Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

janula13
28. jún 2009

spia, ktovie dokedy, o polnoci krmime a samozrejme budem musiet budit po polnoci ich nechavam samych sa zobudit teda za predpokladu ze nebudu buntosit do rana, na to su experti, petka aj u nas je noc den, neviem ako im to prehodoit, ved ako ho mam cez den udrzat hore, jednak sme radi ked spia a je ticho a jednak co s nim, ved nasilu ho tak ci tak neudrzim a ich este nic nezaujme...tak makame den aj noc...

no ja neviem, vazim ich vzdy pred kupanim a kubko mal o 35g menej ako vcera a ked som ho 3x prevazila, vzdy mal inu vahu a este ma aj celu ocikal...
no idem do postele, kym sa da..
dobru nocku maminky a drzim palciska babulka...

mauzos
29. jún 2009

Ahojte 🙂

mame ale debatku, o hovienkach 😀 😀 Moj Luki ma tiez do zelena a take redsie a Tomi ma zlte a konzistencia ako kedy 😒 Papaju rozne mliecka.
Jani vydrz par dni, stolica sa urcite upravi, z toho AR by nemali mat riedku, skor zvykne zapekat. A nestresuj sa kazdodennym vazenim, mozno bol vtedy menej vykakany a preto mal viac ako na dalsi den. Ved ti pekne priberaju ...

babatko moze mat pricinu na plac a my o tom ani nevieme. Moze byt smadne, boliet ho brusko, moze mu byt zima, teplo, nudi sa, alebo sa chce len tak k tebe pritulit ... je toho velmi vela, co mu moze byt. Urcite by som take male babo nenechala vyrevat 😠 Ked placu stale sa snazim zistit o co ide ...
Nasi revali hlavne podvecer a vyriesili sme to tak, ze chodime vtedy kocikovat a oni ten plac pespia 😉

Babul drzim palce, nech to dobre dopadne 😉

vierka
29. jún 2009

dobre ranko kocky 😀 😀 😀

pegy - tak babulkaaaaaaa 😀 je kraaaaaaaasna, gratulujem... 😀
no co sa tyka tej velkosti, tak ja som mala doteraz E 😅

mici - maly je uplne krasnucky a aky vlasatucky je 😀
no ja som zvedava, ako sa ja este nalejem v tych prskach, zatial mi nepride ze sa nejako moc zvacsili, ale mangel sa stazuje, ze sa mu uz nemestia do ust 😅 ako keby sa mu doteraz mestili 😀 ja som mala doteraz 75E a vacsiu podprsku som si kupila preto, aby to bolo pohodlnejsie, lebo stare ma uz tlacili, ale nevidim nejaky rozdiel vo velkosti 🙂

babulka - dneska drzim strasne moc palce aby si v nemocke dopadla co najlepsie, potom daj vediet 🙂

veam - a ja sa uz tak tesiiiiim na ten tvoj zajtrajsi utz... som strasne zvedava 😀

baby, ja idem v stredu na prvu poradnu a sestricka mi kazala priniest si zo sebou vzorku ranneho mocu, myslite ze im staci priniest tak do skumavky, alebo toho treba vela... co s tym chcu robit??? ja viem, ze pit to asi nebudu, tak by im nejake male mnozstvo len na nejake nameranie hodnot aj stacit mohlo, nie?

peggyyy
29. jún 2009

vierka do skúmavky úplne stačí ten moč, oni do neho len namočia papierik
no tak namiesto malého Maťa ako sme tomu doteraz hovorili je malá Veronika a pocit vidieť to v reále je neopísateľný, manžel sa na všetko vypytoval, že toto je čo? a toto je čo? no sranda a ten doktor v HC je úžas, samá sranda s ním, veľmi milý a príjemný, chodila by som k nemu aj každý deň
babulka držím silno palce aby ti to dobre dopadlo

mauzos
29. jún 2009

pagy mam v zivej pamati nas 3D ultrazvuk, bolo to fakt nieco neopisatelne, vidiet nazivo malych co prave rozia v brusku, no proste urazne. Budes na to urcite dlho spominat 🙂

baby vy to ako robite s tymi prsami? Ja mam ledva B, aj to s vypchavkami ☹ A aj tie krpane mi ovisli, aj ked som kojila len 2 tyzdne, no hruuuza.

Este som zabudla s tou vodou. My sme donedavna tiez robili mliecko z Lucky, ale strasne sa z nej vsade robil vodny kamen, vsetko zanesene ... tak sme teraz skusili kupit Drobceka. Ziadnu zmenu sice nevidim, ale je o dost lacnejsi od Lucky, tak aspon nieco. Ved nasi uz vypiju denne skoro 2 litre, tak to uz lezie dost do penazi. Uvazujem tiez, ze im uz zacneme varit z vody z vodovodu, ved uz budu mat 3 mesiace. To vlacenie kartonov vody je hruza, mame teraz nejaku zasobu, tak ked sa minie, asi skusim obyc vodu.
A ja si navarim na cely den, necham vychladnut na 40 C (mame varnu kanvicu s teplomerom, velka vyhoda) a dam do termosky. Mam ju stale pripravenu, nemusime cakat, kym sa zohreje, vychladne atd. ...

mauzos
29. jún 2009

pegy prepac, trosku som ta premenovala 😲

petkaerdal
29. jún 2009

dobre ranko zienky 😉
ja som dneska rano celkom fit,ta nocna mi padla dobre,ja som krmila vecer,drahy prisiel o 1 a to potiahol on,mna nechal spat a ja rano...

Jani,ako pise mau,maly mohol byt vykakany,preto vazil menej

mau,ja som kojila alebo odsavala 4 dni a mam kozy ovysnute tiez,nechapem 😠

u nas je to presne,ako u teba,placu len na vecer vzdy

ja davam len z vodovodu,nic take mi ani v nemocke nevraveli,ze by som mala nieco ine 😕

petkaerdal
29. jún 2009

a inak tiez ma velmi boli chrbtica z toho,ako som prehnuta,ked ich krmim 🙄

mauzos
29. jún 2009

peti tomu sa hovori vecerny plac a s tym nenarobis nic ☹ My sme to vyriesili tym vecernym kocikovanim, potom ich okupeme, nakrmime a spia ako sipkove ruzenky az do rana 😀

tiez sa mi to zda zbytocne kupovat dojcensku vodu, podla mna je to len biznis. Ved predtym nic take nebolo a sme tu.

a ako boli chrbat mna ani nehovorim, uz su riadni valibuci a mam co robit. Vcera rano som musela zobudit Vlada aby ich vybral z postielok na prebalenie a nakrmil ich, s takymi bolestami som sa zobudila. Vecer ma pomasiroval, tak dnes sa to da. Ale som sama, tak uvidime, co bude do vecera 😒

babulka123
autor
29. jún 2009

babulky dakujem za palce.. este nic neviem idem az vecer.. tak potom napisem.. cmuuk

vierka
29. jún 2009

babulka - az vecer??? tak to budem na teba mysliet aj vtedy 😀

pegy - to muselo byt kraaaaaasne malu babulku takto vidiet... ja si tiez stale myslim, ze to bude baba, ale co mi ukaze utz to veru neviem 😀
tak to pojdem urcite do HC, ked je tam takyto doktor pohodak, a este k tomu ked sa tam moze ist aj cez vikend, tak to by bolo lepsie... a tusim najlepsie je tam ist medzi 20 - 25 tt, nie???
a dakujem za to info, tak im teda zoberiem len do tej skumavky - viac zo mna nevyzmykaju!!!! 😀 😀 😀

mauzos - ved kto vie ako ja este dopadnem po kojeni, ci budem mat aspon take ake som mala "za mladi"... 😀

mici11
29. jún 2009

Ahojte, no my sme mali perne doobedie, Samko vstal o 6:30 co je v pohode, tak sme prebalili, nakojili...ved to poznate. A zacal neskutocny plac, tak ruky a kazdu hodinu sa to opakovalo. Nevedela som co mu je ☹ uz aj mne bolo do placu s nim, ze mu neviem pomoct. Potom prisla maoja mamina, akurat som ho dokojila a ze snim pojde von. Ako nahle s nim vysla von zaspinkal a este stale spinka. ale uz su doma lebo prsi. Tak neviem co mu bolo...ale nechat ho vyrevat nedokazem. ja som si zatial pokial boli vonku konecne riadne vyupratovala a navarila, teraz som este aj sprchu stihla 🙂 .
Babulka drzim palceky a urcite sa ozvi 😉

Inak dnes zobrali bratovu zenu do porodnice, uz je po termine, tak som zvedava kedy sa mi narodi krstny syncek 🙂 😉 Ale moc sa nechce ako nasmu Samkovi, asi jej budu tiez porod vyvolavat.

janula13
29. jún 2009

ahojte, ja en zasena skok, upratujem bordel vdetskej, rano mi prisla mam a vecer ide fuc, tak vyuzivem chvilu a upratujem po malovani a mali pekne spali v noci a aj teraz spia od rana, len sa napapaju a spia v lehatkach..a pocuvaju Elan 😀 a spracuvam mm nech ich prestahujeme do detskej ked ju vypraceme a ja sa tam s nimi nastahujem..ale zatial neuspesne...

nuz stresovat sa uz nejdem ako pisete, pockam na stredajsie prevazenie na poradni a basta...moji mau papaju obaja to ar mlieko a zda sa ze im viac chuti ako to predosle, aj ked brusko boli tak ci tak, ale snazim sa s nimi cvicit ked je cas a piju fenyklovy caj, tak niekedy taaaak prdia ako draci,,,a smrdi to..minule smrdelo cele auto som myslela ze sa pokakala ale kdeze to len prdel ako das...

inak ja zase sebakriticky uznam ze mam kozicky tusim krajsie ako predtym, take plnsie a neovisli, odsavacka nenarobila nic ani prikladanie, ale mlieko mi stale ide po kvapkach...

peggy plne chapem tvoje nadsenie z HC 3D a lekara tam, je strasne zlaty a venuje sa pacientkam, my sme sa tam nasmiali, bola aj moja mama, robil si z nej strasnu prdel,a musim uznat ze som bola dojata, ked som ich videla v akcii v brusku ako pise mau...a cd mae, ale este nebol cas pozriet, ale isto pozrieme, pustim im to na +átku, ukamenuju ma 😀 😀 😀

vierka staci do skumavky a na kazdu poradnu 😀

co sa tyka lucky, mau aj nam zanasa kamenom a ja som len cumela, tiez raz mm doniesol drobceka, len som ho neskusila, ja vlastne ani neviem ci sa musi takato voda, ved mozno je to len voda z vodovodu vo flasi a ja ju sprosta kupujem... 😝 a dnes mam poslednu flasu, vsetko sa tak strasne rychlo mina, mlieko, voda, plienky, sakra ved ked budem na rodicovskom, tak ich necham v jednej plienke cely den..

inak kubko sa mi zase precikal, ja to nechapem, zahada vecna, plienka odzadu sucha a chrbat pyzamka mokry, ako to robi????bud sa precika alebo ocika mna...matuskovi sa stane len malokedy ale kubko...asi sa mi msti za nieco...

a u nas byvaju tiez place hlavne vecer a kubko sem tam aj rano, ale dnes bol dobry, bola som sama, naktrmila jedneho po druhom a za 40min uz obaja spali...keby to tak bolo stale...
no idem, kym spia, nech som uzitocna...
babulka tak vecer len dobre spravy chceme pocut..

janula13
29. jún 2009

ozaj babule a kedy im konecne mozem dat nieco s kratkym rukavom?maju take pekne bodynka a kym sa k nim dostaneme aj z nich vyrastu 😀 je na to nejake pravidlo, ci lekar mi povie?

mici ani ja ioch nedokazem nechat vyrevat, aj ked neviem tiez niekedy co s nimi, ked placu naraz..napr matusko dnes zacal plackat, tak som s nim cvicila, ale plakal zase a ked som ho zobrala na ruky do 5sek zaspal a spi doteraz a to ich budem musiet zobudit na papanie o 15, ak sa nase svajciarske hodinky-jakub nezobudia same a matuska takmer vzdy musim budit....

petkaerdal
29. jún 2009

ahojte kocky
tam my sme vybehli na chvilku ,ze idem nieco pekne kockam kupit,ale nic som nedoniesla..nic pekne som nenasla

mau ,tak ten plac mavaju deti bezne teda,hm som ani nevedela 😕

a doteraz som uspavala Aylin,ach jaj,raz jedna a raz druha 😒

mau,presne tak,ved ked my sme boli male,isto sme nepili ziadnu lucku ani nic take,tu vodu by som davala,ked budu pit vodicku,ale nie ju prevarat a robit mliecko,ved predsa aj tu mestku prevarime,ja davam a vsetko ok a vravim,nic take mi ani nepovedali a ani som nepocula,ze tu sa take nieco robi...staci,ze mlieko ide u nas na dracku,dost je drahe,este aj vodu mam kupovat

Jani aj nase ,ked si pustia to riadne smrdi,hned idem luftovat 😀

otazka s kratkym rukavkom zaujima aj mna,Jani ale myslim,ze ich na von,ked je takto teplo mozme obliect lahko,moje dneska boli na lahko oblecene dost a maly pekne spotene hlavicky aj tak ,ja na buduce uz nieco take obleciem ,doma nie,tu je chladnejsie

petkaerdal
29. jún 2009

Jani,myslis body na von? lebo ja doma mavam uz s kratkym,ale na tom tricko este

peggyyy
29. jún 2009

bola som dnes v poradni a začína sa mi pomaly otvárať krčok, v piatok idem znova na kontrolu a uvidíme, že či mi náhodou nebude musieť dať doki nejaký krúžok či čo

janula13
29. jún 2009

petka ja ich mamdoma stale v tych pyzamkach s dlhymi rukami aj nohami a aj von tak chodia, nic pod tym nemaju aj tak sa spotia..len rozmyslam, ze kedze my aj vnutri mame dost teplo, momentalne napr teplomer vnutri ukazuje 27C, my sme na juhozapad a dost nam to tu vyhrieva aj ked mame zatiahnute zaluzie, tak som myslela, ze uz by mohli byt aj s kratkym rukavikom sem tam...
nokoncim, zase na striedacku, predtym spal kubko a teraz matusko a kubko vykrikuje, tak sa ideme pomojkat...

petkaerdal
29. jún 2009

peggyyy,tak sa doma velmi setri

Jani,moje maju body stale oblecene,s kratkym rukavkom a na tom pyzamko s dlhym rukavom alebo tricko a gate,tiez sa potia,ale moje sa potia,aj ked su na lahko oblecene,aj pri papkani sa velmi potia,az maju kvapky po cele,tvoji nie?

baby,potrebujem poradit ,moje baby,ked nespia ,tak stale si vyzaduju flasku,problem je ten,ze potom mi piju kazdu pol hodku az hodku napr. 30 a to je o nicom,nikdy sa nenajedia poriadne,aby som mala chvilku pokoj,len po spani vypiju 90 a viac,ked su hore davam dudel,ale oni mi ho vypluvaju a to nic ine nerobim len kazdu minutu strkam spät,aby boli ticho,nakoniec to vzdam a dam mlieko...co mam robit??? poradte

petkaerdal
29. jún 2009

Jani aj ja mam doma teplo,ale ked namaju to body,tak to maju pod pyzamkom take moc volne na brusku a maju studene rucky,ja teda mam body vzdy

co davaju ostatne maminy??

veam
29. jún 2009

ahojte...

Pegg to vazne?Drzim palce aby bolo vsetko ok,aj ta nieco boli ci ako?

peggyyy
29. jún 2009

veam nič mi nie je ani ma nič nebolí, uvidíme v piatok

veam
29. jún 2009

ok daj hned vediet,budem na teba mysliet a drzat palce...hlavne sa setri a oddychuj moja

janula13
29. jún 2009

petka ja im davam na ruky rukavicky aj teraz som dala, lebo ruky maju studene, asi by som mala aj to bodyno, ale nemam pocit zeby im bolo zima, aspon dufam, ved zakryti su vzdy dekou, ta ich obopina a dr vravela ze uz mozu otuzovat, len aby som to neprehnala...a sem tam im dam na pyzamko ponozky ked ideme von skoro rano, nech im ne je zima..ja neviem ako ich obliekat, myslim ze mici pisala ze ma samka tiez len v pyzamku..

inak dns mi jakub nadelil, skoro ma hovienkom trafil, tak to z neho pri prebalovani vystrelilo,ale ked mu to nevyslo aspon ma ocikal zase, ja neviem co to maju za zvyk cikat na mna, ci na seba...

ozaj inak ked sa vam pokakaju hned po papani, vy ich hned neprebalite?ja som sa bala aby sa mi nepogrckali, hlavne matusko, ale zistila som ked som to riskla ze staci ze ho nejakych 10min ponosim pre istotu a mozem prebalit, nemam to svedomie ho v tom nechat 😝

janula13
29. jún 2009

inak aj moji sa pri papani spotia ako prasiatka, presne sme si vsimli ze maju mokre celo, ale ved to sa niekedy spotime aj my...

janula13
29. jún 2009

petka a s tym krmenim, no ja ti neviem, mne spia, potom papaju kazde 3hodky, väcsinou okolo 100-120ml, davam radsej menej ako vela, aby mi negrcli a boli hladni, ale vyzera ze imto tak akurat staci, ked su hore dudluju, ale napr avent dudle nechceli ten tvar, chcu len tie chicco, take tie zrezane a niekedy nechcu a cucia aj tak, alebo revu a tiez nechcu, ale celkom radi dudluju......a ked su hore a nechcu dudel, tak im davam cajik, to ich ukludni a aj zabavi kym cakaju na mlieko, nevypiju vela, ale potiahnu cosi...

dufam ze ti niekto poradi, mozno iny dudel a mozno cajik?

petkaerdal
29. jún 2009

Jani,aj moje maju rukavicky ,len ja rozmyslam,ze dokedy tie rukavicky budem davat 😕 niekedy pocas dna dam dole,ale ruky maju hned ladove,neviem,ci ich mam este viacej obliect,ved rukavice nebudeme predsa mat stale
a moje maju este aj ponozky,lebo tie dupacky su im volne a potom maju nohy studene,inak som niekde citala,ze niektore deti maju ruky skoro stale studene,napr aj ja som taka,ja mam vzdy ruky a nos studeny,dolezite je,aby od noh nebolo zima podla mna

ja prebalujem po papani vzdy,ked sa pokakaju,ale velmi opatrne,s plnou plienkou su nepokojne

petkaerdal
29. jún 2009

asi skusim iny dudel,lebo flasky mam silikon a dudle latex,mozno im nechuti..velmi malo dudluju,len flasku by chceli 😖

janula13
29. jún 2009

petka a prave mi mm vravi ze sa mu zdaju nasi prebabuseny, ze sa potia, a to su fakt len v tych pyzamkach a mas pravdu su volne, a ja som si vsimla ze tiez maju nozky studene niekedy aj ruky, ale zase inak sa spotia, mozno su proste taki, aj ja mam stale studene ruky, ja som im praveze rukavicky davala len von az dnes som sa nastvala ked som citila na sebe tie studene rucicky, nech sa zohreju... a prave rozmyslam ci im nedam na noc to body pod to, ale byvaju dost zakryti, len tie rucicky mavaju studene, ale niekedy zase teplucke, no ja neviem..

petkaerdal
29. jún 2009

neviem Jani,uvidime,co povedia ostatne kocky,ale co ja viem,vzdy kazda kamoska davala body a podla pocasia vhodne oblecko na to,ale body boli vzdy
ja by som ponozky asi dala Jani,tie nozky by mali byt hlavne teple...a este si myslim,ze babätka sa potia viacej ,lebo som si vsimla,ze moje sice mali studene ruky ale mali ich mokre,spotene...asi sa potia tie moje aj ked im neni teplo,kupam ich kazde 2 dni a vzdy smrdkaju od potu,tvoji nie?