Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

petkaerdal
5. júl 2009

dneska som tu mala kamosku,baby,ako super,ked mi pomohla

videjko mi nejde spustit,asi mi chyba nejaky program 😖

petkaerdal
5. júl 2009

Jani,uz som sa ta raz pytala,si tusim neodpovedala,ze ako si na tom s gatami? uz sa vojdes cez boky? ja iba do jednych ,aj to preto,lebo mi boli pred tehu velke,inak neobleciem vobec nic 😠

mau,mici,tvojka vy ste ako na tom s vahou??? schudli ste este od porodu nieco?

mici11
5. júl 2009

Ahojte zlaticka,

No veru bolo to vcera velmi tazke, ale dnes uz kaka normalne i ked lhsie talci, ale podari sa mu 😉 . Ale spinka skoro cely den, dospava zrejme vcerajsok. Peti nedavala som mu nic od bolesti, lebo sme chceli ze ak to do vecera neprejde behneme na pohotovost. Ani neviem co by som mu mala dat. Doma mame zatial len cipky, ak by mal horucku.
Peti cestou ti baby spinkali? My totiz ideme v auguste do Krakowa na 4 dni, draheho brat sa zeni. Tak rozmyslam ci Samko cestu zvladne.Inak autosedacku miluje aj v aute sa mu paci.
Jani dobre video, pustala som aj ja drahemu, sme sa zhodli ze teda mate veselo doma 😉 My sme velmi chceli dvojicky ked sme boli na Ivf, ale vcera nam aj jeden bol dost. Ale hlavne je to aj radost 🙂
Babulka ahoj ako sa mas? Ty brdo 35 tt?
Mau 🙂 😉

Peti ja obleciem uz vsetky veci, len este mi previsa brusko,tak nosim volnejsie tricka a stahovacie nohavicky,tak je to celkom v pohode,ale plavky by som si este neobliekla 😀 , mam 58kg, cize mam na sebe este 4Kg, ale nejdu dole ani za svet, ale som len mesiac po porode, tak som celkom spokojna.

petkaerdal
5. júl 2009

mici ajoj
spinkali a vzdy spinkaju,babätkam sa vozenie autom paci,urcite prespi aj Samko

mici,nedavas kvapky SAB simplex od bolesti bruska? ja to davam a hned to zabera,este su aj nejake ine,co tusim Janka kupila,zaobstaraj si niektore,aj my mavame bolesti niekedy,dam par kvapiek a bolest je hned prec

mici,tak ja neoblecie este ziadne gate okrem tych jednych,co som nikdy nenosila,ale ja ich nepretiahnem cez panvu,panva mi ostava siroka asi
inak ja mam uz iba 3kg na sebe,co som velmi rada,lebo som pribrala 22kg,ale ako som pisala,drzim dietu,za od porodu som chudla este 7 kg,ked neratam tie ,co sli dole hned..

papas normalne,ked nejdu dolu? a brucho prevysa aj mne ,hrozneee a prsia ani nevravim a to som nekojila 😖 😖 kokrspaniele usi su nic oproti mojim ovysakom 😠

petkaerdal
5. júl 2009

mici ,zase svadba??? ved vy len svadbujete 😀

mici11
5. júl 2009

Peti nedavala som este ziadne kvapky, lebo okrem vcerajska Samka brusko este nebolelo. Ale zajtra kupim, takze SAB simplex su dobre?
Jedavam dost malo praveze, lebo kvoli kojeniu vela veci nemozem a tie mam prave rada. Vecer jem len jablcka a jogurt, tak som si zvykla pocas tehu,vies grcavala som. A trosku cvicim, vela nemozem kvoli kojeniu. V podstate este to brucho keby nebolo, teda pneumatika dookola tak by to bolo ok.Mam na sebe 4 kg. Ale chcela by som schudnut na 52 cize este 6 kil musi ist dole.
Jaaaaaaaaaaaaj veru zase svadba aj s vyletom, lebo tam budeme 4 dni. Takze myslis ze cesta bude Ok, ze?Tiez si myslim, ze bude spinkat.

petkaerdal
5. júl 2009

no ja davam tie,este su jedny ine pre babätko,ale neviem,ako sa volaju,super,ze si doteraz nemala problemy,ale je dobre mat doma take niec,hned ucinkuju,ja davam 15 kvaliek

ale aj tak mas dobre kila,ja by som chcela tie tvoje,ja uz ani neviem,co je to mat nejakych 55,ale ja mam dost po stimulkach,ja mam teraz 3,ale chcela by som mat aspon tych 57,ako pred ivf.kami,takze este 9 kg,ale jedavam malo a len dietne veci ,kila mi sli pekne dole doteraz,uvidime,ci sa to nezastavi...ale vcera som porucila doma 😠 ,lebo bola pre mna navarena sviackova,co milujem a tiez dobosove rezy,co milujem

mici,urcite bude maly spinkat,po ceste nakrmis a bude buvat isto,deti spia,ked sa vozia,ci uz v kociku alebo v aute 😉 mne zaspia hned,leno co sa pohne auto

inak ja davam aj cipky do ritky,ked sa nevedia vykakat,tie sa mozu davat stale,aj v nemocke nam ich davali

mici11
5. júl 2009

Peti diky za rady si poklad 🙂 😉 , zajtra tie kvapky hned kupim. Uz nechcem zazit taky den.
A neboj ked sem tam zhresis s jedenim z toho iste nepriberies. Ved si uplne super schudla, si sikulka co chces mesiac po porode?A namakas sa pri dvoch babach tak neboj schudnes aj tych 9 🙂 😉 A ked aj nahodou nie aj tak si kocka 🙂 😉

petkaerdal
5. júl 2009

mici nooo,tak su aj horsie,ale ja niesom spokojna,chcem byt stihla 😀
islo to rychlo dole,bodaj by slo aj nadalej

aj ja som zazivala take dni,ked sme prisli z nemocky,nemala som nic take doma,az kamoska mi vsetko poradila,teraz mam vsetko zaobstarane ,keby nieco,lebo vtedy drahy v noci obehaval lekarne a male mi plackali
len este musim zaobstarat cipky proti teplote

ta Aylin je teda,niekedy si pyta jest kazdu hodinu,teraz neche ani po 4,tak viem,co ma caka v noci,uz mala jest opica jedna 😠 ,urcite ked najlepsie zaspim ma zobudi

mici11
5. júl 2009

No Peti tak som zvedava aku budete mat noc, ale verim, ze kludnu. Nas Samko este zrejme fakt dospava vcerajsok, lebo zase spi od 18-tej a neda sa ani zobudit 😅 . Som zvedava kedy vstane ze je hladny.
Tak pa zajtra

petkaerdal
6. júl 2009

ahojte,
mici tak ako? kedy sa Samko zobudil?

u nas Aylin spala celu noc bez problemov,ale Selin uz ale 5 den od 2 do tej 4 je hore,tusim si vytvorila nejaky system a ma to trosku prehodene,ked je to uz takto skoro tyzden,tak dneska ju budem musiet vecer udrzat nejak hore,aby spala v noci

mau,tvojka,Jani u vas ako bolo v noci?

pointka
6. júl 2009

Ahojte,
idem pridat nasu skusenost zo vcera noci.
Nasa mala spala od 21:30 do 3:45 a potom asi od 4 do 7:30, to som ju ledva zobudila 🙂 Mame doma maleho spachtosa 🙂 a podotykam, spala cely den 🙂

Ako sa mate?
Babenky, co ste rodili cisarskym, dokedy ste krvacali? nasa mala bude mat 4 tyzdne vo stvrtok a ja stale este krvacam Je to OK? V stredu idem dokine.
Boze ten cas leti, ze mesiac bude mat mala.

vierka
6. júl 2009

ahojte babulky, ja cely tyzden dovolenkujem, manzo je v praci, tak sa dnes len tak poflakujem... musim spravit doma poriadok, som cely vikend na to kaslala a je to tu jak po vybuchu 😅 dneska budem len domka a zajtra si uzijem velkomesta - kino, kadernik a tak 😀

pegy - tak predsa len zasivali, uz mas iste aj po tom, si uz domka???? moc na teba myslim!!! 😉

veam
6. júl 2009

Ahojte...

Vierka ty sa ale mas,ze dovolenkujes,len si to pekne uzi,zasluzis si.Pegg neviem ako,este sa neozvala tak pocitam ze je este v nemocke.

petkaerdal
6. júl 2009

ahoj poi,akurat som na teba myslela,ze ti idem napisat

super,ze ti malinka tak spinka,krasne

poi,ja som krvacala 16 dni
k dr. ides kvoli krvacaniu?

ja myslim,ze je normalne,ze krvacas,ved 6 tyzdnov sa moze

petkaerdal
6. júl 2009

Vierus,veam ahojte tehulky,uzite si volna,kym este mozete 😀

veam
6. júl 2009

Ahoj Petka...no ja si ho uzivam,ved som skoro od zaciatku doma,ale Vierka chodi do prace.

Ako to zvladas Petka?

pointka
6. júl 2009

Petka, no idem na prvu kontrolu po cisarskom, som zvedava ako sa mi ta rana hoji. Este ma to boli trochu, aj maternica obcas, tak som zvedava, ci je ok.

No malinka je uplne uzasna, uz aj kaka bez rurky, len s nou musim cvicit, ale inak bez problemov. Mliecko zial nemam, teda prikladam si ju stale, ale je to skor na ukludnenie, stale iba snad 20ml mlieka mam.
Tak krmime flaskou, no nevadi, ved aj ja som vyrastala na Sunare a som v poriadku. A my krmime Nutrilonom, tak ala musi byt urcite OK. V sredu ideme do poradne, tak som zvedava, kolko mala pribrala 🙂 Uz niektore veci neoblecie 🙂

janula13
6. júl 2009

porazi ma, pisem pisem a nieco som stlacila a vsetko je fuc...tak v kratkosti, mali mi spia tak idem vyuzit nejak cas, bud spat alebo upratovat...noc...nuz prisli sme z navstev okolo 21h osprchovali ich nakrmili, a dufali ze zaspia...ale nie, oni po prespatom dni boli plni zivota...tak som uspavala na striedacku do 23h, potom o 1.30 papanie a potom az o 5.30 vstali...nie najlepsia noc, ale ani najhorsia...

petka ako sa vola ten kamilkovy zazrak? a inak uz som ti na to odpisala, asi si si nevsimla, ze ja uz obleciem kvazi vsetko co som obliect chcela, este musim skusit take lanove letne gate, ale ako napisala micka, obleciem, ale brusko mam nad tym take huspeninove aj ked sa mi pekne stiahlo, ale vidno ho, ale uz nosim aj obtiahnute tricka, ale je mi jedno ako to vyera, aj ked mnam satnik obmedzeny, ale myslim ze ked zacnem cvicit ze sa to spravi, ved co chceme tak skoro po porode? a nevazila som sa, ale ide mi to dole citim ze uz som mozno aj na povodnej vahe a to som ani nechcela, chcela som nech mi nieco ostane...naosledy ked som prisla z nemocky som mala 52kg..pred tehu som mala okolo 47/48...

mici ja som pouzivala vyse 2tt sab simplex, ale nejaky pokrok som nevidela, potom som asi 2 dni skusala homeopatika gastrocynesine alebo takenieco, zase nic a teraz im davam baby calm kvapky tu na MK ich velmni chvalili a zda sa mi to trosku lepsie, ale boli ich stale brusjo, tak uz nechcem robit pokusy, vsade mi vravia ze treba vyckat tie najhorsie prve 3 mesiace a ze sa to spravi, ze proste niektorym babatkam nepomaha nic a nechcemn do nich nieco stale pchat...inak kaju stale pomerne pevne, ale sem tam aj makksie ci redsie, hlavne matus...inak vraj pomaha na to odvar z ovsennych vlociek, tak mozno skusim...

mau tak vyskusam ci tam bude nejaka zastupujuca dr a ci mi predpise...

inak to video musim uznat ze to nebyva casto, naozaj zriedka, preto sme to aj natocili, lebo to nevidime casto chvalabohu, vacsinou robi krik len jakub..ked uz...

janula13
6. júl 2009

inak baby co krmite UM, nerozmyslali ste nad sunarom, ja ked som tu citala na MK, tak u vela babatiek sa osvedcil viac ako nutrilon, tak mi to vrta v hlave...

janula13
6. júl 2009

peti a ked tak citam, asi tiez urobim nejake zasoby liekov pre pripad zeby mali nekakali alebo horuckovali, mne to ani nenapadlo...

poi tak mala je super ze ti takto spinka, dobre dievcatko a super ze uz kaka bez rurky..nasi kakaju bod zaciatku dobre, aj teraz niekolkokrat za den, aj ked tvrde, ale tiez ako pise petka, ked rozbalim plienku zacnu niekedy a ked im este pocvicim nozkami tak sa im to paci...

mici11
6. júl 2009

Ahojte,

Peti Samko sa zobudil okolo polnoci, napapal sa a spinkal dalej. Poom vstal o 6:00 a boli sme hore do 9:30 a teraz spinka v lehatku. Vyzera ze uz je uplne v pohodicke. Chcela som ist s nim von, ale zobudi sa akurat v tom naj vacsom teple, tak pojdeme neskor. Dokyna vravi ze medzi 12:00 a 16:00 nemame chodit von ked je take teplo.
Janka ahoj, no ja kupim tie kvapky pre istotu, Samko brusko nebolieva, toto bolo prvy krat.Inak Jani, kamaratka mi akurat vravela, ze vyskusala davat malej vseliake mliecka a nebolo dobre, taki vyskusali Sunar a je to OK.
Poi ahoj mala ti pekne spinka, nastatie aj nas Samko 😉 Ja som krvacal 3 tyzdne, ale ja nie som po sekcii, tak neviem. Ale tych 6 tyzdnov je to ok. Ja idem az potom k dokymu po sestonedeli.
Vierka ahoj, tak si uzi dovolenku, ale nezabudaj na nas 😀
Veam ahoj 😉

petkaerdal
6. júl 2009

poi,mna uz konecne nebolöi vobec nic,ja mam ist na kontrolu az po 6 tt
som velmi rada,ze sa to malinkej upravilo a ze uz kaka bez problemov,nam sa to po 3 tt upravilo samo
skoda,ze nemas moc mliecka,viem,ako si si priala kojit,aj beries nejake tabletky na spustenie,ci nie?

Jani vola sa to chamimilla-Ivax ,zlata krabicka,je to velmi silny extrakt,musi sa to moc riedit a je to na vselico moznee
tak ja neobleciem nic a to mam len 3kg navyse a idu mi pekne dole,dneska som sa vazila,zase mam pol kila dole,ja neviem,ci mam nohy velke,ci co 😀
a tricka nenosim este,lebo brucho mi vyzera hrozne,ja som ho mala uz predtym väcsie a teraz je dost velke 😖

ja nad sunarom nerozmyslam,my sme skusili uz 4 mliecka a som ostala pri Beba,tu patri medzi najlepsie znacky a som rada,ze baby pekne kakaju a nemame problemy s bruskom,tak spekulovat uz nebudem
tiez som doma ziadne zasoby nemala,az kym neprisli problemy s bruskom ,potom sme v noci museli po lekarnach chodit a potom mi kamoska poradila,co treba mat doma a tak vsetko mam,okrem este tych cipok na horucku,musim to kupit

mici,tak Samko spinkal pekne
my nechodime s nimi von v tychto horucavach,tiez tak navecer radsej

jvo
6. júl 2009

peti a skusali ste aj Nutrilon? lebo som teraz citala ze je lacny v madarsku 900 g stoji cca 7-8 eur tak som rozmyslala ze by sme ho isli kupit len sa bojim zmenit znacku, ako rychlo si zistila ze malym mliecko nesadlo?

petkaerdal
6. júl 2009

jvo,ja som menila mliecka,lebo nevedeli kakat,ale ono to nebolo mlieckom
ja som skusila aj aptamil,zevraj je to ,to co nutrilon,len tu sa to inak vola,ale nemozem povedat,ze im nesadol,lebo to neviem
segra davala nutrilon a tiez si chvalila

vierka
6. júl 2009

no ahojte babulky... ja som sa trochu zakecala so susedkami vonku a doma je stale bordel jak po vybuchu 😅 esteze manzo chodi z prace az okolo pol siestej 😝
ja som zhanala dnes nejake farby na stenu, lebo by som chcela do detskej izby nakreslit slonika na stenu, ale nic som nezohnala, tak kupim potom nejake v meste.... teraz som sa najedla a to sa mi uz duplom nechce nic robit 😀

a nebojte sa, myslim na vas aj cez dovolenku - ved ja sa radsej zasivam tu, nez pri upratovani 😀

tak Pegy sa este neozvala - verim, ze je v poriadku a ze coskoro pojde domov 😉

petkaerdal
6. júl 2009

veam tak zvladam,musim..ale najlepsie je,ked je doma manzel

veam
6. júl 2009

Petka ved jasne aspon ti trochu pomoze...aj mas nejakych znamych co ti slubovali,ze budu vozit?

Baby chcem sa vas spytat,ci sa mozem kupat v bazene,ked som tehu,mate s tym nejake skusenosti???
Ja som sa docitala niekde,ze najlepsie je kupat sa v mori v tehu,popripade v priehrade a bazene a ze je treba pouzivat tampony na kupanie...
Zabudla som sa to mojho dokiho opytat ked som bola v poradni a idem tam az o mesiac.

petkaerdal
6. júl 2009

veam,aj by som sa nekupala v bazene,ja som sa raz okupala vo vani a taka krv sa zo mna pustila,dostala som infekciu,tehu zeny sa maju len sprchovat! takze urcite ziadny bazen moja

petkaerdal
6. júl 2009

mam tu par kamosiek,tak chodime vozit,ked su tu,ale spolu