Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mauzos
3. jún 2010

Jani super, ze mate ciste dychanie, tak uz len rychlo dokaslat a bude dobre 😉 Je super ze tam mas maminu, ze ti trocha pomoze, nezavidim v tvojom stave taky lazaret ☹

Petka ja davam malym vlakninu pre deti s probiotikami, zamiesavam im to vecer do mliecka. Zda sa mi to celkom fajn, zacala som im to davat ked mal Tomi problemy s bolestami bruska a preslo raz dva. Take najznamejsie probiotika su Biogaja, ale musia sa drzat v chladnicke a su aj o dost drahsie ako ta vlaknina, aspon u nas 😒

vierka
3. jún 2010

janulka - aj ked oneskore, ale zelam k narodeninkam tvojim chlapakom vsetko len to naj, naj, naj... pozerala som fotecky na FB su uzasny, drzte sa 😀 😀 😀

petulka - aj tvojim princeznam zelam vsetko len to naj, naj, naj... su rozkosne, ked vidim tie fotky, tak rastu ako z vody 😀
pamatam sa, ako si mi isla takto pred rokom posielat bociana a uz su z nich ake slecny 😀 😀 😀

janula13
4. jún 2010

vieri 😀

janula13
4. jún 2010

peti ja davam bio gaiu alebo nutolin B sirup ale chcem tiez nieco na dlhsie a a lacnejsie, bio gaia je malicka aj ked naj a stoji cca 10E..chcem nieco v tabletkach..mau ako sa vola to tvoje?

mauzos
4. jún 2010

Jani vola sa to Vlaknina pre deti z probiotikami, ale je to prasok a nie tabletky. Ale mari sa mi, ze som nedavno videla v lekarni Biogaju v tabletkach, skus sa spytat 😉

janula13
7. jún 2010

jej mau dakujem🙂 spytam sa na to🙂ozaj mau chcela som sa spytat, ty tusim kupujes mlieko v HU, mne sestreka nakupila kopec skatul niecoho co mala byt kasa a ked som to chcela teraz ked maju rok otvorit, tak sa mi zda ze je to mlieko, ale teraz neviem ake kedze po madarsky neviem ani ceknut..je to od milupy Junior a vselijake kecy v madarcine..usudila som ze je to mklieko, lebo je tam ta odmerka to v kasi nebyva a na skatuli nic nijaky obrazok prichute..teraz neviem je to madar nutrilon ci hami?

mauzos
7. jún 2010

Jani je to toto? http://www.milupa.hu/termek.php?key=p_juniorgye... Ak ano, tak je to mlieko od 1 roka, presne take papame aj my. U nas je to Nutrilon.

janula13
7. jún 2010

no super mau, si zlata,toto amme my...tak teraz neviem co s tym, nasi piju teraz hami,tak neviem ci je vhod prejst zase na ine...porazi ma...to mam za to ze necham nakup na niekoho ineho...

mici11
7. jún 2010

ahojte baby,

narodky dopadli super, hodila som fotky na FB, ak chcete kuk.
Jani neviem ci sa ma mlieko striedat...asi nie....i ked su uz velki. My teraz pijeme nutrilon 3 s bananovou prichutou, joj ci mu chuti 😀
Zatial pa, idem spat, je kopec hodin 😅

mauzos
8. jún 2010

Mici Samko je velky fesak s novym ucesom 😉 Ale aj tak skoda tych krasnych kucierok ☹

Jani a preco si presla na Hami? Nemali by sa casto striedat mlieka, ale postupne mozes prejst na tu Milupu, primiesavat ju do Hami.
Ja uz planujem zacat davat kravske, este mam mlieka tak na 4-6 tyzdnov a ak nebude problem, tak by som uz potom davala len kravske. Denne papaju vyrobky z kravskeho mlieka, tak snad nebude problem .
Dokedy planujete vy ostatne davat UM? Nazory sa lisia, ale urcite nie som ochotna kupovat UM do 3 rokov 😠

mici11
8. jún 2010

Ahoj Mau,

Dik za pochvalu, aj mne bolo luto tych kucierok, ale mal to uz velmi dlhe a bolo mu aj teplo. I ked ma aj tak strasne huste vlasy.
K tomu mlieku, pytala som sa dokyny vravela ze davat UM do 3 rokov je nazor vyrobcov UM mliek 😀 . Cize mne povedala, ze po lete uz kludne kravske a varit mu uz z kravske co to varim. A Samko tiez papa denne vyrobky z kravskeho mlieka a je v pohode. Vynimkou su deti s alergiou na kravsku bielkovinu, ale to je jasne. Tiez sa mi nechce kupovat UM do 3 rokov a hlavne naco, ked nebude problem 🙂.

mauzos
9. jún 2010

presne aj mne to tak pripada, ze tie 3 roky propaguju len vyrobcovia mliek 😝

janula13
9. jún 2010

mau presla som lebo som myslela ze to bude lacnejsie ale ani nie tak neviem, mozno skusim ako pises primiesat a prejst na ten nutrilon, skoda ho a aja tak cochvila aj my prejdeme na kravske teda dufam, tak ho akurat miniem a bude... spytam sa na poradni ci na to moja dr aj ked najblizsie mame ist ako 15mes...
mau a mozu sa mlieka zmiesavat? ozaj svagrina mi radila ze sa to robi aj tak s tym prechodom ze pridavas kravske do UM, tak / a potom zvysujes pomer...
idem dnes na poradnu, tak potom podam info...

mauzos
9. jún 2010

Ano Jani, ak chces zmenit mlieko, tak by si mala primiesavat to nove do toho stareho a postupne zvysovat davku noveho a znizovat stareho. Tak isto sa to vraj robi aj s kravskym.
Drzim palce na poradnu 😵

janula13
9. jún 2010

tak prcek ok, ma 2,7cm, predbieha ma o 2 dni a srdiecko bije...najblizsie NT utz...
babule napiset co davate prckom papat cely den, mne dochadza fantazia..

mau dakujem za palceky 😀 no ja ked som im dala hami tak som im ho mrskla zo dna na den, ved hned aj inak kakali...a kedze hami mam tak do zajtra a dalsie nekupim,tak zase asi mrsknem..ved ja som nemenila mlieko len teraz,myslim ze teraz to aj lepsie znesu ked su vacsi pri malych by som sa bala......
no idem do hajan to teplo dava zabrat....

mici11
16. jún 2010

Ahojte,

tu to ale zije 😅
Janulka super spravicky z poradne, spominam na to s nostalsgiou, ako sme si tu navzajom pisavali taketo veci. Bolo to super . Snad sa mi to po lete tiez podari, ked nie das recept, ako na to 😀 😀
Janulka ja Samkovi davam rano,cca okolo 6:00 mliecko potom dalej spime, papa nutrilon bananovy,ked vstane chlebik alebo rohlik so syrcekom, masielkom, kinder sunku, potom po polhodke 120ml nutrilonu, obeduje v podstate to co my az na par jedal co mu nedavam, varim len s troskou morskej soli, my si dochucujeme na taniery. A napr. privarky, zeleninove polievky, maso s ryzou, masko s knedlou, na pare buchty, spagety, cestoviny s brokolicou..., olovrat nejake jogurty, ovocie, piskoty a ma rad aj brumika 🙂 a na veceru stale kasa s flasky, stiahne 270ml a spi do rana. takze asi tak...

Baby a dokedy treba vodu prevarat, akoze na caj a mlieko to m i je jasne ta musi byt horuca, ale na pitie? Ci co davate pit? Ja lucku a caj..
Vsetkym pekny vecer 🙂

vierka
18. jún 2010

ahojte baby 😀

mici - dodatocne zelame Samuskovi vsetko len to najsamlepsie k narodeninam 😀 😀 😀 je to velky fesacisko a aj tie kratsie vlasky mu velmi pristanu 😀
pozerala som fotecky na FB a tie podvodne su uplne super... my zatial ponarame babatka len na par sekund a instruktorka povedala, ze sa fotit budu az na druhom kurze ked budu pod vodickou trochu dlhsie... ale co som si na nete pozerala fotecky, tak tam som take podvodne hracky nevidela ze by deticky mali... ale urcite je to velke lakadlo pre ne a velka odmena ked sa az k nim dostanu 😀 tie fotky su uzasne 😵

janulka - tak gratulujem ku kontrole... citam ze je vsetko v poriadku a tesim sa s tebou, nech len babo pekne rastie a nech je to princeznicka 😀

no co sa tyka nas, tak sme boli vo stvrtok na prestepeni, obyslo sa to bez teplot a maly mal 7300 gramov 😀 takze nam rastie ako z vody, uz sa pretoci aj na brusko, uz si na nom docahuje hracky, sice tak dlho nevydrzi, ale je to velky sikovnicek a robi maminke velku radost 😀
no a pani doktorka nam povedala, ze ked tak pekne prospieva z materskeho mliecka, tak este nemusime davat prikrmy (zeleninu a ovocie), tak povedala, ze mame prist pred ukoncenim 6 mesiaca a ze sa potom pobavime o prikrmoch - takze zatial sme len na mliecku 😀

a baby, vy ste kupovali take to puzzle na zem na ktorom sa deti hraju? kde ste to kupovali, alebo ake? nemozete sem hodit nejaky link na to??? dakujeeeeeeeeeem 😀

janula13
18. jún 2010

ahojte🙂
Micka jasne ze sa podari, budem mat konecne partacku, recept myslim nepotrebujes, uz si velka 😀 dakujem ze si napisala co papate, uz aj ja im davam v podstate to co my, uz nevarim nejak separe,brumik smakuje aj nasim, ved bodaj by nie 😀 vidis na tu vodu som sa chcela aj ja spytat..ja prevaram a taku aj piju, ty davas kalasicku lucku?
vieri ty co mas v tom mliecku, pana to je kusisko chlapa ved cochvila prerastie mnasich nasu hlistu matusa ved ten mal naposledy 8.5kg....a dakujem, prcek v brusku zatial poslucha ved co mu ostava 😀 skoda ze nie ti co uz sarapatia vonku 😀
Vierka my to puzzle mame snad 5 baleni, mm to tusim kupoval v baumaxe alebo hornbachu?mame cisla, ovocie dinosaurov a zvieratka...a este stale to mame v obyvke inak dobra vec,a kurat otrava ked chces pod tym vysavat a treba to poskladat...a dost nam to utlmilo prve pady 😀
zdravim zbytok ak sem zavita 😀

tvojka
21. jún 2010

ahojte,
tak ja ako zbytok som zavitala...no,pomaly zapada naša tema prachom 😔

Micka,dobre som pochopila,že mliečko má 2xdenne?
My pijeme tiež lucku,ružovu neprevaram a na kašu prevarim vodu z vodovodu.

Vy už teda takto papate všetko?To už len ja sa tu tvarim,že mam doma babatka? 😀 .Ja im ešte stale varim zvlašť.Mam pocit,že to čo jem ja,nie je zrovna zdrave(mastne,vypražane,solene,bujonove a korenene 😀 😝 ).Ale jasne,že sa im sem tam hryz ujde,ale ako hlavne jedlo im to nedavam.V poslednej dobe mi na ranajky nechcu chlieb,zjedia z neho šunku,maslo,rajčinu a chlieb nechaju.Piškotky a marina kekse by jedli na kila.

Vieri,krasne priberate!Aj my sme začinali až po 6.mes s prikrmamy(to tu už baby riešili obedove menu a ja mixovanu mrkvu 😅 )

Ozaj babule,už vam deti spia na vankuši?Zakryvate perinou,či dekou?
Zdravim všetky,cmuky!

mici11
22. jún 2010

Ahojte,

Teda fuj to pocasie ☹ , bude vobec leto???
Jani ja davam, ruzovu lucku a tu neprevaram, tu netreba, prevaram vodu s vodovodu na kasu a mliecko ale to je jasne , ta ma byt tepla. Jani tak snad teda recept fakt nebudem potrebovat 😀 a Samko bude mat coskoro surodenca.
Tvojka ano Samko ma 2 krat denne mliecko hned rano 180ml a potom po chlebiku alebo rohliku bud 120 alebo 150 ml a vecer kasa 270 ml, no a medzitym obed a olovrant ovocie, jogurt, puding..........No ja mu uz zvlast velmi nevari, uz to nechce, chce to co my 😀 , tak varim bez vegety a len trosku morskej soli. Samko ma taky tenucky vankusik v postielke, lebo inak nezaspi, zakryvam ho zatial paplonikom, ale on sa aj tak odkope po 2 sekundach....takze spinka v dupkach..
Vierka dakujeme za gratulaciu a komplimenty za fotky. A kedy zacinate druhy kurz? Zatial sa polievate poharikom? Patko je riadny chlapisko, nas Samko ma 8 400g, mas dobre mliecko 🙂 , to je super.

Vsetkym pekny den

vierka
23. jún 2010

ahojte baby...

mozno preto sem chodia baby tak malo, lebo sa uz "zletnieva" a okrem toho mate uz vsetky vacsich drobcov, ktorym sa musite viacej venovat - ved uz su to neni tie babatka ktore kde polozite tam aj najdete 😀 😀 😀 teraz ich musite nahanat a venovat sa im viacej 😀

co sa tyka nasej vahy, tak sme prisli na to, preco je to tak... kedze sa volam Oravska, tak ma maly namiesto mliecka asi 8 krat denne oravsku slaninku z prska 😀 😀 😀 takze preto sme taky buclaty 😀 ved taka dobra oravska nemoze byt nikdy zla 😀 😝

mici - druhy kurz zaciname v septembry, tento prvy koncime 6.7. a potom mame prazdniny... aj teraz uz ponarame 😀 vcera sa ponoril tri krat, ale to len tak na dve sekundy ponorime a hned idu deticky hore 😀 a ponarame tak, ze sa im popri tom leje aj vodicka na hlavu z pohariku...
a tie fotecky su vazne uzasne a maly je krasny aj s ostrihanymi vlaskami 😀

tvojka - no ty uz teraz riesit menu a ja este len budem tu mixovanu mrkvu 😝 no co uz, sme najmladsi, ale nevadi, aspon potom pochytime nejake rady od vas, vy uz budete v tomto skusene maminy 😀

a co sa tyka vody, tak taka z vodovodu by sa mala davat az po roku, cize pomaly uz vsetky asi mozete taku davat 😀

janula13
23. jún 2010

ahojte banda...
no veru, vierka ma pravdu, nic nerobim len nahanam tu malu haved:ň ale nie, stale nejak mam co robit aj ja, ale ved sem chchodim celkom pravidelne..
dnes som bola na NT utz, vsetko ok, prcek ma 5cm, akurat ako ma mat, este je o den vacsi...uzasny ujo dr tam robil utz, popozeral, vsetko ukazal, rucicky nozicky, nostek, kyval nam prcek maly, aj na 3d nam ho prepol, normalne som mala slzy v ociach aco som teda necakala...tak sa tesim, ze to dobre dopadlo, normalne som sa bala...
prave som navarila hrniec zeleninovej polievky tak prckobvia dostanu to, ale vybrala som ich zeleninu pred dochutenim, davam tam aj ryzu, tak maju aj to v tom..a od dnes podla vasho vzoru piju lucku...a dnes 1x nepapali ani jeden v noci, tak snad sa zbavime aj toho pomaly dalej zajdes 😀
stale nechodia, jakub sa uz postavi a stoji ale je mu to take smiesne ze kydne na zem, ale uz natahuje ruky zeby aj spravil krok ale aj to mu je take smiesne ze sa vali ako tank..ved to rozchodia, aj tak su dost pohyblivi 😀
vieri oravsku slaninku ja moc rada a, el to by bolo asi blbe z toho tvojho zdroja 😀
mici a ja ze to len nasi si davaju tolko kase, existuju aj vacsie flase?treba pomaly, potvory prv aspon z tej 260 nechali, teraz nic ani kvapku...

tvojka ja sa snazim im davat samozrejme s rozumom to co jeme my ale neochutene ale ked predsa len varim nieco co ozaj este nejedia tak aspon skombinujem alebo tiez uvarim separe...ozaj a nasi zase prestali chciet sunku..a zacali jest piskoty a to sa nevedia zastavit......no idem, hlava mi tresti...zdravim vas damy🙂

babulka123
autor
24. jún 2010

ahojte..

janulka.. paraaada.. tak sa tesim s teobu .. ja som nad tym rozmyslala ze este jedno ale hned rano ma to prejde.. heheh

inak u nas : spime celu noc, najnovsie od 8-pol9 do 8-pol9 takze paraaada, zaspavanie tiez nejako cudne heheheh polozim a spi, normalne som v soku z toho .
uz 2 tt nas gtrapia sople, tak som to uz dnes nevydrzala a isla k dr. nech mi da pamycon, tak snad to rychlo zaberie.
inak mame 75 cm, cca 8,5 kg, 4 zuby { horne sa nam prerezali po tom ako si roztala horne dasno a peru } to bolo doobeda a poobede viecko na oku.. no co vam budem horovit, beha o 106, 3 sek.neobsedi , takze urazov mame teraz viac ako dost.. ale v podstate to zvladam , len vecer padam ako reseto do postele.. no co uz moja ocistena spermijka ma energie viac ako dost..

vsetky vas zdravim , na MK moc nemam cas pri ninke takze vecer akurat tak co to pokukam a idem spat...
ale myslim na vas stale..

janula13
24. jún 2010

babul dakujem, ale neblazni, hadam by si ninke nedopriala surodenca??? 😀 aj my spime od 20-20.30 do 8-9, dokonca aj do 10 sa zadarilo..ale neprespia noc ani zdaleka, tak mi je to na dve veci..ale rano aspon dospim trochu..aspavanie sa vam tak krasne spravilo?to ako? same? jakuba u nas uspava mm na posteli, lezi vedla neho a ja matusa, supnem do postielky a lahnem vedla...nie do postielky ale na postel 😀 a on sem tam skontroluje ci som tam a vacsinou sa pekne ulzi, dnes za 5min 😀 ale niekedy blbne...
babul tak ninka je taky slizik ako nas matusko a mickin samko 😀

babulka123
autor
24. jún 2010

janulka.. hej hej .. vysku ma uz rocneho dietata.. asi bude vysoka po marekovi .
nohu ma uz 20tku, co vam budem hovorit..

a zaspavanie.. no ja neviem , ja som ju tam nechala a ona sa hrala , a obcas plakala ale isla som podla "knizky" 3-5-7 min, a nejako sa to spravilo.. a pravdu povediac, teraz posledne dni zaspava uplne sama bez placu , bez hrania, ale to bude tym ze sme jej predlzili kupanie, vo vani je aj pol hod, a asi ju to dostatocne unavi.. ale s tym ze poobede musi mat veeeeeeeela veeeeeeeeelmi vela pohyybu lebo inak je zle..
dnes napr. vecerala skoro hodinu, chleba so syrom, dostala jeden kusok, musela prejst do kuchyne, kupelne, detskej a zas sa vratila ku mne, a takto dookola.. ale ja ju nahanat nebude, aspon sa najdela, v ssedacke by mi nevydrzala pri tom sediet.. { osatane jedla pekne sedi ale to ide rychlejsie}
nevadi.. aspon v noci mam pokoj, este 1x sa zobudi a dostane caj , dudel a spi.. ako zacala chodit tak sa spanie aj zaspavanie zlepsilo.. to bude tym ze vyda vela energie..

tvojka
24. jún 2010

čaute,no dnes to tušim prehaname s tou učastou vo fore...
Babul,maš doma riadne šidlo,aj my mame stale nejaké modriny,oškreniny.A to s tym spankom je čista provokacia...My sice zaspavame v postielkach,ale musim nad nimi stať,hladkať ich,rozpravať rozpravku alebo spievať(a po cca 45min zaspia)...noc neprespime,aj plaču aj jedia a rano ked potiahneme dlhšie ako do 6h ,tak sa tešim.

Jani,že lahnem vedla 😀 ,ved ty by si sa hadam zmestila aj do postielky.Kedy uvidime to rastuce bruško?

Mau je už na dovolenke? A Peťka ide kedy?

My sa chystame o tyžden k mojej starkej na dedinu(mojou mami a sestrou)-babinec.Zotrvame podla počasia,bud týžd alebo 2.Potom ešte ideme v auguste na oravu na chatu na tyžden,to už aj s tatom.

zdravim všetky a polepšite sa 😉

babulka123
autor
24. jún 2010

no u nas to bolo tiez tak .. hodina uspavania..
a raz som si pisala s mau ze ju mam nechat tak . hrala sa hod. a pol kym zaspala , potom uz len hod a takto sa to skracovalo..
teraz je to uuuuplne ze idealne.. len neivem ako dlho.. hehehe

vierka
25. jún 2010

ahojte baby 😀

babulka - a ako si teda prisla k tomu ze nemusis byt pri nej ked zaspava??? ze zaspava sama?

no my to mame tak, ze maleho dam do postielky a stojim pri nom, niekedy sedim na posteli... on si zvatle, niekedy ma potrebu aby som hladila, inokedy spievam, niekedy chce aby som nerobila nic a len tak stala.. zaspi tak do pol hodiny do hodiny a potom sa budi posla potreby na papanie (kedze sme este plno kojeni)... no posledne dni mal take, ze som ho musela uspat na rukach - ze som sedela v kresle a spievala mu a on do 15 minut zaspal a potom som ho ulozila... akoze vcera som mala iny sok, som ho ulozila do postielky, sadla som si na postel a za chvilu vytuhol - spal od 21.00 a prvy krat sa zobudil az o 6.15 😀 😀 😀 som normalne nechapala... a teraz este drieme na posteli s tatinom 😀

babulka123
autor
27. jún 2010

ahojte.. vierka ja sama neviem .. nejako to prislo same.. ona presne ako Patko si tam vypravala , a kecala a hadala sa hrackami a dudlami a tak som ju tak nechala a isla som prec, ked zaplakala tak som tam isla, skontrolovala co bolo a isla zas prec.. a nejako to potom prislo same.. bud zaspala alebo zamrncala na konci ze mami pod ma zakryt a pohladkat, { si teda myslim} lebo ked som to spravila tak zavrela ocka a zapala.. takze tak ..

ale chce to vela trpezlivosti.. inak mi velmi pomohla kamoska , kukni a skus vyskusat.. robila som to podla nej .. je to okopirovane z druhej temy tak si nevsimajte mena alebo tak ..

Preco sa budi??

- zo zvyku (je zvyknuta, ze ked sa zobudi dostane prso)
- preto lebo nezaspala tam kde sa zobudila (deti ak napr. zaspia na prse a zobudia sa v postielke je to pre nich stresujuca situacia)

Co treba vyriesit a kde je chyba?
- samozaspavanie v postielke
- nie za kazdym zobudenim davat prso
- chyba je v rezime

Deti maju tak ako dospely fazu hlbokeho a plytkeho spanku ... faza hlbokeho spanku trva tak cca 35-45 minut a potom nastava faza plytkeho spanku (dieta sa prehadzuje, mykaju sa mu viecka), kedy sa velmi lahko zobudi ... pokial zaspalo tam kde sa prebralo opat bez problemov zaspi /raz-max. 2 do noci potrebuje pomoc dospeleho na zaspavanie ... podat dudel, caj, nadojcit/. Ak je zvyknuta, ze po kazdom prebudeni dostane prso bude sa budit vo svojich intervaloch pravidelne.

V prvom rade treba rozbehnut spankovy trening ...
je potrebne chciet nieco zmenit a byt psychicky na to pripraveny.

Vravis, ze nemate rezim ... to je chyba. Treba ho zaviest. Prikrmy ti pomozu, dieta bude vediet ze po tom a po tom jedle bude nasledovat hra/spanok.

Dieta v nasom veku by mali cez noc prespat tak 11-12 hodin, cez den tak 2-4 hodiny (rozdelene do dvoch spankoch), celkovo spanok tak 14 hodin ... po roku dietata by denny spanok mal trvat 2-3 hodiny (a tu je to individualne od dietata ci si to rozdeli uz len na 1 spanok alebo na 2 spanky).
pricom ak su dva spanky tak I. by mal byt od 9 do 11 a II. od 12 do 14,30 pricom, je to dost nerealne a ten druhy moze byt neskor podla znamok unavy dietata, ale dodrzat priblizne cas ukladania spanku.
Ak bude uz len jeden spanok tak ten v case od 12 do 14.
Deti do jedneho roka by mali byt ukladane na nocny spanok od 19-20,30 a od roka od 18,30 do 19,30.
Doporucuje sa urcite prestahovat dieta do vlasnej izby z dovodu, ze deti su vnimavejsie a preto akykolvek ruch ich moze vyrusit zo spanku - sustanie periny, chrapanie, prehadzovanie a pod.
Pred vecernym spankom dodrziavat urcite ritualy (stlmenie svetla/vypnut telku, upratanie hraciek, kupel a masaz, uspavanka, ...) ... ukladat v rovnakom case co by malo napomoct k dobremu spanku.
Treba si urcite na spankovy trening zvolit 2 tydne casu a dodrziavat ho aj cez den aj vecer a v noci, nepolavit, aby z toho dieta nemalo chaos. Pocas tohto casu nikam necestovat, nemat vela stimulov a zmien cez den, plno sa venovat treningu. Metodu by mal ustriehnut jeden clovek bud mama alebo otec (nie je vhodne aby to riesilo viac ludi, moze byt dieta pomylene). A dolezita je aj podpora partnera a oboznamit ho co sa chysta a ako to moze prebiehat.
Treba mysliet na nocny spanok uz cez den. Ak ma cez den vela stimulov tak sa to odrazi aj na nocnom spanku (ja som to videla, ked sme boli na stretku tak do polnoci sa zobudila 3 krat. Spracovavala podnety. )
V ziadnom pripade ak sa dieta zobudi v noci sa nejst s nim hrat ... ale snazit sa ho uspat. Minimalizovat podnety (nerozpravat, nerosvecovat svetlo, pokial je to mozne neprebalovat).
Spankovy trening je velmi narocny program ... treba byt vytrvaly a konzistentny ... za ziadnych okolonosti nepolavit. Zaciatky su krute, ale oplati sa ... pretoze za vsetkym tym bude spokojna mamina a hlavne babatko.

Ako som to spravila ja??

Najprv som zacala riesit kojenie do polnoci.
Mala som presne to co ty ... kojenie kazdu chvilu, nevedela zaspat, budila sa ...
raz som si povedala, ze do polnoci sa nekoji ... posledne nakojenie bolo okolo siedmej ... samozrejme uz o deviatej, desiatej bola hore ... tak som si ju zobrala na ruky a uhojdala ... casom sa naucila, ze sa nekoji a zaspala akonahle som ju zobrala na ruky. To iste aj v noci ... po polnoci si pytala prso... ano bolo to pre mna vyhodnejsie, ale okopavala ma, ona tym ze sa zobudila, ze nebola na prse revala a mrncala. Tak som si povedala, ze sa bude kojit len dva krat ... a tak ak sa zobudila mimo jednej a stvrtej rano sme ju s muzom nosili, uspavali na sebe ... robili cokolvek, aby sa nenakojila ... bolo to fajn, postupne si akosi zvykla, ze nedostane, ALE ... akonahle sme ju dali do postielky o par minut bola hore a kolobeh pokracoval ...

tu bolo nacase riesit samozaspavanie...

co sa tyka samozaspavania tak tam urcitym sposobom som pouzila metodu 3-5-7 ... ale neodchadzala som od nej ... bola som pri nej ... prvy vecer plakala hodinu ... drzala som jej zadok, aby sa nemohla postavit (ano bolo to umorne, narocne na psychiku ... dokonca som si dala sluchadla a pocuvala radio), pocas tohto placu som jej skusala davat cumel ... zacala ho akceptovat, az si ho zobrala. Po hodine zaspala ... a spala, v noci som to opakovala, ale plakala menej, to iste aj cez den ... uz len kratko.

Ako to robim teraz? ... pred nocnym spankom a pred prvym dennym spankom (druhy sme vonku v kociku alebo spi v kociku na balkone) ju nadojcim a ked vidim ze uz je taka malatna, unavena, pripravena spat, odpojim /uz neprotestuje - ale prostestovala/, dam cumel (na ktory sa naucila), polozim do postielky, dam pusu, hladkam hlavicku, rucku a do 10-15 minut spi. Ako som uz pisala pomoze ukladanie v rovnaky cas na spanok (u nas to dost funguje) ... /okolo 9-9,30 a poobede okolo 13,30-14,00/.
U nas funguje aj stale dookola ten isty rezim, deti maju radi rezim a stereotyp ... ukludnuje ich to, ze vedia co bude nasledovat ... rano zobudenie, ranajky, hra, dojcenie, spanok, obed, hra, dojcenie, spanok, hra, olovrant, dojcenie, hra, vecera, kupanie, dojcenie, spanok, v noci dojcenie (teraz pracujem na odstraneni druheho dojcenia, aby nam ostalo uz len jedno).
Zaviedla som caj, nevypije ho vela cez max. tak 5-10 ml. Ale je to pre nu signal, ze mlieko nebude.
Co sa tyka cumla tak misha666 dobre napisala ... nauc ju nan. Da sa to, aj moja ho neznasala, boli casy, kedy som ju viac rozculila, ked som jej ho dala, ale pri prvej noci ked plakala tak sa s nim zacala zoznamovat a do 2 dni boli kamarati. Nema ho nacapeneho cez den na ustach, ale len pri spanku. Takze do pohodky
Ja som nazoru, ze uz sa netreba bat cumla, aby sa nebodaj odstavili. To plati pre novorodencov, ktore su len kojene a nic ine, ale mame uz deti, ktore uz vedia co chcu a to nase prsicko si len tak nedaju zobrat a ked im ho dobrovolne dame, radi sa prisaju
Pises, ze ju uspavas na prse alebo v lehatku a preto sa aj budi, lebo tam kde zaspi tak tam by sa malo aj zobudit.
Co sa tyka denneho spanku tak my sme doobedny spanok mali tiez kratky, skr toho, ze som ju uspala na prse a potom prelozila do postielky ... do 40 minut bola hore a pri tom nevyspana, lebo mi odmietala obed. Od kedy zaspava sama v postielke spi krasne 1,5 hod.
Poobed v kociku tiez 1,5-2 hod.
Viem, ze metodu vyplakania mnohi odsudzuju i ja som ju odsudzovala, ale kto nezazil nepochopi ... Ale ked by sa tito ludia dostali do situacie, kedy by boli chronicky nevyspani, a az tak, ze neviete od unavy zaspat, kedy by boli kazdu chvilu hore, kedy si nevydychnu ani ked ulozite dieta na vecerne spanie, lebo je kazdu hodinu hore, kedy by plakali od zufalsvta a hadali sa s muzom az tak, ze mu jednu vylepili , kedy uz nakricite na dieta a keby prisiel niekto s adopcnymi papiermi tak iby ch velmi radi podpiseli, kedy cez den nevie dieta spat a je mrzuta a takto stale dookola, uz od narodenia problem so spankom tak je nacase s tym nieco robit.
A prave preto som to riesila a nadalej riesim.

Ake mam teraz vysledky??

... mala sa do polnoci nebudi, zobudi sa okolo jednej v noci na kojenie, este stale o stvrtej ... dnes sa mi zobudila este pred siestou tak som jej dala cumel bez caju a spala este do siedmej.
... ma pravidelny plnohodnotny spanok a je ovela spokojnejsia, vyrovnanejsia, vysmiatejsia
... ja som kludnejsia, vysmiatejsia a kedze mala si zafixovala rezim mozem si lahsie naplanovat aj aktivity bez nej
... kedze som vynechala jedno kojenie v noci tak som zaviedla jedno cez den ... po obede a hre a pred tym ako ideme von (sme si blizko cez den a nevyzaduje moju pozornost v noci)

Co nas este caka?

... buduci tyzden prestahovanie do vlastnej izby, lebo sa nam niekedy stavalo ze sa zobudila, ked sme s muzom prisli do spalne spat ... evidentne ju vyrusujeme zo spanku. A citi, ze sme tam tak sa niekedy mrvi a zobudi aj mimo casu kojenia.

Dolezite je vytrvalost a pevne nervy ... ale ver mi stoji to za to. Lebo spokojne babo ma spokojnu maminu. Treba byt vytrvaly a konzistentny.

Este by som ti rada dala do pozornosti tuto stranku, velmi mi pomohla a par informacii som si odtial zobrala. http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim/nocne...

Prepac ze si dlhsie cakala na moje rady, ale este som popritom varila malej obed ...

Ciky, je cas na zmenu ... je dolezite si zapamatat jednu vec, cim neskor so spankovym treningom zacneme tym horsie to bude, lebo deti uz budu mat viac rozumu a budu viac vzdorovitejsie.
Ono su pripady, kedy mama nosi troj stvorocne dieta na rukach, aby zaspalo, sestrocnemu spievat uspavanku a vyzadujuc, aby do noci pri nom niekto bol, rok a pol rocne dieta vyzadujuce nocne dojcenie kazdych 15 minut ... ... toto urcite nechces. Som si ista.

Ked si toto preskakala (a neboj ja viem co to je) si dost silna, na to urobit zmenu a ist do toho. Mas v sebe tu energiu, Verim tomu. Ty to dokazes.

Ciky, ak by si potrebovala pomoc, podporu ozvi sa mi ... som tu.

janula13
6. júl 2010

teda sme dopadli ze tretia strana..tak tahaaam a pridavam cosi aktualne..uz napucham 😀