Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mauzos
29. okt 2009

juuuj tie zuby su svine 😠 tak nam potrapia tych nasich chrobacikov ☹

jvo
29. okt 2009

mau dakujem za radu o chvilu nas to caka tak som nevedela ci to treba dako postupne a dokonca sme zohnali v madarsku vanilkovu bebu od 6 mesiacov tak som zvedava ci jej bude chutit 😀
kocky a neviete co je s pointkou ? normalne sa bojim ci neskoncili aj oni v nemocke s tymi teplotami ked sa tak dlho neozvala, ale dufam ze nie ze sa len liecia doma a nestihaju...poi ozvi sa 😔

jvo
29. okt 2009

jaj a este som chcela nemate daky zlepsovak na to aby sa malej nesmykalo ked sa snazi podsunut nozicky ked lezi na bruchu a dat sa na 4? lebo ja mam malu na zemi na penovych puzzle mam deku a na tom zavinovacku a tam si lezka len ked sa chce tak dat tak sa jej to smyka a najnovsie zacala cuvat otocim sa na chvilku a je o kus dalej bojim sa ze raz ju najdem pod stolom alebo komodou 😀
a este jedna otazka cez den ked ste doma kde ste s deckami lebo ja v obyvacke a teda mam pustenu telku sice moc sledovat nestiham ale predsa a mala sa na nu casto pozera tak neviem ci ju mam vypinat alebo ist do druhej izby alebo je to normalne.....

pointka
29. okt 2009

jvo, nie neskoncili sme nastastie v nemocke 🙂 dakujem za uprimnu starost, si ma potesila 🙂

mala uz je na tom lepsie, uz nema teploty vobec, len teraz sa jej pustili sopliky a trosku kasle, ale uz antibiotika zaberaju. Len mi menej papa a je hrozne spava, ale to asi z tych liekov.

hrozne som sa o nu bala, dufam, ze uz ju aspon na rok obidu choroby ☹

mauzos
29. okt 2009

jvo tak pri vanilkovej prichuti asi mala zbada zmenu 😀 Mozno by som jej ju zacala davat postupne, ale ved uvidis ako jej bude chutit.
My sme tiez v obyvke, vacsinou mam pustene radio, alebo telku nejaku hudobnu stanicu, mali nemaju radi ticho. A ked ich potrebujem nieco porobit, tak im pustim Canakyho na NB cez Windows media player a tie vizualizecie ich dokazu na dlho uputat. Myslim, ze nevadi ak ti mala sem tam mrkne na telku, nech si zvyka 😀 😀
S tym smikanim by som aj ja uvitala radu, musim im zapierat nozicky.

Poi super, ze uz je malej lepsie. Spanok lieci, tak sa nestrachuj, ze viac spinka, to je dobre. Drzim palce, aby ste boli cim skor fit 🙂

veam
29. okt 2009

Jééé...j vy uz budete mat doma samich zubatych?Drzim palce aby ste toto obdobie zvladli s pevnymi nervami. 😀

Ja mam dnes taky blby den,nic ma nebavi,leniva som,vsetko ma boli,mam zlu naladu,uz sa len zakopat niekde 😠

pointka
29. okt 2009

veam asi to uz na teba ide 🙂

veam
29. okt 2009

Poi bodaj by si mala pravdu,ale ja pochybujem o tom...v poslednej dobe sa tak citim casto a stale nic. 😵

petkaerdal
29. okt 2009

ahojte baby,citam vas,ale nic nepisem,lebo sa citim presne ako veam,u nas leje,nic sa mi nechce,ledva zijem 😖

inak aj moje baby cumia na tv a dost ich to bavi 😀

vierka
29. okt 2009

veam - no radsej ta nezakopeme... lebo teraz by si este spotrebovala velku truhlu 😀
neboj sa, kazdym dnom to budes mat za sebou 😉

mauzos - to sa niekedy aj ja cudujem, ze co tie deti daju vsetko do ust a este im to aj chuti 😵 ale ved radsej nech maju vsetky mozne vitaminy aj ked su niekedy v celkom nepeknej forme rozmixovane 😀

pointka - velmi rada citam ze malinke sa uz polepsilo... drzim palce aby to preslo uplne 😉

mauzos
29. okt 2009

co to tu dnes tak flakate?

mici11
29. okt 2009

Ahojte,

no dnes je to zo zubkami o nieco lepsie, aj viac popal 🙂 , dala som gelik pred jedlom, ako radila Mau 😉 Ale boli ho to chudacika, aj teraz mraukal zo sna ☹
Poi som rada, ze malej je lepsie 🙂
K tej Tv, den travime tiez v obyvke vacsinou, aj Samko sem tam pozrie, co uz, mam ju zapnutu, tiez moc nesledujem, ale aspon tu nie je ticho, to ani Samko nema rad. Nejak to neriesim, myslim, ze ked len sem tam kukne, nic sa nedeje....

Dobru noc 🙂

mici11
30. okt 2009

A aj dobre ranko 🙂 😉

mauzos
30. okt 2009

Mici ty to tu zatvaras aj otvaras? 😀

petkaerdal
30. okt 2009

Ahojte,dobre ranko
tak dneska som sa konecne vyspala,zalahla som so sliepkami 😀 a vstala o 5,potom este potiahla so 7..

baby,nepluju vam deticky narocky?? moje sa naucili pluvat a ocividne sa im to velmi paci a robia to aj so zeleninou a vyzivou 😠 😠

veam,este si cela?

janula13
30. okt 2009

ahojte,

tak aj ja som vas vcera citala, ale nejak som ani nemala co napisat a boli aj neboli sme na tie klbiky, ale prehnali sme sa akurat, neordinovali, no co uz..

idem sa ogabat, spia, tie noci vam uz radsej ani popisovat nejdem...no comment..petka schrupla by som si veru ako ty 😀 nasi nepluju, akurat slinky sem tam, ale papanicu nie, sem tam, ale to nevyzera nejak zamerne, vcera pekne popapali .Babule ja ich vzdy dokrmim mliekom, kolko by tak mali spapat prikrmu aby uz nebolo po nom mliecko?teraz im davam ten jeden poharik pol na pol, co je 125g...

matuskovi uz zubky vidno 😀 babule moze mat aj z toho taku riedku kakanicu?

veam
30. okt 2009

Ahojte...

Petka ano som cela...ale dnes skoro rano som uz myslela ze idem rodit,mala som bolesti v podbrusku no potom to preslo...no ale vobec sa necitim dobre,bolia ma krize a v panve citim kazdu kosticku,uz ledva chodim

tvojka
30. okt 2009

ahojte,
my sme včera celé poobedie behali kvôli bytu(Jani ,snád o rok budem tiež Senčanka 😉 ),tak som nepísala.
Nám sa polepšili noci,už asi týžden vstávame len 1-2x na papanie a väčšinou sa po nom hned spí dalej,tak sa teším.Dúfam,že som to nezakríkla...Ale baby si nevšimli ,že sa posúval čas,tak vstávame tak o 5:30h...momentálne už spia.

Riedku stolicu môžu mať zo zubov.My stále nič,neviem,kedy sa im už niečo prederie.Sári je posledné dni nervná,uplakaná,neviem,či zo zubov,alebo zas kvôli kakaniu(kakala v sobotu naposledy).

Peti,aj moje baby plujú,robia ako auto,či motor,či k čomu to prirovnať,tak prdia ústami a pritom im prskajú sliny 😀

V nedelu ideme skúsiť prvú mrkvu,chcem,aby pritom bol aj manžel,tak som zvedavá.Fakt sa najprv má dať len jedna lyžička?Na druhý den dve...atď?

petkaerdal
30. okt 2009

Ahoj Janulka,tak moje baby pluvaju naschval 😠 ,doteraz to robila len Aylin,ale vcera sa to podarilo uz aj Selin a velmi sa jej to zapacilo 😠 ,strava je vsade naokolo,aj v ocach ju ma,ako prska 😖

aj ja dokrmujem mliekom,lebo zjedia tak 1 poharik 190ml pol a pol..a neviem,kolko by mali zjest,aby sme uz mlieko nemuseli dat.

veam,tu budes aj prenasat tusim 😀 ,vidim,ze uz ratas dni na pokeci 😀

tvojka
30. okt 2009

Veam,niektoré baby majú kontrakcie len do krížov...tak to odsleduj 😕
poslala ti už niektorá z nás to číselko,ak by náhodou?

petkaerdal
30. okt 2009

tvojka,presne tak prskaju moje a niekedy sa im aj podari si riadne odplut 😀 ,len je to hrozne pri krmeni,lebo prestali pekne papat,ale hraju sa s tym,co maju v ustach

ja ked som skusala mrkvu,tak som dala,kym papali,stejne to boli nejake 4 lyzicky a viac bolo na plienke,ako v brusku..to nemusis len po jednej

veam
30. okt 2009

Petka ratam,ratam ... 😀 😀 😀

Tvojka ale mna bolia tie krize len ked chodim,alebo sa nejako hybem...ked v klude lezim alebo sedim tak nic,pri najhorsom porodim doma 😀 ...hej Vierka mi poslala cislo,tak keby nieco budem ju informovat a ona potom vas

mici11
30. okt 2009

Peti Samko tiez pluje naschval a naramne sa mu to paci 😀 😀 😀 aj bez toho dost slinta, nestiham prat a susit podbradniky 😅
Tvojka Samko zjedol po prvy raz asi 4 lyzicky mrkvy, potm viac. zato zemiacik spapal vsetok, ten mu veeeeelmi chuti.
Jani ja Samka tiez dokrmujem mlieckom, akurat po banane nie, ten ho zasyti tak na hodinu 😉 .Potom mu davam mliecko.
Aj Samko ma redsiu kakanicu, pripisujem to tiez zubkom.

Inak baby v poslednej dobe, ked Samko gegne, hned sa mu zacne ckat 😒 , neviete preco, alebo nemate podobnu skusenost?

mici11
30. okt 2009

Veam ty sa nam pomaly, ale isto rozpadavas, ma nas kto informovat???

pointka
30. okt 2009

mici moja sofinka to s tym stikutanim robi v podstate od narodenia, lekar nam to vysvetloval, neviem ti to vsak interpretovat, ale nieco v tom zmysle, ze mliecko sa dostane niekam vyssie a tam zacne stikutka. Je to zevraj OK.

mici11
30. okt 2009

Poi diky moc,hned som kludnejsia 🙂 😉 A ako sa ma Sofinka?

petkaerdal
30. okt 2009

mici ,tak som myslela,ze len moje dievky pluvaju 😀 ,no ja nielen podbradniky nestiham prat,ale aj moje oblecko a plachty a deky a plienky,vsetko opluvane 😖
aj moje stikutaju stale

jvo
30. okt 2009

ahojte kocky, tak sa zda ze bude dalsie baby co?Veam drzime palceky.
Co sa tyka mnozstva papanicky na obed by to malo byt 150-200 uvadzaju ze vacsi jedlikovia az 250 vtedy je plna davka ale zas niektore deti sa daju mliecko aj potom ako na zapitie 😀 ale napriklad nasa mala uz ked spapa tych 140 uz mlieko nechce tak dufam ze jej proste staci ta zeleninka s maskom
tvojka hovori sa ze prvy krat by to malo byt par lyziciek ale emmke to tak chutilo ze skoro zjedla polku maleho poharika hned na prvy krat 😀

jvo
30. okt 2009

a jasne ze som zas nieco zabudla, kocky tie co mate drobcov uz v sportaku a fusaku co im obliekate ked ich davate do fusaku?Ja davam zatial malu este do hlbokeho a davam na nu tu hrubu spanielsku deku a nanoznik a obliekam jej tielko body bundu pancusky a zateplene nohavice a na nohy este take topankove ponozky teple len je tam chuderka taka napratana lebo ta deka je strasne velka a zas sa ma uz ochladit tak asi zmontujeme uz sportak len neviem co na nu aby jej nebolo moc teplo

jvo
30. okt 2009

a este predsa mau vcera si si ma pridala na facebooku to len aby si vedela ze som to ja 😀