Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

tvojka
11. máj 2010

Žienky,tak sa teda aj ja pridávam po dlhej dobe do debaty.Jankine tehotenstvo ma dostalo... 😲 Januli ešte raz takto cez forum,gratulujem a želám pohodové tehu a nech ti nie je zle!Ale ak to bez toho nepôjde,tak nech to hlavne rýchlo prejde.A nech ste zdravučkí samozrejme.
Peti,asi som ti neokomentovala bytík na FB,je krásny,tie odvážne farby sú perfiš,velmi sa mi to páči.A s tým upratovaním to neprehánaj 😅 .Budete mať veľkú B-day party?
Jvo,napísala som už na FB,ale aj takto,sorry,že oneskorene,všetučko naj Emmuške!Hlavne veľa lásky od vás!A čoskoro aj od súrodenca 😉
Niečo o nás...chodia už obe baby same,je to celkom fajn,ked sú trochu samostatnejšie.Spíme striedavo oblačno,v poslednej dobe zas na prd,Eli sa budí každú chvílu s plačom a utíšim ju len na cecku...asi zuby-Eli má 5 a Sári 7.Začali sme chodiť na nočník,Eliške sa pekne darí,ale Sárinku ledva zlomím,aby sa tam posadila.Spávajú stále 2x denne,ráno 30min v postielkach,poobede cca 1,5h v kočíku zvyčajne na balkone.Dudle mávajú len na spanie,nejak som ich to tak naučila odjakživa,že ked sa zobudia,tak mi dudle podajú.A nemienim ich to zatial na spanie odnaučať,načo...
Neviem,čo som komu chcela,tak prepáčte,nestíham niekedy ani čítať...Zdravím všetky krasavice,pá!

petkaerdal
11. máj 2010

Ahojte kocky,
Janilka,tak zelam aj tu pohodove a negrckave tehu 🙂

Tvojka,dakujem za pochvalu,v bytiku sa nam paci,som spokojna s vyberom farieb
ano ideme robit party,hihi,baloniky a blbosti nakupene,tortu ideme objednat este

mas doma sikovnice,teda,krasne uz chodia,supis 😵

a to len ja mam poslusne spave deti v noci? mam to aj pisat? my tiez tak striedavo,oblacno,niekedy nevstaneme vobec a niekedy raz kvoli dudlu 😀 a spime dalej

mau,tak uz sa snazite bez dudlu? aha,tak aj nas to caka,hlavne u Selin,ta bez neho ani na krok a tiez zan velmi place,ked ho Aylin vychmatne 😀

bezim za nimi,vyspate,paaa

janula13
11. máj 2010

babulky dakujem, posnazim sa prezit to..aj ked dnes uz mi je zle cely den, ale este sa da fungovat...Tvojka dakujem za telefonat, veeelmi potesilo,mozeme aj castejsie 😀 babule mas krasne mrkla som FB, a sikovnucke, zlate su,uz by som ich rada videla live 😀
peti tu vetu o spani radsej vymaz, nedraaazdi..ale nie, snad aj nasi raz dostanu rozum, teraz pracujeme na odmliekovavani..nekrmim 2x ale raz v noci snad aj to zrusime, je to mala ulava ale ulava..ale to zaspavanie..matus nie a nie zaspat, dnes 45min!na porazku...
mau ja som myslela ze to ti uz aj spinkaju cez den bez dudla..tak to sme potom oddudlovani aj my, cez den ho nemaju len ked spia a potom beriem ale ani im nechyba...ale ten spanok bez neho si neviem predstavit..
co ma ale stve matusko mi nechce papat zeleninu, dnes som isla krmit, sosovicu a ked nechcel, otvorla som kupovane a po prvej lyzicke mi normalne vygrcol desiatu-jogurt s jablkom, tak neviem, uz par dni mu harasi, ale este si negrcol...tak neviem ci bol este napapany, uvidm zajtra..jakub ten sa naje sam, nahadzem mu zleninu na pult a laduje..mau tebe uz zase papaju zeleninku?ale napr cez vikend ked sme boli vonku mi matusiak spapal krasne kupovane a to tam boli dost kusy..myslela som ze este nechce kusy....ze je to tym, zajtra mu pomixujem a uvidim...
zdravim vsetky idem hajat, nech sa nieco vyspim...
nasi tiez spia 2x aj ked mam pocit zematus by vydrzal aj na jednom, mozno preto tak zle zaspava...dooobeda daju tak 1-2hod a poobede 1hod...v kociku...
babule uz treba nocnikovat? lebo som niekde citala ze deti si uvedomuju zvierace tak okolo 18mes, ci to len navykate?zeby sme aj my zacali?
zdravim bandu...

mici11
11. máj 2010

Ahojte,

No my sme dnes boli na poradni, mame 74 cm a 8200g, inak vsetko ok. Az nato ze nas ockovali, tretie preockovanie hexa a pneumokoky. Trosku bol umraukanyž, ale horucku zatial nema. Snad ani nebude mat. A mame 6 zubkov.
Jani byva ti uz zle? Moja...no verim , ze po lete sa k tebe pridam 😉 a budem sa zas tlacit cele tehu vyprazanym syrom 😀 😀
Peti ja som nevbidela fotky bytiku, nie su na FB?
Tvojka ty este kojis? Klobukl dole, mas moj obdiv.
Inak Samko chodi stale viac a viac sam, ale istejsi si je ked ho drzime za rucku, ale prejde pekne. Od dudla sa odnaucil sa, cca pred mesiacom sa rozhodol, ze ho nechce, tak sm,e vsetky schovali. Predtym aj ked mu zo spanku vypadol sa hned zobudil, tak som rada, ze uz neche. Na nocnik som ho zatial nedaval....mam uz skusit?
Inak Jani sosovicu im varis klasicku? A uz nemozu v podstate vsetko okrem soleneho, koreneneho, vegeta...atd....viete taku normalnejsiu stravu.....Inak ja uz nemixujem nic, maximalne rozpucim vidlickou. A rad ranajkuje rohlik s mlieckom 🙂.
Ovocie moc nechce okrem bananu. Zato zeleninu vseho druhu 😀 aj masko, cestoviny, ryzu menej...
Co take nove este varite?

Peti aj ja budem robit Samkovi party 😀 sa uz nato tesim :D.

Vsetky vas pozdravujem a cmuuuuuuuuuuuuk

mici11
11. máj 2010

Boze more preklepov, baby sorry 😀 😀 😀

mauzos
12. máj 2010

No veru Jani len mimo spanku sme bez dudla, ale tesim sa, lebo boli velmi zadudlani, tak aspon nieco.
Ja som skusala na nocnik davnejsie, vobec na nom nechceli ani sediet, plakali. Teraz som niekde citala clanok o nocnikovani a tam radili, ze ho treba dat niekde na oci, aby si na neho zvykli. Tak som im ich dala do izby na zem a uz si na nich sami sadaju, ale len tak ako na hracku. Este som neskusala ich tam znova davat aj nieco robit 😀 Myslim, ze este nema vyznam, este pockam. Uprimne povedane pri dvoch si to neviem dost dobre predstavit, ako ich ustriehnem ak tam nieco vykonaju, aby to aj levyliali 😝

Uz zase papame zeleninu, ale trvalo im to mozno mesiac to strajkovanie. Tiez som o tom citala, ze deti maju take obdobia a mam pocit, ze nasi si uz vyberaju, co maju radi a co nie.

Mici ja im robim cervenu lupanu sosovicu, to je taka malinka a celkom im chuti, akurat vcera som varila. Od roka uz mozu vsetko len nekorenene a nesolene. Par veci nemozu ako oriesky, huby a viac ma nenapada 😒

veam
16. máj 2010

Ahojte baby...aj ja po dlhej dobe...uz sem chodim velmi malicko,uz som vacsinou na fcb...ale sledujem vas tam 😀

Janula to je mi ale novinka, srdecne gratulujem a prajem vsetko dobre a hlavne pevne nervy a zdravicko...

Vsetky vas pozdravujeme a deturencom posielame velku pusu 🙂

janula13
17. máj 2010

ahojte..no tu to ale zije...
ja by som aj pisala, ale som nemozna vcera aj dnes, je mi dost zle ledva fungujem, prebalovanie mi dava zabrat...snad to nebude dlho trvat, tak som dufala ze mi nebude byvat zle a zase...no jo, nepomozem si..
veam dakujem 🙂 tie nervy sa veru zidu, aj teraz byvaju napnute niekedy 😀 a co pri troch drakoch to bude zahul...
doteraz som tlacila do seba vsetko bez ladu a skladu, teraz uz som v stadiu ze mi vadi pach chladnicky aj niektortych jedal, tak to ide dolu kopcom, uz ma chyta pomarancova mania...minule 3 dni vajickova pomazanka, hovori vam to nieco 😀
mau kupili sme aj my 2 hojdacky na zavesenie, visia na tyci na zarubni tak sme nemuseli vrtat a fakt super vec ked su uz nervni, sup ich tam a su tichucko a rehocu sa...matus mi tam dokonca pocas dna vysedava pod nimi a mrnci lebo by sa hojdal, ale zase potrebujem ich aj unavit tak sa nemozu stale hojdat...
co sa tyka pohybu, na nas si este pockate, jakubko s apekne presuva popri nabytku, aj matusko, splha sana vsetko aj sa mu dari, urazov uz neni tolko ani modrinky, obaja tapkaju, stale kricia mama a matusko stale na ...spi...a matusko mi zase pekne papa zeleninu, drzalo ho to len par dni, teraz zistujem asi bol este napapany...a jakub ten do seba rukami tlaci vsetko, ani bordel nenarobi, podareny je, uz paaju aj chlieb so sunkou a po troske cherry paradajky velmi im chutia, hlavne kubkovi...v stredu ideme na kontrolu na neurolu a aj na poradnu a ockovanie..tak drzte palce nech dobre pochodime..
micka ja som konecne cez kamosku zohnala tu lupanu sosovicu,a le nejak nesmakovala, skusim zase...ale aj som ju urobila nariedko, tak nabuduce to zmiesam s mrkvou a petrzlenom a uvidim.....no idem, je tu sice ticho, hojdaju sa, ale vana caka...
pozdravujem zbytok klubu...ozaj dostali ste pozvanku z GF<a idete<

janula13
17. máj 2010

ozaj a co chystate prckom na party...

mauzos
19. máj 2010

Jani na vajickovu pomazanku si spominam 😉
Super, takze uz sa hojdate, perfektne ste to vymysleli. Moji paradajky nechcu, aj syr len niekedy, skusala som uz aj redkvicku, tiez vypluvali, proste su to uz mlsne jazycky a vyberaju si co spapaju😒 Tu sosovicu ja kupujem normalne v Kauflande. U vas nie je? Pokial kupujes Mama a ja, uz dva krat tam bol recept na nu, uz som ju davno nerobila, ale tusim len zemiak som tam davala a masko ... A neviem ci som to tu uz nahodou nepisala, nedavno som im robila zapekany karfiol klasicky recept, len namiesto zemiakov som dala batat a isli sa utlct, takze odporucam 😀

mici11
20. máj 2010

Ahojte,

Jani tak vajickova natierka :D? Spominam...ja hlavne na vyprazany syr, ale ten mozem doteraz, co sa teda divim :D. My sme kupili Samkovi tiez hojdacku, ale s konstrukciou, je vhodna aj do bytu aj do zahrady...Inak Samko uz prevazne len sam chodi, teda postavi sa len od nabytku a tak, ale ide mu to, podareny je 🙂.
Samko rad papa na ranajky maslovy chlebik, alebo rohlik, cherry paradajku vyplul rychlostou blesku :D. A vcera som mu uvarila zemiakovy privarok len som nedala sol a vegetu, len bobkovy list, inak klasika ako pre nas a dala som mu to so zltkom a najedol sa ako stary drevorubac 😀 . Aj nedelnu polievku som varila bez vegety, aby aj on pomohol a chutilo mu velmi. Inak z hrnceka nechce vobec pit, ani z flasky s pitkom, len dudlik...no co uz...budem skusat dalej....Vy ste ako na tom?
Ale vcera som mu kupila bio sackovy caj bylinkovy a neuverite chuti mu, tak sa tesim. Inak kupujem granulovany od sunarky, lebo je bez sacharozy, v tescu maju nove druhy. Hruska s medovkou odporucam. Ale vypije aj vodicku
Jani party mu budem klasika: baloniky, torta, sviecka, jedlo, pitie, hostia.... 😀 Uz sa nato velmi tesim.
Mau dobry napad s tym karfiolom, vyskusam 🙂...aj sosovicu...
Inak k spaniu...cez den raz spinka, v noci celkom hej, len vstane kvoli cajiku, dudel nemame vyse mesiaca, sam sa tak rozhodol a som aj rada 😉
Veam ahoj, aj ta sledujem na FB 😀 , teda vsetky co ste tam, lebo sem menej prispievam, ale snazim sa.
Vsetky pozdravujem

babulka123
autor
20. máj 2010

mici ako robis zemiakovy privarok? ja by som si dala ale neviem to urobit..
a my sme davali ninke kuraci perkelt no baby to ste mali vidiet.. ani ja som snad nezjedla tolko co ona..
a sosovicu tu cervenu .. no zadrhnut sa ide za tym..

inak dudel mame, pijeme len caje s dudlom , pohar sa jej moc paci ale cela je mokra .. zatial ma cas,
spat spime docela ok, zaspava najnovsie sama a to ma velmi tesi, dam ju do postielky sice tam este lieta asi pol hod ale zaspi, a spi celu noc.. takze pohoda

len od vcera teplotujeme, mrzuta je, upistana, ked do tt nevylezu tie hnusne 1dnotky hore tak jej ich asi sama vytiahnem ..

mici11
20. máj 2010

Babulka ja varim takto:

Zemiaky nakrajas na kocky, zalejes vodou a pridas cca 3 bobkove listy (ma ist aj sol a vegeta, ale kvoli samkovi som dala len stipku morskej soli) Nechas zovriet a uvaris do polomäkka. V cca v 3 dcl mlieku a smotane ma byt slahackova, ale my to mame radsej s pochutkovou, je to zdravsie a lahsie na zaludok rozmiesas cca 2 lyzice hladkej muky a vlejes k zemiakom a za stale miesania nechas prevriet.. Ak by si to mala huste doriedis mliekom, ak huste zahustis. Moze sa to podavat s fasirkou, volskym okom, vajcom na tvrdo, opekanou klobasou - vymysel mojho draheho 😀 . Samko to papa so zltkom a rozkom. Ide sa utlct za tym 😀 . My si to dochucujeme na taniery vegeta, sol...Stare sedliacke jedlo 😀 , ale my to mame radi.Neviem ci je to uplne vhodne jedlo, ale ved uz ma skoro rok a vegetu a ine dochucovadla mu nedavam. Uz to papal a velmi mu to chuti a neuskodilo mu to...tak snad to netreba az tak prehanat 😉

Samko tiez len flasu s dudlom na pitie, ale ved fakt ma este cas, ja len skusam....Kuraci perkelt, no verim ze jej chutil, ako si ho robila? Klasika?
No samkovi tiez nieco lezie len neviem co, zatial ma 6 zubkov...ale posledne 3 dni len slinta a celu rucku si pcha do ustociek..

mici11
20. máj 2010

chcela som napisat ak riedke zahustis 😀 😀

babulka123
autor
20. máj 2010

mici .. hej klasika, az na to ze som tam nedala korenie a namiesto halusiek mala tarhonu..

a smotanu vraj nemozu.. no poviem ti tak ze smotanovu tortu tak chalovala ze marek sa bal ze mu neostane.. hehehe

skusim jej to spravit toto lubim aj ja len vzdy cakam kedy to spravi tatko.. dakujem

mici11
21. máj 2010

Babul no smotanu nemozu vraj a vraj ani tvaroh....ale Samko uz mesiac papa aj pribinacika, dokyna vravi ze sem tam neuskodi...A smotanova torta je velkaaaaaaaaaa mnamka aj Samikovi chutila 😀 😀 😀

babulka123
autor
21. máj 2010

mici .. mne dr. hovorila ze od 8 mesiacov mozem davat.. len ninke to nerobilo dobre, tak sme prestali na cas.. a teraz.. pribinaka nie ale jednotaika .. no ide sa zadrhnut za nim..

babulka123
autor
22. máj 2010

ahojte zlaticka... ze mi podporite ninku v hlasovani????? dakujeeeeem

http://www.jemnemelodie.sk/cms/front_content.ph...

mauzos
22. máj 2010

Babul, uz sa stalo 😵

mauzos
22. máj 2010

a ja som tie jedla so smotanou riesila zatial tak, ze som uz do hotovej davky pridala ich UM a na zahustenie som do neho dala trocha struhanky 😉 Napriklad ta sosovicka im takto velmi chutila 🙂
Ale uz sa chystam vyskusat aj obycajnu smotanu.

babulka123
autor
22. máj 2010

mauzi dakujem

mici11
22. máj 2010

Babul odhlasovane 🙂

babulka123
autor
22. máj 2010

cmuuuk

vierka
24. máj 2010

caute baby 😀

babulka - no za taku fotku sa neda nezahlasovat 😀 nas hlas si dostala 😀 😀 😀

my sa mame dobre, zajtra by nam mal prist uz tatinko konecne vecer domov po 9 dnoch, tak sa tesime... teda hlavne maminka 😝 😀 😀 😀 zajtra nas caka aj druha hodina plavania, tak dufam, ze to uz maly bude znasat lepsie, lebo na prvej odine dost plakal a boli sme vo vode maximalne 5 minut 😅 tak dufam, ze zajtra to uz bude lepsie a budeme si to tam uzivat a spievat pesnicky s ostatnymi detickami a ze nebudeme trcat v satni... ale sauna a masaz sa potom malemu pacila... tak som sa snim dohodla, ze ked bude dobrucky, tak mu maminka nieco kupi 😀 tak verim, ze to zaberie...
inak sme stale len na materskom mliecku, pekne rastieme.. ani vodicku, alebo cajik este nedavame... maly sa zatial este negula, ale ked mu pomozem trosku, tak uz sa prehodi z chrbatiku na brusko 😀 tak ale myslim, ze za chvilu sa uz bude prevalovat 😀 inak sa uz vie aj krasne sam pohrat a maminka moze zatial upratovat, alebo robit ne domace prace 😀
uz nam je v dasienkach vidiet aj zubky, tak asi nam kazdu chvilu pojdu uz aj von - ved uvidime ako dlho to bude trvat kym bude s maleho selma zubata 😀 😀 😀

babulka123
autor
24. máj 2010

vierka dakujem velmi pekne

jvo
24. máj 2010

babul zahlasovane aj od nas doma aj u nasich z PC 😉

jvo
24. máj 2010

a prave mi to zobralo dalsi hlas, myslela som ze z jedneho PC sa da hlasovat iba raz tak zajtra skusim zas

babulka123
autor
24. máj 2010

dakujem dakujem .. mne to z PC viac nejde.. ale mozno niekomu ano.. aj marekovi to islo.. dakujem za kazdy jedne.. cmuuk

janula13
24. máj 2010

zahlasovaneee

mauzos
26. máj 2010

Mici robim dnes tvoj recept na zemiakovy privarok, som zvedava ako bude chalanom chutit 😉