Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

veam
3. sep 2009

poi tak ty uz takto?a kedy planujete to druhe? 😀

petkaerdal
3. sep 2009

ahojte,
poi 😕 uz teraz? 😀 😀

pointka
3. sep 2009

no nemozem skor ako o dva roky kvoli cisarskemu, ale asi buduci rok na jesen zacneme zase chodit do iscare 🙂
nechcela by som mat velky vekovy rozdiel medzi babatkami 🙂
pridala som nejake fotky malej.

veam
3. sep 2009

Poi mala je zlata,pekne ju krmite 😀 ...a prirodzene to nepojde?

pointka
3. sep 2009

veam neviem, zatial to neskusame ... pre istotu 🙂
tak v podstate sa aj mala podarila viacmenej prirodzene, len ja nemam ovulaciu, tak tu mi musela dokina vyvolat a este mam nizke endometrium, asi vtedy mi zazrakom vyskocilo, ze sa mala uchytila 🙂

ale ty to uz mas za par 🙂 boze leti ten cas. mala ma dnes 12 tyzdnov, wow, ani neviem kedy to uletelo.
uz keca, usmieva sa jedna radost, dokonca sa uz sama chce dvihat a zacina sa otacat na bok a ked ju drzim vyrovnanu, pekne sa drzi zapreta na nozickach, vobec ich nekrci.

mici11
3. sep 2009

Vierka, tak super na 3D ti urcite povedia 🙂 😉 uz som velmi zvedava 🙂 Pamatam,ze na 2D mi povedali, ze asi dievca, tak sme ju volali Sophia i ked sme to brali este s rezervou, ani mi moc doky nechcel hovorit, ale bola som velmi otravna a mala som akurat narodky, a na 4D uz to bol chlapec 😀 😀 😀

mici11
3. sep 2009

Poi aj mna to chyta, neskutocna chut na druhe babo, ale musime a aj chceme pockat rok. Mam aj recept na antikoncepciu cerazzete, ale este som si ju ani nevybrala 😅 , ale doky mi nadal datum na recept tak este uvidim...
Ahoj Petka, kde mas fotecku??? Zase "kamoska"??? 😠

pointka
3. sep 2009

Mici ja este nemam antikoncepciu, ale buduci tyzden musim ist k dokine uz, nech ma kukne, lebo asi mam aj hodne hormony rozhadzane, brutalne mi padaju vlasy. Ale my pockame tiez urcite az do buduceho leta, co by som vsak chcela, je mat babo zase na leto, je to uzasne, tak uvidime buduci rok, to by mali deti 2 roky rozdiel a to by bolo super.

mici11
3. sep 2009

Poi no ja mozem brat len cerazzete, lebo kojim, ale uz ju asi nasadi. Vcera som uz aj mrchu dostala, tak pre istotu. A mas pravdu mat babo na leto je pecka!!!Dufam, ze aj druhe sa tak zadari 🙂 😉

janula13
3. sep 2009

poi, tak ty uz taketo tuzby?ja ich mam asi nadlho ukojene, aj ked ja sama utrusim sem tam, ze este budu dvojky baby, alebo aspon jedna 😉

micka a nemohol by to samko naucit aj nasich?prave som sa skludnila, matusko sa zobudil s placom a nie a nie utisit, on taky nebyva, ja neviem co je s nim, az ked som ho sla prebalit tak sa skludnil, ale nebol ani pokakany, mam dost roboty s kubkom a teraz aj matusko zacina, uz normalne zvazujem zuby, ked tak slinta, teplotu nema ani jeden...teraz sa hraju v lehatkach som zvedava kolko vydrzia, povedala som si, ze musia sa naucit zabavit aj samy...idem aspon umyvacku vylozit to bude asi moja celodenna robota, aj ked sa mi podarilo dat prat a este musim do tesca..

mici, no neviem neviem, ty to mas nahnute kedze si otehu prirodzene, ale nejako sa na to streto prepasujeme, co ty na to? 😀 😀 😀

pointka
3. sep 2009

janula no vy s dvojkami asi ste naozaj ukojene 🙂

no tuzby mam, len to budeme musiet dovtedy vyriesit aj bytovu situaciu na vacsi byt alebo dom 🙂

jvo
3. sep 2009

jaj baby vy uz rozoberate druhe dieta 🙂 ? inak pravdu povedat niekedy aj ja nad tym rozmyslam len potom sa bojim toho ze ak by sme museli znova na IVF a zadarili by sa dvojky tak neviem neviem zrazu 3 deti 😀 to by bolo asi ine kafe
pointka prostim ta petka mi povedala ze kupujes rakusku bebu 1 ako z toho kaka mala? lebo ja som najskor kupovala u nas bebu HA z tej kakala na zeleno potom sme presli na obycajnu bebu z tej kakala na zlto ale nie riedko ale normalna taka kasicka a teraz sme kupili bebu v rakusku a zacala kakat troska taku redsie a zas do zelena ale inak pribera z nej tusim lepsie lebo z nasej priberala tak 150-175 za tyzden a z tejto pribrala asi 230 😀 tak neviem ci to je nahoda, no uvidime este ju papa len druhy tyzden
inak v piatok ideme nastrelit aj my nausnicky tak sa tesim len sa aj troska bojim, tvojka ako to zvladli babulky? a na stretko sa tesim, mne je v podstate jedno kedy len nech to nie je moc v dakej okrajovej casti mesta ako avion a tak aby som sa tam mala s malou ako dostat kedze sme bez draheho odkazane na mhd....

jvo
3. sep 2009

ozaj uz ste pisali a posielali foto do FC?

pointka
3. sep 2009

jvo, ja som s rakuskou bebou nenormalne spokojna. Mala krasne pribera, ved to vidiet aj na fotkach, nie je tucna, ale tak zdravo babatkovsky gulata, je zdrava tiez kaka redsie a nazeleno, ale to nevadi. Okrem toho som si porovnala zlozenie rakuskej a slovenskej beby a to je hroza ake ine zlozenie maju a okrem toho rakuska beba neobsahuje napr vobec sacharidy, co slovenska ano a dost a dolezite vitaminy a mineraly ma rakuska beba viac nez slovenska. Kamoska to porovnavala aj s nutrilonom a bola zhrozena, ze ake zle zlozenie ma nutrilon. Okrem toho ma rakuska beba viac kJ nez slovenska. Ale mna presvedcili hlavne tie cukry.

Minule sme boli u nasich 4 dni, zabudla som zobrat rakusku bebu, tak som kupila slovensku, no a mala mi ju stale vygrcavala. Z rakuskej vobec negrcka, ale vobec a to dokonca ani vtedy ak je napraskana a nechce si odgrgnut.

janula13
3. sep 2009

babule ked to tu tak citam, tak zacinam zvazovat ci nezmenim nutrilon na tu rakusku bebu...myslela som ze beba tu a tam je rovnaka, kedze jedna firma, to fakt maju ine zlozenie????

pointka
3. sep 2009

janula ano maju a uplne rozdielne. Vravim, ze sme to podrobne studovali s mojou kamoskou a cudovali sme sa.
No rakuska beba sa vyraba inde, nez slovenska a hlavne z ineho mlieka 🙂 Kde sa kravicky pasu na panenskych lukach v alpach 🙂

jvo
3. sep 2009

poi ja som s nou tiez spokojna hlavne preto ze konecne pekne pribera, tiez sice nechcem aby bola moc tucna lebo potom ked bude vacsia by mala problemy ale tiez som si vsimla ze uplne prestala grckat ak ked si niekedy grgne ako stary chlap 😀 tak vsetko ostane pekne v brusku tak asi je mozno viac zahustena len som nevedela ci nevadi to kakanie ale hovorim si lepsie troska redsie ako keby ju malo zapekat a kde ju kupujes a za kolko? my sme ju kupili v hainburgu v bille 800 g za 10,99

pointka
3. sep 2009

jvo aj my v hainburgu, ale v spare, tam ju maju za 10,79 🙂
inak v bippe na bippa kartu maju papmers vlhcene kapesnicky teraz balenie 4x72 ks za cca 6 EUR. U nas v Tescu stoji to iste balenie 10,79! Ale musis mat tu Bippa kartu.

pointka
3. sep 2009

a este jednu vec sme si vsimli obe s kamoskou (ina ma 4,5 mesacnu malu). Ked sa nam deti poskriabali, velmi rychjlo sa im zahojili ranky. Uplne som nechapala, minule sa mi mala poskrabala nechutne, hlboko a do krvy, na druhy den tam bola chrasticka a na treti jej odpadla a uz tam nic nemala.

Ona ma este 2 rocneho chlapceka, tiez mu kupuje v AT to Nestle Junior, este kym nepapal toto, ale Nutrilon, padol, mal odrete kolienko, strasne dlho sa mu to hojilo a mokvalo. teraz ak papa toto, tiez si odrel koleno a mal ho za par dni uplne ako keby tam nic ani nebolo.

Podla toto mliecko pekne posilnuje detickam imunitu.

pointka
3. sep 2009

jvo, mne mala priberala tyzdnenne asi 400g! To este na zaciatku, ked sme chodili na poradnu kazdy tyzden. Som nechapala. teraz vsetci na malu kukaju aka je pekne nabublana, ako mala miselinka 🙂

petkaerdal
3. sep 2009

ahojte,mici ani som si nevsimla,ze nemam foto,nedala som ja prec 😕

poi a po cisarskom sa moze az po 2 rokoch? som ani nevedela

baby,aj moje krasne priberali z beby,len mne sa ta kakacka riedka nepacila,tak som zmenila,ale naozaj z tej beby sa super pribera 😉

Jani a nielen beba tu ma ine zlozenie,ako na Sk je viac veci podla mna kvalitnejsich.

ja nakupujem vsetko v Bipe na kartu a aj tie vlhcene kapesnicky som kupila tam teraz,tam maju vzdy na nieco okcie

babulka123
autor
3. sep 2009

ahojte my sme pribrali 330 g, za 10 dni... dr. nas pochvalila.. heeh

vierka
3. sep 2009

babulka - no supoer, gratulujem 😀

jvo - tak aj vasa malinka uz bude mat nausnicky, no super... uz tu budu len same nausnickove baby 😀

petka - no jaka nova foto... ze sa tolko peknych bab aj na jednu fotku mestilo 😀 😀 😀

mici - tak hadam ten doki co povie, tak uz bude nadobro platit 😀 ale hadam si od neho vypytam aj nejaky papier nech mam na to zaruku a keby mi nahodou v porodnici z brucha vybrali nieco ine nez povedal doki, tak by som vytiahla ten papier a povedala "Ja tu budem lezat dovtedy, kym mi nedate taketo babo!!!" 😀 😀 😀

no tu uz sa rozmysla o druhych babatkach 😀 jasne ze tym dvojickovym to tak nepride, lebo oni uz dve maju 😀 moj manzo sa zatial vyjadruje stylom, ze mu jedno bude stacit, ale ja neviem, keby sme to zvladali, tak by som chcela asi dve... a to hovori ta, co este ani jedno neporodila 😅 😀

inak som vam nehovorila... nase male uz spokojne kopka, uz ho citim tak viacej a kazdy den - a hlavne vtedy ked jem, alebo som najedena... takze sa z toho vytesujem 😀 😀 😀

jvo
3. sep 2009

poi dakujem za tip a v spare je to normalna cena alebo mali akciu, inak boli sme vsade len v spare nie 😠 nevadi nabuduce pojdeme tam 😵

petkaerdal
3. sep 2009

Vierka 😀 vmestili sme sa do fotky 😀
super,ze ta uz okopava mala 😀 je to pekne co? a necitis to najviac,ked lezis? ked si v klude? moje vtedy zacali kopat 😀

pointka
3. sep 2009

jvo, je to normalna cena 🙂

vierka, ze je to super pocit 🙂 inak my s manzelom sme tiez chceli len jedno, ale proste uz sme rozhodnuti, ze chceme este surodenca 🙂

veam
3. sep 2009

Vierka aj nase zo zaciatku tak kopkavalo,som mu hovorila hlados 😀 😀 😀

Inak ja som mojmu povedala ze odomna nech druhe baby necaka,ale uvidim este ake to bude s jednym a hlavne po financnej a bytovej stranke...

vierka
3. sep 2009

petka - no ste sikulky 😀 a fesandy 😀

je to nahrerneeeeeeeeeeeee, nielen pekne 😀 😀 😀 to ja naviac citim ked sedim a ze som dojedla, alebo jem... to sa smejem ze babo asi rozhadzuje rukami a vykrikuje "No konecne mi dala jest!!!!" 😀 😀 😀 vecer ked si lahnem tak aj chvilu cakam, ze ci nieco nebudem citit, ale spanok je u mna vzdy rychlejsi 😀 😀 😀

veam - ved mi tiez uvidime ako to budeme zvladat s rodicovskym prispevkom a hypotekami na krku... ale verim, ze by sme sa mohli dopracovat aj k druhemu 😀

loginka
3. sep 2009

vieka, superze si uz okopavana 🙂 a baby dvojickove, kedy ste vy citili deturence?

tvojka
3. sep 2009

Logi,ja 16+6.A cítila som rovno kopančeky,žiadne bublinkovanie 😉

čo sa týka dalšieho dieťaťa...my sme s mm chceli 3,takže ešte jedno nám chýba 😀 .Možno za cca 2roky sa budeme pokúšať,ak si to dovtedy nerozmyslíme 😅 .Ale zatiaľ sme za.

Babul,teším sa,že pekne priberáte.Takže dojčenie ešte nehádžeš do žita?