Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

babulka123
autor
6. okt 2010

no ahooojte..
tak v skratke..
Ninka ma 14 mesiacov, cca 81 cm, a 9.8 kg, mala vyzla dlha.
papame vsetko co nespapa nas.. heheh , ale nie , je nasu stravu v pohode, teda pokial nevarim nieco co naozaj nemoze = cina a tak .. , naucili sme sa konecne pit aj cistu vodu.. nie len caje a hippky a tak .
mlieko nepijeme este stale ale papa jogurty , ked jej dam tvrdy syr tak sa trase kym jej ho nakrajam , takze snad vapniku ma dost.
co sa tyka spania, tak my sme na to oproti vam prominentne { nie ze to sem dnes napisem a zajtra sa to zmeni lebo uvidite.. hehe} cez den spime 2 - 2.5 hod, obcas sa zadaria aj 3.. ale to je skor vynimka. v noci spime tych 12-`13 hod. takze super.zaspava sama, teraz je to troska horsie lebo spavala somnou ked bola chora, ale sak to sa upravi..
v poslednej dobe nas totizto nejako obchadzaju choroby, mala 3 dni vysoke teploty , potom to skoncilo a teraz ani nie po tt odvtedy ma zas sople ale co sa cudujem pri takomto pocasi ze?
co sa tyka hovorenia, no cely ceelucicky den blaboce tou svojou hatlaninou ale uz sa jej da obcas aj rozumiet co tou hatlaninou mysli { konecne som dosla na to ze "babm" zname bud daj alebo paci sa .. hehe}
inak vieme zvuky zvierat - pes, macka, sova, krava, jezko, opica, indian, auto, kacka, kon
najnovsie - a to myslim doslova najnovsie.. dnes alebo vcera to zacala robit.. ked sa jej opytam ako sa vola tak mi povie Niiiina.. no este ze som jej vybrala take jednoduche meno.. heheh aspon sa moze hrat na sikovnu.. hehehe
co sa tyka chodenia, radsej nebudem ani pisat, lebo ta nasa motorova mys, ak poobede nebeha cely den vonku tak je s nou vecer na nevyrdzanie.. posledne dni co bolo tak skarede tak to bol riadny zabijak.
tym ze sme cele leto chodili von aj doobeda aj poobede tak mame troska problem vydrzat doma, ziadne hracky nas nebavia, akonahle sa postavim k sporaku tak ma uz taha odtial, pyta sa naruky, takze je to dost vesele.. ale inak pohodicka pohodova.. uz som si zvykla.. hehehe
no a nocnik u nas fici tak ze ked ju tam posadim vie sa vycikat, ael zeby sa nejako pytala to nie. ale uz mi aspon povie aa, ked sa pokadi a ked nie tak ciiiiitiiim heheheh

tak aspon takto sa strasne vychvastam .. ale nie, je to sikovnica sikovna a som veelmi pysna mamina..
cmuuuuuk vsetkym detickam ..

baby myslite ze by sme tento rok este stihli spravit stretko? ved ninka uz ma dohodnutu svadbu , ael sak aspon by sa vidiet mohli.. hhehhe

babulka123
autor
6. okt 2010

no ty kokso a ze v skratke.. heheheh

loginka
6. okt 2010

cafte baby, nebola som tu dlho ajjajaaaaaaaaaj, tak hadam ste na mna nezabudli: 😉
predstavim trosku malych. Mame uz 9 mesiacov (7 korigovanych) Dominik 71CM, 8.6kg, Laurinka 72, 5 cm a 9.7 kg - dr pisu ze prospieva nadmieru, no tucka je to 🙂 Domi ma 4 zuby, Lauri idu 2. Ju este kojim a pri jej apetite asi aj dlho budem. Dominik uz vie sediet, ale nemame ho davat, az ked zacne lozit, zatial sa len kruti na zemi, ale ako vrtula, Laurinke sa moc nechce hybat, najlepsia je pohodicka na chrbatiku a na rukach, tak ju musim motivovat.
Dufam ze sa mate vsetky dobre a uzivate si krasne chvile s drobcami.
@babulka123 je nieco nove so "starymi" snazilkami pahu a gregy?

babulka123
autor
6. okt 2010

@loginka fuuuha s gretgy som nebola ani nepamatam ani som s nou dlho nehovorila..
a pahu.. no to je kapitola sama o sebe.. hehe zlaticko moje.. ale ok.. zije.. hehehe

janula13
6. okt 2010

logi ale pamatameeee, ako inak ja som si ta niekde aj citala, pana fakt sami nechce verit ze uz mas take deturence a ake paradne vahy ved to maju viac akonas matus a to ma 16 mes🙂)) s tym sedenim pravda, ja som si tiez na vsetko pockala kym nespravili samy, tak to ma byt deti spravia vsetko v case ked na to maju to som sa uz pri nasich naucila, tak len trpezlivost..inak im aj poskodime viac ako pomozeme a nic neurychlime a sebe usetrime chrbat🙂a super ze kojis, ja snivamo tom ze snad teraz sa zadari...tak som zvedava kedy sa ti rozlozia, neboj nic strasne, mna vsetci plasili ze len potom sa zbadam a ze ked budu chodit ze to bude este len zahol a teda nezda sa mi to horsie skornaopak...a kazdy moment je uzasny... 🙂

mauzos
7. okt 2010

Babul a ako robi jezko? To teda netusim 😀 😀

Logi vy ste uz teda velkaci, ani mne sa verit nechce. Si sikulka, ze ich este kojis, parada 🙂

Jani a este ti neusli obidvaja naraz, kazdy inym smerom? Mne sa to vcera stalo na ihrisku, obidvaja usli von a samozrejme kazdy inde ... no poviem ti nebolo mi vsetko jedno 😲

babulka123
autor
7. okt 2010

@mauzos hehehe si nevidela jezka... zvrastis nos a fucis cez nos.. hehehe
{jezko straaasne ale straaasne fuci.. hehehe}

inak som sa pytala kamosky ze ako to riesi , tiez ma 2jky, a ze ked kazda ujde na inu stranu ze koho zachranovat? tu co lepsie spi alebo ta co viac poslucha, alebo lepsie je.. no akurat sme sa tak zabavili na tom ..
noooo ale pravdu povedat tak nezavidim.... teda v tychto situaciach ..

mauzos
8. okt 2010

@babulka123 ahaaa ... a je ze dupe 😀 😀
Babul najprv som dohonila toho co bol blizsie, zobrala na ruky a utekala za druhym, nastastie cesta daleko ... no aspon som sa prebehla 😝

mauzos
8. okt 2010

jeeej Mici, Janulka, mate tu nove tlacitko ako stvorene pre vas 😵

janula13
8. okt 2010

no to som sa ja ja zamyslela ako robi jezko🙂mau si ma predbehla🙂mau ja zasadne chodim s mm, boe ved ma nechal na 10 min samu a auz bola panika jeden isiel na smyklavku a iny opacne, a ja behat a este aj s kotlikom vpredu...preto tie voditka mi vrtaju v hlave, a ked idem sama tak len s kocikom🙂
mau ake tlacitko to mame?isto narazas na preklepy, ale netusim o co ide🙂

mauzos
9. okt 2010

Jani voditka na ihrisku nepouzivam, ale tiez nikdy nie som sama, minimalne s kamoskou s dalsimi dvojkami, takze mame 4 deti 😀
Presne to tlacitko som mala na mysli, no obcas sa mozno zide 😝

mauzos
19. okt 2010

no baby zase to tu dobre flakate, taham nas aspon hore 😒

pipka
19. okt 2010

fuuu, ale koho to tu nevidiiiim 😎 😀 😀 😀
cafte 😎

pipka
19. okt 2010

kde ste kupili tie voditka? aj ja potrebujem 😅 lebo hanka mi zo skejtika v obchode zdrha a "nakupuje si sama" 😝 😀

pipka
19. okt 2010

jaaaj, ale to uz pre nas neni, to su do dvoch rokov, a skor ked sa babo uci chodit 😒 ...ja by som skor nejake voditko potrebovala 😅 asi jej kupim flexinu 😀 nech ma aj volnost baba 😝 😀

mama mi spominala, ze niekde v anglicku raz videla take ako naramok gumeny a z toho take ako telefonna snura a mamina mala tiez taky gumeny naramok na ruke...ze na nakupy skvele 😉 tak ja take nieco by som potrebovala...si asi vyrobim take 😅

mauzos
20. okt 2010
pipka
20. okt 2010

@mauzos no ty si hotovy poklad 😎 naco by som ja hladala, ked ja mam teba 😅 😀 😀 😀 😀

dakujeeeeem, uz som objednala 😉

mauzos
20. okt 2010

@pipka no vies, ja som sa toho uz nahladala, tak mam prehlad 😉 Potom daj vediet ako sa ti to osvedcilo, lebo ja budem musiet mat mojich priviazanych asi az po strednu skolu 😀 😀

pipka
20. okt 2010

nooooo sak ja asi tiez 😀 😀 😀 a tata povedal, ze on ju uviaze este aj ked bude randit v dospelosti...pre istotu 😀

janula13
21. okt 2010

no take cosi, taham, aj ked asi to nema vyznam:(
pipka presne..aj ja vravim, naco by som hladala ked mam mauzos🙂)) je uzasna vhladani a pomahani, vzdy vravim ze lepsia ako google🙂
my sme chori:(

pipka
21. okt 2010

@janula13 januli a co vam je? ☹ 😕 zelam ryyychle uzdravenie 😉

janula13
22. okt 2010

Pipka dakujem, noanginaa ani za.. dostat donho atb, vsetko vygrcka, ale dnes som poslala mm pre atb v tabletach a on pako ked mal na vyber sirup a tablety takzobral sirup, mna z neho poraziii..ja todonho nedostanem, zase vygrca a tablety ze takymto detom zaberaju, ze ich tak necitia a pekne vypiju, no fakt mi pomohol a dokonca treba namiesto doterajsich 3ml vypit 5ml...keby nie som este aj ja nachcipana tak tam idem ja...

mauzos
22. okt 2010

Jani jedna moja znama stale vravievala: Muzi to nejsou lidi. A stale sa mi to potvrdzuje 😀 Ja tiez pokial mojmu nedam uplne presne instrukcie, tak sa ziadaneho vysledku nedockam. Ale on aspon v taky cas zavola, ked nevie co 😝

pipka
22. okt 2010

@mauzos
@janula13 ... no co vam poviem...moj ked mal ist nieco kupit, tak mi stokrat vola...a aj to donesie nieco ine, nez som chcela 😠 🙄 😅
a rozdrapit ma ide, ked otvorim chladnicku a tam prazdny teglik z jogurtu alebo prazdna doza na maslo...a ked sa ho vecer pytam, ze preco prazdne veci dava do chladnicky...tak mi povedal" NENASIEL SOM DOVOD? PRECO TO TAM NEDAT" 😠 😠 😠 😅 no toto ste uz poculi??? 😕 😕 😕 🙄 skoro ma svihlo 😠

jani, tak len pevne nervy prajem 😅 😉

mauzos
22. okt 2010

@pipka 😀 😀 😀 ta odpoved tvojho manzela je super 😉

jvo
22. okt 2010

caute kocky ked citam prispevok pipky neda mi nepridat sa pred asi 10 minutami som sa rozculovala presne na tom istom, dialog znel asi takto (manzel mi spravil na veceru caj): ja: tusim je tam malo citrona on: uz viac z neho nedalo vyzmykat ja: a uz nemame ine? on: mame v chladnicke tak som si isla do chladnicky pre druhy a co tam nenajdem misku s tym citronom z ktoreho sa viac nedalo vyzmykat a po otazke naco to tam dal a nehodil do kosa NO ABY TAM TOHO BOLO VIAC ......nevhovoriac o tom ze tam ako pipka nachadzam prazdne obaly od masla, syrov a rajcin.....tak neviem ci mam plakat alebo sa smiat
janulka skore vyzdravenie, my sme tiez boli chore ale nastastie po 2 tyzdnoch to je uz konecne dobre

pipka
22. okt 2010

@jvo jaaaj ako rada citam, ze v tom nie som sama 😀 😀 😀 😀 😀

babulka123
autor
22. okt 2010

ja som vedela ze ked sa tu zastavim tak sa zabavim .. hehehe
prepacte ale je mi z toho smiesno ..

ja som take este neobjavila.. ale dufam ze ani dlho neobjavim .. ehheeh

janulka rychlo sa vyzdravte..

janula13
22. okt 2010

hihi @pipka ja som sa nasmiala, to mas doma vtipkaaara🙂taku odpovedsom este ani ja nedostala,a le my sme sa tiez este neprepracovali ku vkladaniu prazdnych obalov do chladnicky to by som ho asi fakt poslala do...na vysetrenie🙂@jvo aj ty sa nenudis, tiez celkom slusny dovod🙂
noo j neviem doteraz preco doniesol sirup..ale co sa tyka presnych instrukcii fakt treba!!! bud vola a ked nedviham, poriesi po svojom, ale da sa ..napr naposledy kto vedel ze ked poviem kup rodinnu natierku, ze treba oznamit ze to je vazena..tak kupil chrenovu balenu, ze ved som povedala ze moze hocijaku rodinnu a kde je napisane ze chrenova nie je pre rodinu???no jo, ale dobra bola aj ta🙂))
inak nejakym zazrakom jakub splal atb, mm mu skusal dat do stavy a nic..a ja ked som prisla z vonka s matuskom, tak som len tak zo srandy skusila na normalnu cajovu lyzicku, lebo z tej mi vzdy pije bio gaiu a vtedy v pohode a on normalne zjedol 4 lyz atb...ale..vygrcol cast kase neviem preco, ci mu uz vadila, lebo najprv v poho papal alebo mutie atb zle robia na zaludok...babule myslite ze ked sa to stalo 2hod po atb ze stihli nabehnut?
a dakujem, snad vyzdravieme ja uz cez sople ani nevidim..a jakubka mi je takluto aj menej papa teraz, zajtra uz kasu ani nedam, len mlieko alebo chlebik..