Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

emka1
23. nov 2009

vierka - mas pravdu 😉 😉, tusim prestanem pozerat aj Ordinaciu v RZ 😀 😀 , lebo tam len vselijake komplikovane pripady stale riesia. Ordinaciu uz zacal pozerat aj moj drahy, a tiez ho niekedy obleje studeny pot, ze co sa moze pri porode vsetko stat. Budem si musiet najst na utorok a stvrtok vecer iny program 😀 😀

idete sa fotit ? budete mat spolocne umelecke foto pred porodom ? to je mile ... 😵 😵

my ideme buduci piatok na 3Dcko, uz sa nevieme obaja dockat 😅

janula13
23. nov 2009

ahojte..
my sme behali po nakupoch a prijimali navstevy..

Tvojka tak hadam nic take sa vam uz nezopakuje, ja by som inak panikarila, ved pomalicky si zvyknu na zeleninku, aj ked mliecko im chuti asi najviac..nasi ldauju hlava nehlava, akurat parim zeleninku na prikrmy..konecne som vytiahla moj super parak, co mi mm kedysi kupil..doteraz som parila len na tej podlaozke ako kendle..

ozaj a varim im pohanku, myslite ze uz mozu?CHCEM IM TO DO TOHO ROZMIXOVAT..A KUPILA SOM IM V METRE AJ POHANKOVE CHRUMKY TIE VELKE, SU BEZLEPKOVE LEN SA IM TO NEJAK BOJIM DAT ZE SA MI S TYM ZADUSIA 😀

myslite ze mozem?
inak aj kubkovi sa predvcerom prerezal zubok 😀
ozaj mau ja vsade hladam tie bataty a nic, bola som v tescu, bille, kauflande a nist ☹

vierka
23. nov 2009

emka - no ved to, ze v tej telke robia v serialoch len komplikacie aby to bolo zaujimave a v televiznych davaju len take pripady aby ludi zaujali a bolo to akcne... ale to ze denne porodia "miliony" zien bez problemov nikto nedava a len zbytocne stresuju 😖
ano, ideme sa aj s tatinkom a bruskom odfotit, tak sa celkom tesim 😀 a ty ides na 3D - to bude vleky zazitok, potom musis povedat ake to pre teba bolo 😀 😵
a neboj sa, zachvilu bude babulka kopkat kazdy den, ten moj v poslednej dobe stikuta 😀

veam
23. nov 2009

Ahojte...

Dakujeme za komplimenty... 😀

Emka-to si nesmies tak pripustat a brat k srdcu,kazdy porod je iny a zaroven podobny s ostatnymi,musis verit ze to zvladnes a vsetko bude v poriadku,neboj aj ty budes mat co chvila pri sebe svoj batoztek stastia,to utecie ako voda... 😉

Vierka-uz sa tesim na nove fotecky 😀

Tvojka-chuda mala,my mame dost ked nam nieco take je a nie to este ona,uz je v poriadku?

emka1
23. nov 2009

vierka a veam - tak prestanem citat aj sledovat vsetky infosky na temu porod a zacnem sa na neho tesit 😀
je pravda, ze vsetky kocky okolo mna mali porody v pohode a narodili sa im zdrave deticky, tak verim, ze sa do marca uz nic zle nestane a pekne si to odrodim prirodzene. Len dufam, ze ta nasa bambulka nebude taky slonik ako ja, lebo ja som mala 4,20 kg a 53 cm, ked som sa narodila a vraj mi aj trcali nohy z perinky 😀

vierka - tesim sa aj ja na vase fotecky, je to super spomienka na obdobie ocakavania 🙂, nas to asi necaka, ale drahy ma bude fotit do konca tehotenstva aby zdokumentoval ako som rastla 🙂
V 20 tt sme boli na morfologickom utz a mal byt spojeny aj s 3D, ale bambulka bola opreta o placentu a este mala aj rucicku na tvaricke, takze sme nic nevideli. Ale mam asi 15 min.video aj z morfologickeho utz. tam je vidno vsetky organy ako ich doki meral a ako sa mala hybe, aj to bol super zazitok 🙂, ale 3Dcko je este lepsie.
Buduci piatok budem v 24 tt, to bude 2 pokus a snad uz aj uspesny, bude predsa len vacsia a mali by sme viac vidiet ako v 20 tt.

mici11
24. nov 2009

Ahojte,

Tak konecne mam chvilku. Vcera sme boli v BA a vratili sme sa az vecer. Som oplieskala eurace 😅 Nakupila som plno veci v Ikei a Samko tiez kadeco. Aj nocnik s melodiou. Pacilo sa mu na nom sedkat, smeje sa. Ale to som ho dala zatial, len tak obleceneho 😀 . Dnes ideme na poradnu, tak som zvedava kolko vazi.
Vierka som zvedava na fotecky 😉
Veam mala je krasna 🙂 🙂 🙂
Tvojka no vy ste si vytrpeli, snad naposledy.
Jani, tak uz asi len my nemame zubok 😀 , hlavene ze mam pocit, ze uz 2 mesiace sa mu tlacia 😀 😀 😀
Emka neboj, tiez som stresovala a spravne pises tes sa na porod, napriek vsetkemu je to velky zazitok 🙂 😉

Petulka ako moja?

petkaerdal
24. nov 2009

ahojte,
mici,my dobre dobre,inak na nocnik som uz aj ja myslela,ze by som mala pomaly kupit..ty mas s melodiou? aby si nedopadla,ako moja segra,melodia sa pustila,ked sa Nicol vycikala a nocnik vykotila 😀 😀 to bude inak sranda ucit na nocnik,neterka sa rada vykaka na koberec vedla nocnika 😀

my sme boli vcera tiez na nakup,mali v akcii vonavy,tak som pokupila,ved vianoce sa blizia a ja ani darcek este nemam a ani neviem,co kupit,vy co planujete?

drahy ma rannu,tak som tu pomenej.

vierka
24. nov 2009

ahojte baby 😀

emka - uz som sa zlakala ze napises ako ti nohy trcali z niecoho ineho 😀 😀 😀 tak ked len z perinky, tak to bude dobre 😀 no ja som tiez zvedava na vahu naseho, lebo este zatila mi nikto nepovedal kolko moze asi tak podla utz vazit... len som zvedava po kom bude, ja som bola male babo a manzo na to ze bol z dvojiciek mal slusnu vahu, to mal tusim aj tri a pol kila 😀
a vsetko dobre dopadne neboj... a rychlo to leti, ved ja som este len pred chvilou vycikala dve ciarky a teraz uz si pomaly balim tasku do porodnice 😀
no verim, ze to vase 3D teraz dobre dopadne a ze budete mat z neho krasne fotecky a krasnu spomienku 😵

tvojka - vy ste si teda zase vytrpeli, ale zvladli ste to 😉 dufam, ze to uz bude v poriadku a ze vas nic take nestretne...

aj ja sa uz velmi tesim na fotenie, prave aj premyslam nejake napady, ze ako by som sa chcela dat odfotit a tak a uz mam par napadov ako chcem, tak som zvedava ci sa aj manzo podvoli a bude suhlasi s takymi blazdnovinami 😀

janula13
24. nov 2009

ahojte, bola som s krpcami na nakup, kedze malio cas spanku a bolo vonku pekne...nocnik my mame dostali sme, zdedili, sice bez hudby ale ved hadam nejk vykakaju aj bez toho, ale mame len jeden 😅
nase vrndzadla nespia dobre tak mam dost a este mi tu zubadlo aj teraz vykrikuje, tak idem dat neje hryzatko na tie zubale...

janula13
24. nov 2009

mici ty mas zo mna radost ked vidis tie preklepy 😀
ozaj dnes som im dala 1x masko..kubko trohu vystrajal ale nie preto zeby nechutilo...ma odpustene, kedze ma zubok na ceste..
mici neva ze nie ste zubaty, ved nic nezmeskal, cim neskor tym lepsie, ved aj nasi slintali od 3mes, ale aspon sa samkovi neskor skazia...
no idem, varim a tusim aj priharam 😅

mici11
24. nov 2009

Ahojte,

Peti kupila som s melodiou taketo nieco http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=124... nebol drahy, takze uvidime. Ale dobre sa na nom Samkovi sedi, aspon zatial 😀 😀 😀
A co kupit na vianoce, predstavu mam len casu malo....Neterka je betarka 😀 😀 😀
Jani a ako si robila masko? Ako v polievke myslis?

Inak na poradni bolo ok, moc v poriadku - inak tie sacky na moc su fakt super. No mame 6715g, takze sme pribrali skoro pol kila za mesiac, takze som spokojna. Samko sa dokyne velmi pacil, vraj je velmi pohyblivy, no ved som si vsimla 😀 😀 A mame vraj papat takto rano mliecko, potom na desiatu ovocie( jablko, hruska, banan), alebo vyziva, potom zelenina ci polievocka maskova, potom olovrat tiez ovocie a od 6.mesiaca aj piskotky mozu byt a na veceru mliecko, alebo kasa. Cize papt 5 krat a z toho dvakrat mliecko, tak som zvedava, ale vraj si nemam mysliet ze to pojde hned tak....Ale po 6. mesiaci by mal byt na to zvyknuty, ale ze ked nie tak sa svet nezruti. Dnes papal rano mliecko, potom mliecko, obed zelenina, olovrat banan s jablkom a vecera kasa a celkom super to zniesol, tak uvidime.....

Babenky dobru noc a cmuk zajtra

veam
25. nov 2009

Dobré ránko.

Tu to v poslednej dobe teda velmi zije 😒

Vierka,ake ty uz mas pekne brusko,super a uz sa ti to aj krati,za chvilu tu bude dalsi drobec,kolko si uz pribrala? 😀

Emka pridaj nejake nove foto,som zvedava 😀

Baby aj vase dietky mali potnicky na tvari?co ste im na to davali?

Inak zdravim cely klub 😀 😀 😀

pointka
25. nov 2009

Mici ty uz nocnicek? 🙂

Inak my sme boli dnes na ockovani, zatial iba hexa, lebo tu druhu na pneumokoky sestra zle nabalila dokimu.
Tak dufam, ze to zvladne mala dobre ☹
Inak ma 8,8 kg a 70 cm.

Co kupite detickam na Vianoce?

mici11
25. nov 2009

Dobre ranko,

No Veam veru to tu zije 😀 😀
Samko potnicky nemal, ale svagrinin maly hej a strasne vela, pomerne rychlo mu pomohol odvar z repika, on mal aj na telicku, tak ho v tom aj kupala. Hlavne mu to nenatieraj olejcekom, ale to iste vies 😉 Inak ako spinka mala? A kojis?

mici11
25. nov 2009

Poi no nocnicek, ale este ho nejdem nejak nutit nan, sedkal na nom len obleceny 😀 ale celkom sa mu pacilo. Waw Sofinka je velke babo, nas Samko mal vcera 6715g a nejakych 68 cm. No Samkovi kupim rozvojovu podlozku a nejaku vlkadacku od fisher asi tuto http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=..., inak ma vsetko vhodne k svojmu veku. Ale rozmyslala som aj nad tymto http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=... ale je to este asi skoro. A ty?

pointka
25. nov 2009

Veam, kupel z repika a kamiliek 🙂

Ja malu dodnes kupem v kamilkach kazdy vecer a ma krasnu pokozku.

pointka
25. nov 2009

vy uz sedite????????
mne mala este ani pretocit sa nechce ☹ teda uz sa otaca do boku ale nepretoci sa este ☹

ja som chcela tiez taky ten kobercek s hrazdickou, ale kamoska ma skoro novy, tak mi ho da.
tak som objednala tieto dve veci:
http://detskahracka.sk/-p-646.html
http://www.malvik.sk/Postie-ky-izby/hracky-do-p...

okrem toho nam pride sportovy kocik zaciatkom decembra.

vierka
25. nov 2009

ahojte baby 😀

tu uz je to tusim sami nocnik 😀 to mate sikovne deturence ked sa pomaly uz na to ucia 😀

mici - no ved mala Sofinka je preto taka velka a tazka aby v zapase s tvojim Samkom zvitazila 😀 😀 😀
ale super, ze vam dopadla poradna dobre a ze mate vsetko v poriadku a maly je urcite velka sikulka 😉

veam - no veru uz sa mi to krati, posledne 4 dni v praci a potom dovolenka a potom MD 😀 pribrala som zatial 8 kg - tak uvidime ako to bude ked uz budem mat volno a budem len doma kvasit a vyjedat chladnicku 😀

a krasne hracky ste poobjednavali... ja riesim k vianociam zatial len darceky pre krsniatka... ten nas bude mat na buduce vianoce skoro rok, tak by som mu potom uz chcela kupit nejake hracky na rozvijanie schopnosti 😀
no a o take dva tyzdne uz budeme mat mozno aj kocik doma, uz len cakame kedy nam teta zavola ze ho mame na predajni 😀

veam
25. nov 2009

Baby veru krasne hracky planujete kupit,no ja neviem co ked ona je este taka malicka,musim nieco vymysliet,poradte...

Vierka aj ja som pribrala nejakych 8-10kg a to som doslova zrala ako prasiatko tie posledne mesiace,tak sa divim ze len tolko a musim sa pochvalit ze ked som prisla z nemocnice a odvazila som sa,tak mi skoro oci vypadli,lebo som bola na svojej vahe,ako pred tehu 😀

Poi kupem v repiku aj v kamilkach,telicko ma pekne ale tvaricku nie,budem jej to tym asi potierat.

Mici mala pekne spinka,najskor tych 5-6hod a potom kazde 3hod,kojim ale davam aj nutrilon,to mi ju v porodnici tak naucili 😠

vierka
25. nov 2009

veam - no ved mozes jej ked tak kupit nieco co vyuzije ako prve hracky potom hned po vianociach - nejake hrklavky, hryzatka, mozno podlozku z hrazdickou - aj ked to budes vyuzivat neskor... ale malinka este tak nebude brat tie vianoce, tak aspon nieco 😉
no ved ja uvidim k akej vyhe sa dopracujem... a mne to je jedno, hlavne nech je maly zdravy a spokojny v brusku co najdlhsie - ine mi netreba... a ked aj zostanu nejake kilecka po porode - nevadi... ved ten nas zazrak bude uz pri nas a v posteli bude aspon o vankus naviac 😀

veam
25. nov 2009

Vierka hrkalok a hryzatok mame praveze dost,ale ta podlozka z hrazdickou nieje zly napad...ja rozmyslam nad tymto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6414546...ty to mas dobre ze budete mat maleho az v januari aspon nemusis rozmyslat nad tym co mu kupit pod stromcek 😀 ...a s tou vahou mas uplnu pravdu,hlavne nech je zdravy maly to je prvorade,nase zdravie je druhorade...ale uz moc nepriberies neboj sa 😀

emka1
25. nov 2009

caute babule,

tusim riesite vianocne darceky 🙂
veam - ta hracia deka je fakt pekna, ak sa Ti pozdava, tak ju zober, je pekna farebna a mala sa pod nou moze zatial lezkat a pozorvat hracky co sa jej budu hompalat nad hlavickou.
My nejako vianocne darceky neriesime, uz min.rok sme to zaviedli, ze ziadne drahe dary nikto nechce, lebo vsetci uz vsetko maju a blbosti si navzajom kupovat nechceme, takze len ked nieco budeme potrebovat, tak kupime, ale min.rok sa nam to osvedcilo, ze sme boli cela rodina spolu pri vianocnom stole aj pri stromceku, pozreli sme si v TV nejake programy, pokecali sme a to boli pre nas Vianoce ... 😵.
A ked budeme mat bambulku, tak darceky budu hlavne pre nu, uz sa tesim na tie rozziarene ocka 🙂
O rok by mala mat uz 9 mesiacov, a bude to uz pre nu super zazitok 🙂

veam, Ty si pribrala len 8-10 kg ? no tak to mas super. Aj Ty vierka len tak malo ?
Lebo ja som sice na zaciatku schudla - 4 kg, ale teraz uz mam + 6kg nad svoju povodnu vahu, tak snad rucicka uz nepojde velmi vysoko 😅

vierka - Tebe to pekne rychlo uteka, Ty uz ratas dni 🙂, ja by som mala ist na MD asi niekedy v polovici februara, len dovtedy tu mam este tolko roboty, ze az, tak snad vsetky uzavierky postiham v predstihu, aby som nevyplnala danove priznania este v porodnici 😀 .

veam - fotecky pridam, len ich musim stiahnut z fotaku doma, tak sa posnazim 😉

janula13
25. nov 2009

no baby ale tomu davame, ale snad nas ospravedlni to pekne typicky novembrove pocasie 😀 ja sa nsazim chodit von, nech si to uziju, samozreme popritom vzdy zabludim aj do obchodu a nejak minam prasule 😅

micka my tak nejak zhruba papme ako pises, rano mlieko, potom ovocie potom zeleninka uz s maskom-varim vo vode a rozmixujem, ale planujem aj to dat na paru- a potom mlieko a potom kasa..a v noci stale bohuzial 2x mlieko, ale len 120ml a potom len tak na ukludnenie 70-80ml...skoda, matusko mi spava do 7-8 a jakub buntosi skorooo...no idem, nech sa vyspim aspon triosku zajtra vas precitam, to sa lahko dozenie ked tak malo piseme 😅
zdravim vsetky...

vierka
26. nov 2009

dobre ranko baby 😀

urcite si uzivate peknych slnieckovych dni s drobcami vonku ked je tak krasne 😀 ale ja sa priznavam, ze je to moja vina, lebo som nakazala pocasiu ze nech je este pekne kym chodim do prace a ze potom mozu uz aj mrznut ked budem doma 😀 takze presne o 6 dni zacne mrznut 😀 😀 😀

veam - ta hracia deka je nadherna 😀 ja by som ju kupila, je krasne farebna, pekne zvieratka budu na nej zavesene, malej sa bude isto pacit 😉
no tak ja si tieto vianoce este uzijem a kupim pod stromcek hlavne sebe, lebo uz vidim, ze buduce vianoce budu uz len o malom 😵 😀

emka - no pribrala som podla mna normalne, ved som zacinala na slusnej vahe 😅 ale ved este mam dva mesiace tak uvidim s akym cislom skoncim v porodnici 😀
no ja cerpam pred MD este svoju dovolenku ktorej mam 8 dni, takze pesledny krat v praci by som mala byt 1.12. 😀 a ten cas ti rychlo ubehne a vsetko pekne postihas.. ja som uz zaucila kolegynu, tak tieto posledne dni ju nechavam samostatne pracovat a ja uz len ockom dohliadam na to ako to robi 😀

mici11
26. nov 2009

Ahojte,

Poi pekne hracky si vybrala pre malu 😉 . No sedime, kym si nezacne cmulat nozky, tak aj dost dlho vydrzi 😀 😀 😀 , ale este to nie je uplne riadne sedenie.Sofinka ma cas este sedkat, to len Samko neviem kam sa ponahla, aj dokyna vravela, ze je nejaky velmi rychly a moc pohyblivy.
Veam pekna je ta hracia deka 😉 Mala je zlatucka aj ti pekne prespinka, to mas super. Aj Samko pekne spaval v noci.
Vierka tebe sa to riadne krati a dakujeme za pekne pocasie, tiez sme velmi vela vonku 😉
Jani no uvidim ako pojde to papanie nam, u nas je to ako ty pises, len v noci nepapa, ale to uz od malinka.
Petulka ty si kde?

vierka
26. nov 2009

mici - nemas za co 😀 co by som ja pre vas vsetky nespravila 😝 😀

petkaerdal
26. nov 2009

ahojte,
tu som,tu..zasivam sa po inych strankach 😀
my sme dneska spali do 8,ale noc bola taka divokejsia,Selin zacina mat nejake muchy svoje,dost je nervna.v noci stale v postielke place,nechce tam uz vobec byt 😠

petkaerdal
26. nov 2009

juj a poi,vsetko najlepsie k vcerajsim meninkam 😵 😵 😵

pointka
26. nov 2009

petka diiiky 🙂
no mas to vesele s malou, skus ju dat spinkat inde.

janula13
26. nov 2009

petulik a kde sa to zasivas??? 😀
ja som prave doobre navarila, krpci dnes poslpali na obed, boli sme vonku, tak sa im pacilo, aj sa zobudili, ale zase zalomili a teraz sa valaju, dnes som nacapal jakuba ako perami cmuka na matuska zacal to robit od vcera a dnes zase matusko ukradol dudel jakubkovi a chcel si oba narvat do pusy 😀 no jo sranda pri dvojickach...

poi, nevedela som ze si katarinka, tak dodatocne vsetko naj, moje velmi oblubene meno, keby mam dceru, tak mozno je aj katka...

zdravim clenky..kde ste?ved hadam nevyspavate vy v noci spite, ja bysom v noci vrazdila 😀 😀 😀