Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

veam
30. sep 2009

Vierka davaj tam na seba pozor...inak aj my sme chceli Kristiana kym sa tatko rozhodol ze sa moze teda volat aj po nom teda Tomas... 😀

tvojka
30. sep 2009

Vieri,tak si to uži 😵

petkaerdal
30. sep 2009

Vierka uzi si to a ziadne skakanie po parkete 😀

veam
30. sep 2009

kde ste vsetky?co porabate?

janula13
30. sep 2009

tak u nas sa uz spinka,a spon sa tak tvaria...babule ja som asi sprosta, ale robila som tu kasu , nemliecnu, cize zarobila som klasika nutrilon a potom naliala do misky a dala menej tej kase pre pripad, kedze som nevedela aka bude husta a pomiesala lyzickou, ako pisali v navode ze neslahat len premiesat a narobilo mi to strasne hrudky...tak rychlo druhy pokus, len som dala malicko mlieka a v tom romiesala vidlickou to mnozstvo kase, ale stale menej ako v navode kedze tam predpokladaju krmenie lyzickou, uz to bolo lepsie, ale trochu som to tou vidlickou slahala a potom doliala zbytok mlieka...a dala do flias a kubik nervy, novy cumel...ale na druhy pokus vypil, matusko hned, aj ked trosku saskoval s tym cumlom, predsa len iny tvar po dlhej dobe..

vy to ako zarabate, tiez v miske a potom do flase, alebo sa to da rozhrkat ako mlieko vo flasi?ja som to tak chcela spravit ale ked pisu na tej ryzovej ze neslahat,,...poradte kasovej amaterke 😅 zase na inej pisu miesat 3-5min 😅

petka a co im davas len mrkvicku ci uz aj nejaku kombinaciu?a uz sa naucili lyzickou?

dakuijeme za gratulacie aj ja oneskorene gratulujem petkinym a tvojkinym fesandam 😀

mau a to mozu uz nevarene ovocie, ja som myslela ze musim len varene na nejaky cas, samozrejme okrem bananu 😀

Vieruska, tak s respektom hopsaj, ci sa gulaj 😀

mici11
30. sep 2009

Ahojte,

Vierka tak snad si si to uzila 😉
My sme boli na nakupe a mali sme navstevu. V lekarni mi poradili na tie dasienka gel citrovital a cuduj sa svete zabera to, Samko je hned aspon nacas kludnucky 🙂 A ten gel mozu babatka od narodenia (i ked naco by im bol 😀 ), lebo ostatne su od 5 mesiaca a to mi neodporucili davat 4 mesacnemu.
Janulka preco sprosta??? ucime sa za pochodu, ja s tym este skusenost nemam, ale podla mna kludne rozmiesat vo flaske ako mlieko. Teda aspon na tych mliecnych tak pisu 😉 A fajn, ze ti to vypili. Chutilo im?
No mne zato robila svokra vyzivy, lebo oni a aj nasi maju ovocne stromy jablka, hrusky, broskyne...Cize my taketo ovocie nekupujeme nikdy. Len juzne 😉
A úrave som sa nadzgala hroznom... 😝

asi tu uz nebudete, tak dobru noc 🙂

tvojka
30. sep 2009

Aj u nás sa už spí,teda už asi hodinu,ja som ešte trošku požehlila...

Jani,gratulko k výmesačiu.Ja ti s kašami neporadím,my ešte úspešne ceckáme didky 😅 .Dnes sa mi podarilo vytlačiť si ten štuplík z mlieka a pustilo sa zastavené mlieko z mliekovodu...fontána 😀 .Tak som to zas prežila bez zápalu.
Už si domka?
K tomu režimu 😀 My máme asi taký,že budíček okolo 6h,o 8h spať tak na polhodku a potom o 10h spať na 2hod,poobede už hociako všeliako a o 20h večierka.Všetky časy sú samozrejme len približné 😅 .Lepšíme sa Jani,čo?
Som zvedavá,ako ti budú po tej kaši spať.A kolko si im spravila?

Jáj a samozrejme si prosím ten recept na výživu!!!

tvojka
30. sep 2009

Mici,ty hroznom,ja burčákom 😀 .Dnes začal šušťať,tak je to ešte taká malinovka.
Tak vy už všetci masírujete dasná?Ja mám doma také silikonové náprstky,je to ako zubná kefka.Skúšala som s tým masírovať Sárinke dasná asi pred 2týždnami a veľmi na mna pozerala,že čo jej to pchám do úst 😝 .Možno skúsim aj ja nejaký gel.

mici11
30. sep 2009

Tvojka tak burcak je lepsi volba, i ked malinovkovy 🙂 😉 tesim sa, ze sa ti ten prsnik uvolnil. Ja som to mala na zaciatku 2 dni a bola to hrozna bolest. Ale potom uz bolo OK. Dufam, ze sa ti toí uz nestane.
O tych naprstkoch som nepocula, skusim vygoglit. i ked tento gelik nam zabera, teda aspon zatial. Zajtra vypytam od svokry recept a napisem ti ho, robi fakt mnam mnam vyzivu, uz som zozrala 3 😀 Ale uz necham pre Samka...

mauzos
30. sep 2009

Mici o tom gele som nepocul, super ze Samkovi pomaha. Ja som si vobec nevsimla v navode, ze je to az od 5 mesiacov, dobra matka, ze? Ale odporucala mi ho pediatricka, tak som nepredpokladala, ze je to az od neskorsieho veku. Ja som s nim Lukimu natierala dasienka uz od 4 mesiaca.

Jani ja robim kase klasicky vo flaske ako mlieko. Zamiesam poriadne lyzickou a potom este potrepem s flaskou a hrudky nie su. Mala som uz aj nemliecnu kasu, omylom som ju kupila. Robila som ju Tomimu s AR mliekom a nebolo to huste. Pri tych kasiach si mozes regulovat hustotu, casom na to prides kolko kase je tak akurat. Mne sa osvedcili tie odmerky z mlieka, tak ako Petke, je to lepsia mierka ako lyzica.

Tvojka super, ze si uz si OK.

mauzos
30. sep 2009

A Peti my este stale nepapame zeleninu, este sme pri ovoci. Alke ovocie spapaju 200 a uz nepytaju mliecko. Dokonca dnes to jablko s bananom ich zasytilo na dlhsie ako mlieko, ani nechceli papat mliecko o 4 hodiny.

mici11
30. sep 2009

Mau ak ti ten gel odporucila dokyna, tak to je ok, nie? Vies mne v lekarni povedali, ze nemam davat skor, ale oni ine asi ani nemozu povedat, iba to co je v pribalovom letaku, predsa nie su doktori...

A uz ozaj dobru....

petkaerdal
1. okt 2009

ahojte,dobre ranko
Jani ktej kasicke,ja to miesam len lyzickou,netrepem vobec,ked je hustejsia blbo sa trebe ,hrudky som nemala zatial nikdy
aka je to znacka? lebo niektore znacky niesu dobre,hrudkoveju,ja som taku zatial nemala,ale kamoska vravela,ze niektore robia hrudky,asi ta ,ktoru mas ty je prava taka .
a tie si to zarabam podla odmerky na mliecko,raz som skusala,pridavala postupne a teraz uz rovno nasypem pocet odmeriem a hotovo

ja som skusala aj kombinaciu zemiak s mrkvou,zatial sa mi z toho nenapapaju,lebo stale sa len ucime papat s lyzickou,poviem ti,ze velka sranda s tym 😀

petkaerdal
1. okt 2009

mau a preco ti nepapaju zeleninku? viem,ze vrackali,tak si prestala celkom so zeleninou?

mauzos
1. okt 2009

Ahojte 🙂

Peti zatial som prestala davat zeleninu, nech sa naucia pekne papat na ovoci, to im chuti. Ale uz im to celkom ide, tak uz sa na nich zase chystam s mrkvou 😀 😀 S jablkom im pochutila, tak mozno aj samu uz popapaju.

petkaerdal
1. okt 2009

mau,tie cumle na flasky 2 su od pol roka?
co som ja kupila ten X bolo pisane jasne,ze na kasu,vcera som pozerala cumle v DM a bolo pisane ,ze 1 do 2 mes.,2 do 4mes.,3 do 6 mes. a X bolo pisane,ze nad 6 mesiacov...ako nechapem 😕

petkaerdal
1. okt 2009

tak super,ze aspon s jablckom ju popapali 🙂

tvojka
1. okt 2009

Dobré ránko,
baby mi už spia svoj ranný mikrospánok,tak som vás došla pozdraviť... 😵

petkaerdal
1. okt 2009

ahoj tvojka 😉

mici11
1. okt 2009

Dobre ranko,

No Samko trosku zaspal, tak nakukam 😉 ale idem trosku pracovat.

petkaerdal
1. okt 2009

baby ,kamoska objavila na nete na predaj CD pre babätka s nahratymi zvukmi ako je vysavac,mixer,fen ,tecuca voda z vodovodu a pod...dobre co 😀 😀 😀

janula13
1. okt 2009

babulky dakujem za odpoved z toho mi vyplyva ze vy slapete na tych mliecnych kasickach hlavne, vsak?dnes skusim potrepat vo flasi co to spravi, ja som chcela zacat nemliecnou, kedze su zvyknuty na isty druh mlieka a nedavat im ine, kedze su refluxaci 😀
Tvojka..spali ako vzdy, nijaky zazrak sa nekonal 😝 😠 😠 😠

inak babule zase otazocka, matusko ma uz par dni take cervene miesto na spodnej strane guliek, neviete co to moze byt?a aj cerveny palcek, aj trosku opuchnuty pri nechtiku, neviem z coho, fakt netusim, zeby sa mu zapalilo to lozko? mama mi doniesla taku mast z lekarne namiesanu, vraj aj ked nepomoze ze neuskodi ☹ a co ma dnes dorazilo, kakal mi na prebalovaku, priam do ruky a dost tvrde, co on maval skor riedke, ale teraz mi par dni kaka tvdrsie, ale v pohode vytlaci, len dnes dosttvrde a bola tam ako by krv, take male skvrnky na povrchu, dufam ze to bolo len z tej tvrdosti a ze hadam len praskla nejaka cievka, uz aby som bola spat doma a u dr...
a este jedna vec...kubikovi som dnes nasla na jazyku take 4 male biele skvrnky, mozno aj to co som si myslela ze je zub je taka skvrnka..neviete co to je a co s tym?lebo ja chcem pockat do stredy vtedy ideme k dr na preockovanie...

no sme smama diagnoza a ja to neznasam ze im nieco vzdy najdem, nechcem abz niecim trpeli ☹

petkaerdal
1. okt 2009

Jani ja im davam vseliake,mliecne ,ryzove a aj krupicne kase,myslim si,ze nebude problem,ked das mliecnu,ja davam vsetky znacky,ake najdem v obchode a aj mau kupuje tak tusim. ,hlavne,aby mali mliecko to iste,na ktore boli zvyknuti..inak po kasi mne nevygrckaju vobec nic,ona je husta,nevracia sa im spät.

petkaerdal
1. okt 2009

Jani,my gulky nemame,takze nepomozem
a ten palcek moze mat z cumlania alebo pod nechtikom zapalene trosku.
a tie bodky na jazyku tiez neviem,moje nemali take nieco,mozno nejaka infekcia,ked si cumlaju rucicky alebo co.

jvo
1. okt 2009

ahojte kocky my sme na zubky kupili homeopatika chamomilla vulgaris nasla som to tu vo fore vraj to dobre funguje tak uvidime asi aj nam sa uz nieco bude tlacit lebo dako zle papa hlavne mlieko tak snad to zaberie

jvo
1. okt 2009

ozaj a musim sa pochvalit, dnes som malej varila zeleninku s maskom 10 poharikov 😀 ale len takych polovicnych lebo zatial spapa len takych 100 g, snad jej bude chutit aj domaca vyroba dufam ze si nezvykla na tie kupovane 😅

petkaerdal
1. okt 2009

ja som este nekupila nic,ale budem musiet ist uz do lekarne,nech mam nieco doma pripravene

si sikula teda,ked uz varis takto a uz si jej dala ochutnat?

tvojka
1. okt 2009

Jani,ty diagnoza 😀 ...V puse sa to myslím volá ľudovo žabka a je na to taká fialová vodička,len neviem ako sa volá...môže ich to aj pobolievať a preto môžu horšie papkať.
Masť na ten palček neni camphor-ichtiol?A s gulkami tiež neporadím 😅 .Myslím ,že do stredy vydržíte...ved uvidíš ako sa budú diagnozy vyvyjať 😉

Jvo,ako si to varila a zavarala?ty šikulka!

janula13
1. okt 2009

tvojka dakujem, ta mast asi hej, je tmavohneda a smrdi...petka ide o palcek na nozke, ale to som nenapisala..a to v tej puse som si aj myslela, len som nevedela ako to vyzera, mozno preto mi kubik tak vyvadza v poslednom case pri krmneni 😝 skusila som len trosku tej mliecnej kase zarobit taku redsiu len tak vo flasi som pohrkala a nijake hrudky 😕 tak im mozno mrsknem tu...

babulka123
autor
1. okt 2009

ahojte zlaticka.. ja viem ze som taka ze napisem len ked nieco potrebujem ale co uz somnou ..
ste skusenejsie tak zobram o radu..

ninka je uz asi tyzden viac menej len na UM {druhy den vylucne len na UM} noc je ok, spinka krasne svoj rezim zaspi o pol 8 zobudi sa o pol 4 da 90 flasku {niekedy 120} a spinka dalej do pol 8.

otazka ale znie ze cez den si pyta jest aj po 2 hodinkach a vraj to nieje dobre, vodicka nam nechuti. a teraz neviem ci jej mozem davat alebo nie.. pije od 90 - 120. a nechcem aby bola nejako jednak prekrmena a jedna to vraj zatazuje zaludok a tak.. prosim o radu
dakujem...

ozaj a ako to dopadlo nakoniec s tym stretkom? mame nejaky nahradny datum?