak to nie je ono. Par znamych mam vdaka psovi 🙂 to vies, take bla bla pri venceni a to je asi tak vsetko. Drahy moc o kamaratov nestoji a navstevu sme mali za 2 roky asi 5x. My tiez nikam nechodime, lebo...no nie je tu nasa krvna skupina. A ked aj je, tak daleko (300 km). Mat dieta, tak by sa znami asi nasli lahsie ..predsa na detskom ihrisku sa aj deti aj rodicia skamaratia.
Inak drzim palce, aby babky a dedincania dostali rozum a zacali sa chovat normalnejsie 🙂