Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mici11
6. máj 2009

Peti asi. No take slabe kontrakcie pocitujem, aj som vravela dokymu, ale kym nie su pravidelne a silne, tak ze je to normalna priprava maternice. Ale na Ctg mi dnes robili, ma to byt uplne rovne???

petkaerdal
6. máj 2009

no asi to celkom rovne uz v nasom tt byt nema,neviem to na 100% ale,pointka mi vravela,ze do 5 je to ok,mne sa to pohybuje stale do tych 3 a vzdy povedia ,ze super,takze to bolest nezaznamenalo,ked som mala bolest vyskocilo to az na 20 ,az moc vysoko...

ako citis tie kontrakcie??? tiez ako ja? bolest,ako na menzes?

mici11
6. máj 2009

No rovne som to nemala, bolo to skoro 5. Peti presne ako predmrchovsku bolest a hlavne do krizov a az dp zadku s prepacenim.

pointka
6. máj 2009

mici to je krasna vaha 🙂
No uplne rovne to nema byt. Nesmu tam byt velke kopce. Baba vedla mna mala dnes na ctg az cez 130! To lekari uz celkom stresovali

petkaerdal
6. máj 2009

akurat som chcela napisat,ze poi to vie vysvetlit,mne sa krivka pohybuje vzdy tak do 3 a ked mi to zaznamenalo tu bolest ,vtedy to vyskocilo nejako pri 20 az...vzdy ked som to mala do tych 4-5 povedali mi ,ze krasne,v poriadku..dufam,ze to tak budem mat aj zajtra,aby som sla aspon na vikend domov

poi az cez 130? nemylis si to s tym srdieckom,tu hornu krivku?

pointka
6. máj 2009

nie moja nemylim. Boli sme tam spolu. Videla som to a aj ten kopec na papieri. Isiel az do tej casti so srdieckom.

petkaerdal
6. máj 2009

aha,lebo ma napadlo,ze to predsa muselo vyskocit az hore,kde ukazovalo srdiecko
tak to uz mala dobre silne,ja to mam take centimetrove vzdy

babulka123
autor
6. máj 2009

no vidis. a ked mas take malinke tak este vydrziiiiis. velmi na teba myslim kazdy den. aj ked menej pisem ale citam velaaa

pointka
6. máj 2009

No centimeter je niiic. Ona tam mala ale 7-8 cm kopce

petkaerdal
6. máj 2009

ja si myslim,ze tie centimetrove si uplne ok

baby a co to presne znamena otvorena na 1cm,myslim ty,ze krcok uz vobec neni alebo krcok je otvoreny na 1cm??? vysvetlite mi to

pointka
6. máj 2009

krcok je otvoreny. Ale nie este cervikalny kanal. To ked doki kontroluje rukami tak pri usti krcka citi 1cm alebo na 1prst otvor.
Tie tvoje cm znamenaju taku drazdivu maternicu

pointka
6. máj 2009

myslela som tvoj cm na ctg 🙂

petkaerdal
6. máj 2009

aha,to sa vola kanal cervikalny? to som nevedela...
tak ja som mam krcok zatvoreny ale len 4mm,to potom co znamena???

petkaerdal
6. máj 2009

poi a ked je drazdiva maternica,mozu byt potom aj male nepokojne??? lebo po magne citim,ze su uplne kludnucke

pointka
6. máj 2009

to neviem. Podla mna 4mm krcok byt nemoze. On tam musi ostat nejaky. Skor by som povedala ze ty mas ten kanal na 4mm

pointka
6. máj 2009

Moja mala nie je kludna ani po magne 🙂
To by suvis s tou maternicou mat nemalo ci su deti santive 🙂

petkaerdal
6. máj 2009

ten kanal? myslis,ze krcok mam väcsi ,ale otovreny na 4mm???
to nemyslim,lebo vzdy mi meral pri kontrole dlzku krcka,to viem isto ,postupne sa skracoval zo 46mm na 26mm a teraz povedal,ze ma 4mm,tak som jelen z toho 😕 preco by nemohol byt 4mm? ja som si myslela,ze pri porode sa celkom skrati,ze zmizne krcok ,ze tak sa to tam dole otvrara

petkaerdal
6. máj 2009

ja zmenu pocitujem poi,nevytlacaju sa mi tak casto alebo to je tym,ze lezim len,aj to moze byt

pointka
6. máj 2009

ale krcok ti zmiznut nemoze. Ten mas aj ked nie si tehu. Faktneviem teda co myslel

petkaerdal
6. máj 2009

ja som si to inak myslela,ze to je
no este mi povedal,ze teraz ideme kuknut ten krcok,opytal sa sestricky kolko bol dlhy naposledy a ked strcil sono,tak vyvalil oci a ze kde je? potom povedal,ze 4mm,
to ma teda teraz zaujima,lebo neviem,ci som alebo niesom otvorena 😕

veam
6. máj 2009

Caute kocky...ako to tu sledujem,tak budete co chvila rodit jedna za druhou...kto tu potom ostane?iba ja s babulkou?

petkaerdal
6. máj 2009

a ked niesom tehu,to viem,ze ho mam,to som si ho aj sama vela krat citila,ale ja myslim,ze pred porodom sa zcne skracovat a ked uz zmezne,ze sa to tam zacne otvarat,ja som tomu tak doteraz rozumela.

petkaerdal
6. máj 2009

cau kocka 😀
no len ty s babulkou a my ked budeme mat cas nakukneme 😀 ,pomaly nam tu kocky jedna po druhej odchadzaju

ako sa citis,grckas este???

pointka
6. máj 2009

Petka musis sa popytat dokiho na to.
Veamneboj to tu budeme riesit babatka. Ved sme v tej sekcii 🙂

veam
6. máj 2009

Juuj petka,ja stale to iste,ziadna novinka,uz vies ze aj ja pojdem do nemocky?

Moja a ty stale nestresuj,vsetko bude ok ako ma byt,neboooooj 😀

veam
6. máj 2009

pointka jasne tu sa bude vsetko riesit,ale dufam ze si najdete chvilu casu aspon 😀

petkaerdal
6. máj 2009

neviem,co pojdes aj ty???

ved ty si taka doktorka poi 😀 😀 tak mi to vysvetli

veam
6. máj 2009

Ja ze si citala ferticent...no pojdem uz,asi na buduci tyzden,doktor povedal ze by to bolo dobre,ked som tolko schudla,ze mam si rozmysliet a mam prist aj s vecami a posle ma tam,ze aspon na 2-3dni na infuzky

veam
6. máj 2009

Poi kde si zohnala ten pruteny kos pre babatko?Ja o nom tiez snivam...

petkaerdal
6. máj 2009

no viem,ze si mala ist na kontrolu,zu si bola a na tej ti toto povedal? 2-3 je nic,to ujde,ako voda
a pojdes teda? chod ,nech male pekne pribera