Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mici11
24. jún 2009

Janka nam v porodnici robili sono obliciek a tie skrinigove testy a ocne vysetrenie. Potom sme boli na vysetrenie sluchu, taky pristroj mu dali do uska, teda sluchatko pristroj meral, ockovanie TBC, caka nas sono mozgu a nozicky. A dalej neviem... 😀

babulka123
autor
24. jún 2009

janulka.. krasni su..

janula13
24. jún 2009

babul ja prikrivam dekou..
mici nas caka sluch az 7.7. skorsi termin nebol, klbiky teda mame za sebou , zajtra to gastro...zase sa mi v postielke poriadne pogrckal cchudacik, vzdy ma to rozhodi, ale uz vydrzime do zajtra...a v piatok to ockovanie..a uvidim co nam este naordinuju...

babulka123
autor
24. jún 2009

janul a davas tie deky aj do nejakej obliecky??? a mas aj nejake teple deky alebo len take tie detske?

janula13
24. jún 2009

nedavam obliecky, teraz prikrivam len takymi tenkymi a ked je chladnejsie tou co mas aj ty a tvoja sestra...
akurat studujem temu o tych zapareninach, nasim uz zmizli vyrazky, ale cele sa im to supe, tak neviem co s tym...a zistila som ze sa im to supe aj za uskami, tak som im to len palickou pretrela kiehom, asi je to tiez zaparene , tym ze maju uska tak tesne ku gebulke, dnes im prestudujem vsetky zahyby...stve ma to, ale ked som citala kolko deti to ma a co vsetko maminy skusaju, aspon viem ze nie som jedina...citim sa potom ako neschopacka co nevoe pomoct vlastnym detom

babulka123
autor
24. jún 2009

janulka ty dorotka.. co by si nevedela .. len si na to este nedosla.. hehehe

s tymto sa trapi aj sestra aj kamoska..
sestra viem ze kupe tak ze do vody dava olivovy olej a kamoska .. ta malemu normalne tu hlavu natrie tym olejom .. ze ma vlasky pricapnute na hlave neva ale aspon sa to premasti..

alebo skus este jednu vec.. nemastit vobec.. vies ako ked mas nadchu.. ked si davas kvapky do nosa tak mas sice pocit ze mozes dychat ale potom nevies vydrzat bez kvapiek.. tak mozno ked nebudes mastit vobec tak to prejde aj same.. naozaj neviem .. ja sa s tym budem zaobereat tak o mesiac a to vy uz budete vediet povedat ze co s tym.. cmuuk

janula13
24. jún 2009

babulka, ved to ze som hlupa a este som na to nedosla....citala som ze nejaky pityol a imazol velmi pomaha, tak mozno zajtra kupim, aj ked neviem, oni uz nemaju vyrazky, ale len sa im to uz tak nahrubo supe a pod tym maju novu kozu, len neviem pokial sa to supe, siribsa ta supajuca sa cast a maju to len v zahyboch stehien z vnutornej strany..bojim sa ze ked to este premastim olejom, ze im to bude mokvat a ked prilis presusim niecim, ze to podrazdim, zatial pouzivam repik a sudokrem, a uz nepouzivam tak casto pampers obrusky, ale umyvam ich len vodou a mam take obrusky na to urcene zo svajcu, akoby gaza, ale ked to ankocim uplne je to mäkke, tak tym nederiem kozu...
dufam ze ty sa tymto zaoberat nebudes...

tvojka
24. jún 2009

Jani,dík za foto,sú krásni!Vidno,že priberajú.
Ja tiež prikrývam dekami,nenavlečenými,alebo so zavinovačkou,kedže na ten účel ju už nepoužívame,tak slúži ako paplonik.
Ja používam z ritky Sudokrem,skúsili sme aj 2iné značky,ale hned mali vyhádzané rite.Len tento nám zatial vyhovuje.
Dnes som z nich už hotová,stále niektorá revká,rozprávali by sa,jedli,prebalovali...dokopy sa nám podarilo spať(obe súčasne asi pol hodku) a pomoc dojde domov asi o 19:30h.Potom ešte kúpať....no pomoooc!

babulka123
autor
24. jún 2009

janka nie si hlupa..nikto z neba uceny nespadol.. nevies co im vyhovuje na to ale bo nie.. kluuud dojdes na to alebo ti niekto poradi. skus sa spytat este bab co ja viem napr v dvojkach..

uvidis co spravi ta voda..

a vsetkym vam drzim palce..

janula13
24. jún 2009

😝 prave som matka prebalila... zakakany az na chrbat a este ma aj dnes 2x ocikal, poraziiii ma 😝

babulka123
autor
24. jún 2009

heheheh tusim ti davaju poriadne zabrat.. hehehehehhe

mici11
24. jún 2009

Ja som prikryvala dekou, teraz sme vytiahli paplonok, ale ked sa otepli, tak sa vratime k deke. Tiez ju nedavam do obliecky.
Janulka Samko sa supal na telicku, tak nam dokyna kazala natierat olejom. Ale ze keby sa supal na tvaricke, alebo hlavicke tak za ziadnu cenu nenatierat olejcekom. Ja mamvam tiez sem tam pocit, ze si neviem rady, ale to je normalne, ved sa ucime za pochodu.
Dnes bol maly hore od pol jedenastej az do stvrtej 😅, ku koncu uz strasne krical bol velmi unaveny a nevedel zaspinkat asi. Dookola sme kojili, prebalovali, v lehatku bol.....a nic nezaberalo. Obed som dovarala, tak ze som ho mala na rukach. teraz spi od siestej a neviem ho zobudit, asi vynechame kupanie, ak vstane velmi neskoro.
Samkovi je na ritku a zapareninky najlepsi bepapanthen, aj mne zahojil bradavku za den.Zo sudocremu sa vyhadzal, co som sa divila, kazdy to chvalil.Ale kazde dieta je ine.
Babulka, Tvojka 🙂

babulka123
autor
25. jún 2009

ahojte zlaticka.. takze som doma z poradne.. mame 2280g.. {tolko co synovec ked sa narodil} takze sme cca o 1tt vacsi..
krcok zacina strajkovat mrcha ale zatial pohoda, hlavicka je vysoko na to aby som zacala rodit takze este ako mi povedal ujo dr. aspon 2tt mam vydrzat.. potom uz to bude jedno.. tak sa vytesujem.
zas mi robil prietoky, vsetko je ok. tak som happy.
jedine co robi sarapatu je moje neustale tvrde brusko takze ak budu zle vysledky z krvy tak nemocka ak nie tak o 1tt zas kontrola..

tvojka
25. jún 2009

Ahojte,
dnes tu nikto nebuntoší?Ja som bola hore od 4h,Eliške sa chcelo nosiť na rukách,tak som nemala na výber.Potom som si ale ešte zdriemla medzi 6-7h a odvtedy zas fungujeme 😝 .Včera som už bola zúfalá.Večer som im merala teplotu,či sú neni choré,ked sú také mrzuté a mali 37,3.Myslíte,že je to u babatiek normálne?A sem-tam majú stolicu s prímesou hlienov a trochu nazelenalú,nestretli ste sa s tým u vašich krpcov?

Mici,tak ste nakoniec nekúpali?My sme okúpali len Elišku,lebo Sára spala,tak sme ju nebudili.Okúpeme dnes.

A ešte k tomu natieraniu...Ja kúpem s mydlom Sebamed(tuhým) a natierala som mliekom tej istej značky.Zo začiatku sa aj baby šúpali,najmä ruky a nohy,aj tvár.A ked sa im vyhodili tie potničky,tak som ich prestala natierať uplne a myslím,že im to nechýba.

tvojka
25. jún 2009

Babulka,teším sa,že máte dobré výsledky a že ste už takí velkí.Kedy budú výsledky krvi?Už to máš za pár,ani sa mi veriť nechce 😲

veam
25. jún 2009

Ahojte...

Babulka super pekne priberate,len tak dalej,drzim palce nech su vysledky ok 😀

Tvojka takze u vas bolo troska rusno?Aspon ze druha babula spinkala,s tou teplotou ti ja neporadim,ale myslim ze to je ok,to je len mierne zvysena,to mozu mat z toho plackania...

vierka
25. jún 2009

ahojte babulky 😀

babul - tak to je super, ze tak pekne priberate, len tak dalej a narodi sa ti najvacsi cvaldinko z temy 😀
urcite tie dva tyzdne este vydrzis, ved to tak rychlo ubehne ako voda... a urcite vydrzis aj dlhsie 😉

tvojka - tak takuto ste mali rusnu noc, ze si ju celu prepochodovala s malou... a co sa tyka tej teplotky, tak to ti veru poradit neviem 😒

veam - ako dneska?

babulka123
autor
25. jún 2009

nooo ja sa chystam vydrzat do 38tt este musim ist krsnej na oslavu 60tky predsa nie??
a kvr nooo bud zajtra alebo v pondelok.. ale ak by bola aj zajtra tak do nemocky idem az v pondelok si snad nepokazim vikend.nie??

veam
25. jún 2009

vierka ja nic moc,boli ma chrbat a hlava skoro kazdy den,to asi z tohoto pocasia...no co narobim...teraz som poupratovala a povysavala a odpocivam trocha zase...a co ty?co nove?

vierka
25. jún 2009

babulka - ved jasne, treba ist este na oslavu, ved keby si tam prisla uz aj z mimi, tak predsa len dvaja ludia viacej zjedia a taku skodu predsa krsnej nemozes urobit 😀 😀 😀

veam - no toto pocasie je pekne hnusne, to skace tlak ako divi... rano je hnusne, teraz slnko, no clovek aby skakal ako to pocasie piska...
ja sa mam dobre, nove asi ani nic, vsetko po starom 😀

a baby, viem ze tu uz mnohe mate potom a je nas tu len par tehuliek, tak mam zaciatocnicku tehu otazku 😀 aky kremik ste si kupili na brusko, na take vtierania, aby ste mali pruznu kozu a nemali ste moc strie? existuje nejaky dobry krem? neviete poradit? 😀

veam
25. jún 2009

vierka na strie je dobry Elasti-Q da sa kupit v lekarni,aj ja ho mam doma...je dobry a taky mastny 😀

mici11
25. jún 2009

ahojre babenky,

Babulka super ti dopadla poradna, Ninka ma peknu vahu 😀 😀 😀 38 tt mas idealny na porod, uzi si oslavu 😉
Tvojka nakoniec sa Samko zobudil az o 23.00, tak sme ho uz nekupali, len ritku umyli, prebalili a nakojili. Zaspal o polnoci, vstal o stvrt na pat a potom o osmej. TERAZ doobeda zas nespinka. Dokyna nam vravela ze do 37,5 je normalna teplota, Samko mava bezne 37,2. A ze zrazat mame az nad 38.
Veam ahoj, veru veru oddychuj kym mozes 😉
Vierka ja som pouzivala ten elasti q a nemam ani jednu striu 😉

vierka
25. jún 2009

no ja som pocula ze babatka mavaju taku vyzsiu teplotu nez mi, do tych 37.5 🙂

veam - dakujem, nie ze by som ho uz potrebovala, ale asi sa tym zacnem mastit uz teraz pre istotu... a to maju len v lekarni? alebo aj v drogiske???

mici - tak to ti pekne prespal 😀 tusim bol vcera za sipovu ruzenku, ked tak dlho spinkal 😀
a dakujem za typ, kupim 😉

mici11
25. jún 2009

Vierka prespal, ale cely den nespinkal tak asi zato, uz som padala na hubu, ani so nejedla.
A nemas zaco, mne to pomohlo 😉 zacala som brusko natierat skoro hned na zaciatku tehu a az do konca.

veam
25. jún 2009

Mici no musim odpocivat,inak sa to neda...ja som zvedava kedy mi uz konecne bude super

Vierka myslim ze len v lekarni

tvojka
25. jún 2009

Baby,tak ste mi pomohli s tou teplotou,dík 😵

Ja som natierala rovnakým krémom,ale popraskalo mi brucho aj tak.Ale mala som v nom 2 deti a potiahli sme do 38tt.Najviac popraskalo posledné dni...ale kašlať na to,za tie deti mi to stojí 😉

mici11
25. jún 2009

Tvojka myslim, ze pri dvojickach je normalne, ked trocha popraska, predsa vacsi napor. A jasne za deticky to stoji 🙂

petkaerdal
25. jún 2009

ahojte baby,
tak sa hlasim az teraz,dneska som cely den lehnila,konecne som sa vyspala,do pol 9 som spala,samozrejme s prestavkami na krmenie,ale baby boli dneska take dobre,ze vobec v noci nestrajkovali 😀

babul,super,ze ste ok a chalanisko ma super vahu uz 😉

Vierka ja som pouzivala Elasti-q na brusko
ani ja nemam striu,ale preto asi ze som porodila v 36,ale zato brucho riadna huspenina 😖

aj ja som tak pocula,ze nad 38 je uz u babätiek teplota...nase maju tak 37,1

u nas doteraz svietilo krasne slniecko,chystali sme sa von a teraz burka 😖

janula13
25. jún 2009

ahojte,
tak som sa zobudila, mm ma nahnal s nim do postele,krpci spia tiez...noc bola celkom ok, len sme nakrmili, jakubko trochu vymyslal, ale nanho zabera ked ho trosku sputam v zavinovcke aby sa nemohol rusit tymi trasucimi sa rucickami a ukolisala som ho par okruhmi po byte..
boli sme na gastro, takze jakubko ok, ale matusko predsa len potvrdeny reflux, tak si dame predpisat to antirefluxne mliecko, ale dnes sme uz nestihli, prisli sme az okolo obeda a rano vyrazili o 6.45....inak u lekara hruza, vobec nezacali ordinovat nacas, az sa mm nastval, lebo mali uz boli nervni, mali sme prist nalacno, tak uz boli hladni, tak zaklopal a ohlasil sa, tak konecne nas poslali na sono a potom este naspat na vysetrenie...tak dufam ze to pomoze..

mau vam to mliecko ozaj pomohlo?ja verim ze aj nam to hadam ulahci...

inak ritku ja hlavne utieram len vodou, ale medzi tymi stehnami sa im to supe, dnes som chcela kupit pytiol alebo imazol, ale v lekarni mi povedali ze aj to uz nie su zapareniny, tie im zmizli po sudokreme..ze uz len nechsa ta koza zregeneruje a ze mam davat infadolan, cim ich po kupani natieram, alebo kalciovu mast, tak som im tam dala tu....ale vsimlôa som si ze presne tak sa im to malicko zosupalu za tymi uskami a aj pod pazuskami, tak neviem ci ti susit liehom alebo sudokremom-myslela som ze ten premastuje a ze skor vysusuje, alebo nechat tak aa len dobre umyt a vysusit a pripadne tam prsknem toez tu kalciovu...neznasam taketo skusanie c zaberie...chcem aby boli spokojni a zdravucki..

inak mne sa vcera dost vyrazne splaslo brucho, rano vstanem a len cumim, ale mam este, ale srandam fakt to bol skok...a nemam popraskane,, len jedina stria kratka pri pupku v smere tej pigmentovej ciary, tu stale mama, ale brucho ako pise petka pekna huspeninka..ale uz obleciem, aj ked vyzeram smiesne asi vsetko, co som zatial skusala, aj ked to tlaci...

mau vam este nieco poradili na ten reflux?my dnes skusame aj vyvysene lehatko..

tvojka, moji kakaju tak dpo zlta a ked piju fenyklovy cajik tak dozelena, jakub sem tam taky bobok, ale inak taku normalnu stolicu, hlieny som si nevsimla..

a inak ja som doteraz teplotu vobec nemerala, ani som nevedela aka ma byt, az dnes som si to uvedomila ked sa ma to dr spytal, ze ci nemavaju teplotu a ked o tom vy pisete...takze do 37,5? ako ju meriate?

babulka super súpravy, len pekne este vydrz o to si to skratis v nemocke..inak tie nalepky su cjhiutnucke..

petka super ze si sa vyspala, ja dnes tiez trochu aj cexz den, kym manzel kocikoval a teraz zase, a aj v noci sa dalo...uvidime aka bude dnesna...

janula13
25. jún 2009

idem varit kym mi to tu vsetko spi, ja uz nejdem spat, robotka caka....petka ozaj maju teraz akciu na tie tesco plienky 80ks za cca tusim 316sk...tak nech ti sestra nakupi, ja som tiez chcela, ale mame 4 pakle tych pampers 2, tak pomaly koncim dnes s 1 a skusim dvojky, inak mne sa dnes 2x precikal a u lekara paraaadne pokakal, no mala som co robit tie navstevy lekarov davaju zabrat, zajtra ideme zase..a v sobotu chce prist mama ze vymalujeme cely byt, tak neviem ci to zvladneme, mm moc nechce...