Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mici11
18. sep 2009

Vierka jeeeeeeeej, tak uz v nedelu mas 3D, to je super. Ja som taaaaaaaaaakaaaaaaaaaaa zvedavaaaaaaaaa, co cakas. Mozem tip? Zeby chlapcek? 😉
Babulka s tym revom po kupkani, je to aj u nas tak. Samko kupanie miluje, utiranie a obliekanie po nom nie 😀 Ale teraz kao je vacsi uz neplacka za kazdym, takze tiez ti neporadim. sem tam zaberie ked mu ocko spieva, lebo ocko si ho zvykne kupkat 😉 Inak od novembra budem chodit so Samkom na plavanie, uz sa tesim 🙂
Peti no veru obehla, asi pevy a posledny krat 😀 😀 😀
Mau s tym balenim, ako pises - suhlasim. V horucavach sme nebalili, doky vravel, ze staci na noc. Tak to sa ako tak dalo. Ale je to ulava, ze uz nemusime vobec 😉
Inak Peti, Mau kolkorat vam denne jedia deti? Samka 4 krat denne kojim a 3 krat denne papa nutrilon a stiahne 160ml. Cize 7 krat papa. Takto to striedam, lebo ked som ho dokrmovala po kojeni tak stiahol este 120ml nutrilonu, tak takto mi je lepsie.
No myi lehahtko stale vyuzivame, bez toho nenavarim, mam v nom Samka v kuchyni 😀 a spolu varime.Ale nove sa ozaj neoplati, ak je moznost spod ruky 😉
Dnes ideme na zanasky, mnam mna sa najem, zajtra svadba, sa tesim celkom. Samko ostava u starej mamy na noc, tak som zvedava 😝

mici11
18. sep 2009

Boze tie moje preklepy 😀 😀 😀 sa ich nikdy nezbavim 😀 😀 Jani hned som si na teba spomenula 😉

petkaerdal
18. sep 2009

mici moje papaju 4x cez den cca kazde 4 hodky a raz v noci,vypiju max 135,mne sa zda malo,ale priberaju.

uz som sa tusim aj pytala,neviem,ci ste mi neodpovedali,mate tiez na krabici pisane ,ze mliecko je dlhsie sytiace? lebo ja kupujem take,tak mozno preto mi papaju menej.

moje baby prave zaspinkali,tak si idem asi zacvicit 😖

mici11
18. sep 2009

Peti ano je aj nutrilone dlhsie sytiaci, ale ja mam AR, ten nie je taky, no ale Samko mi po nom negrcka. A vecer stiahne svojich 160ml a spi az do siestej rana 😉 Ja sa zato pytam kolko vam dietky spapaju, lebo mne sa zas zda ,ze Samka papa dost ale az tak velmi nepribera. Asi bude po ockovi, dlhy a chudy 😀
Peti moze byt, ze zato 😉 hlavne ze priberaju 😉

mauzos
18. sep 2009

Peti ta obdivujem, ze zacvicit 😲 ty si nezmar 😀 Ja nekupujem ten dlhsie sytiaci, Tomi papa tiez AR a Lukimu kupujem za Madarska obycajny Nutrilon (Milupu). Moji papaju 4 krat denne, Tomi za kazdym 210 a Luki podla nalady ... rano zvykne tiez tych 210, ale potom v priebehu dna uz menej 150-180. Vecer im uz druhy tyzden davam kasu, ta im chuti, popaju takych 200.
Mici a keby si mu skusila dat viac nevydrzal by ti dlhsie? 7 krat denne sa mi zda dost vela. Pozri na Nutrilon krabicu aka tam je davka v jeho veku, nemam teraz pri sebe.
Inak som nepochopila co su to zanasky, ale asi nieco pred svadbou? Prvy krat pocujem take slovo 😀

mauzos
18. sep 2009

a Mici mozme si podat ruky s preklepmi 😉

pointka
18. sep 2009

Mici moja pije 5x denne a to o 7, 10, 13, 16, 19:00 +-, a vypije prve dve krmenia asi 130ml a dalsie vypije 150ml.
vahu neviem, k lekarovi ideme bud.tyzden, ale co som ju len namatkovo vazila na vahe spolu so mnou, vyzera, ze ma 7-8 kg

babulka123
autor
18. sep 2009

ahojte, no place hlavne po kupani, obliekanie a tak .. takze je to normalne ako to tak vidim ..

mauzi , vyriesila som to s kreslom tak ze mam pozicane od kamosky takze som vytesena..
a taka je v tom spokojna , len chuda nemoze dychat teraz lebo mame sople tak sa rozculuje..

da,kujem za rady, cmuuk vam posielam idem odsavat..

mici11
18. sep 2009

Mau ved davam podla toho navodu na nutrilone 150ml vody a 5 odmeriek nutrilonu a to je 166ml. No asi to je vela 7 krat, ale vies na mojom mliecku ked ho kojim vydrzi tak hodinku ☹ , tak asi zato papa 7 krat. No neviem ci moje mliecko nebude mat uz lemn ako chutovecku 😒 Ano zanasky su ored svadbou, ked sa nosia dary. Uz sa to velmi nerobi, ani my sme to nemali, nosili nam torty a dary priamo v den svadby pred sobasom. Ale oni maju svadbu podla tradicii a 120 ludi 😅 takze tak...
No Samko mal pred 2 tyzdnami 5250g, teraz moze mat tak ani neviem...ale zda sa mi tazsi...

pointka
18. sep 2009

babulka, moja mala to iste robi, kym sa kupe je urehotana, tesi sa a akonahle zacina ostatne obriadovanie place a vykrikuje 🙂 neznasa sa hlavne obliekat a ked jej vyberam sopliky 🙂

babulka123
autor
18. sep 2009

heheh sopliky ani nehovor, uz 3 den nerobim nic ine..

a baby my sa nenajako nevieme odrazit od vahu 4200g..

mici11
18. sep 2009

No my sme zatial sopliky nemali klop klop, ale susne mate zato riadne 😀 😀 Idem do mesta na prechadzku zatial pa

petkaerdal
18. sep 2009

ahojte,tak uz mam po,som ako vystaveny citron 😖

mici ,tiez sa mi zda,ze 7 x je dost 😕 ja mam na krabici pisane 5x denne by malo take babo papat ,tie kazde 4 hodky
moje jedia o 8 ,o 12,o 16,o 21 a potom o 4 v noci

jvo
18. sep 2009

ahojte kocky vidim ze stretko sa asi odklada co? nevadi my by sme sice mohli ale inokedy asi bude lepsie lebo by sme sa nahanali poobede ideme na oslavu tak by sme boli v jednom kole takto stihnem aspon doma troska upratat.
citam vasu debatu o papani, no nasa papa 4x za den a raz v noci mau teda tych tvojich papkacov nase baby asi tazko niekedy tromfnu 😵 😉 my sme sa zacali prikrmovat a uz som jej pridala aj vecer kasicku cize teraz spapa rano o 7-7:30 takych 130-150 niekedy este menej niekedy viac ako sa jej chce potom o 11-11:30 mame obedik tak spapa zatial okolo 100 zeleninky mlieko potom uz vacsinou nechce niekedy si cucne este takych 60 potom o tej 15-15:30 vypije 150-170 a vecer jej zatial davam 60 kase a potom este vypije tak 70-100 mlieka a v noci tych 130
mau tebe po zeleninke este papaju mliecko? a ovocie ste uz skusali? ja planujem tak o tyzden dat aj ovocie na desiatu nech si zvykne na 5 jedal denne a potom pridam aj masko na obed
peti, tvojka kocky maju krasne vahy ta nasa ma okolo 6 200 teda dufam 😀 na poradnu a preockovanie ideme az 28.9
pointka no ak ma sofinka 7-8 kg tak to je riadna kocka 😀

tvojka
18. sep 2009

Ok baby,tak to teda odložme a potom dajte vedieť iný termín,kedy by vám to vyhovovalo...

jvo
18. sep 2009

ozaj peti vy mate urcite este dobre ceny prikrmov (hipp...) ale tu je to neskutocne drahe, my sme boli v utorok v madarsku tak som nieco nakupila tam a ked pojdeme na mliecko tak kuknem aj v rakusku, niekedy jej varim ale ked nestiham davam hippky a priznam sa je to aj pohodlnejsie lebo ked mam varit kusok zemiaku ktory potom rozmixujem tak mam spinavy hrniec, mixer a kopu inych veci a trva to pol hodinu ked bude papat viac a uz aj masko tak budem varit asi vo vacsom a budem to mrazit

pointka
18. sep 2009

jvo zasterilizuj si to. navar takych 5 davok do vyzivovych flias a sterilizuj ich, v chladnicke ti potom vydrzia.
mrazenie nie je prilis dobre.

jvo
18. sep 2009

poi dakujem za radu 😉 len musime popapat dake hotove papanicky aby som mala flasky 😀

petkaerdal
18. sep 2009

jvo,ja som uz nieco pomaly pokupila do zasoby,kupila som od nestle a aj od hipp,od hipp stoja tusim nejak 1,29 a od nestle som kupila po 1,09,zeleninku ,ovocko je lacnejsie
kolko stoja na SK ?

mici11
18. sep 2009

Peti no 7 je dost, ale ako som pisala z toho 4 su kojenia a zjavne moje mliecko ho nesasyti, tak ako nutrilon.Inak tam je tiez pisane na jeho vek 5 davok.
No vyzivy a tie zeleninove prikrmy mi otec nakupil v madarsku, tam je to lacne 😉 , svokra zas urobila vyzivu taku mnam, chutnala som. Tak zatial mam vystarane 😉
Zatial pa idem sa najest na zanasky 😀

petkaerdal
18. sep 2009

mici aha ok 😉
tak ty uz vystarane mas,to mas super,ja pomalicky nakupujem do zasoby 😀 uz som si kupila aj cumle na flasku na krupicku 😀

jvo
18. sep 2009

peti u nas stoja 125 gramove zeleninky okolo 30korun niekde aj viac a 100% vyzivy frutapura okolo 80 korun a od hipp tiez tak dako no a ja som nakupila v madarsku zeleninku ale tam ju mali 190 gramovu za cca 29 korun a tie vyzivy stali okolo 50 takze urcite sme usetrili
tie zeleninky co si kupila su ake velke? lebo napriklad u nas som tie 190 gramove co sme kupili v madarsku ani nevidela tu maju cistu zeleninu iba 125 gramovu teda od hipp ine som nepozerala lebo ine som v madarsku nepoznala a kasu im chces davat z flasky? ja davam z misky lyzickou....

vierka
18. sep 2009

mici - jasneeeeee, potom dam vediet co to bude - teda duuufam, ze konecne to vediet budem 😅 😀 a ja sa tesim na babo nech to je baba, ci chlap 😀 tak uvidime a konecne zacneme vymyslat aj mena 😅

mici11
18. sep 2009

tak saminko uz spinka, na zanaskach bolo fajne, som sa najedla a fajn zabavila. Aj Samko bol dobrucky. Tak sa tesim zajtra na svadbu, ze az, doteraz sa mi moc nechcelo, ale po dnesku sa mi chce. Samka neberieme, bude u starkej, tak som zvedava, ale lubi s nou byt. Ved keby nieco za 10 minut som doma. Neviem ci zajtra stihnem nakuknut, lebo idem aj kadernicke a tak, ale prejem vam pekny vikend a potom pridam fotecky zo svadby.
Vierka tesim sa na spravicky v nedelu.

Vsetkym velke cmuk 🙂 😉

tvojka
18. sep 2009

Mici,tak príjemnú zábavu ti želám,pošli virtuálne aj výslužku...mnam,ako by som si dala koláče!

mauzos
18. sep 2009

Mici prijemnu zabavu, zabav sa aj za nas 🙂 Ja som nebola na svadbe ani nepamatam 😖

Jvo my sme so zeleninou sekli, nemalo to ziadny vyznam. Do Tomiho som ako tak aj nieco natlacila, ale aj po par dnoch sa tvaril znechutene a vobec neotvaral pusu. Lukiho dokonca napinalo a nedostala som do neho nic. Tak som po porade s pediatrickou skusila ovocne vyzivy, davam im uz treti den a je to o milion % lepsie. Luki hned otvaral pusinku, az sa natahuje za lyzickou co mu tak chuti a Tomi tiez popapa, hoci nie az s takou chutou, ale snad to bude lepsie. Dufam, ze sa postupne nejak prepracujeme aj ku zelenine. Ja som kupila od Sunaru jablkovo bananove vyzivy, boli na nich kupony v tych DM zlavovych knizkach a zatial som im davala len tie. Vcera som kupila od Hipp tie malicke ani neviem kolko gr su po 99 centov, tak zajtra im skusim zmenit. A kasu im davam do flasky, kupila som cumle na kasu ... vecer by som do nich uz po lyzickach nic nedostala, oni su uz taki unaveni, ze ledva z flase potahaju 😀

petkaerdal
19. sep 2009

ahojte,dobre ranko
jvo ja som kupila 190 g a su aj 210 nejaka akcia
,teraz neviem,ktora je od ktorej znacky a ovocko je tu tusim po 80 centov 120g
ja som pre istotu kupila na kasu aj cumle,ani som nevedela,ze su,skusil lyzickou,ale ked budu odmietat,aby som mala aj cumle,flasiek mam dost

mici,tak sa dobre zabavte a napapajte 😉

mau a cumle mas od MAM? ja som kupila tie od MAM

no idem dokrmeit Selin ,lebo mi zase strajkuje,tej mlieko uz vobec asi nechuti 😖

tvojka
19. sep 2009

Aj ja idem dnes na svadbu,ale len gratulovať na sobáš,tak to sa nenajem 😝

Baby,vy tu už riešite príkrmy...my ked začneme,tak od vás budeme ťahať recepty 😅

tvojka
19. sep 2009

Peti,tak jej daj rezen,ked jej mlieko nechutí 😀

petkaerdal
19. sep 2009

tvojka,dik za radu,skusim..dneska mame na obed gulas,tak to skusim dat 😀

no mam s nou ale ozaj problem,je velmi slaby jedak,ved to vydno aj ako pribera,musim jej nasilu tlacit 😖

ty ked kojis zacnes neskor s prikrmovanim vsak?