Vydatá do iného mesta. Tiež ste na tom rovnako?

skalnicka
17. mar 2009

ahoj..neviem, ci sa tu nachadza nejaka podobna tema, kazdopadne, nenasla som...chcela som sa len opytat, ci sa tu nachadza niekto, kto sa vydal a ostal sam v novom meste bez kamosky, bez rodicov...ti rodicia by ani tak nechybali, skor chyba kamaratka rovnakeho veku a hlavne s babatkom v podobnom veku...ja viem, ze existuju temicky pre mamicky s babatkami narodenymi v rovnakom meste, prip. pre mamky z rovnakeho mesta, len vacsina tych maminiek je original z toho mesta a lahsie sa im konverzuje...ja som naviac aj hanbliva...
len som zvedava, ci ma niekto podobne pocity z vydaja do noveho prostredia a ako ste to prezivali 🙂

janeette
19. mar 2009

Ahojte.JA som z Humenného a vydala som sa za Zvolenčana,kde aj žijeme.Dlho dlllho som nespoznala neakú kamošku s bábetkom až tu v teme Zvolenčanky rovnako starú s približne strarou dcerou.Ale býva v dedine dalej od Zv,takže sa stretávame málinko,dobre sme sa spoznali a sme dobré kamošky,ale býva daleko a na cestu busom vyjde cesta 60 sk tam a naspäť,čiže každý deň to nejde,ani každý druhý.Okrem nej nepoznám žiadnu babu.Ja by som najradsej každý deň mala takú spoločnosť,ísť s niekým na prechádzku,kávičky,atd...nie furt sama s malou,doma 4 steny.už to vyliezlo na mozog 🙄

mami.sk
19. mar 2009

ahojte
janeette,ja som tiež z Humenného - pôvodne. Teraz už bývam 7 rokov v Trenčíne 😀 ani sa mi veriť nechce, že je to už toľko rokov 🙂
môj problém je v tom, že som pracovala v meste 40 km od TN a tam poznám kopu ľudí ale v TN veľmi málo 😒
tak som tu sama ako prst 😒

barbiek
19. mar 2009

ahojte ja som s aprestahovala z blavy do trnavy tiez kvoli vydaju 😀 ,a tiez mi chybaju aj kamaratky aj rodicia 🙄

skalnicka
autor
19. mar 2009

jeeej, barbiek, tak aj ty brazdis trnafske ulice? 😀

janette4
19. mar 2009

mami.sk v NMNV som bývala 26rokov, teraz bývam v Starej Turej.
Svokrovci bývajú asi 10metrov od nás,vo vedľajšom vchode.ibaže oni sa ozvú,len ke´D niečo potrebujú.

nedávno sa kúsok od nás nasťahovala jedna rodinka,ktorú poznám z poradne.lepšie sme sa spoznali a teraz si perfektne rozumieme aj s navštevujeme.

mami.sk
19. mar 2009

juj, ja mám na Starej Turej veeeľmi dobrú kámošku 🙂 občas tam aj zájdem, kámoška má 15 mesačného synčeka tak tam občas zájdem pre dobré rady 😀 😀 😀
no odkedy sa Terezka narodila tak som nebola, lebo cestovať s ňou autom 40 km ešte nemám odvahu 😀 😀 😀 a ani muž mi to nechce dovoliť 😝
no a svokrovci 😝 najlepšia svokra je 450 km ďaleko 😀 😀 😀

skalnicka - tak už si našla Trnavčanku 😉 vidíš aká super téma 😀 😀 😀

skalnicka
autor
19. mar 2009

mami.sk a preco sa bojite cestovat? ja som s malym sla k nasim prvykrat ked mal 6 tyzdnov a bolo to super...a stale je, obcas chodievame aj teraz...je to cca 200 a maly to stihal vzdy prespat, len teraz ked je vacsi uz zacina vymyslat 🙄

mami.sk
19. mar 2009

no ja som s nou bola zatial sama najdalej autom v Tr. Tepliciach , to je 18 km a myslim, ze v pohode by som zvladla aj Staru Turu, ale soferujem cca 1 rok a moj muz ma furt strach ze ked mala zacne plakat tak zazmatkujem 😒

mami.sk
19. mar 2009

a Terezka v aute vacsinou tiez vacsinou prespi takze ja by som isla 😉 no aj moj muz ma pravdu ze tolko blaznov je na cestach ze jeden nikdy nevie 😒
a na tu Staru Turu je dost zla cesta hlavne v zime. ale ked sa otepli zacnem brazdit slovenske cesty 😀

melory
19. mar 2009

vydala som sa do ineho mesta a neviem si vynachvalit

machada
19. mar 2009

ahojte ja som sa tiež vydala do iného mesta a som podobne na tom ako vy. I keď nie až tak ďaleko zo ZH do ZV 🙂

ma_se
20. mar 2009

SKALNICKA,asi to stale zalezi na povahe cloveka... atd.
ja ked som sa vydala v 19rokov,sla som 890km od domova,a mozem povedat,ze nebol to pre mna ziaden problem,mala som pracu,prestavovala som byt,chodila som za manzelom do kasarni,a postupne som si nachadzala plno znamich...ale,raz prisla za mnou svokra,ze je vydata , este jedna zena tam od nas,a jej je velmi smutno atd.a jej svokra prisla za mojou,ci by som sa s nou nemohla kamaratit,ja som nemala potrebu,tak som to ODMIETLA,mozno som sa zachovala SOBECKY,ale ja nerada sa k niecomu nutim...

takze vela zalezi aj na povahe,ale bola aj ina doba...

s manzelom sme sa rozviedli,po case ked som mala okolo 28 rokov,som sa odstahovala,480km,a tam som mala zasa zahradu,deti atd,a vela prace,tak mi tiez nic nechybalo,ale mala som uz take chvile,ze mi chybala dobra kamaratka...TAKA TA KAMARATKA,Z DECTVA,S KTOROU SOM SA POZNALA DLHO...S KTOROU SME NIECO PREZILI ATD.

a bola aj ina doba...

...ked to porovnam,tak dnesnej dobe sa tazko hladaju kamarati a znami ako kedysi...
NIEKEDY,nebol problem si najst plno znamich aspon pre mna,kde som sla stale sa ku mne niekto prihovoril,atd.ci to bolo vo vlaku, v nemocnic, v praci atd.a uz sme aj kontakty udrziavali...
SPOZNALA SOM VELMI VELA LUDI...
takze ta chapem,a nie je to velmi dobre pre cloveka,ked sa citi sam...
prajem ti aby si si nasla dobru kamosku a aby ti nic nechybalo...vela stastia.

ma_se
20. mar 2009

OPRAVA...a bola zasa ina doba,ked som mala 28rokov

antdem
20. mar 2009

Ahojte. Ja som po 30 rokoch odišla s manželom do iného mesta 300 km vzdialeného od nášho rodiska. Teraz tu žijem 5 rokov, našla som si prácu. Nemenila by som. Jediné čo mi chýba sú starí rodičia keďže máme dve deti a k tomu jedno je ešte malinké. Cestujeme domov tak 3x v roku.
mami- neboj sa cestovania s dieťatkom, čím skôr začneš, tým skôr si zvykne a aj Ty nebudeš mať strach. My sme boli v Tatrách, keď mala dcérka 1 mesiac- a to sa mi divila celá rodina, že ideme s takým malým....
Keď mala 2 mesiace, tak sme boli pri rodičoch- spala celé 4 hodiny v aute- zobudila sa až na mieste.Taká malá cestovateľka. 🙂

anaxamon
20. mar 2009

Ja som sa prestahovala z rodiska skor nez som sa vidla, cca 350km daleko, a kedze sme s manzelom byvali nejaky cas uz pred svadbou spolu, neprislo mi to az take strasne...na nove mesto som si vsak uz zvykla a je mi tam dobre, urcite by som uz nesla spat do ba, kedze pk je skor okolim blizsi ek mojmu rodisku (aspon nejake kopce) 🙂))

ma_se
20. mar 2009

Antdem,presne tak,cestovanie nie je az take zle,my sme cestovali zo synom vlakom 890km,a to tiez bol velmi maly, ateraz je cestovanie este lepsie a aj pohodlnejsie v tychto novych autach...aj cas sa krati,nmie ako niekedy,sme sa trmacali vlakom/hoci mne to nevadilo,su to zazitky na cely zivot/ 😉

tina_
22. mar 2009

no to sa to tu teda rozbehlo...
a to som sa chystala ist pred hodinou spat...

danculik, ja som sice z PO, ale mozno by sme sa mohli stretavat, ak chces...Moj manzel uci v KE, sice tento semester ani velmi nie, ale chodievame sem-tam...Ved aj ty by si mohla dojst do PO, ved to nie je daleko...Chodis autom? Nase deti sice nie su rovnako "stare", ale pokecat mozeme... 😉

iinuska
22. mar 2009

Ja som sa tiez vydala z BA do ineho mesta, resp. na dedinu. Nie je to tak daleko z BA, mam svoje auto, takze je to v pohode. Bez auta si to neviem ani predstavit.Ale musim povedat, ze do BA by som sa vratila. Jedina vyhoda je, ze detom je tu ovela lepsie. Vybehnu do zahrady, na dvor, su tam kolko len chcu. Kde by som mohla dieta nechat v BA pred panelakom?

skalnicka
autor
22. mar 2009

Andem - byvas vo velmi sympatickom meste, BB je moooc fajn 😀
iinuska, mas pravdu, na dedine to ma svoje caro, ale nie, ak clovek strati kontakt. auto je veeelmi prospesna vec!
apropo, vcera som bola zasa sama kocikovat po dlhom case v meste, inak sa cez vikend snazime vyletovat s nasim tatkom...to prazdne mesto teda nepridalo na radosti...

adulikka
22. mar 2009

Ahojte aj my sme sa boli trocha prejsť včera pred panelákmi ,ale ako vždy tam nebol nikto .Dúfam ,že keď vyjde slniečko sa to zlepší .Aj na ihrisko budeme chodiť .Len dúfam ,že tam aj niekdo bude ,lebo min .rok som si tam s deťmi posedela sama .Ale aspoň som mala kde sedieť 😀

tadea
22. mar 2009

Ahojte,som rada,že je tu táto téma,už som si myslela,že to len ja som nejaká "vadná",keď si nedokážem nájsť kamošky..som východniarka a vydala som sa pred 10.rokmi na západné slovensko,žije tu aj manželova rodina,navyše my sme /nedobrovoľne/bezdetní pár,možno aj preto ten postoj okolia a manželovej rodiny,asi si myslia:"chudinka trpí,nemá deti"....pritom sa správam úplne v pohode,aspoň som sa vždy tak snažila správať,po rokoch som už rezignovala a kašlem na vzťahy...keď to nejde,tak to nejde....no nie? 😝

mami.sk
22. mar 2009

tadea, máš pravdu 🙂
a kdeže si to na "západe"? ja som v Trenčíne už 7. rok - ak rátam aj výšku a už by som sa na východ asi nevrátila. chodievame dosť často lebo aj manžel je východniar ale žiť by som sa tam už asi nešla. všetci vrstovníci sú tiež mimo a keď prídem tak si nemám ani s kým pokecať.
a dúfam, že keď sa oteplí tak postretávam nejaké mamičky s kočíkom aj tu anájde sa nejaká spriaznená duša 😀

janette4
22. mar 2009

mami, presne,keĎ prídem k mojim rodičom,už si nemám ani s kým pokecať,lebo kamošky sú povydávané a poodsťahovávané kdekade.
A kde tu máš kamošku?máš pravdu,že sem je zlá cesta, my sme sa cez zimu zo začiatku báli s malým chodiť autom,teda skôr ja som mala obavy,ale manžel chodil opatrne,lebo ja som brzdila ja ušami. 😀

adulikka
22. mar 2009

mami v Trenčíne mi býva sestra ...tá sa tiež ďaleko vydala .Z Kubína do Trenčína ,

mywiel
22. mar 2009

Ja do iného statu (CH) 1400km, ale nie som tu sama je nas tu vydatych viac... 😀 😉

tadea
23. mar 2009

Ahojki mami,ja som tak na hranici stred.západ,teda v P.B.,občas chodievam aj do TN,hlavne zanakupovať niečo,lebo tu v P.B.nič poriadne nie je...a ty si kde bývala na východe?

katuska.
24. mar 2009

kde je ta zufala oravanka, co sa nastahovala do kosic?? 😕 😀 pisem jej ip, lebo som na tom podobne, celkom fajn tema

skalnicka
autor
24. mar 2009

heeeej, dievky z Oravy!
dajte vediet, ci ste sa nejako skontaktovali 😀

tretulka
24. mar 2009

ja som sa prestahovala z LV do DK...zo zaciatku mi bolo tazko, ale casom som si zvykla, nasla som si aj kamaratky a je mi tu dobre 🙂 , aj ked ma niekedy chyti splin...vzdialenost preveri vztahy, kamaratske aj tie rodinne a zrno sa ocisti od pliev, ze ano...

katuska.
24. mar 2009

ja nie som z oravy, ale zo ziliny a do ke som sa tiez vydala. este som jej nenapisala, lebo sa maly zobudil a boli sme vonku... ale prave idem napisat 😉