Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

petkaerdal
12. nov 2009

poi,ved aj ja to davam od hippu,ale ako to spravit doma,keby chcem,len uvarit ryzu a rozmixovat ? a to hrozno nevies?
moje nemali ziadnu radost zo stoliciek,im je jedno,co im kupim,nevazia si 😀 😀

janula13
12. nov 2009

ahojte, idem krmit nasich zrutov, dnes sa podava ta super tekvica so zemiakom a cuketou, tak hadam si posmaknu..aj ked jakub zase vystrajal pri ovoci, mam pocit ze ked spapa par lyz akoby mu to poposuvalo to v crievkach a zacne prdikovat a potom place ale spapal vsetko, len s placom chudacik, ja neviem co mu je, snad teraz to bude ok...

peti keby chces ja mam kopec receptov a tabulky co sa kedy moze od jednej babule poslala mailom tak ti mozem preposlat, aj ked najradsej mam tipy od mau 😀

mau dakujem za skludnenie, fakt mas pravdu, oni raz zacnu, nevyhnu sa tomu prevalovaniu a potom ich asi nezastavim, teraz strasne vysoko dvihaju ritky a podsuvaju nohy, zeby sa na nieco chystali?

baby ja sa uz tak tesim na tíe stolicky, krpci by len sedeli a sedeli, esteze mam tiíe lehatka...len sa bojim trosku ake budu naozaj v zelenej farbe ja som neobjednala oranzove aj ked sa mi velmi pacia podla tvojho albumu mau..ale kuchynu mame zeleno bezovu, tak snad som sa trafila, krpcom je to jedno a mne necjh to aspon pasuje do bytu 😀

petka ze nevazia si 😀
inak mne sa uz zacal budit aj dobrak matus tak si viete predstavit tie noci, jakub sa rozkecal uz o 3.30, ale ukocirovala som ho este 😀

petkaerdal
12. nov 2009

Jani,mozes mi to poslat,ja tak zhruba viem,co ano a co nie,ale precitam si este,len ma napadlo,ze ako pripravit hrozno 😀
aj moje dvihaju ritky vysoko a tym sa mi posuvaju dopredu,plazia sa 😀
ja ti zavidim Jani,zase to spanie cez den,ja som 14 hodin v kuse v pozore a to vycerpava tiez dost,pospia tak po 15 minut a aj to kazda inokedy,keby aspon spolu chceli 😖

tvojka
12. nov 2009

ahojte,
Jani,aj ja chcem mail!pošlem ti adresu do IP

Inak mne baby tie cez den celkom pospia,dnes na balkone cez 2hod a teraz spia asi hodinu.Ale v noci papali po 2x.No aj to sa zobudili naraz,tak bol rev.Kým jedna papala,druhá revala 😔

Aj ja sa už teším na stoličky...dúfam,že ked ich do nich šupnem v kuchyni,aj budem môcť niečo urobiť,príp im prichystať obed.
Papanie nám celkom ide,teda Sárinke ide,tá pekne otvára pusu,včera zjedla cca 150ml brokolica-zemiak.Elišku zo všetkého napína.Dnes sme ochutnali karfiol,tak ten jedla bez nadrapovania,ale nie veľa a začalo to.Tak som skončila.Sári tá si pekne dala.Už máme za sebou mrkvu ,zemiak,brokolicu,karfiol.Dalšiu by som chcela tú tekvicu.Kde to kupujete?A má to nejaký názov?Tiež to len pokrájate a uvaríte(teda v tých vaších špeci hrncoch podusíte)?

janula13
12. nov 2009

ja ti neviem peti, ja by som z mojho pohladu skor brala nocne spanie, potrebujem nejaky suvisly spanok konecne, cez den nemam problem potom tahat a zabavat 😀 a najhorsie je ze ja som sice lahla o 20.30napr ze nech sa vyspim ale zaspala somokolo 23.30 a to som uz rovno aj zarobila mlieko do zasoby lebo viem ze okolo cca 1 sa niektory zobudi a aj sa zobudil najprv matus a poto o hodku kubko a potom zase a zase a tak dokolo...

peti ja som kubka nacapala uz raz visiet z postele nohami, cuval, ale odvtedy davam sakra pozor aj ked na zemi ich mam tu u mamy lebo tu sa moc neda, nie su na to podmienky, a odvtedy nic , akurat par cm sa posunie alebo sa toci do kruhu, stale chce drapnut matuska, ked ho vidi 😀 a matusko len dviha a skutek utek, aleasi mam byt aj rada ked sa mi rozlezu...inak napr neterka to stadium uplne vynechala, nelozila, len rovno potom chodila..

Tvojka ja som kupila taku tu tekvicu na pecenie bolo tam napisane vyzera ako flaska a mali ju napr v BA v terne v auparku...a ja som ju normalne tu u mamy urobila na paraku ako knedlu v hrnci aj so supou a potom vylupla, lebo za surova som sa nastvala, ta supa bola tvrda a mama tu ma nanic noze... a tak som spravila aj cuketu aj mrkvu a potom vsetko rozmixivala s a zamrazila v takych kelimkoch z tesca su super aj s vieckom a take pekne farebne a take akurat takych 125g..a dnes som 2 rozmrazila a spravila jeden velky zemiak a zmixovala dokopy a uz papali len to, mlieko co som spravila som vyliala, aj ked verim zeby aj to stiahli, ale nechcem aby potom grckali..doma mam aj tefal naparovaci hrniec, tak ho snad konecne zacnem pouzivat 😀

neboj aj eli si raz zvykne, nebude mat na vyber 😀 mne zase kubik robil randal, spapat to chce, vidim ze mu chuti, ale po kazdej 4-5 lyz rev, neviem ci prdiky alebo co, dnes ho mama pri tom zabavala a nic pekne spapal, tak uz som bola trochu nastvana ze len vymysla a ja ho este lutujem ale zase inokedy tiez spapal aj bez zabavania..uz zklepsil techniku aj on, tak obaja pekne otvaraju usta a nevypluvaju a prehltaju, tak aspon to , doteraz bol profik len matusko tomu to islo hned..a trosku sa nadejam ze aj stolicky pomozu, len neviem ako...mozno tym ze bude sediet, ze bude vsetko lepsie vidiet...

janula13
12. nov 2009

babule maily poslane, mozete ist varit

mauzos
12. nov 2009

peti ryzu normalne uvarit a rozmixovat. Hrozno som davala zatial len raz, mala som taky recept na maskovo zeleninovy prikrm a do toho islo nakoniec len surove hrozno. Treba ho osupat a vybrat kostky. Inak vsetko ovocko treba supat, lebo z tych supiek nafukuje. Kukuricu som teda este neskusala 😖

Jani ved aj ja som preto objednala oranzove, lebo sa mi hodia do interieru 😀 A fakt nestresuj, nic neurychluj, kedy zacnu vtedy zacnu ... a potom si este spomenies, ako bolo dobre, ked si ich dala na zem a tam kludne lezkali a hrali sa. Ja uz nic ine nerobim, len ich davam naspat, lebo sa stale odgulaju na podlahu a pritom maju dost velky flek na hranie 😀
Janka mozes aj mne poslat na mail tie recepty, neviem ci ho este mas poslem ti do IP. Inspiracie nikdy nie je dost 😉 Dnes som si sama vymyslela cestovinky so zeleninkou. Nasla som taku cestovinu ako tenke rezance, ale bola narezana na take drobne asi milimetrove kusky, tak som ju nemusela ani mixovat 😅 Papali jedna radost.

Ano Tvojka tu tekvicu jednoducho uvaris, alebo naparis, ako pisala Janka. Ja ju supem skrabkou, nie je problem. Ma skor tvar ako hruska a vo vnutri je oranzova a vonia po zltom melone 😀 Ale nasim chutia vselijake tekvice, mam napestovala rozne druhy a vsetky idu. Len zemiak nemixujem, ale pucim, lebo potom je to take lepkave 😉

petkaerdal
12. nov 2009

Janik,diky
mau a cestoviny mozu hocijake? vidis,to ma ani nenapadlo,ze mozem skusit

kto z vas este dava po zelenine normalne mlieko? lebo moje zjedia asi malo,musia mat mlieko k tomu,je to normalne?

Jani a ty uz davas kazdy den zeleninu? lebo ja niekedy,ked sa mi neda,tak supnem mlieko iba,trebarz,ako vcera,ze boli baby u svokry,tak len mlieko mali a potom vecer banan.

janula13
12. nov 2009

hej petka nasi maju o 8mlieko o 11 ovocie o 14 zeleninu, o 17 mlieko a o 19.30kasa...hned od zaciatku im davam denne zeleninu, mozno 2-3x nevyslo lebo sme boli v nejakom shoppingu inak stale a uz napr dnes konecne namali ani po ovoci ani po zelenine mlieko, aj ked zarobenu taku 100 mam vzdy keby kubko odmietne nech aspon to da, ale papa vzdy aj ked s revom, ako kedy a kedze teda spapali dost, tak som mlieko uz vyliala, nech ich to neprezenie...

mau vidis kazdy po svojom, ty vidis tu tekvicu ako hrusku ja ako flasku 😀
ja som raz dala cestovinu s rajcinovou omackou, ale to bolo kupovane az potom mi ktosi vravel ze rajciny by este nemali..odkedy by mali?ale zlopli a chutilo...kamoska mi radila napr aj pohanku, tak skusim po troske, vraj neobsahuje lepok...

veam
12. nov 2009

Ahojte...uz sme doma konecne...v prvom rade vam vsetkym dakujem,za myslenie na mna,za palceky a za gratulacie... 😀 😀 😀

Som strasne unavena a nevyspana...tak ked bude chvila casu podam vam info o mojom nekonecnom porode...uff

pointka
12. nov 2009

veam, gratulujem, oddychni si, caka ta narocny ale krasny zivot 🙂

petkaerdal
12. nov 2009

veam,super,ze ste uz domka,gratulujem este raz a zvykni si na unavu,lebo tej este pride 🙂

Jani a varis kazdy den cerstve alebo tak na dva dni ?
kedy to stihas? asi sa ja prisposobim na stravu bab,aby som nevarila dvojmo 😀 😀

janula13
12. nov 2009

veam, no vitaj ty nasa certva maminka, tak est raz blahozelam a neboj, aj n unavu si zvknes, ale tej radosti popritom 😀

petka ja varim tak na 2 dni a teraz aj na viac som si narobila tak na 5dni asi do kelimkov a namrazila..ono zase fakt a to da, ved ocistit par zemiakov ci brokolicuaa ine tolko netrva, a hodit na paru ci uvarit a rozmixujes raz dva..ale teraz sa mi lahko robilo,lebo som u mamy, ale aj ked som bola sama,tak sa dalo..ved ty stihas tolko veci a peti takto aspon vies co papaju a je to aj lacnejsie..

jvo
12. nov 2009

ahojte kocky, veam vitaj doma
musim sa pochvalit dnes mi mala konecne zjedla skoro 3/4 vyzivy normalny zazrak sa stal 😀 nocny spanok sice nekomentujem posledne dni je to hroza zacala spavat na bruchu a furt sa mrvi a ked sa preberie stavia sa na ruky a dviha ritku takze jani mozeme si podat ruky a teda ta moja ani cez den tomu moc neda,
ozaj pytala som sa vas kolko mlieka vam vypiju drobci teraz ked ich prikrmujete len dako tu nik nebol tak ak mozte dajte vediet
Peti mliecko po obede pijeme iba ked vidim ze zjedla malo ale posledne dni spapa cely poharik ten 190 tak ju uz nechcem nutit na mlieko aj tak by ho uz nepila a je mi to luto vylievat

mauzos
12. nov 2009

Veam vitaj a este raz gratulujem 😵

peti neviem, ja som dala bezvajecne 😀 ani neviem odkedy mozu, ale moji uz mozu 😝

Jvo ja som to pisala uz pred tvojim dotazom, tak som uz nereagovala 😀 Moji rano zlopnu 210 a na obed ako kedy 120-180, ale vacsinou 150 😉 Vecer kasa 200.

janula13
12. nov 2009

jvo ja davam ako kedy, ale kolko dam tolko vypiju, zalezi aj od noci kedy si naposledy vypytali a kolko som dala, podla toho dam rano, ale vzdy je to okolo tych 160ml, kasu davam napr dnes mali 220 a to este matus zarucal ze skoncil, zeby si dal..a o 17 tiez tak podla okolnosti, ale tiez cca 160ml, pili viac, ale ja somim to trosku znozila, lebo mam pocit ze su prepapani a grckaju mi obaja...ale keby dam vzdy aj 200 oni to stiahnu, nevedia kedy maju dost 😅
petka ak tu dnes alebo zajtra budes, mohla by si mi ty alebo JVo napisat ktore druhy kasi sa vam pacia?myslim prichute, alebo ktore nemam urcite kupit, pripadne ten aptamil...viete mm musim presne povedat ktore inak nekupi nijaku 😀 no idem hajat..vcera som nemohla zaspat tak som zvedava co dnes..

mici11
12. nov 2009

Ahojte, dnes nic nestiham, tak len vas chcem pozdravit 😉
Veam vitaj maminka nasa 🙂 🙂 🙂
Jani aj mne to prosim posli, v IP mas mail dakujem.

pa a zajtra sa ozvem

veam
13. nov 2009

Dobre ranko...tak mam chvilu casu...no takze v piatok o pol noci mi zacali bolesti,nebolo to nic moc,ale bolelo to,potom som si to zacala sledovat a zistila som ze to je kazdych 5-7min,stale som cakala co bude,bolesti sa trochu zvyraznili,tak som sa nachystala a sli sme do nemocky...otvorili nam 2 ospale sestricky,isla som na prijem,tam som sedela asi 1,5hod pretoze isli k porodu...potom sa vratili prijali ma,vysetrili otvorena iba na 1prst,trocha plodovej vody mi vytieklo a dali ma na monitor,ten bol dobry,poslali ma na izbu,dali klystyr...bolesti stale take mierne...doobeda som sa otvorila na 4-5prstov...islo to strasne pomaly...potom mi teda prepichli plodovu vodu a mne ako keby sa ulavilo...dali mi infuzku...bolesti sa stale dali vydrzat ale potom mi dali dalsiu a uz to zacalo...bolesti kazdych 5min,intenzivne,silne,potom kazde 3min,kazde 1,5-2min,a kazdu 0,5min...bola som uz vycerpana,nevyspana,bolesti strasne ako keby mi trhali maternicu a krize zaroven...uz som nevedela co mam robit,myslela som ze uz to nezvladnem...zavolala som doktorku nech mi spravia sekciu...nechcela,ze lepsie bude rodit spontanne...tak teda nech mi daju aspon epidural,ale ta doktorka co ho robi akurat operovala...ked som mala kontrakciu tak som zacala silno tlacit ako pri porode asi 2hod a potom sa to konecne rozbehlo...samotny porod trval mozno 5-10min,ale tie bolesti skoro 21hod...mala sa narodila 20.55 a ako som ju uvidela hned som zabudla na bolesti...aj unava ma presla a nemohla som uverit ze mala je uz na svete a ze je vsetko ok...fakt som uz myslela ze to jedna z nas neprezije...manzel bol pri porode a dost mi to psychicky pomohlo...to vsetko stalo za to,je to krasny pocit byt mamou 😀

veam
13. nov 2009

Som stastna,obe sme zdrave a v poriadku,mala papa sice lenivo ale papa,kojim,odsavam a dokrmujem nutrilonom,lebo mala mi nevytiahne vsetko mlieko z prsa...dnes ideme prvy krat k pani doktorke 😅

veam
13. nov 2009

A zabudla som,ze este dakujem mojim dvom informatorkam ze vam podavali info.... 😀

mici11
13. nov 2009

Veam zlaticko, az mi slzy vybehli, ked som to citala, hned som si spomenula na svoj porod, i ked ty si sa teda riadne natrapila ☹ , ale stalo to zato ako sama pises. Timejka je velmi velm,i krasna 🙂 🙂 🙂 🙂 A aka je spinka?
Juuuuuuuuuuj velmi sa s tebou tesim 🙂 🙂 🙂 🙂

veam
13. nov 2009

Mici vdaka...neskor pridam aj nejake foto...no je celkom dobra,v noci sa mi raz zobudi a potom az skoro rano...

veam
13. nov 2009

Vierka ake pekne brusenko gulatucke,skor by som povedala ze cakas dievcatko podla bruska... 😀

janula13
13. nov 2009

veam ty potvorkas ved aj mna si rozplakala 😀

micka poslane 😉

janula13
13. nov 2009

petka ak tu budes doobeda alebo ty JVO, alebo ktokolvek kto nakupuje v AT kase a ine veci, napiste mi prosim co sa vam osvedcilo..aka znacka a prichute...mm odchadza zo Sluzobky okolo obeda tak nech mu stihnem dat vediet..dakujem 😉

emka1
13. nov 2009

ahooooj veam,
no uuuzasne, som si poplakala 😅 😅 pri Tvojom prispevku.
Srdecne blahozelam a zavidim, ze uz to mas konecne za sebou.
Super, ze vsetko prebehlo bez problemov, a ze ste obe v poriadku, az na to dlhe cakanie ... ale stalo to za to 😵 😵 😵. Tesim sa na fotecky a uzivaj si to 😵.

My sa mame dobre, vcera sme boli na husacine, tak som malu nakrmila loksami, cervenou kapustou a dobrou pecenou huskou 😅 😅 , snad jej to velmi neuskodilo a dopriala som jej aj maly poharik cerveneho vinka, nech si zvyka na dobroty 😅 😅 .
Vcera cely den sa velmi nehybala, az som sa zlakla, ci je v poriadku, ale dnes rano som jej dohovorila, ze nech sa ozve, ci je OK a za par minut mi konecne ustedrila par milych stuchancov, tak som sa ukludnila 😀

jvo
13. nov 2009

veam zlaticko tak to teda bolo ufff oproti tomu ako mne malu vytiahli za 12 minut 😝 no klobuk dole ale hlavne ze to vsetko dobre dopadlo a mate krasnu zdravu babulku a ako citam s tym kojenim si mozeme podar ruky nasa bola taka ista leniva a to nemala ani zltacku.....no co uz niektore deti proste kojene byt nechcu 😀 ale nie, drzim palceky nech to rozkojis
jani my nakupujeme v at. hippky zeleninovo maskove, potom od nestle sa to tusim vola alete tak to tiez masko so zeleninkou aby som mala na striedacku s varenym pripadne ked niekam ideme lebo varene mrazim tak ked nemama kde rozmrazit vyzivky kedze mala nechce teda uz mozno zacina tak tie nekupujem ale tie sa urcite oplatia tiez no a hlavne kase skusala som uz viac druhov ale ako pisala aj Petka teraz som nakupila iba tie milupy a brala som vsetky ktre mohla cize od 4 a od 6 mesiacov no a este som kupovala take kase v pohariku malej to strasne chuti kedze nechcela ine ovocie ako banan tak som jej sem tam dala aspon to na zmenu je to ako puding maju keksikove vanilkove a cokoladove

janula13
13. nov 2009

Jvo dakujem velmi pekne, dam mm vediet, si zlata 😉

petkaerdal
13. nov 2009

Janulka,pohariky mozes kupit ktorekolvek tie su vsetky rovnake,ale kase doporucujem len od Milupa a tak isto vsetky,rad radom kupujem,od nestle urcite nie..

petkaerdal
13. nov 2009

veam,tak uz to mas za sebou a mas pokladik doma,porod je hrozny,ci taky alebo taky,kazda sme si to prezila 🙂

no idem sa pochvalit,dneska som prvy x varila ,zemiaky,karfiol a mrkvu som tam dala,som prevelice spokojna,pretoze Aylin jedla,ako blazniva,chutilo jej,Selin tiez ,ale co sa mi najviac na tom paci,ze to nieje riedke,ja som fakt mala vsetko zabrblane od tych riedkych prikrmov,to im samo aj z ust vytekalo,toto je krmenie jedna radost,tak som spokojna,uz nebudem kupovat,len tak na cesty ,spravila som viacej a dala do mrazaku..

no a vstavali sme zase o 7.30,ale manzel v noci nakrmi vzdy,ked pride ,da im flasku v spanku a do rana mam pokoj,tak sa vyspim.

mau,cestoviny sa mozu aj od 4 mesiacov,lebo mam doma sklenicku so spagetami,ale asi tie bezvajecne .

budem to robit tak,ze si vzdy navarim cez vikend viacej,nech cez tyzden nemam zhon,ale dala som aj tak mliecko este po papkacne asi po 60.

jvo,tie kase pohariku mam aj ja doma,je to presne,ako puding,ale to len na cesty budem davat.
a uz som dala babam aj piskotky,ale nevedia to papat z ruky,tak som to rozmocila v banane a pomixovala,chutilo