Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mici11
19. jún 2009

Tvojka dakujem, aj ja som velmi rada. Ja tiez kojim a cvicim denne ale len 10 minut a nic take aerobikove, to mi poradili na predporodke, ze take light cviky a par brusakov, ale zo zohnutymi kolenami mozem. Teda zacala som pred 3 dnami, ked ma prestalo boliet sitie. Teda este boli, ale uz podstatne menej. Ja krvacam, uz len trochu.
A pytala som sa ta ci beries nieco na kojenie, tak ja uz tiez len pijem 1 X denne caj pre dojciace matky. A vela pijem. Mliecka mam zatial dost. Ale pomohli mi aj homeopatika, ale tie teraz neberiem. A ianka ako sa stravujes? Ved skoro nic co mam rada nemozem 😅 Ale nevadi za mliecko mi to stoji

pointka
20. jún 2009

ahojte.
My sme stale v nemocnici. Nechceli ma pustit kvoli mojim atb, musim ich dostavat infusne a nemozem ich brat ambulantne, lebo musia byt predpisovane len hospitalizovanym pacientom, tak mam strasnu depresiu, placem uz druhy den, mlieko mi odchadza, som zufala, nevladzem tu byt. Uz je to 9.den a ak ma pustia, tak mozno v pondelok.
Chcem byt uz doma, tu nikoho nezaujima moja psychika ☹

petkaerdal
20. jún 2009

ahojte
poi,musis byt silna,snaz sa to zvladnut,aby si nestratila mliecko
viem,ake to tam je na psychiku,ale musis vydrzat..

a co su to tie atb?

my sme mali dnesnu noc celkom dobru po dlhsom case,len raz hore a potom o 6...ale aj tak som mrtva 😀

babula
20. jún 2009

pointka drzim ti palce, aby ti to tam čo najrychlejsie ubehlo... 😉 viem,ze sa to lahko hovori ale skus nepodliehat depresii kvôli mliečku...ved si toho uz tolko zvládla... 🙂

pointka
20. jún 2009

Petka atb su antibiotika.
Babula ja sa snazim to vydrzat, ale proste psychika je velmi silna a neda sa ovladat, hlavne ak som nevyspata, unavena, vystresovana, tu sa neda ani 5 minut si pospat. Vecne tu niekto beha, otravuje, buchoce, telefonuje, sustori. Som z toho na nervy. Malu mi permanentne niekto zobudi ☹ tito ludia to vobec nechapu ☹
Chcem ist domov!

mici11
20. jún 2009

Ahojte babenky, dnes som bola doobeda na nakupoch v meste, jaaaaaaaaaj ako mi dobre padlo. Drahy bol so Samkom doma. Potom sme mali troska navstevy. Vonku som s nim nebola, hnusne pocasie bolo ☹ .

Pointka zlaticko, uplne ta chapem a viem ze to tam mas velmi tazke, ale ty to vydrzis neboj. Hlavne aby si neprisla o mliecko. Mysli na ze ked pridete domov, bude vsetko inak a budete tam mat svoj klud a pohodlie.

Petulka ahoj, som rada ze ste mali fajn noc 😉 verim, ze aj tie dalsie budu take a konecne si oddychnes aspon trosku. Inak ja som si uz poobede nepospala od pondelka a to som chcela , ze si s malym vzdy aspon raz za den lahnem. Ale furt mam co robit.

Tak dobru noc vsetkym 🙂 😉

petkaerdal
21. jún 2009

ahojte
tak aj dneska noc sa celkom v pohode dala,boli sme 2x hore,ale aj tak to nocne vstavanie vycerpava prilis moc,cez den sa ako tak pozviecham a ide to,ale noci su hrozne 😔

mici aj ja mam stale co robit cez den,vravim si,ze si pospim,ale ani sa neda

poi,musis to zvladnut,dufam,ze pojdes uz coskoro domov,viem,ze je to tam hrozne,ale vydrz moja

pointka
21. jún 2009

slovo hrozne je velmi slabe pomenovanie toho ako tu je ☹
Hlavne ak sa ku vsetkemu este pridruzi netolerantna spolubyvajuca, co mi dieta 100x denne zobudi a este ma aj hrozne uvrieskane babo ☹
Zajtra ak ma nepustia, podpisujem reverz

mici11
21. jún 2009

Ahojte, no Samkovi sa dnes moc nechce spinkat, skoro stale je hore mrnka. Ale nevadi, vydrzime. Hlavne, ze spinka v noci.
Peti takze som rada, ze noc bola celkom dobra 😉 Ja som si tiez nepospala zatial, ale mozno sa mi to podari, ak Samko zaspinka.

Poi zlatinko, hlavu hore zajtra si doma, vo svojom a budes tam mat klud. Uz to nejak vydrz, myslim na teba a aj na malu.

mici11
21. jún 2009

A este som chcela maly si moc nechce odgrgavat, nemate nejaky trik na to? Diky

vierka
21. jún 2009

no caute maminky a tehulky 😀

my sme boli par dni na chate a nejako sa z telefonu kde sice net je nea bohvie ako prispievat, lepsie je to takto cez comp, tak som si vas aspon citala 😀

verim, ze mi zase poradite - co vam zaberalo na tehu zapchu??? 😕

pipimiska
21. jún 2009

jeeeej som vas konecne nasla,neviem ci si ma este pametate,ja som ta,co sa sem tam ku vam dojde nakazit vyrusmi ,a co nevydim,ved vy ste uz skoro secky maminy,tak vam velmi gratulujem,aaa vsetkym vela zdravia prajem 😵 😵 😵

denka28
21. jún 2009

ahojte, pointka skus sa sustredit len a len na Sofiu a na seba, tomliecko si ustraz zlatko, povedz manzelovi aby ti doniesol homeo. ricinus sa to vola tusim na mliecko, sesternici to pomohlo ked jej odchadzalo mliecko. ustraz si ho. ver mi viem o com rozpravam.

a tvojka mas pravdu pri kojeni ziadna dieta! pekne papkaj aby si mala s cim kojit babenko. to je najdolezitejsie! a inak sa vravi, ze prave kojenie je aj dietou, ale inak ani ja som nepribrala za tie dva mesiace nic, to az ked som prestala s kojenim ☹

mauzos
21. jún 2009

ahojte 🙂

poi vydrz to, spolubyvajucu posli niekam 😉 Ja som bola tiez 10 dni v porodnici a viem, ze je to zaberak na psychiku. Mysli na to ze za chvilku budes so svojim pokladikom doma a vsetko bude dobre 🙂

mici super poloha na odgrgavanie je Tiger na strome, tu mas fotku https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... Poradila nam to neurologicka, ze babatka sa tak velmi radi nosia a aj si skor odgrgnu, lepsie povedane okamzite 🙂 Mne ked ani za svet negrgnu, tak ich dam spinkat na brusko, velmi radi tak spinkaju a neboli ich potom brusko.

Peti vydrz, este par tyzdnov a baby ti prespia celu noc a vyspis sa aj ty. Nasi uz poslednych 5 noci spia az do rana. Strasne sa tesim 🙂

mici11
21. jún 2009

Poi ako ti Denka pise, to homeo sa vola ricinus communis 5ch aj mne to velmi pomohlo k mliecku.

Mau diky moc vyskusame tu polohu. No Samko sem tam grgne, ale vacsinou sa mu neodgrgne ☹ A od kedy si ich davala spat na brusko?

pointka
21. jún 2009

dievcata ja vam velmi pekne dakujem za povzbudzujuce slova, velmi ste mi pomohli.
Ukludnujem sa s tym, ze zajtra uz spinkame doma 🙂 aj za cenu reverzu. Proste pojdeme. Drzte mi palce.

Tie homeopatika kupim v kazdej lekarni alebo len v specialnych?
Momentalne mam tak 30-40ml mlieka dokopy z oboch prsnikov, nic moc,ale aspon este nejake mam.
Myslite na mna zajtra. Strasne tuzim ist domov.

mici11
21. jún 2009

Pointka myslim na teba a zajtra ti drzim palceky, ale neboj doma bude vsetko uplne inak a hlavne klud a pohoda 🙂
Tie homeopatika u nas dostat v kazdej lekarni, stoja do 3,- € a davkovanie je 3 krat denne 5 guliciek nechat rozpustit v ustat, su take malilinke. Mne ozaj pomohli a este aj vinea, ale bublinky si vymiesaj lyzickou. Tak sa drzte aj so Sofinkou a daj vediet ako ste dopadli.

Dobru noc vsetkym

denka28
21. jún 2009

pointka to ti zial nepoviem, lebo ja som to tu nevedela kupit, ale ja som z takej blbej dediny, ze sa tesim, ze tu maju cerstvy chlieb kazdy den. sesternica si to bez problemov kupila v NR.

mau, ty mas zlate deturence, moj prespi noc cca od februara... cize rok som vstavala aj cez noc... len raz ale vstavala, vy mate lepsi vzduch asi 😉 , a kamoske sa maly zobudza cez noc aj teraz a to ma 5 rokov 🙂,
a dobra poloha na odgrgnutie. aj nas maly si strasne tazko odgrgaval, mne vraveli aby som si ho prehla aj cez stehno a tak masirovala chrbatik, alebo jemnucko potlapkavala chrbatik. no prisaham, niekedy nam to trvalo ajpol hodinu, ked nie aj viac.

mauzos
21. jún 2009

mici davali sme ich na brusko od zaciatku. Tomasko bol na brusku aj v inkubatore a sestricka na Jiske mi to povedala, aby sme ich davali aj takto spinkat. V kazdej knihe sice pisu, ze dieta ma byt na brusku iba pod dohladom, ale ja si myslim, ze je to bezpecne, pokial nepouzivas vankus ... ten by sa mal davat tusim az od dvoch rokov.

poi mne ten ricinus museli objednat, a to som bola v troch lekarnach. Ale mne zial nepomohol, ani Vinea, ani Lucka, caje na kojenie.... ☹ Vineu si prevar a tak sa zbavis jednoducho bubliniek. A je aj velmi dobra este taka tepla, ako tie napoje Horuce jablcko, hruska atd. Drzim palce, aby sa mliecko rozbehlo a aby vas zajtra pustili domov.

denka dakujeme za pochvalu 🙂 Oni sa uz dlhsie budili len raz okolo druhej tretej v noci a potom uz spali do rana. Niekde som citala, ze dvojmesacne babo uz vie prespat celu noc. Tak som im raz skusila namiesto flasky strcit cumlik, pohladkat ich a spinkali dalej az do rana. Tak to bolo tri noci za sebou a teraz sa uz ani nezobudili 😉

marione74
21. jún 2009

pointka, drzim palceky nech uz si co najskor doma a v pohode
😕

vierka, mne na zapchu nezaberalo prve 2-3 mesiace nic, pchala som sa ovsennymi vlockami, nato acidko a nato horuca kava s mliekom (bez kofeinu) ale aj tak som sa dostala na wc asi tak kazde 3 dni 😢
Vo stvrtom mesiaci to nastastie trocha preslo.
Mne co pomahalo asi najviac boli susene slivky, ale to som musela zjest v dost velkom mnozstve, vraj aj marhule su dobre... a kupuj si slivky aj cerstve... no a este som si davala makovy zavin, aj to asi pomahalo, aj ked neviem ci sa mak v tehu moze ale hadam hej 😖

vierka
22. jún 2009

ahojte babulky 😀

marione - dakujem za radu... ja som sa medzitym docitala este niekde inde o tych susenych slivkach a asi vazne zaberaju... este len som si ich vcera kupila a ani som ich neokostovala a uz ma dnes rano 3 krat prehnalo 😀 😀 😀 ja viem, ze je to asi z ineho pokrmu co som vcera zjedla, ale je sranda, ze sa to stalo takto, ze slivky mam uz doma 😀 😀 😀

pointka - dneska drzim palceky aby vas pustili domenko... doma to bude omnohol lepsie, uvidis 😉

mici11
22. jún 2009

Ahojte babenky,

Mauzos diky za rady, v tej polohe si Samko odgrgol 🙂 takze zatial funguje. Ale zaroven al vypustil trosku mliecka, ale to asi zato, ze pahltne papame. Niekedy mu vyteka aj z boku ustociek.
Skusim ho aj ja dat na brusko, vankus nepouzivame aj mne tak vraveli ze az od dvoch rokov.

Poi drz sa, myslim na teba.
Marionka ahoj moja, uz 16 tt??? Super tesim sa s tebou.
Inak baby mne v prvom trimestri na zapchu napomahalo nic a potom len susene slivky, zvykla som si ich davat do joguru.
Vierka, Denka ahojte 🙂

Petulka, Janulka, Babulka, Tvojka cmuky cmuk a jasne aj Veam 😉

babulka123
autor
22. jún 2009

ahojte zlaticka.. ja len ze vas maminky vsetky zdraim ... este stale som v celku .. a okrem toho ze ma vsetko boli a taha a picha sa mam dobre.. heheheh

vierka
22. jún 2009

mici - no tie slivky skusim asi aj ja... ale ved tak o dva tyzdne sa uz prehopnem do druheho trimestru, tak hadam to uz bude potom lepsie... lebo mi pride, ta mam to moje brusisko take nafucane aj z toho... ved vizeram uz na taky 6 mesiac - he he he 😀

babulka - tak to je super, ze sa stale drzis, len tak dalej mojka... ty to urcite zvladnes a ten maly zazrak bude stat urcite za to 😀

petkaerdal
22. jún 2009

ahojte baby
mau ty davas chalanov spinkat na brusko? preco? necitam spätne,len vyssie som postrehla
ja davam moje na bok,vzdy na iny,ale uz si same lahnu na chrbatik a tak spia,ale hlavicky maju vzdy nabok a cudujem sa,ci ich to neboli,maju taky vykruteny krk,ale vzdy sa mi z boku prevalia na chrbatik..

tak mi s grganim problem nemame,nastastie,grgaju hned,ani nestihnem dat na plece a uz grgaju ,ako stary chlap...
a baby mi uz ozivaju,cez den uz su ovela dlhsie hore,tak mame zase viac co robit 😅

petkaerdal
22. jún 2009

poi,ako? dufam,ze si uz domka

denka ajoj moja 😉

petkaerdal
22. jún 2009

mau ,mne sa male budia tak o 2 v noci a potom o 6 na papanie(som rada,ked len takot 😝 ) ,kedy myslis,ze by som mohla skusit ten dudlik namiesto papania a to mi nebudu potom hladne ? ty si to tak robila,ze si im potom vynechala papkanie?

mauzos
22. jún 2009

ahoj peti 🙂 davam ich na brusko hlavne ked si neodgrgnu, aby ich nebolelo brusko. Ale radi tak spinkaju, takze niekedy ich tak dame, aj ked si odgrgnu. A opries im chrbatik o nieco, ked ich davas na bok? Nemali by sa same pregulat.
Ja som to s cumlikom skusila na 10 tyzdnov a vyslo to. Ale kazde dieta je ine, takze ti neviem povedat kedy vyskusat. Ano vypadlo mi tym padom jedno krmenie, ale o to viac spapaju cez den, zvysili si davku 😀 Ak by boli hladni, tak sa takto osalit nedaju ... proste uz boli zvyknuti vtedy sa budit 😉

poi ako? dufam ze vas pustili, ked sa neozyvas 😉

ja mam choreho tomiho, boli sme dnes u dr. Nastastie su to zatial len sopliky, tazko sa mu dycha a stekaju mu do hrdla, tak uz rano aj pokaslieval ☹

petkaerdal
22. jún 2009

mau ahoj,
ked ich davam na bok,opriem ich chrbatikmi vzdy o nieco,o postielku,kocik...ale damam ich trosku nasikmo,aby sa mi neprevratili nahodou na brusko a oni maju asi uz taku silu,ze ako su zo sikma,tak sa ti na ten chrbatik potlacia,oni mi uz aj hlavku dvihaju,neviem,ci je to skoro...vzdy mi teda uz spavaju na chrbatiku,ale aspon tie hlavicky maju naboku,tak sa im paci,inak nezaspia,mrncia

postupne si baby pytali viac a viac mliecka,zvysovali sme postupne,ale teraz to uz tyzden stoji na 90,niekedy 120,ale uz nejak to nejde hore,nevypiju mi viac..je to v poriadku? a s tou davkou vydrzia 4 hodiny,viacej do nich nedostanem

mau,aj moja Aylin ma sopliky,ideme zajtra tiez k dr.neviem z coho to ma 😔 a Selin sa obsypala cela tvaricka,sami pupacik ma 😔 ,dufam,ze to nema nic vazne

tak skore uzdravenie Tominu

janula13
22. jún 2009

ahojte, tak aj ja prispejem na chvilku, zase ideme o chvilu krmit, to je jeden nekonecny kolotoc, mam pocit ze ine nerobim len pripravujem mlieko...moji nie su nejaki borci v grganmi, hlavne matusko a niekedy tak divoko grgne ze ide z neho aj to co spapal ako z fontany a to ma tak vydesi vzdy..ale nie denne...dnes som akurat petke pisala a citala som tu na nete o refluxe, tak si myslim ze to maju, aspon matusko , ale aj jakub sa mi pri papani zvija a tlaci a puci sa, ten nejak negcka, len sem tam mu bokom trosicku vytecie...ale matuskovi castejsie..ked si negrgne tiez ho dam na brusko a tak ho necham trochu potrapit on to nema velmi rad, jakubko si tak aj pospinka, matusko skor na boku ako petka pise, ale tiez sa mi nejak dostane na chrbatik ale hlavu ma nabok...

bay vy natierate ritku pri kazdom prebalovani?a ako casto prebalujete?ja pred kazdym krmenim, alebo ked mrnci skontrolujem ci nema nalozene ale bo nacikane...
inak mau to oilatum je fakt dobre taku prijemnu kozu z toho maju, ale ja ich aj tak este natieram infadolanom, niveu som radsej vypustila zatial...a ritky sa im uz zlepsili, uz sa nerobia vyrazky, uz sa im iba osupali tie stare, tak dufam ze sa zregeneruju...
inak noci byvaju vesele, su na styriedacku hore, cez den spinkaju, tak neviem ako im to prehodit, ale aj teraz je jeden hore a druhy spi...

inak peti tie tvoje krasne papaju, moji teraz ledva spapaju 70-80, prave sa ich snazime naucit na 80ml..a sme stastni ked to zmlsaju, ale niekedy piju strasne pahltne, tak musime stale davat pozor aby to nevygrcali, davat priebezne odgrgnut co sa nie vzdy dari...a to sme na nich dve, co ja byudem robit sama a koljko mi to bude trvat... 😲
ale kamoska mi vravela, ze lekari vravia, ze dieta ma spapat na 1kg vahy 150ml denn, takze moji splnaju kvoty...a na nete nasla ze az 180ml denne...takze sa tym nejdem nejak trapit, niekedy spapaju 50ml, ale nenutim ich, radsej nech to v sebe udrzia a dozenu na dalsej davke..a kedze celkom pekne priberaju, tak dufam ze nas nezvrzu v piatok na prevazeni, ze netyram deti hladom..a budu ich aj ockovat a zajtra ideme na klbiky, tak dufam ze to bude ok a nebudem uz musiet balit nasiroko...