Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

babulka123
autor
21. jan 2010

no baby poviem vam ,ninku dnes niekto vymenil.. len sa od rana skeri a smeje a krasne sa hrajka.. spala 2 hod na balkone.. no dnes je radost sa na nu pozerat.. je uplne uzasna... zlaticko moje.. tak snad je uz vsetko za nami..

petkaerdal
21. jan 2010

Ahojte,logi gratulujem 😵

my sme boli tiez na poradni ,Aylin presne 8 kilo,Selin drobcek 7 kilo a to mala o kilo viac po porode 😀 ,ale nevadi,mam jej davat jednotku mliecko,nech naberie,inak sme ok,Aylin uz ani neinhaluje,takze super,ockovali na pneumokoky,ale v pohode,ziadna reakcia..
tu nam snezi,zima,ako v rusku

mici11
21. jan 2010

Janulka dakujem za rady 🙂 , zajtra skusim zltok, snad si pochuti, a potom aj cestoviny. Kupujes bezvajecne?
No ved s tymi fotkami uvidim, poslala by som, ale este nemam stiahnute vsetky od vianoc 😅 a sem ani nepridavam, lebo ako pisala Mau, nechce sa mi ich zmensovat, radsej hodim na FB. A dik za linky 🙂
Babulka no super, tesim sa s vami.
Petulka nasa, Selin je ako nas Samko, on ma 7290 g, mozno kupim aj ja mliecko 1. Inak aj u nas snezi a zima je a vraj este aj bude... 😠

Inak dnes nam priviezli novu pracku, to je paradicka 🙂 😉

vierka
22. jan 2010

ahojte baby.... dakujeeeeeeeem ze gratulacie, som tu len na skok, lebo maly malo jedol, tak som zvedava kedy zacne spievat 😀 😀 😀

dnes nas pustili z nemocky, vsetko je v poriadku, maly je zdravy ako ryba, vsetko je tam kde ma byt 😝
😀
Takze co sa tyka porodu, voda odtiekla o 00.40 a ked boli kontrakcie kazdych 7 minut sme vyrazili do nemocky, vtedy som vam aj pisala, ale bola som otvorena este len na prst, tak ale po dvoch hodkach uz boli kontrakcie kazde 3 minuty.. a prisla doba, kedy som zacala velmi tuzit po EPI, tak sme ju chceli, tak mi aj zaviedli kateter, ale nemohli ju aplikovat, lebo som bola stale otvorena ledva na 2 - 3 cm a moze sa pichat az ked je minimalne 4 cm... po tolkych hodinach ked som mala silne kontrakcie a maternica nereagovala, tak mi dali vyvolavacku, ale ta skodila malemu, tak sa radsej rozhodli pre sekciu, lebo malemu klesal tep, tak pre istotu... bola som umrtvena len do bruska, tak som maleho valibuka hned videla (a inak tie miery, som skoro odpadla ked mi to sestricka hlasila)
inak personal super, vsetko v poriadku, v nemocke sme este prikrmovali, lebo maly sa ku mne dostal az v stredu od rana a ovtedy je so mnou non-stop... ale teraz doma to zvladame zatial bez prikrmov, takze uz aj mliecko asi fici v plnom prude..

emka1
22. jan 2010

ahoooj vierkaaa 😅 😅
Ty uz si domaaa ??? to je iny expres po cisarskom 😕 ... ze vas tak rychlo pustili.
Ale ked ste obaja OK, tak naco vas budu drzat.
Este raz srdecne gratulujem k valibukovi, to je fakt sila, ze maly Patko je taky velky ... kde si ho prosim Ta schovavala ?, ved si ani brusko nemala take velke a ani si tolko nepribrala, takze urcite uz nemas na sebe ani kilo naviac 😀 😅 .
Drzkajte sa obaja, rychlo si na seba zvyknite 😉
A vela mliecka pre maleho Ti prajem ... cmuk 😉
Tesim sa na fotecky ... 😉 😉

veam
22. jan 2010

Ahojte...

Jéééj Loginka gratulujem k babatkam,su krasne a prajem vela zdravicka a mamicku vela mliecka...a co tak zavcesu?

Vitaj Vierka no super si to zvladla a maly aky je velky,dufam ze pridas coskoro foto,tesim sa.Skoro sa zotav a dufam ze si najdes cas aj na MK obcas.

Baby viem ze ste to tu uz riesili,ale davno.Ako to je s tym,ze od ukonceneho napr.2 mesiaca???Je to ze ked dovrsi 2.mesiac alebo je to az v tretom?som z toho debil

Vsetky vas pozdravujem a ako sa mate?a co vase deticky?

mauzos
22. jan 2010

Vierka vitaj spat a este raz gratulujem. Tak si nakoniec zvladla skoro dva porody, no nic moc, ale hlavne ze to mas za sebou a vsetko dobre dopadlo.

Veam 😀 uz sa tesim na tu debatu o ukoncenych mesiacoch, naposledy som sa dost dobre zabavila 😉 Timejka ma 2 a pol mesiaca, teda mala ukonceny 2. mesiac pred dvoma tyzdnami. Je to velmi jednoduche, ukonceny = kolko ma mesiacov 🙂

veam
23. jan 2010

Mau dakujem,uz mam v tom jasno...som jej kupila caj od ukonceneho 2.mesiaca ktory pije uz pol mesiaca a teraz som sa lakla ci to vobec moze,tak fajn...takze od ukonceneho 4.moze uz papat aj kasicky a vyzivy,vsak?

mauzos
23. jan 2010

Veam nie je zaco. Skoda ze sa nikto nechytol temy, tak som sa tesila 😀
Pokial ju budes kojit, tak sa odporuca az od ukonceneho 6. mesiaca zacat davat prikrmy. Ozaj kojis vlastne?

veam
23. jan 2010

Mau nie nekojim,kojila som ju len mesiac,davam bebu.

mauzos
23. jan 2010

aha, tak potom mozes zacat uz od ukonceneho 4. mesiaca. Ale ja som sa neponahlala, nasi aj tak skor nechceli ako od 6. mesiaca. Zacinali sme na niekolko krat, ale az po tom 6. mesiaci im zacali prikrmy naozaj chutit. Dovtedy len vypluvali a napinalo ich ... Ale kase na noc som davala uz ku koncu 5. mesiaca, tie im chutili hned 😀

veam
23. jan 2010

Mau a ako si si to rozdelila,myslim jedalnicek?Kedy im co davas?Alebo davala.

mauzos
23. jan 2010

no kedze nasi mi stale odmietali zeleninu, tak sme nakoniec museli zacat ovocim. Davala som im doobedu a ked uz zacali pekne papat, tak som skusila namiesto toho zeleninu a ovocie som posunula na olovrant. Cize rano mlieko, desiata zelenina, obed mlieko, olovrant ovocko a vecera kasa. Teraz im uz davam na desiatu jogurt, alebo nejaky termix, pripadne chlebik s maslom, sunkou, alebo syrom, obed zelenina, olovrant ovocko a vecera mlieko alebo kasa.

veam
23. jan 2010

Ok Mau dakujem za radu,sak mi mame sice este mesiac a pol cas,ale aby som vedela dopredu.Mozem si aspon nieco pokupit do zasoby.

babulka123
autor
23. jan 2010

mauzi.. a kasu ked chcem zacat davat ninke vecer namiesto mlieka.. kedy??
my to mame tak ze sa okolo pol 7 kupeme a potom dostane mliecko a ide haji.. ked spravim tu kasu redsiu aby ju zvladla stiahnut cez flasku mozem takto namiesto mliecka vecer alebo jej to mam dat skor okolo pol 6 a potom vecer este mliecko ???
dakujem

mauzos
23. jan 2010

babul ja som davala normalne namiesto posledneho mliecka pred spanim. Len potom som s tym prestala, lebo sa mi zdalo, ze nekludne spinkaju. Musis vyskusat, ako jej to bude vyhovovat. Nedavno som znova zacala davat Lukimu vecer kasu a uz nie je problem.

vierka
24. jan 2010

caute baby, ja len na skok, som rychlo vytvorila Patuskovi albumik, tak mozete pozriet nasho milacika 😀

este raz dakujem za zelania a priania, ved my vam prajeme to iste, aby ste boli vsetci zdravy a aby vam deticky pekne rastli a robili len radost 😀 😀 😀 cmuky...

emka - no u nas pustaju po 4 dnoch ako pri normalnom porode... ja by som to tam dlhsie asi aj tak nevydrzala... doma je proste doma, sme v poriadku tak naco cakat... a takto nam aspon tatinko pekne pomaha, tam som bola na izbe sama, takze tak 😀
ved aj ty sa uz za chvilu budes hrnut z porodnice, neboj 😀

mau - hej, dva porody a teraz si neviem vybrat ktory bol lepsi - he he he 😀 😀 😀

veam - no teraz sa este konik stiha, ale nemozem moc citat spatne, ale ked manzo odide, tak to bude potom ina kava a ine nestihacky 😀

veam
24. jan 2010

Vierka vitaj...maly je krasnucky,aky je baculaty...krasne este raz gratulujem 😀 😀 😀

mici11
24. jan 2010

Ahojte,

Ja vikendy klasicky nestiham....ale citat citam 🙂
Vierocka Patrik je kraaaaaaaaaaaaasny, velmi sa mi paci, baculko zlatucky, daj mu za mna cmuk. Inak teda ty si mala porod 😅. Ale uz ste doma a to je podstatne 🙂 A ako spava v noci? Vyzera kludnucky 🙂

Babulka s kasou ako Mau pise, ja som davala najprv na veceru, potom sa mi zdalo, ze nespi kludne, tak som davala nutrilon, chvilu ok, ale potom sa budil, ze je hladny uz okolo pol tretej, teraz davam kasu na veceru a ok, zobudi sa prvy krat medzi 5:30 az 6:30, musis vyskusat....
Veam ahoj, ja som davala prikrmy pred piatym mesiacom, ale kasu od stvrteho ta mu chutila hned 🙂

mici11
24. jan 2010

a vsetky babenky pozdravujem 🙂

emka1
24. jan 2010

vierka - maly Patko je uzasnyyyy 😵 😅
taky maly macko baculaty, vyzera uz normalne ako velke minimalne mesacne babatko a nie ako novorodenec 😵
no veru, z porodnice sa budem urcite aj ja hrnut domov ... dufam, ze nebude prilis plno koncom marca na Kramaroch .... to si fandim, co ? 😀 ... vsetky bratislavske porodnice vraj praskaju pod naporom rodiciek ...
no hlavne, nech uz to mam stastne za sebou 😅

mauzos
25. jan 2010

Vierka maly je rozkosny a dobre si ho vykrmila 🙂 Fakt vyzera uz ako minimalne mesacne babo a nie novorodenec.

mauzos
25. jan 2010

baby zase bude dobra akcia na plienky v Tescu od 27.1. Mega pack Huggies premium, tusim Mici spominala, ze su dobre 😉 Bude na nich 29% zlava, cize cena 13,99 a pri kupe 2 baleni je ku nim zadarmo male balenie Huggies little walkers. Poznate ich niektora? Prvy krat vidim take plienky 😀

mici11
25. jan 2010

Mau Huggies little walkers nepoznam 😅 , huggies premium su dobre, ale classic nekupujte, teda nas Samko a v okoli par deti malo dost vyhadzane prdelky....no ale kazde dieta je ine...A na kupanie do bazena mame tiez Huggies a tiez su dobre 🙂 Inak Mau, dik za tip dobra akcia 😉

No inak som zistila, ze musim uz kupit Samkovi plienky c.4....ale to vy vsetky uz asi davno 😀

mauzos
25. jan 2010

Mici to je dobre, lebo sa mi zda, ze ta akcia je len na 4 a 5 velkost, ak sa nemylim 😉
My este mame z tych Pampers z Tesca, no ale asi 2 baliky pojdem kupit aspon na skusku, este sme ich nemali ... ved u nas je dvojnasobna spotreba 😀

babulka123
autor
25. jan 2010

ahojte.. ja som vcera este dostala pampersky kupit v tescu tak som sa tesila..

mauzi.. inak dnes som dala ninke kasu na olovrant cca o pol 4 tak to bastila.. a vydrzala az do 7 kym dostala vecer mliecko tak jej to skusim takto robit..
inak dala som jej kasu od nutrilonu ryzovu.. taka je sladka.. no mala som dost..

a chcela som sa spytat, aky je rozdiel medzi 1 a 2 nutrilonom? ninka bude mat 6 mesiacov {boze to leti} a neviem ci jej nechat este jednotku alebo uz dat 2... ma 7 kg a 68 cm..

mauzos
25. jan 2010

babul tie kase chutia snad kazdemu babatku 😀 Som rada, ze aj Ninke pochutili. Nutrilon su vyborne a nasim velmi chutia aj Sunar, tie su take fajne huste. Teraz som mala z Madarska Milupy, take druhy co som u nas ani nevidela a tie boli uplne naj 😉

babulka123
autor
26. jan 2010

mauzi dobre vediet... ja som jej zacala davat nutrilon kvoli tomu ze papa nutrilon mliecko.. no ved uvidime co z toho bude..
ale milupa a nutrilon by mali byt to iste nie?
ochutene jej zatial nebudem davat.. .nech si zvykne na tuto a potom uvidime..