Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

petkaerdal
23. sep 2009

ahoj jvo,
ja davam na 120ml 5 odmerier,vcera som robila 150 a dala som ich 6,bolo to podla mna akurat.

a ja sa musim pochvalit,dneska sa Aylin otocila z bruska na chrbatik ,3x som ju dala na brusko a sup,za sekundu bola na chrbate 😀

tvoja jvo sa otaca z chrbatika na brusko? lebo viem,ze z jedej polohy sa otacaju skor,ako z druhej,ale teraz neviem z ktorej ako 😅

petkaerdal
23. sep 2009

babul a tvorbu mlieka ako zastavis? lebo ja som dostala na to tabletky,aby sa dalej tvorilo,aj tak som mala dost hrce,musela som si masirovat v sprche,aby si nedostala zapal,ked nebudes kojit a mlieko sa tvorit bude

babulka123
autor
23. sep 2009

petka. ani nehovor mam z toho panicky strach. dr. povedal ze mi da lieky ze nieje problem , zatial to riesim s laktacnou poradkynou, presne ako pise JVO, dokrmujeme po kojeni, respektive vynechvam jedno kojenie a davam flasku.. uvidime ..
pravy prsnik nebude problem lebo ten neni naliaty ani po 12 hodinach ale lavy.. ten strajkuje.. tam je mlieka habadej.. uvidime..
musim sa jej este opytat na odsavanie, rada by som nejake mliecko zamrazila , nech mam do prikrmov..

mici11
23. sep 2009

Babulka, ale ked budes odsavat, tym vlastne podporujes tvorbu mliecka. Inak Samko aj dnes cely den odmieta prsnik, takze s kojenim definitivne koncim ☹ odstavil sa sam. Ja skusim tak zastavit laktaciu, ze nebudem maleho prikladat a ani kojit, aj tak uz mam len trosku mliecka, tak to snad pojde. Ked nie dam behnem gyndasovi.

petkaerdal
23. sep 2009

aj tak babul presne nechapem,co je problem? alebo som prehliadla prispevok 😅 ,preco teda nemozes kojit?

jvo a kolko trvalo,kym sa Emmka naucila papat z lyzicky a odmietala na zaciatku zeleninku? ak ano,skusala si potom zase alebo to znamena,ze nechuti babätku,ked ju vypluva?

mauzos
23. sep 2009

Ahojte 🙂

No teda Poi krasna vaha, aj nas ste predbehli 😀 Teda Tomiho, Luki ma viac.

Babul to je skoda, ze musis skoncit s kojenim. Ale dnes su uz tie mlkieka tak kvalitne, ze snad si mala rychlo zvykne a nebude problem. Drzim palce aby si ani ty nemala problem s prsnikmi.

Mici gratulujem, ze mate vsetko v poriadku.
My sme boli dnes na kardiu, Tomi je OK, ale Lukimu sa ta dierocka nezmensila, mame dalsiu kontrolu o 4 mesiace ☹

Jvo ja momentalne davam na 180 vody 7 odmeriek kase, cize zhruba ako Petka. Ale to aj vidis aka je husta, ked je riedka, mozes pridat. To tam aj pisu, ze si mozes regulovat hustotu pridanim vody, alebo kase 😉 Nasich tak napinalo zo zeleniny aj sa dokonca povrackali 😖

babulka123
autor
23. sep 2009

ja musim prestat kvoli mojim kostiam nieje to dobre.. {vid lonovka v tehotenstve} a okrem toho mala strasne zle je z prsnikov, sice krasne pribera ale tie nervy a stresy pri jedeni.. no hroza.. takto si vydudle flasu a je spokojna..
dnes som jej dala namiesto jedneho kojenia flasku a taka bola spokojna.. len sa troska puci, tak neviem ci brusko nerobi problemy.. uvidime.. ale neblvka z toho tak sa tesm..

jedine co mame , vracia s anam mliecko.. strasne casto stikuta, grga.. no hroza..

loginka
23. sep 2009

zajtra idem s tymi rukami k neurologovi, ci to nie je z krcnej

jaj kojenie, kedysi som si naivne myslela, ze to nemoze byt ziaden problem, ze je to prirodzene a vidim, ze to v mnohych pripadoch vobec nie je take jednoduche

petkaerdal
23. sep 2009

babul a davas ju pocas pitia odgrgnut alebo az na konci? ja som davala aj pocas pitia,potom sa mliecko menej vracia,ale aj ked sa vracia ,tak je to normalne v jej veku,prejde to samo ale po 3 mesiaci,aj nam tak preslo

tak skoda,ze teda kvoli kostiam,ale co uz,ako mau pise,v dnesnej dobe su tie mliecka uz vysoko kvalitne

mau a ty preco chodis na kardio? 😕 ja neviem o tom

mici,super,ze ste v poriadku 😉

mau ,mozes sa mi aj ty vyjadrit k tomu,co som sa pytala jvo? lebo dneska som skusila mrkvu,len na ochutnanie a Selin sa aj snazila,ale Aylin vobec nic,len vypluvala,tak by som chcela vediet,ci ju nechce,ci uz jej nemam skusat alebo ci to len nevie este z lyzicky...a inak vies si predstavit,kde vsade bola ta mrvka 😅 😅 hrozne 😀

petkaerdal
23. sep 2009

log,tak daj zajtra vediet,ako si dopadla na neurologii.

no to kojenie teda nieje vobec lahke,nam to tiez nejako neslo

jvo
23. sep 2009

ahoj peti boli sme vonku takze k tvojej otazke nasa mala sa pretaca z chrbatika na brucho a k tomu papaniu, so zeleninkou sme nemali problem najskor som jej davala cistu mrkvu ono jasne ze hned pekne nepapala vychadzalo jej to z pusky ale netvarila sa vobec dako divno a ani to neplula len jej to proste vychadzalo lebo eset nevie jest lyzickou ale kazdym dnom je to lepsie, zeleninka jej chuti uz papala aj zemiak, cukinu, tekvicu, spenat, karfiol ale to jablko ma dnes soklo myslela som ze je bude chutit aj ovocie ale normalne zatala pusinu ani ju nechela otvorit a ked sa mi podarilo jej tam troska natlacit tak ju naplo chuderku tak som ju netrapila skusim zas zajtra ale skusim iny druh lebo tuto vyzivu som chutnala a zdala sa mi kysla tak mozno preto jej to nechutilo alebo skusim bananik ten by jej mohol chutit lebo aj kasa bananova jej chuti
peti tiez to skusaj kazdy den, ked nechce nenut ich skus dalsi to vidis ci to pluje a tvari sa blbo alebo jej to iba uchadza lebo nevie jest z lyzicky
a peti este stale nam to nejde na 100% myslim ze to aj este chvilku potrva kym naozaj bude vediet pekne papat lyzickou

petkaerdal
23. sep 2009

jvo ,dik za odpoved,ja im to samozrejme nenutim,ani mi neslo o to,aby sa z toho napapali,len som skusala,aby si pomaly zvykli na lyzicku,no Selin to aj papala a vychadzalo jej to,ako ty pises,ze tvojej Emmke vychadza,ale Aylin mi to doslova vypluvala a vzdy vykrutila usta,akoby som jej davala citron 😀 preto neviem,co si mam mysliet,ona to jazykom naschval vysuvala,vypluvala to proste,az to prskalo na mna(naucili sa mi inak takto aj sliny pluvat) ,co si ty o tom myslis? nechuti jej to? nemam jej uz ponukat mrkvu? alebo to len nevie? neviem,co teda urobit s tym,davala som len cistu mrkvicku,inak chuti sladko,aj ja som skusala

a dneska som kupila babam vanilkove mliecko a chuti uplne super,je od 4 mesiaca a babam velmi chutilo 😀
neskusala si ty mliecko s nejakou prichutou?

a ako kakate ,ked prikrmujes? ma Emmka este riedku stolicu z beby? moje maju uplne super,ale akurat po kasi maju zelenu a nie zltu

petkaerdal
23. sep 2009

jvo a inu zeleninu si potom pridavala po par dnoch alebo ako treba postupovat potom?

pointka
23. sep 2009

mame teplotu 38,3 cez konecnik, teda 37,8 ☹ dala som nurofen cipok. bojim sa ☹ asi nebudem dnes ani spat

babulka123
autor
23. sep 2009

peti skusim.. lebo ja cakam kym sa dotlaci a az potom .. uvdime snad to zaberie.. dakujem za tip

petkaerdal
23. sep 2009

babul,skus urcite,ja som najskor nerobila a potom na konci sa mi stalo ,ze az tak silno grgla,ze vyvratila vsetko,treba aj medzitym,aj si grgne a aj oddychne,co sa mi tiez osvedcilo,ze vypili viacej,ked oddychli trosku 😉

poi,neboj,bude ok,moja mala 39 a stacil jeden cipok a teplota klesla,dr. povedal,ze po podani niecoho treba po pol hodke skontrolovat,hned by mala klesnut a u nas aj tak bolo,tak sleduj

babulka123
autor
23. sep 2009

dnes vecer som si myslela ze nakojim a dotlacim UM .. ale kde.. tak zaspala .. heheh no prechod bude velmi tazky..

mici11
23. sep 2009

Poi neboj bude to ok, aj Samko mal teplotu po cipku klesla, ale kontrolovala som mu teplotu celu noc. Mal aj na druhy den 37,5 a na treti uz bolo vsetko OK 🙂
Jvo, Peti tak ani s prikrmami to nebude sranda 😅 no co uz. A ku kojeniu ono 3 mesiace sme nemali ziadny problem, az na to grcanie a potom vidite ako sme dopadli. Dnes je Samko uplne prvy krat len na UM ☹ , no nevadi aspon zaklad dostal. Ale prsia mam skoro prazdne vobec sa mi nenalievaju. Hold kojenie fakt tiez nie je vzdy lahke.

babulka123
autor
23. sep 2009

logi kojenie si nastuduj kym mozes.. ja som neverila a poriadne sme sa trapili..

mici.. cmuuk zlatik...

mici11
23. sep 2009

Babulka diky...aj tebe velke cmuk...drzte sa

pointka
23. sep 2009

po hodine som zmerala, uz mala o pol stupna menej. Dufam, ze uz nestupne, budem ju v noci sledovat. Neviem, ci ju budem budit na meranie teplotu, aspon celicko skontrolujem a ak sa mi bude zdat teplejsie aj odmeram.

petkaerdal
24. sep 2009

dobre ranko
poi,tak ako Sofia?

veam
24. sep 2009

Ahojte...

Poi chudinka mala Sofi,ale dufam ze uz je vsetko ok...to ockovanie im teda dava riadne zabrat...

Petka vy ako?male posluchaju?spinkaju dobre?

Babulka to zvladnete nejako neboj a bude dobre...

peggyyy
24. sep 2009

ahojte
veam šup sem do albumu s bruškom :o)

veam
24. sep 2009

Pegg najprv ma bude musiet niekto odfotit,takze manzel ked pride poobede domov...tak si pockaj este chvilu... 😀

jvo
24. sep 2009

peti urcite to skusaj dalej kazdy den trosku ja som mala stastie ze zeleninka jej chutila a na prvy krat mi spapala dost vela, ono je to pre ne nova chut a musia si zvyknut
no najskor som jej davala 3 dni mrkvu potom dalsie 3 dni mrkvu so zemiakom potom tusim cukinu so zemiakom, potom ked sme v madarsku kupili tie hippky tak tekvicu so zemiakom, spenat so zemiakom a karfiol so zemiakom vzdy vsetko 2-3 dni aby si zvykla a aby som zistila ci nahodou nebude mat alergiu
no a kakame troska tahsie teda po mrkvicke lebo ta zapeka ale nakoniec sa jej vzdy podari vykakat samej, snazim sa jej davat teraz co najviac pit ked uz papa zeleninku aby jej lepsie travilo a ked nahodou vidim ze je zle tak kupujem hruskovu stavu od hipp to jej zarobim s vodicku a davam miesto caju a to jej pomaha aby sa vykakala takze riedke z beby uz nepozname
a to mliecko normalne miesto nutrilonu? inak uz som o tom pocula aj segra mi to spominala ze davala malej take ale to bolo az od vyssieho veku co je to za znacku a kde si to kupila? a nie je tam cukor alebo take nieco nerada by som ju napchavala zbytocne cukrami....

petkaerdal
24. sep 2009

ahoj jvo,dik za info 😉
dneska som zase pred obedom skusila tu mrkvicku a Selin v pohode spapala ale 6-7 lyziciek,ale samozrejme jej dost vytekalo a aj Aylin mi to uz papala a nevypluvala,ale mrkva bola vsade,aj na mojich gatach 😅

aj ja som kupila taku stavicku od hipp a davam im to pit a chuti im.

to mliecko je znacky mulipa,co je teda u vas asi ta nutricia,dobre pisem? neviem ci tam je cukor,nejak som to nepozerala,ale pisu,ze od 4 mesiaca a na krabici je pisane 4x denne,cize sa to moze davat,ako normalne mlieckoono to je vlastne normalne mlieko,ale iba s prichutou,ja im to davam 2x denne a 2 x normalne mliecko ,nasla som ale iba vanilkovu od 4 mesiacov,ina asi ani nieje a kupila som to normalne v drogerke a maju to aj v potravinach u nas vo väcsich..a ta chut je inak super 😀

petkaerdal
24. sep 2009

a moje baby nejak nezapeka z mrkvi,nezbadala som,ani z tej kasicky ,co davam na veceru,dneska skusim dat kasicku ryzovu,mam nakupene viacej,su aj ovocne ,bananove,vsetko od 4 mesiacov.

jvo
24. sep 2009

no super vidis pojde to ja dufam ze tej mojej bude nakoniec chutit aj ovocie
pozerala som ten nutrilon, u nas maju ten ochuteny az 3 a 4 to je od 10 mesiaca tusim ta 3 a kasu davam aj ja bananovu ale mam aj obycajnu ryzovu
no ked pojdeme k vam na bebu tak to kuknem len neviem ci mozem kombinovat dve znacky mlieka a inak malu tiez najskor nezapekalo ale zacalo tak po 4 dnoch co sme papali zeleninku.....

vierka
24. sep 2009

ahojte maminy a buduce maminy 😀

ja vas v praci akosi nejako nestiham... mam tu tu novu kolegynu a pred nou nejako moc konikovat nechcem... ale teraz tu uz nie je, tak to vyuzivam 😝 a po praci mam tolko aktivit, ze sa mi potom vecer ani pri compe moc sediet nechce 😅

no my sme boli dnes na cukrovkovom teste, voda sa dala vypit v pohode, aj som vydrzala na lacno v pohode a prve jedlo som mala potom o 11.00 obed v nasej jedalni a bolo to pikantne, tak cakam ako sa to na mne prejavi 😀 inak som za 4 tyzdne od poslednej poradne pribrala 0.5 kila... za cele doterajsie tehu je to 5,5 kg, tak hadam je to v poriadku, ale doki nic nehovoril... inak sa mam dobre 😀
dneska nam maju priviest nabytok do detskej, tak sa tesim ako budeme cez vikend skladat, buduci tyzden ma mangel chodit zacat na tyzdnovky prec, tak aspon mozem pomaly chystat veci pre maleho a nebudem sa doma sama nudit 😀