Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

janula13
29. dec 2009

babulky ahojte, ja som ko totalne, to bola noc a vecr a den je tiez na...place jakub teploty im stupaju a klesaju, mali takmer 39, teraz kleslo...petka ja davam nurofen sirup ked maju nad 38,a viac..zrazi im to ale po tych6hiod zase stupne..a aj mne je uz nanic neviem co prv, mm teplotuje tiez a lezi, takze mam 3 marodov a mne tiez nie je bohvieako...ani mamu zavolat sem nemozem kedze sme to doniesli od nej a lezi...
petka kaslu tak sucho, ja viem ze pri zuboch sa teplotuje, hnackuje a sopli o kasli som nepocula, ale ja mam pocit ze toto je choroba nie zuby, len sa bojim nech im to niekde nesadne inde...ked to potrva dlhsie ako 3 dni idem zase k dr...myslim tie teploty, nech sa pozrie na dychanie...peti ty davas nieco od kaslu...ja mam davat stoptusinm, ale nechcu ho ani v caji...poradte ako to do nich dostat... ☹

mauzos
29. dec 2009

ahojte 🙂

Jani mas to teda pestre, vsetci marodi, len sa drz aby si aj ty neochorela, lebo kto sa bude o vas starat? Ja som malym davala Stoptusin do cajiku, len tak za cumlik cajiku a do toho vsetky medikamenty a stiahli to, aj ked sa pri tom vselijako tvarili 😀 Skus nakvapkat do lyzicky s vyzivkou alebo nejakym jedlom, to by mali spapat. A Fenistil kvapky nemas? Ci sopliky nemaju? Nam naposledy velmi pomohla Coryzalia, je to homeo, dava sa kazdu hodinu jedna tabletka, ale je sladucka, takze nastastie s tym nebol problem.

petkaerdal
29. dec 2009

Ahojte,
Jani,tak prezivas co ja ☹
Janka,ja proti kaslu nedavam vobec nic,moje kaslu uz treti tyzden(hlieny,nie suchy nemame),uz sme dostali sprej a inhalujeme,sopliky nastastie uz zmizli,ale davala som sirup od kasla,ale nepomohlo,aj dr. povedala,ze nepomoze a ze takym malym detom sa ani nic nedava,musia sa same z toho dostat a tak si robit imunitu,to bolo povedane aj mne..
teplota im stupa po 6 hodinach? vies o tom,ze keby nahodou stupala skor ako po 8 hod.,tak mozes kazde 3-4 hodkky striedat bud nejaky ten nurofen sirup a niecim inym? nesmies davat jedno viac ako 3x denne,cize kazdych 8 hodin,ked teplota stupa skor,treba striedat,aj ja som tak robila,ak nahodou nevies..inak skus chlapcov pred spanim na par sekund namocit do vlaznej vodicky,ja som to robila a noc bola lepsie,nestupala teplota tak rychlo
a co som chcela este,aha,v noci sledujes teplotu Jani? ja som si robila budik kazdu hodinu a merala,nieje dobre nechat vysoko vyskocit..a nezabudni stale ponukat vodicku pri teplote aj v noci a este mne sa viacej pozdavaju cipky,ako sirup,segra mi nabalila ten nurofen,ale cipky zaberali okamzite.
skore uzdravenie Janulka,viem,co prezivas

no a mne Aylin prekonala 6 chorobu,nemam to sice potvrdene od dr.,ale som si viac nez ista,ziadna horucka zo zubkov,ale prave pri zuboch toto deti dostanu a priznaky presne,ako pri tom a uz je druhy den cela obsypana,takze uz sme za vodou,zevraj to deti dostanu pri zubkoch od 6 mesiacov a uz by mali byt do konca zivota odolne voci tomu..baby,co mate zubate deti,nemali ste to niektora??? presne,ako z nicoho nic prisla vysoka teplota,tak z nicoho nic sa aj stratila a Aylin je obsypana.

Vierus,co vianoce boli slabe,ked nepriberas? super tahas,uz 37,ale uz sa ti to blizi,tesim sa na fotecky

😀

ja som dala sirup normalne na lyzicku a po leziacky do ust ,ale ten moj bol sladky ,chutil im

petkaerdal
29. dec 2009

Janka,ja som davala od kasla cipky,tu su volne predajne,popytaj sa,ked nechcu sirup

mici11
29. dec 2009

Ahojte,

Baby tak konecne som sa sem dostala, hekticke dni mam za sebou...ale vidim, ze ja vy.
Janulka tak aj vy takto horuckujete? ☹ Dufam, ze to coskoro prejde.
Peti vy ste uz lepsie?
Vierocka tak pekne, gratulujem k dobrym vysledkom v poradni a drz nozky pri sebe do toho 14-teho 😀
Tvojka, Poi ahojte.

No u nas sa 6 noci nespavalo az okolo 22:00 - 23:00 aj to len na rukach - v sede na fit lopte ☹ A navyse v nedelu som mala maleho pri sebe na posteli a zosuchol sa nam na zem ☹ ☹ ☹ , nastastie s dekou, ktorej sa asi drzal, a spadol vlastne zo sedu, strasne som sa zlakla aj si poplakala. On az tak moc neplakal, ani na hlavicke nic nemal ani nikde inde, ale strasne som sa bala. Som ja ale hlupana...Odteraz som s nim uz len na zemi. I ked kamoska ma upokojovala, ze este bude padov, ale aj tak. Bolo mi hrozne.
Inak zuba nemame ani jedneho, sedi uplne sam a na stedry vecer spravil prve kroky, ked ho drzime za rucky. Neviem kam sa tak ponahla, chodit mu,ale moc este nedovolim. Ale prevaluje sa o dusu a a aj lozi, teda skor sa plazi, ale nie dopredu, ale cuva 🙂
No a dnes som ho nechala spat, len hodinku, lebo vonku v kociku potiahne aj 3, a cuduj sa svete o 19:30 zalomil a spinkame, jupiiiiiiii, dufam, ze to nezakriknem.

Inak ako silvestrujete? My sme pozvani na jednu party,ale neviem....

veam
31. dec 2009

Ahojte babule...

Vierka tesim sa s tebou ze ti dopadla poradna super,ja uz budem len cakat na spravicky od teba z porodnice,dufam ze nezabudnes ... 😀

Petka tolko zubkov naraz,uf,to ti nezavidim ale coskoro bude vsetko ok a baby kludne...

My sme boli vcera v poradni,vsetko ok,malá mala skoro 5kg a tusim 56cm...doktorka len pozerala ako si ona uz hundre popodnos a aka je zvedava baba...
V poslednej dobe mi mala vecer alebo poobede reve o sto sest,neviem co jej je ale asi ma koliku,co som sa docitala na nete,ma aj nejaku tvrdu stolicu...mali ste niektora s tym skusenost?co sa dava na zmaknutie stolice?

Uz neviem co som komu chcela,tak aspon vas vsetky zdravim 😀

petkaerdal
31. dec 2009

Ahojte,
veam super,ze mala je ok,super vaha,to nas za chvilku aj dobehne 😀
my sme mali tiez problem s kakanim prve 3 mesiace,ma to skoro kazde dieta,ja som len menila mlieka,ale nepomohlo,musi to prejst samo,ja som ale davala cipky na kakanie,len jej musis pomoct sa vykakat a potom som kupila taky prasok do mlieka a to som davala do kazdeho mlieka a kakali potom normalne a este sa pouziva ta rurka,ale to zevraj nieje dobre,to radsej tie cipky..

Janulka ako moja??? ozvi sa,uz je lepsie?

u nas su noci katastrofa,ale len s Aylin,kazdu cca pol hodku sa budi s placom,co ju bola zuby,teda myslim,ze su to zuby,stale len uspavam a uspavam ☹ ,uz som jej dneska dala v noci cipku,co nemohla spat,potom bolo trosku lepsie,tak Jani mam to aj ja divoke doma a jedenie u nej tiez o nicom,nic moc nevypije 😒

zdravim ostatne kocky 😉

ako idete silvestrovat? my domka ,ved kam,ked dti su male este

veam
31. dec 2009

Petka a aky prasok a cipky???Ja davam probiotika kazde rano do mliecka a asi moc nepomahaju...chuda Aylin,ale ved zuby narastu a potom bude klud a bude z nej zubana zubata 😀

My silvestrujeme u nasich,sme tu uz od Vianoc,byvaju na okraji mesta,tak aspon tu bude klud od petard a podobnych veci...

vierka
31. dec 2009

caute baby 😀

my silvestrujeme doma, prave chystam chlebicky a jednohubky, ale neviem ci nieco aj na vecer ostane, ved to stiham aj vsetko kostovat hned 😝 😀
a dnes sa na mna moje krsniatko 5 rocne pozrelo a prehlasilo "Krstna, ake mas nafuknute brucho, mala by si si dat aktiviu" 😀 😀 😀 no zjavne je to dieta reklam 😀

janulka - ako maly s teplotou? uz lepsie??? 😕

petka - tak to ste mali teda noc, verim, ze to ma mala s tych zubkov, ze ju bolia dasienka...
no praveze som jedla aj za 4-roch, nielen za dvoch.... ale vyjadrili sa, ze to ze ja nepriberam neznamena, ze maly nepribera, tak dufam, ze na dalsej poradni bude minimalne u maleho o pol kila naviac 😀

mici - jasne drzim ich pri sebe 😀 segra sa dneska vyjadrila, ze mam nejake ine brucho, ze sa jej zda, ze mi trochu padlo a ze ked sa to stalo jej, tak o dva tyzdne porodila... takze to by akurat tak na toho 14-teho vychadzalo 😀 😀 😀
a malinkemu sa urcite nic nestalo, neboj 😉

veam - tak teda pekne priberata a mala je rozkosna na fotkach ako sa krasne smeje 😀

babulka123
autor
31. dec 2009

zlaticka.. vsetko len to naj do noveho roku...

my budeme doma.. pridu znamy s 3 mesacnym babatkom tak troska domacky..

mauzos
31. dec 2009

ahojte 🙂

Veseleho Silvestra Vam zelam a stastny Novy rok, nech je lepsi ako ten minuly ... aj ked pre nas vsetky bol tento rok asi naj, kedze sa nam narodili nase pokladiky 🙂

mauzos
31. dec 2009

a my silvestrujeme tiez doma, po dlhej dobe bude papucovy Silester, ale co uz 😉

vierka
31. dec 2009

babulky, aj vasm vsetko len to naj, naj, najsamlepsie do noveho roku... nech je este lepsi nez tento co bol a hlavne nech sa vam plnia vsetky sny 😀 cmuk 😝 aj ked verim, ze sa vam tie sny vyplnili uz tento rok, ale niektore na ten sen este cakaju 😀

petkaerdal
31. dec 2009

ahojte,
veam,ten prasok bol zarabany v lekarni,nieco namiesali,to sa musis popytat,ale to nam pomahalo,to sa davalo do kazdeho mliecka a cipky tiez nemali presny nazov,tiez sa popytaj v lekarni..inak som musela babam pomahat,kym som toto nemala..

tak aj my sme papucovy,ved sa nikde neda,ked su male baby este,ale ja som si uz otvorila alko a cuckam pomaly...

tak veseleho Silvestra a stastny Novy rok prajeme 😵

tvojka
2. jan 2010

ahojte zlatíčka,
tu to ale žije,dúfam,že neplatí "ako na nový rok,tak po celý rok",lebo to by sme mohli zatvoriť tému...

My sme silvestrovali u svokry,kukali telku,jedli a pili(dala som si šampus).O polnoci sme si pozreli cez okno ohnostroj a išli sme spať.Baby to strielanie prespali-našťastie.
Sárinke sa v puse vyhodila asi "žaba",tak práve mm doniesol niečo z lekárne,som zvedavá,či to zaberie.

Veam,my sme tiež kolikovali(Eliška),ale neazbralo asi nič(dávali sme Espumisan a Sab simplex),treba vydržať do 3mes,potom to prešlo same.

U nás sa trošku polepšilo spanie,ako sme začali na noc dávať kašu.Papkajú tak 1-2xza noc,niekedy viac,ale to je výnimka).Aj ráno sem tam potiahnu do 7h 🙂
Ozaj,kolko kaše vám vypijú?Mne cca 200ml,niekedy sa tvária,či už nemáme...nechcem z nich vychovať tučkov 😅

No a samozrejme vám v Novom roku želám všetko všetučko naj,nech ste všetci zdraví a šťastní!!!

mici11
2. jan 2010

Ahojte,

Tak my sme si uzili riadne silvestra, boli sme na jednej party v kamosovom podniku - uzavreta spolocnost. Bolo super, pokecala som s ludmi s ktorymi som skoro rok normalne nebola. Samko bol u starkej, na tie delobuchy sa vraj trosku zobudil, ale napil sa cajiku a spinkal dalej. Takze tak...
Tvojka Samko tiez pije 200 ml kase, tiez sa mi niekedy zda zeby si este dal, ale myslim, ze 200 je akurat 😉
No a to nase spanie, ak nespi poobede dlho, tak zaspi pekne okolo osmej, ak spi poobede do tej pol piatej tak ako vcera, tak zaspal az o jedenastej mne na rukach 😒

Inak vam prajem vsetucko dobre do noveho roku 🙂 🙂 🙂

babulka123
autor
2. jan 2010

ahoooooojte.. nemam cas vas citat lebo mame navsetevu ale aspon jedna info:

ahojte, zdravi vas Laura a Dominiky, narodili sa dnes o 10:18 a 10:19 cisarakom, maju 1,7 a 1,8 kg. su malinky ale zdravucky, maminka LOGINKA oddychuje...

loginka gratulujeeeeme..

mici11
2. jan 2010

Jeeeeeeeeeeej tak Loginka sa poponahlala, zo srdiecka gratulujem a prajem vsetko dobre 🙂 😉

Babulka dik za info 😉

tvojka
3. jan 2010

Logi,gratulujem z celého srdiečka!!!Hlavne že ste zdraví,váhu dobehnete čo nevidieť...teším sa na dalšie infošky.
a ešte jedna otázočka-Laura a Dominika,či Dominik?V ktorom tt rodila?

mauzos
3. jan 2010

Tvojka urcite Dominik, Logi cakala parik ... teda pokial sa nepomylili v pohlaviach 😢

Logi este raz gratulujem 😵

babulka123
autor
3. jan 2010

pardon za preklep.. Laura a Dominik.. a bola v 33tt. CS robili kvoli Loginke nejako sa jej zhorsoval stav.. babatka su ok ale su v inkubatore na podpore dychania, ale vraj len preventivne ci ako ...

petkaerdal
3. jan 2010

ahojte,jeeej,dvojicky tu mame 😵

gratulujeme taktiez z celeho srdiecka,vela zdravicka prajeme 🙂

janula13
3. jan 2010

ahoojte,

tak uz mi nedalo, musim vam napisat, nech viete ze zijem 😝

hned na uvod gratulujem Loginke, super ze su ok, vsetko dobehnu, hlavne trpezlivost a budu ako buci 😀 Vitam novy parik na svete 😀

ja neviem kde mi hlava stoji aj teraz mam 100 veci rozrobenych a do toho stale marodkovia, kubik takmer nema hlas, aj kde sa mi zda ze dnes lepsie trochu..ale zajtra idem aj tak pre istotu k dr a aj kvoli inemu...ale uz neteplotuju, aspon to..v noci hruza, aj kde sme ich rozdelili, kubko spi s mma matus so mnou a mm tvrdi ze uz je aj prespaty, nespi uz tak otrasne ako predtym, ale uz ma prerezane aj horne hryzaky a vidim ze aj ocne sa chystaju, takze my Petka "len" 4 zuby naraz...a matusko neviem tem ma naliate a trcia mu take pahyle z dasna,a le nic ale spi otrasne, aj ked tuto noc som uz nieco pospala...apia s nami teraz, dokonca na vankusi, chcela som nech im tie hlieny stekaju aj ked soplik som nenasla, skusala som odsat ci to nemaju niekde vzadu,a le nic...ale kaslu stale a nevykasliavaju nic..tak chcem nech ich dr popocuva ci to nemaju niekde dole sadnute...

takze som troska 😀 ale cez den fungujem a mm mi velmi pomaha kym je doma...snad sa to spravi, chudatka, su podrazdenejsi, choroba, zuby...tak maju co robit...

inak dakujem vsetkym co ste mi pomahali radami, stoptusin som do nich ajtak nedostalam, ale kupila som homeo sirup stodal a teraz ho kombinujem s hedelixom, ci im to neuvolni..dufam ze tym nic nepokalsem...

tak babulky takto u nas, aspon mmj elepsie, ale kasle aj ten este riadne..a mna to obyslo esteze tak, aj ked liezlo na mna liezlo 😀

a kedze si nepamatam co som si precitala, tak vas zdravim a neskoro ale predsa zelam ten naj Novy rťok, nech sa vam splni nesplnene, aj ked viem ze to podstatne uz vsetky mame 😀

petulka dakujem ze sa tak staras a postrasdas, dufam, ze Aylin je lepsie zubani zubatej... 😉

janula13
3. jan 2010

juj Mau a vcera som kooonecne na par minut videla Nanusku, zlata osobka, ved vies, podarena je, strasna symposka a zase mi ta potvorka okrem kupenych-podotykam ze super veci pribalila koopec dalsich, aj tie su super uz dnes ich maju na sebe stramaci...no ona je poklad, co uz s nou 😉

jvo
3. jan 2010

ahojte kocky loginke gratulujem z celeho srdiecka a zelam nech su skoro vsetci domka
babulky vam vsetko dobre v novom roku a hlavne veeeeela zdavicka lebo ked to tu citam tak sa veru zide, janulka drzte sa nech ste cim skor zdravi
inak baby ta nasa nema ani zub a ani sa mi dako nezda ze by isli tak neviem ci je to ok? bojim sa ze potom jej pojdu vsetky naraz, ozaj a tie vase deturence uz lozia? lebo emmka je na 4 uz od novembra ale este sa nerozhybala, zacala sa plazit, od vianoc sedi ale po 4 dako nejde, mau tusim tvoj jeden drobec hej videla som na FB video.....

mauzos
3. jan 2010

Jani tak vy sa este stale trapite s chorobou? To mi je luto, dufam ze uz budu cim skor fit. Nasim idu obidvom zuby, tak je s nimi na nevydrzanie, takze si tiez uzijeme. Nastastie ma drahy dva tyzdne volno, tak si vybrali celkom dobry cas na zuby 😀
Nanuska je zlatusik, tiez by som ju rada osobne spoznala ... snad sa niekedy, ked budeme v Blave stretneme 🙂 Ja som myslela, ze ja som uz vsetko od nej vykupila a ostalo aj pre teba? 😀 😀

Jvo ano Tomi uz stvorkuje, zacal na Silvestra, takze este mate nejaky ten tyzden a uz mu to ide paradne. On sa vobec neplazil, posuval sa len do zadu a tiez uz dost dlho sa daval na 4, ale pohnut sa mu nepodarilo, len sa kyval. Luki sa plazi ako drak a dnes sa uz pokusal aj stvorkovat, ale este sa mu to nepodarilo. Kazde dieta je individualne, nasi si napriklad nesadnu sami, len raz sa to podarilo Lukimu.

vierka
4. jan 2010

ahojte babulky 😀

tak hadam sa sem bude pisat uz castejsie ked sa nedovolenkuje a nesviatkuje po rodine a tak 😀

Loginke z celho srdiecka gratulujeeeeeeeem 😀 😀 😀 , drzim palceky nech jej bubatka pekne priberkaju a nech ich coskoro pustia domov a nech je vsetko v najsamlepsom poriadku 🙂

no my sme zatial pokope a este verim, ze minimalne 10 dni vydrzime, kedze sme dneska rano tatinka vyprevadili na 10 dni do prace... zajtra mame poradnu, tak verim, ze doki povie, ze maly este nema kluciky od uzamknutych dveri a ze si u mna este chvilocku pobudne... 😀 no ved aj tak mame este aj oficialne cas kedze sme v 38 tt, tak verim, ze to bude v poriadku... inak sa citim stale dobre a je vsetko oki 😀

a chorunkym zelam nech sa coskoro vsetci vyzdravia... 😉

mici11
4. jan 2010

Ahojte,

Janulka stale ste chorucky ☹ , snad uz coskoro bude vsetko ok. My sme nastastie chory este neboli, len 2 dni sme mali 37,5 a trosku soplikov, ale odsavacku samko priam neznasa, vobec ked sa mu dotykame tvare, aj krem mu je problem natriet 😒
Inak Samko od vianoc chce len chodit, takze moj chrbat dostava zabrat, ale az tak velmi mu to nechcem este dovolit. Ozaj pouzivate choditko? Ja zatial nie i ked mame, ale neviem......
Nestvronozkujeme skor sa plazime 😀

Inak dnes som bola vybavit ten zvyseny rodicovsky prispevok na upsvare, ziadnu ziadost pisat netreba, ako bolo v niektorych spravach netreba, daju vam tlacivo Ziadost o rodicovsky prispevok v sume podla § 4 ods. 2 + cestne vyhlasenie ze nikde nepracujete, ani nie ste PN..., ktore si date potvrdit na matrike, teda overit podpis, aby ste nemuseli zato platit na matrike.. Takze som to vyplnila, dala potvrdit a aj odovzdala na upsvar a hotovo, vo februari uz dostanem 256,-€, takze celkom v pohode a aspon o nieco viac euracov.

Juj Vierocka ty to mas uz ozaj za par, neviem sa dockat.

Inak po sviatkoch mam + 2 kg, cize davam stop obzerstvu az do velkej noci 😀

mici11
4. jan 2010

A mame presne 7 mesiacikov, ale ten cas beziiiiiiiiiiiiii 🙂 😉

mauzos
4. jan 2010

Mici velika gratulka k vymesaciu 😵 Samko je sikula, ze by uz chcel chodit, nasi sa absolutne nechytaju, ale nevadi mi to 😀 A veru leti to, my budeme mat o dva dni uz 9 😲