Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

janula13
22. jún 2009

a vsetky vas zdravim a drzim palceky a pevne nervy ak ich niektore potrebujete....chybaju mi tie nase debaty, ale ja fakt nestiham, aspon si vas citam a potom sa snazim riesit problemiky, ja matka amater..mam pocit ze vsetky to tak bravurne zvladate len ja nie 😝

mauzos
22. jún 2009

sranda, sikovne su, ked sa vedia tak odtlacit. Len si daj pozor, aby nedavali stale na tu istu stranu hlavicky. Nasi boli tak na jednu stranu a musim s nimi trosku cvicit, aby sa im neskratili svaly. Ze dvihaju hlavky je dobre, aj nasi od zaciatku dvihali, to si posiluju krcne svaly.
peti pozri si davkovanie na krabici od mlieka kolko by mali spapat. Nasi papaju trochu viac, ale su to chlapi 😝
Drzim palce, aby boli male v poriadku 🙂 tiez skore uzdravenie

jvo
22. jún 2009

ahojte kocky citam ze pisete kolko tie vase dietky popapaju, chcela som sa opytat davate im tolko a tak casto kolko je napisane na krabici od mlieka (teda tie ktore dokrmujete alebo su uplne na UM) je tam totiz napisane aspon na tom nasom ze by mala papat 3-4 tyzden 120 5x za den a potom dalsie je tam az od 2 mesiaca 150 5x za den
ja som totiz malej davala papat 5x cez den (kazde 3 hodky) a este 1x v noci cize 6x len sa mi stalo ze zacala menej papat a viac grckat ako keby jej nestihlalo stravit tak som jej to upravila podla toho navodu na 5x za den cize jej davam 4x cez den kazde 4 hodky a 1x v noci a vacsinou spapa tych 120 len sestra mi hovorila ze sa jej to zda malo lebo aj potom ked sa uz prikmuje tak deticky jedia 5x za den (ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera) tak stale neviem ci na tej krabici je to myslene za den ako za 24 hodin alebo za den ako 12 hodin proste den
no uz som tusim jak tatar a to ani nie som dlho doma 😀

janula13
22. jún 2009

ahoj jvo dnes som ta nasla aj v teme o gasrotusee, akurat som rozmyslala, ci neskusim, aj nas grcka a boli ho brusko, aj teraz sa mi zvija, a mam ho doma, tak zvazujem,ale aj sa bojim, asi pockam na lekarku co povie..ale tak mi ho je luto ked ho vidim a pocujem...

veam
22. jún 2009

Ahojte mamicky a tehulky...dlhsie som tu nebola,nemala som nejako cas a teraz vas zase nestiham precitat...

Pridala som nove foto bruska,tak ak chcete pozrite...

peggyyy
22. jún 2009

veam no pekne sa guľatíš.... 😀

veam
22. jún 2009

Peg na tej fotke to moc vidiet neni,lepsie je nazivo,ty ako?uz si bola na tom 3D???

petkaerdal
22. jún 2009

ahojte,tak my sme po kupkani,napapane a uz buvaju zabky 🙂

Jani,ako som ti pisala,tak moje baby negrckaju,ale len im tak tecie,ako si pisala,ze tecie aj Jakubkovi,ale tiez sa mi pri papani tak vseliak zvijaju,krcia a mrnkaju,tiez maju bolesti bruska

tak ja prebalujem pred kazdym papanim a tiez vzdy,ked citim,ze su pokakane,ritku natieram vzdy a vobec nemame cervenu,klop 🙂
Janka,no mne by sa baby tiez v noci budili na striedacku ,cez den sa mi tak budia a to mam tiez pocit,ze len mliecko zarabam,ale noci riesime tak,ze vecer ich nakrmime naraz,aj ked druha vypije vzdy menej,lebo vyhladovana este nieje a potom v noci sa mi budia uplne naraz a ked nie,tak vzdy druhu zobudime a ta sa v polospanku napapa a spi dalej ,my to riesime takto ,aby sme sa vyspiali,inak si to neviem predstavit,ze by som ich nekrmila spolu,ved to by som vobec nespala...ja jednu nakrmim,manzel druhu,20 minut robota a spime dalej,pokial teda sa chce spat aj babam 😅
inak sa mi ale aj pocas dnia budia takmer rovnako,akurat co stihnem jednu nakrmit a druha sa uz prebera a zvladam to uplne sama super

peggyyy
22. jún 2009

veam no ja idem teraz v nedeľu....ak by som už bola určite by som vám sem dala vedieť...ty si sa už objednala?

petkaerdal
22. jún 2009

Jani aj ja davam priebezne pocas papania odgrgnut,potom vypiju viacej,tak mi to kazali este v nemocnici
nam v nemocnici vraveli,ze na kilo ma babo vypit 180ml
a prajem,nech mate klbiky ok,ako my 😉

mau,praveze mi davaju hlavku len na jednu stranu a aj ked ich davam lezat na bok,tak len na jednom sa im paci,ja ich po kazdom zobudeni davam na bok druhy,striedam to,ale vidim,ako mala otoci hlavku az neviem kde,proste len na tom jednom boku sa jej paci...
a na krabici je napisane,ze by mali vypit viac,neviem teraz presne kolko,nechce sa mi ist mrknut,ale je tam viacej ,ja mam pocit,ze toto mliecko im uz prestava chutit,lebo ku koncu,uz ked nemaju hlad,tak tahaju,ale normalne ho vypluva spät a nechce ho,zajtra sa spytame,ci mozme uz z toho startu prejst na dalsie

Jvo,tak ja sa podla toho neriadim,ja baby nebudim na jedenie,mne sa same budia tie kazde 4 hodky a nejak som to este neodsledovala,kolko vypiju presne,len v noci budim jednu...a ked teda ratam,tak tiez mi jedia 6x tych 90ml
ozaj a to mliecko u nas 600g stoji 14eur,to co mas ty,je tiez 600g?

jvo
22. jún 2009

peti tu je iba 400g http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page... kukni je to v takej plechovke lebo v krabici je AR beba ta je antirefluxna a hypoalergenna ta je v krabici ale ta neviem kolko vazi

veam
22. jún 2009

Peg urcite daj vediet co a ako...no ja som sa este neobjednala,stale rozmyslam ci mam ist alebo nie,teraz este k tomu mi chodia same vyuctovania a nedoplatky tak uvidime ci mi to vide 😒

jvo
22. jún 2009

ale tusim aj tak by sa ti to oplatilo aj ked je len 400g lebo 800 g mas za 12 eur tak posielam link aj na ten inzerat, mam to uz overene doma mam karton (12ks aj s postovnym to stalo 74,90 len neviem ci ti to posle aj k vam mozno skor k vasim) ale ved uvidis ci ju vobec budes chciet
http://deti.bazos.sk/inzerat/1751455/Beba-1-HA-...

ozaj kocky nemate nahodou niektora ohrievacku flias bebeju?

vierka
22. jún 2009

ahojte zabky 😀

aj ja som pridala fotku mojho "brusiska" - aj ked nazivo sa mi zda ovela vacsie a este vacsie je ked sedim, to vtedy vyzeram uz skoro ako veam...

veam - mojka, ty sa nam pekne gulatis 😀 pristane vam to 😀

pegy - a na nedelu drzim palce a cakam spravicky ze co to bude a nejake fotecky 😀

veam
22. jún 2009

Ahoj Vierus...ty aj zijes? 😀 No pekne sa gulatis aj ty,mne sa tiez zda nazivo to moje brucho vacsie,tie fotky asi skresluju...

jvo
22. jún 2009

jani ja inak davam malej homeopatika gastrocynesine, to som tu tiez citala je to na travenie a aj proti grckaniu a celkom to pomaha, nehovorim ze negrcka uz vobec ale predtym mi grckala po kazdom jedle niekedy aj 2 hodky po jedle a teraz tak raz za den, rozpustam jej to vo vodicke lebo su to tabletky a davam jej to pred kazdym jedlom, manzel sa mi uz smeje ze z nej robim pokusneho kralika a ze ma chuderka vzdy predjedlo lebo jej okrem toho davam aj espumisan aby ju nebolelo brusko 🙂
ozaj aj vasi drobci tak vela prdkaju ci to len ta nasa 😅

vierka
22. jún 2009

veam - zijem, len som dovolenkovala a pristup na net bol otrasny, tak som vas aspon citala i ked neprispievala a dneska veeeeeela roboty v praci kedze som tam prisla po mojej absencii... a teraz budem mat dva dni skolenia do neskorych hodin, tak to zase bude, ale tesim sa na to 😀
ze je nazivo vacise??? 😵 no tie fotaky zacnu skreslovat teraz???!!! vtedy ked to mali robit to nerobili a teraz ked sa tesime z kazdeho kilecka tak nam uberaju 😠 😀

veam
22. jún 2009

Vierka aj si nieco pribrala?nevolnosti sa teda nedostavili?

vierka
22. jún 2009

veam - no ked som si bola 5.5. po injekcie na IVF tak som sa rano vazila a mala som 60.5 kg... vcera rano som sa vazila a mala som 60.8 😀 ale ked som sa vazila vecer, tak hned to bolo 62 😀 😀 😀
nevolnosti zatial ziadne - tuk, tuk, tuk 😀
a tebe to uz dufam uplne vsetko preslo 🙂

veam
22. jún 2009

To mas super ze nevolnosti ziadne,snad ani nepridu uz...
No mne je este obcas divne,ale grckam uz velmi zriedkavo-skoro vobec,teraz ma zase trapia bolesti chrbtice...
Inak pekne dupacky ste kupili,milene 😀

vierka
22. jún 2009

no snad uz nepridu 😅
tak to je super, ze uz grckas len obcas, ved na zaciatku to bolo strasne, to si mala hlavu stale v zachode... 😖
to som kupila Tatinkovi ku vcerajsiemu dnu otcov - to dostal ako darcek vcera 😀

veam
22. jún 2009

takze tatinko sa potesil dufam...
Vierka ta obdivujem ze sa ti chce chodit este do prace,ja som strasne zlenivela co som doma

vierka
22. jún 2009

jasne ze sa potesil, velmi sa tesi na vsetko, dokonca ho nutim do malovania a zariadovania izby a uz aj na to sa zacal tesit 😀
ja mam moju pracu rada, najhorsie je to vstavanie, ale potom sa to nejako da... a keby som aj ja bola doma, tak tiez zleniviem 😀 na take nieco sa velmi rychlo zvyka 😝

veam
22. jún 2009

No a mne sa ani doma nechce nic robit,ale musim aspon nieco,obcas ma chyti taka upratovacia mania...male uz kopka o sto sest,moj mangel este nemal tu moznost to citit,vzdy ked ho zavolam a da ruku na brusko tak uz nekope ako naschval,to je sranda,asi sa hambi 😀 😀 😀

petkaerdal
22. jún 2009

jvo dik,rozmyslim si to este s tym mlieckom

aj nase male prdkaju a strasneeee 😀 😀

jvo
22. jún 2009

tak to som rada ze aj vase lebo ta nasa fakt skoro cely den uz som si myslelal ze len ona 😀

janula13
22. jún 2009

peti aj my krmime naraz aj v noci, budit ich musim stale oni sa na hlad nebudia aj ked sa im snazim v noci natiahnut interval z 3 na 4 hodiny,napapaju sa aj v polospanku, ale to odgrgavanie a budenie zdrzuje a potom mrncia a placu, lebo ich boli brusko..ako ty davas odgrgavat v akej polohe....
ozaj a kupete vzdyy o tom istom case...ja prebalujem ako ty, ale napr dnes sa mi jakub 2x precikal, ja neviem ci im tie plienky zle davam, ved to maju natesno, no hruza stale periem dokola..a dufam ze zajtra aspon tie hlupe postolky uz nemusim davat..inak maju uz 2905 a 2885 g tak aspon priberaju, dufam ze dost..inak ja som na tom mojom nutrilone/nenatal nenasla kolko maju spapat, to je nutrilon pre predcasne narodene deti...
a krmenie si neviem predstavit, kym sa jeden napapa a odgrgne si a potom tie bolesti a ucicikat ho..to bude trvat aj hodinu...
jvo, o tom homeopatiku som nevedela, mozno skusim...spytam sa na to v lekarni...
no koncim, uz to mrnci...

mici11
22. jún 2009

No kočky, ale ste sa rozpisali 🙂
Peti nas Samko tiez spinkava tak ako ty pises. Ale cez den na chrbatiku, len hlavu si dava na bok, ma oblubeny pravy, na lavy ani za svet. Ale striedam mu strany, podopieram mu hlavku vankusom. A tiez si uz dviha hlavu a aj ju vydrzi chvilu drzat, ale to je velmi skoro, nie? Inak Samko je cez den tiez uz dost dlho hore, ale nevadi hlavne ze v noci spinka. Zaspi okolo pol deviatej a vstane o druhej a potom vstava o pol siestej, takze pohodicka.
Janulka ahoj moja, no mne Samko tiez grga len sem tam a tiez mu tecie z pusy mlieko, ale grackat grcka, len sem tam. Inak s tym refluxom som si aj ja citala nejake clanky a ten gastrosuss je na vraj velmi dobry. Ja som ho brala pocas tehu kvoli tej hnusnej zahe a zaberalo.
Maleho prebalujem pred kazdym krmenim a ked pocujem ze sa nieco v plienke deje. 😀 Inak pokakany je skoro v kazdej plienke.
Inak ja kojim, mliecka mam nastastie dost, tak mam aspon o to menej ze nemusim pripravovat mliecko.
Veam pekne brusko 🙂 , Vierka ty este nemas velke 😉 pockaj o chvilku 🙂

Vsetky vas pozdravujem a prajem dobru noc 🙂

mauzos
22. jún 2009

jani to nebude daco dobre s mlieckom, ked ich tak stale bolia bruska, asi im nesedi 😒 Skus sa o tom poradit s Dr., ci by ti neodporucila nejake ine mlieko. Pouzivate uz tie antikolikove flase, ci stale obycajne?
aj nas Tomi ma reflux, nemam to potvrdene z gastra, ale ma vsetky priznaky. Natrapila som sa s nim, tiez vrackal prudom, vsetko mozne som vyskusala, az sme skoncili na poslednej moznej alternative, ktoru som nechcela a to na AR mlieku. Zvyknu byt z neho totiz deti zapecene a mat bolesti bruska. A teraz si nadavam, ze som mu ho mala dat hned, lebo odkedy ho pije negrcka vobec 😉 Ma sice tvrdsiu stolicu, ale on mal az prilis riedku, takze mu to velmi neuskodilo. A dnes som sa dozvedela, ze ak budem mat papier z gastra, tak mi ho dr. moze predpisovat kolko budeme potrebovat ... doteraz mohla len 3 pixle na mesiac.
Prebalujem takisto pred kazdym krmenim a ked su pokakani. Nenatieram ritky zakazdym, tak 1-2 denne a tiez zatial nebol problem.

mauzos
22. jún 2009

peti, mici este som zabudla k tomu, ze si mali davaju hlavicky na jednu stranu. Upozornila nas na to neurologicka a ukazala mi na to jeden velmi jednoduchy cvik na natahovanie krcneho svalstva. Netreba to zanedbat, lebo potom neskor to bude uz horsie napravit, moze sa im skratit sval na tej druhej strane a pomoze len rehabilitacia.
Ja ho robim stale pri prebalovani a kupani a zaberie len chvilku. Treba polozit babo na rovnu podlozku, hlavicka rovno, zafixovat ju rukou, spojit nozicky chodidlami k sebe a tahat k brade, tam drzat 10-15 sekund. Ja to robim 2-3 krat za sebou a zda sa mi, ze je to ovela lepsie ako to bolo. A potom treba tak ako pisala Mici nieco im podkladat ku hlavicke na tu stranu, kde sa radi tocia, aby si tam nemohli otocit hlavicku.