Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

babulka123
autor
6. dec 2009

mauzi.. len teraz neviewm ci bola ninka sikovna alebo maminka.. heheh
inak na FB som dala aj video

veam
7. dec 2009

Ahojte...

Baby už je po víkende,už je pondelok,tak hurá na koníka... 😀

Ja som mala sobotu takú pracovnú robila som nechtíky a malú varovala moja mama a drahý,v nedelu sme mali zase návštevu.Malá mi zo soboty na nedelu spinkala od 19:30-5:00,som pozerala ako blbá,stále som sa budila a pozerala na monitor či sa jej niečo nestalo.
Inak už možem aj plienky zhodnotit,zatial som bola najspokojnejsia s pampers sleep and play,na moje pocudovanie.Z pampersiek new born sa vyhadzala,bella hapy su celkom fajn ale nedrzia dobre riedku stolicu,z babylove z dm je strasne citit moc a este mam tesco bielo modre-sme dostali a pampers active baby,tak potom dam vediet ako som spokojna.

Babulka mala je zlata ako papa tu mrkvicku a ako sa pri tom sponuje a tvari 😀

Vierka len to pekne vylez aby si bola zdrava ako rybicka. 😉

Vsetky vas pozdravujem uz neviem co som komu chcela. 😵

mici11
7. dec 2009

Ahojte,

Ja nejak nestiham prispievat, ale sledujem co sa tu deje.
Mau som rada, ze uz je lepsie 😉 .
Babulka no ako pekne ste to zvladli, ste sikovne obe 🙂 .
Veam no ja som najspokojnejsia s pampers a dokonca uz aj sleep and play, ako nekaka take riedke, tak nepretekaju a z tesco zelene. Ine nam moc nevyhovuju 😒
Vierocka moja, takto ta choroba zmohla? Dufam, ze uz je lepsie.Inak dufam, ze porodis 14.1. 😀

Inak ako mikulas? U nas super Samko dostal hracky a to hotove mliecko od nestle, veeeeeeeeeelmi mu chuti. Ja som mu kupila od hami tie susienky safari a davam mu to do ovocia a vyzivy a konecne aspon takto zje vyzivu a ovocie. A skusila som mu davat vecer miesto kasi nutrilon a mam pocit, ze kludnejsie spinka a nevypije tolko caju za noc. Asi mu je to tazke a smadi ho. Kasu som mu dala o 16-tej ked papa. Uvidim ako dneska....

A vy ako? Janulka, Petulka, Tvojka......

mici11
7. dec 2009

Baby a co nasa temicka zapadne prachom??? ☹

tvojka
7. dec 2009

zlatíčka,nestíham... 😅

vierka
7. dec 2009

ahojte babulky 😀

dakujem ze na mna myslite... ja choroba uz uplne v pohode, ale dnes som rano skoro vstavala a behala zase po zubaroch, taka bambula mi navrela na spodnom dasne vzadu 😔 tak doki to len presparal, povytlacal hnys a bohuzial s tym teraz nemoze vela robit, tak to nechal otvorene a ked uz nebudem dva v jednom tak ma caka rontgen a vytrhnutie zubu 😅 dal mi tam nejaku vlozku ci co a zajtra idem na jej vymenenie zasa rano 😨
no ze jaka materska, si teraz vsetkych doktorov asi pobeham 😅 😀
aj som bola dnes na prehliadke v TT v porodnici, tak to tam mam uz obkuknute, viem co a ako, tak ma tam mozu v january cakat 😀

babulka - tak vy takto pekne papkate mrkvicku? tak super, len tak dalej 😀

veam - tak to ti mala pekne prespala 😀 skoro ako ja 😀 😀 😀
a nevies co je s Pegy? viem za mas na nu ciselko, uz sa dlho neozvala...

mici - jasneeeeee, ten datum si pamatam... ved aj kazdy vecer vravim malemu nech pekne v decembry vydrzi este a v january si moze robit co len chce, ale nech je porod 14-teho 😀 😀 😀
a super, ze si Samko uzil mikulasa a ze mu nove keksiky pekne chutia....

a kde mame ostatne kocky??? Petka sa asi hra na FB 😀 😀 😀

janula13
7. dec 2009

babule ani ja netiham, mali sme milu navtevu, Katarinka este raz dakujeme ak toto nahodou budes citat, ste vzdy vitani 😉

petka nie je nahodou na SK?

ozvem sa vam zajtra, idem hajat u nas sa v noci moc nespi ☹

vierka
8. dec 2009

dobre ranko 😀

ja som uz hore, nie preto, ze by som chcela - to by som este chrnela, ale preto, ze musim 😔 idem tomu zubnikovi na vymenu tej vlozky zubnej a potom do prace si vybavit tie papiere na matersku... 😀
tak hodim na seba make-up nech sa nikto nezlakne a paaaadim 😀

babulka123
autor
8. dec 2009

baby mozu deticky pastrnak???

petkaerdal
8. dec 2009

Ahojte,
tu som,niesom este na Sk a hram sa na FB 😅

ale vcera som mala upratovaci den,vsetko som gruntovala zase,mala prist navsteva a ze nic,ze pridu dneska 😖
a boli sme aj u dr.ani neviem,kolko baby vyzia,ale moc nepribrali..a Aylin ma zase nejake plesne na ritke,tak zase mame mast na to..

babul ,moze pastrnak,teda myslim,ja som davala od hipp od 4 mesiacov..

inak sme mali dneska katastrofalnu noc,taka veru davno nebola,cely den baby,ako vzdy nespali,ale Aylin od 12 do 4 hore 😠 a potom Selin ,aby nebolo malo..a teraz drichme samozrejme..asi z vakciny bola taka,ale teplotu nemame..

Vierus,tak zubar? ja som bola tiez a este aj pojdem dalsi tyzden..mne tahali korene 😅 zub mi odumrel,no uz starnem

petkaerdal
8. dec 2009

mici,tie piskoty som myslela,od hami,tie safari,tie kupujem ja..tu je to milupa,aj mojim chutia velmi

mauzos
8. dec 2009

ahojte 🙂

Ahojte 🙂

Ano Babul mozu a aj im chuti lebo je sladky. Vsetku korenovu zeleninu okrem zeleru mozes davat, ten je vraj silny alergen.

Peti ja som mala taku noc predvcerom, Tomi bol hore 4 hodiny a len reval, pomedzi to len take mikrospanky, nic nepomahalo, bolelo ho brusko ☹ Ale tato noc bola v porovnani s poslednymi 2 tyzdnami super. Urobila som to ako Mici a dala som im na veceru namiesto kase mlieko a Tomi prvy krat zamrncal az o pol siestej, o siestej zobudil uz aj Lukiho, ten by si bol chudak dlhsie pospal 😀 Asi im je taka kasa na noc tazka, tak ju budem davat v priebehu dna. Inak vyskusali ste uz Sunar kase? Mne sa tie zatial okrem Nutrilonu najviac pozdavaju, su chutovo velmi dobre, aj malym chutia. Hami sme sa uz prejedli, lebo uz zacali na nich spekulovat 😒
Vcera som im dala prvy krat jogurt, pomrvila som do neho piskoty a moc im to neslo, musela som urobit mlieko 😒 Tak som im dnes presla cez rozum, popucila som do jogurtu banan a pomrvila Sunar keksiky a bastili jedna radost, ved to aj bola mnamka 😉

Musim sa aj ja poobzerat po nejakych inych keksikoch, davam im do ovocka len tie Sunar, alebo piskoty. Vcera som kupila v DM detske ovocne musli, je to uplne take rozomlete na drobunko, tak im skusim zajtra dat do jogurtu, co povedia 😀

mauzos
8. dec 2009

jeeej, ze dvakrat ahojte 😀 ide mi 😝

babulka123
autor
8. dec 2009

stale mi tvrdia ze je to alergen.. ale to asi len petrzlen ze ?
inak vcera som nakupila zeleninu a mixovala a varila a ... heheh robila tie lektvary z toho .. heheheh a som sa zabavala na tom .. dnes ideme na mrkva plus zemiak.. tak som zvedava ..

mauzos
8. dec 2009

babul ja davam aj petrzlen a ziadna reakcia. Len zeler som este pre istotu nedala. Pastrnak je aj v prikrmoch od 4 mesiacov ako pisala Petka 😉

tvojka
8. dec 2009

čafte,čafte( xi xi)

babul,tak vidím,že mrkvička chutila...len aby to nezostalo pri 3 lyžičkách ako u nás.Mne baby tú zeleninu proste nechcú ani za svet...Ešte tak karfiol alebo cuketu(to je také nasladlé),ale aj to max 40ml...Zato ovocie zlupnú aj 100ml.Asi nebudeme zo zeleniny živé.Včera som robila špenát a Sári ho mala aj na hlave,tak jej "chutil".

Mau,nechceš hodiť nejaký dobrý receptík,čo by mi zjedli?Zemiaku sa trochu bojím,kedže mi po nom Sári už 2x napínalo(teda raz sa vygrcala z podoby ☹ )

Ja sa pridávam k zubníkovým návštevníčkam,budúci týž mi ide robiť 8mičku,bléé.Trošku na mne ide zarobiť,najprv mi ju opraví a ked mi baby trošku podrastú,tak mi ju vytrhne(bývajú s tým komplikácie,tak aby som nebola odrovnaná teraz)

Vierka,veľa zdaru,nech ťa už problémy obchádzajú,už to máš za pár... 😉

Zdravím aj Mici,Poi,Janulku,Peťku,Veam 😵

babulka123
autor
8. dec 2009

baby dakujem.. dnes bol zemiak a mrkva.. a zjedla skoro 20.. co je super na to ze papa 3ti den..

mauzos
8. dec 2009

Tvojka my sme na tom boli podobne, zeleninu ani za svet nechceli, len ich z nej napinalo a vypluvali ... tak som presla na ovocko a asi po 2-3 tyzdnoch, ked uz krasne papali celu davku som skusila zeleninu a cuduj sa svete, papali jedna radost 😝 Mozes skusit tu tekvicu na pecenie v tvare hrusky, alebo podla Janky v tvare flasky 😀 Ta je sladunka. Alebo sladky zemiak-batat, to je nieco podobne. Ja robim aj obycajnu tekvicu podusenu s jablckom a to je tiez sladucke, tak by im mohlo chutit. Moji uz teraz papaju vsetko a ak nahodou co je malokedy nechcu, tak im do toho postruham jablcko a popapaju. Ale neboj, budu aj tvoje papat zeleninku, len jej musia prist na chut 😉

mauzos
8. dec 2009

babul super, za chvilu nebudes stihat varit, ked jej to pojde tak ako nasim 😉 Prave teraz zlopli 400 zeleninky s kuracinkou a este sa obzerali, ze ci uz nedam

pointka
8. dec 2009

Vidim ze sa tu bavite o nechuti vasich deticiek papat zeleninku.

Tak ja mam presne opacny problem. Moja mala nechce ani bohovi ovocie. Vobec!
Len zeleninku - akukolvek, zeleniku s maskom, cestoviny so zeleninou alebo cokolvek s ryzou, len nie s ovocim.
Vobec do nej neviem dostat ani kusok ovocia 🙂

To ma asi po mne (hlavne to masko 😝 )

babulka123
autor
8. dec 2009

baby a s druhym prikrmom, desiatou sa zacina kedy ? az ked zje celu davku ?

pointka
8. dec 2009

babul, ja to mam takto rozlozene:

ranajky: mliecko
desiata: mliecko s keksikom, alebo nestle mliecko s kasou
obed: prikrm
olovrant: mliecko
vecera: mliecko s kasou

emka1
8. dec 2009

caute babule 😉
nejako nestiham konikovat posledne dni, aj v robote mam toho dost, a doma sa mi vecer uz vobec nic nechce, som rada ze si mozem lahnut a vegetit, brusko mam zo dna na den vacsie a tazsie, a fucim ako lokomotiva 😅 😅

vierka - tak Ty si uz uzivas svoju prvu matersku dovcu ? 😅 zavidim, zavidim 😉 mna to caka asi o 9 tyzdnov, chcela by som aj dlhsie robit, pokial vydrzim, ale ked nie, tak kaslem na to a budem lehnit doma, ved asi toho uz budem mat plne zuby ... ked uz teraz ma boli cely clovek 😅 Niekedy mam pocit, ze sa rozpadnem a zostanu zo mna len nahradne diely 😀 😀, najma po dlhom chodeni po meste. Ale najlepsie mi je doma na posteli v polohe lezmo na boku - to je pre mna totalna ulava a niekedy tak v lahu aj zabudnem, ze som tehotna 😅
Este k tomu minulotyzdnovemu 3Dcku - vierka, dal nam doki na DVDcku aj fotecky, ale tie boli len z 2Dcka- ciernobiele, 3Dckove mame len videjka, snad sa s nimi drahy pohra a urobi mi mi z nich aj fotecky ... potom doplnim do albumu.

Vcera som bola aj ja u zubarky na preventivke, vraj mam zubky aj dasna v pohodicke, len mi urobila 2 kazy, ale tie som mala este z leta, ked som nebola tehula, mam sa vraj este raz prist ukazat pred porodom.
Zajtra ma caka poradna opat po mesiaci, snad bude vsetko OK, vzdy trpnem a pytam sa dokiho na krcok ci drzi pokope, doteraz bol v poho, mala som hodnotu CS : 1, tak snad vydrzi az do marca takto 😅
Este 2 tyzdne a prehupnem sa do 7 mesiaca ... ale to uteka 🙂

veam - diky za tip na dobre plienky 😀, len testuj dalej, aby som vedela, ktore mam kupit, zatial mam kupene 2 baliky Huggies Newborn 1, mala som 2 kupony na zlavu na 2 EURa, ktore boli vlozene v Mama a ja, tak som to vyuzila. Som fakt zvedava, ktore su najlepsie, viem, ze petka fici na babylove a je spokojna, Tebe nevyhovuju, tak uvidim pri ktorych skoncim ja 🙂

baby, kolko nocnych kosiel ste si brali do porodky ?
ja mam kupenu zatial jednu taku matersku s otvormi po bokoch na prsia, neviem ci si mam kupit este jednu alebo dve. Chcem rodit na Kramaroch a tam tusim erarne kosele nedavaju pri porode, tak neviem kolko ich tam spotrebujem ?
No a podprdy tiez neviem, do mojich klasickych sa mi uz prsia nezmestia, tak si musim poridit odopinacie tehotenske, len tiez neviem kolko, budu mi 3 kusy stacit ?

Inak mate krasne deticky vsetky, mau, pointka, janula, babulka, mici, tvojka 😉 ... pozeram si casto vase albumy a je to super, ako vam tie vase detusky krasne rastu 😅

janula13
8. dec 2009

ahojte babulky,

tak aj ja prispejem svojou troskou, nech to tu fici..
a kym si pamatam...Vierka dakujem za skvele povzbudenie ohladne neurologie, dufam ze to bude tak ako si napisala, ved uz sa gulame aj cudne sa presuvame ako husenica 😀
Micka tebe dakujem, aj mna si vcera inspirovala, zamenila som im chody a dala kasu skor, a vecer len mlieko..a noc bola lepsia, bud nahoda alebo fakt je na nich tazka a este ked jej tolko spapaju, ved uvidime dnes...ak bude dobre, moja vdaka patri tebe 😀

Mau ja mam doma Sunarku kasu...papali, bola fajn, ale mne sa ZATIAL NAJVIAC PACIA TIE HAMI...TA SUNARKA BOLA TAKA PUDINGOVA...ale nasi laduju doradu...
a ked som pri tom, tak my papame chvalabohu vsetko...ovocie maju radi a aj zeleninku, ale nedavam im az tak vela, staci im takych 150-170g myslim...

a kedze som zabudla co ste popisali..aspon vas vsetky zdravim...ozaj a piskoty davate klasicke..ja som im este nic take nedala, ale mam doma tie sunar keksiky...no ideme kasickovat...

babulka123
autor
8. dec 2009

poi dakujeeem

mici11
8. dec 2009

Ahojte,

Konecne som vas kukla. Dnes sme boli v Madarsku a este aj tu na Sk po nakupoch, takze mam toho dost 😝 ...
Baby no Samko ako som mu zmenila kasu na noc za nutrilon spinka uplne kludne klop klop - dufam, ze mu to aj vydrzi. Kasu mu davam na olovrat cca o 16 - tej. Som rada ak to aj u vas bude fungovat. 😉
Peti aj Samko tie keksiky safari velmi chutia, dala som mu aj do ruciciky cuckat, ale sedela som pri nom aby sa nezacal ducit, aj trosku popapal - ked sa mu to rozpustilo. kedze nemame ani zuba 😀 . nestihla som ti rano odpisat, prepac akurat sme odchadzali do HU. Zajtra ti to vynahradim 😉
Babulka, tak Ninke celkom chuti, to je fajn. Aj mna to celkom bavi vyrabat lektvary 😀 😀 😀
Tvojka Samkovi chuti tekvica a ktomu mam rovno otazku na Mau ty tu na pecenie varis? Lebo inu u nas nedostat kupit a v mrazaku uz nemame ☹
Poi Samko ovocie tiez nechce ☹ , len ked mu tam dam a rozmixujem tie safari kekse, tak celkom zje.

Janulka nemas za co, snad je to ozaj tym a budu ti lepsie spinkavat 😉

Inak vraj sa mozu aj marina kekse, co vy na to?

emka, Vierka cmu

A zaroven dobru noc 😀

mici11
8. dec 2009

A Janulka som tu s preklepami 😀 😀 😀 , ako inak

pointka
9. dec 2009

Mici, moja ani s keksikmi ☹
No neviem, ci nahodou v marina keksoch nie je vajicko, asi aj ano, to by som nedavala este. Vajicko sa nesmie este.

Inak vcera som bola u nas v zelovoci a maju tam tu oranzovu tekvicu, rozmyslala som, ze kupim, len neviem ako pripravit. Mate nejaky navod? Pre malu, nie pre mna 🙂 Ja by som ju nikdy nezjedla 🙂 Neznasam tekvicu 🙂

mici11
9. dec 2009

Ahojte,

Poi no u nas vedie masko 😉 No tie marina ani ja neviem, ale viem ze to bezne davaju od 8.mesiaca, opytam sa dokyny radsej..
Poi ja tekvicu mozem 🙂 a Samko ju mam najradsej ked ju nastruham a dam varit so zemiacikom a potom rozmixujem s mlieckom(nutrilon), tak mu robim aj zemiakovu kasu 😉 Ale najviac mu chuti masko 😉 darmo cely ocko. Ja maso moc nemusim

veam
9. dec 2009

Ahojte...

Vierka- Peggyyy je v poriadku,len ze nema cas sem nejako chodit,obcas chodi na fcb...inak tebe sa to pomaly ale isto blizi,uz sa tesim na tvoje babo,uz mate vsetko pre babo?

emka- no testujem pomaly plienocky,huggies som este nemala ale aj na tie pride rada...ja som mala v nemocke jednu koselu a jedno pyzamo na kojenie a stacilo,podprdu som mala normalnu s odopinatelnými ramienkami a ziadny problem...inak ako sa ti dari?tebe to tiez dobre leti...

Ostatne baby ahojte... 😀