Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

petkaerdal
23. apr 2009

ahojte,
tu sa to uz ani nepise? 😕
ja som si po dlhej dobe dneska pospala 😉

mici11
23. apr 2009

Ahojte zlaticka,

Konecne som sa sem dostala 😝 .
Takze Peti verim, ze co si mala vcera pri utreti uz nebude. Pekne oddychuj. Ja som mala vcera krcok 30mm ale branka zatvorena, takze to je v pohode mi povedal doky. Tvoje babenky maju kraaaaaaaaaasnu vahu. Aj nas maly 1900g a som uz 34 tt. Ale nevdi, doky povedal, ze je to Ok, tak nestresujem. Myslim, ze druha priceznicka sa uz neotoci? Mozno hej....Inak kontrola po 4 tyzdnopch??? Ja som bola po 3 tyzdnoch a teraz uz idem po 2 tyzdnoch. A idem aj na prietoky a CTG.
Janulka tesim sa, ze si doma. Moja svagrinka je tiez tehu a kckok sa jej otvara uz asi 2 mesiace a je doma na kludovom rezime. Chodi castejsie na kontroly a doky jej povedal, ze este ked sa skrati o 5 mm, tak ze az potom je nutna nemocka. Berie magnezium. A len lezi...
Veam ahoj, tak ako? Na tie nevolnosti su dobre tabletky ginger. Ale ja stale vraciam tak 2 krat za tryzden. Ale len ked jem vecer po tej 18-tej. Takze sa snazim jest trosku viac cez den a potom je dobre. Len nie vzdy sa to da.
Mau dakujem 😉 A co malinky? Uz nezvrackaju a aku ste mali noc?
Babulka ahoj, som rada, ze vsetko OK. A ta lonova kost....ale ty vydrzis 😉

A co nasa Tvojka?
Inak pribrala som zatial + 10Kg. Celkom dobre nie?

janula13
23. apr 2009

ahojte, tak uz som ajj ja tu, petka tak som na teba caly den myslela, a velmi sa tesim za si tak dobre dopadla, vsetko mas super, krcok aj vahy, nie je to vela, mozes byt len rada, hlavne pri dvojkach ze ti tak rastu...az na to svrbenie, kamosku svrbelo tiez, tusim hlavne dlane, lekar to neriesil, ona sa akurat niecim natierala...tak vidis, na porod sa nechystas...ako ja 😝
babuka tak aj teba chvalim, drzite tu uroven s mici aj petkou, len ja tu kazim priemer s vysledkami, no couz zabijem sa?idem pozrietcosa vam to deje v byte..my mame v kuchyni zafarbenu len cast steny a aj v spalni, dost komicky to vyzera, ale mmto chce dokoncit ked porodim a ked si budem ista ze tie farby ozaj chcem..
mici a aky ma krcok ta tvoja svagrina a v ktorom tt je?ja stale spekulujem ze preco si ma tam nenechali ci ma nezasiju, ale hadam vedia co robie, tak musimdo poradne vydrzat, ani keby co bolo a potom nech si ma zavruto uz budem 33tt..
ja mam stale tych 11kg navyse a tiez somv noci trochu lepsie spala a aj cez den som nahodinku zaspala ...

babule vas nepicha akoby v mieste vajecnikov?mna niekedy priiiserne, aj vcera vecer, mm uz spal, tak som normalne zvazovala ze ho zobudim a ide sa do nemocky, no fakt ani hnut somsa nemohla a spotila som sa normalne, ale po 5min to preslo..rozmyslam, ze ci to nie je fakt tym, ze som chuda a vsetko intenzivnejsie vnimam a tie uony to taha.a malych poriadne citim..a ked tak rozmyslam, ze uz mame s petkou naklad ako maminy v 9mes s jednym babom, tak my ten 9mesiac zazivame uz teraz a rodit este nemozeme ale naklad uz nato aj mame 😅

petkaerdal
23. apr 2009

kocky,ja som taka rada tomu krcku,aspon ze je teda zavrety 🙂 🙂
Jani to svrbenie neprajem nikomu,to je nieco hrozneeeee prisaham,to ma pali a skriabe cely clovek,ked som spomenula tu pecen dneska dr.povedal,ze to nemoze byt 🙄 🙄 🙄 palia ma aj chodidla a dlane,celu noc sa skriabem a vzdy ne vecer to zacina 😔

mici,aj ja som bola prekvapkana,ze az za 4tt,teraz som bola tiez po 4 tt,ked neratam tu kontrolu po nemocke,ale tu je to asi tak,ze ja k nemu chodim presne podla terminu,ako to mam v tehu knizke pre peciatky,ktore potrebujem pre matersku,ale kazdy tt budem asi teraz ku koncu chodit do nemocky,teda to dufam,lebo inak neviem,asi budem rodit doma 😀 ,myslim si,ze je to tak...idem tam na dalsi tt,lebo som si termin presvihla toho 20 😅 ,tak sa na to aj spytame,ze co robit ,ked nieco bude 😅

ked som sa pytala na to otocenie,hned povedal,ze neveri...mne sa aj zdalo,ze ja to brusko mam na pravej strane stale velke,oni su obe tam natlacene,v lavo mam len tej,co je priecne ritku 😝

mici11
23. apr 2009

Ahoj Janulka, mna tiez zvykne pichnut akoby pri vajecniku, ale doky vravi, ze pocas tehu su vajecniky mimo cinnost, takze mi len maly na nieco zatlaci. U mna to trva tak do 20 minut a potom je klud. A nie je to az tak casto. Doky to aj pozeral sonom , ale nic tam nevidel. Svagrina je v 31 tt, a krcok ma ani nie 2 cm. A nesiju ta zrejme preto, lebo vraj sa to robi len to konca 4 mesiaca, vola sa to serklas, neviem ako sa to presne pise. Takto to povedali svagrinke. Neboj myslim, ze vedia co robia. Ale keby si mala akykolvek problem chod radsej k dokyne, alebo na pohotovost. Ale ved vies 😉 Hlavne oddychuj.
No ja moc dobre nespim a dnes som cely den zadychana a to vacsinou sedim a lezim 😒

petkaerdal
23. apr 2009

mici ctg by mali aj mne robit v nemocke teraz na kontrole,to je sranda,kazde kopnutie budes pocut 😉 😉
ja som mala dneska 15kg hore,cize sa troska drzim,lebo som co to sladke obmedzila 😝 a tvoja vaha je super,10 kg,nebudes mat nic na sebe myslim,po porode budes opät kocka 😉

a co nasa tvojka? ja neviem,nepisali ste jej nikto?

Janka,aj ja sa natieram tym olejcekom,ale ten mi hned vsiakne,som cela vyschnuta,pokozku mam dopraskanu 😔
a ty sa uz rodit chystas? ,nikam nejdes,my si to spolu naplanujeme,este si pockame,kym uvidime nase deticky 😉

Jani,mna to nepicha veru vo vajecnikoch,ja necitim,ale bolesti za to pri kazdom pohybe mam,male my tak vytlacaju chrbatiky,ze ma ide rozthat,niekedy pekne stonam,erdal kuka,ako puk na mna,ze uz umieram 😀 😀 ty si tenucka preto vsetko asi tak vnimas,inak s tym nakladom mas veru pravdu,dneska mi to aj gyn.povedal,si zober,ze to ja mam uz 4kila ,tak ja sa citim,ako v 10 mesiaci a zdaleka niesme este na konci...to je makacka dve deti nosit 😅

mici11
23. apr 2009

Peti ja sa na to CTG tesim, vsetko budem pekne pocut 😉 No zatial 10Kg, ale este iste nieco priberiem. A ty urcite rychlejsie schudnes ako ja.Ale nevadi budem cvicit 😉 😅

O Tvojke nic neviem, nemam ani na nu cislo....

janula13
23. apr 2009

mici tak to sme so svagrinkou na tom rovnako, tak jej drzim palce..inak kolegynku v nemocke chceli este zasivat v 31tt, ved aj u mna to zvazovali a to som bola v 28tt, tusim spominali ze sa to da do 31-32tt, takze tak...
petka tusim ze excipial mlieko chvalia na take kozne problemy, maju ho len v lekarni, mozno by pomohlo, ale spytaj sana to svrbenie v nemocke co povedia, ved zase taky pecenovy test by ich nezabil...
mne ked vytrcia telicka tak mam cele hrbolate brucho, inak sranda asi ich mame rovnako ulozene, len ja mam toho duheho nie poza ale spredu krizom na tom dole hlavou a tiez mam pravu polovicu plnu a v tej lavej ma len kope...
inak vcera som sa jej pytala ze ci to vyzera na cisarak kedze som dost uzka a ona ze nie, ak budu dobre otoceni, ze prrodzene, to ma zaskocilo...

mauzos
23. apr 2009

ahojte 🙂
tak som rada, ze si Peti tak dobre dnes dopadla. Ja som ti tiez hovorila, ze ta pecen je blbost. Priprav si gumicky na copiky pre male 😀 😀
mne dnes pisala Tvojka, ze jej vcera zas zvysili magnezko, dnes mala vysoky tlak. Monitor OK, termin zatial nevie. Zdravi celeho kona 😀

mici11
23. apr 2009

Jani no jej hovorili, ze v podstate sa to predtym robilo aj neskor, ale nema to velky efekt, ze v zahraci uz od toho upustili v neskorsich tt. Tak neviem..... 😕 Ale verim, ze este vydrzite 🙂
A ten exicipial je ozaj dobry.

mici11
23. apr 2009

Jeeeeeeej Mau diky za info 🙂 Aj cely kon pozdravuje Tvojku 😉 🙂

mauzos
23. apr 2009

aj my pouzivame na malych Excipial mliecko a maju z toho taku super pokozku. Predpisala nam ho detska.
Dnes sme boli na kontrole na neurologii, vsetko je poriadku, tak sa vytesujem. O 5 tyzdnov mame este prist na usg hlaviciek.

sivusa
23. apr 2009

Ahojte tehulky 🙂
Ja som bola včera navštíviť Tvojku v nemocnici,aby jej nebolo smutno.
Už má strááášne veľké bruško 🙂 , som sa smiala ako vyšla z oddelenia, najprv brucho,potom dlho nič a potom Tvojka.
Ale vyzerá stále výborne, babuľky poslúchajú, asi niekedy budúci týždeň už hádam budú na svete 🙂
Dúfam,že sa jej ten tlak umúdri.
Pozdravuje Vás 😉

mici11
23. apr 2009

Mau tesim sa ze mali su Ok 🙂 🙂 🙂 Pohladkaj ich za mna.

Sivuska velmi pekne dakujeme za info. Takze take velke brusko ma 😀 😀 😀 ? Ze na nu velmi myslime a pozdravujeme ju 🙂

mauzos
23. apr 2009

Sivusa dakujeme za info, viem si ju zivo predstavit 🙂

Mici prave som ich bola skontrolovat, tak som ich pohladkala aj za teba 🙂 Luky mi spi uz 5 a pol hodiny, az som ho musela chytit, ci zije. Som zvedava, co bude v noci.

Dala som do albumu par novych fotiek. Neurologicka mi dnes odporucila polohu na odgrgnutie, je fakt super, za par sekund mam odgrgnute. Doteraz sme sa trapili aj pol hodinu a nie vzdy sa podarilo. Tak si ju zapamatajte buduce maminy 😉

marione74
23. apr 2009

jeeej ahojte, som si vsimla za byvala temicka sa moc neobjavuje a nasla som ju uz v zamknutych 🙂 a odkaz na novu, tak som Vam alebo nam prisla popriat vela stasticka 🙂 🙂 🙂
Tak vy uz rovno na babatka, zlate, no ved uz aj treba 🙂
Hoci ja som este len zacinajuca mamina, verim, ze to dotiahnem tam kam vy 🙂
Teraz ale stresujem pred zajtrajsim prvym utz, mam strach ci budu v maternici, ci su ok, ci im alebo mu/jej bije srdiecko, skratka bojim sa, neviem ako prezijem cele tehu...
A este ma vobec nebolia prsia, vobec... ani nerastu, nie je to divne?

A prosim este mi poradte co na zapchu, lebo asi dostanem hemoroidy ci co som to dnes citala ze mi hrozi
😒 ak sa to nezlepsi... nepomaha ani biely jogurt riedeny slivkovou stavou nalacno 😒

A tu co je nove, ako sa mate? vidim ze mauzos ma uz babatka v pase, gratulujem 🙂

veam
24. apr 2009

Ahojte...

Mici dakujem za radu,zrovna vcera som si ten ginger nahodou kupila v lekarni,ale este som ho neuzila...pomaha vobec?

Marione na zapchu je dobry espumisan alebo rascovy caj. 😀

petkaerdal
24. apr 2009

ahojte 😉

petkaerdal
24. apr 2009

inak o tom zasivani som tu ja este vobec ani nepocula,mne teda tiez ani nenavrhli...

Marione ,som dneska na teba velmi zvedava,hihih

veam ako grcko?

marione74
24. apr 2009

ahojte cakame dvojicky 🙂 takze teraz uz budem od Vas skusenych dvojickovych tehuliek a maminiek zbierat uzitocne rady 🙂
Akurat sa bojim aby boli ok, lebo beriem asi 5 druhov liekov medzi nimi siofor co mi kazala endokrynologicka a vlastne aj doktor v CAR a teraz ina doktorka v CAR mi povedala ze to mam okamzite vysadit, lebo vraj sa to nesmie, a ja to beriem od zaciatku tehu ☹ tak dufam ze mimisky budu ok

petkaerdal
24. apr 2009

Marionka,cmuuuuuuuuuuukkkkkkkkkkkkkkk
gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm dalsia dvojickova konecne 😉 😉 😉

neboj,vsetko bude ok,len davaj na seba pozor od zaciatku,dvojky su rizikovejsie 😉 😉

mici11
24. apr 2009

Ahojte babenky,

Tak od dnes mame nove auticko doma, veeelmi sa tesime. A bola som ja u kadernicky, takze zas vyzeram k svetu 😉
Marionka velmi, velmi, velmi sa s tebou tesim a gratulujem ti 🙂 🙂 🙂 Takze dvojicky, to je super. Mozes si sem chodievat po rady, tu sa to hemzi dvojickami 😉 Mne na zapchu pomahali susene slivky, alebo acidko 😉
Veam nemas zaco, ja som ten ginger nebrala, neskorro mi ho poradili, ale svagrinke zaberal zazracne 😉
Petulka, Babulka, Janulka, Mau a jej zlaticka ahojte 🙂 😉

Tvojka ako, nic nove??

petkaerdal
24. apr 2009

mici,uz som cakala,ze sa neukazes vobec,uz som tu sama na zufalca niekedy

akurat som sa ta dneska chcela pytat,ze co auticko..tak ho uz mate domka,super,mas radost co...
o kadernicke ani nevrav,tiez by mi bolo treba,ale ja sa uz nedostanem,asi az po porode

mici11
24. apr 2009

No Peti ja sa ukazem vzdy aspon na chvilku, len zas mame hekticky tyzden a zajtra ideme na tu svadbu. Ale buduci tyzden mam taky volnejsi tak sa vam budem viac venovat 😉
Auto je perfektne, hned som ho bola aj vyskusat, ide jak drak. Normalne som sa musela krotit 😉
A ty sa mas ako?

petkaerdal
24. apr 2009

ja sa mam mici dobre v celku,som taka rada po vcerajsku,nestresujem zatial,dneska som sa citila aj dobre,ani som nevedela,ze ma brusko,takze tak...
jeej ,ty mas uz 35tt,tebe sa to bliiiiizzzziiiiii 😀 😀 😀

idem k tv,papa a pekny vecer vam prajem vsetkym 😀

mici11
24. apr 2009

Som rada, ze sa citis dobre a verim, ze tak to bude az do konca. Veru bliziiiiiiiiiiiiiiiiiiii, ale uz sa tesim. Aj tebe pekny vecer 🙂

mauzos
24. apr 2009

ahojte 🙂
marione vitaj v klube 😉 gratulujem k dvojickam, tesim sa s tebou 🙂

mici gratulujem k auticku, aby dobre slapalo 😵

peti som rada, ze sa citis dobre a hlavne ze uz nestresujes 🙂

mauzos
25. apr 2009

no caute baby 🙂
to sa nehanbite, ze ja s dvoma detmi to tu zatvaram aj otvaram? 😠

mici11
25. apr 2009

Ahojte babenky,

Mauzos veru len nam poriadne daj!!! 😀 Flakame to, no mi dnes ideme na tu svadbu tak som zvedava do kedy vydrzim...A diky, z auticka sa tesim, dufam, ze nam bude dobre sluzit. A soferovat je ho radost. Len ani neviem ako mam na tachometri 120, takze sa musim trosku krotit 😉
Ako ti spavaju drobci pocas dna? A ako casto papaju? Ale mam otazok, ze?

Peti, Jani, Babulka, Veam ahojte, vy co porabate? A co nasa Tvojka?

janula13
25. apr 2009

ahojte, tak prispejem aj ja, nech to tu mamina mauzi sama netaha...ja som mala vcera dost blby den, tak preto som tu nebola, poobede ma chytili priserne bolesti v podbrusku, trvalo to asi 3h a nemohla som sa anilen hnut, tak som sa bala,uz sme chceli nastartovat auto, ale preslo to a dnes akoby sa nic nedialo, neboli nic a krpci kopkaju...ale volala som kamoske ,dr, ta povedala ze to vyzera ze mi krpec pritlacil mocovod, ze vtedy to tak strasne boli...tak dufam ze to bolo len to, aj ked teda spotila som sa od bolesti..to som cela ja, stale nieco...
marionne, tak sa pripajam ku gratulaciem, vellmi sa tesim ze rozsiris nase rady 😀
mici a ty krot tu nohu na plyne,a uzi si svadbu, co by som ja dala za taky spolocensky zivot, dnes nam sice pride navsteva, ale ja zase budem pri nich len lezat ako vrece 😅
peti vidis, ani o brusku nevies, tak len tak dalej 😀
tvojka mi vcera pisala, ze je zase sama na izbe, ze vsetky uz odrodili a ona nic, zrejme ju daju niekedy cez tt,tlak ako kedy a pozdravuje vas aa tesi sa ze to petke aj babule dobre dopadlo na poradni..