Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

jvo
4. jan 2010

jej mici dobre ze hovoris baby neviete kde to vybavim v BA, tam kde som vybavovala normalnu rodicovsku lebo to treba niekde na ustredi?
mau my tusim oslavujeme spolu 😀

vierka
5. jan 2010

dobre ranko baby 😀

tak ja sa pomaly chystam na poradnu, som zvedava co nam dnes povedia 😀 😀 😀

pointka
5. jan 2010

Ahojte, stastny novy rok vam a vasim detickam prajem, vela zdravia,stastia, lasky a co najmenej starosti.
Loginke gratulujem k babatkam 🙂

Vierka stastnu poradnu 🙂

rybka13
5. jan 2010

ahojte dievcata, idem k Vam ako skusenym maminkam po radu, emka ma este len necely mesiac a hrozne mi funi, tak nasucho, aj chrapti obcas, ale nic jej nevyteka z nosteka, ani susniky nema ked jej vytieram tycinkou nostek... kupila som Libenar kvapky a mam aj Sterimar, zatial len pred kojenim kvapkam libenar, ale neodsavam soplik, nemam totiz odsavacku na vysavac len taku hadickovu za euro... mam jej skusit odsavat aj ked jej netecu sopliky? nezda sa mi,ze by mala teplotu, tak dufam ze nie je chora.. 😔

petka, kuk do albumu, uz som konecne po mesiaci dodala fotky 😉
Inak rodila som cisarakom, lebo pri prirodzenom porode akonahle mi pichli vyvolavacku a nabehli kontrakcie, tak emke zacali klesat ozvy 😒 tak to nechceli riskovat a urobili cisarak... dalo sa to vydrzat, aj ked rana bolela asi 10 dni a opuchala... co bolo najhorsie, tak som 2 dni po porode dostala bolesti do praveho boku, nemohla som vobec lezat, 2 noci som nespala, otras.. vraj to moze byt zo zastavenych vetrov, alebo ked sa vzduch dostane po otvoreni brucha do tela a nevie sa vstrebat..

prajem vsetkym pekny dnik a dakujem za rady..

babulka123
autor
5. jan 2010

no pekne taham nas z 2 strany..

janulka ty si mi dnes volala a potom si uz nezdvihla.. len omylom alebo si nieco potrebovala.

baby neviem ktora ale mate tu hracku dina s gulickami.. ako sa to presne vola, popripade vyrobca..
chcem to kupit synovcovi na narodky..

dakujem

a .. od dnes sa prevraciame z bruska na chrbat a naopak.. cize fesanda vala sudy.. strasne je podarena..

vierka
6. jan 2010

ahojte baby 😀

tak poradna super... za tyzden som pribrala pol kila, moc negativny, ukazkovy 120/80 tlak... doki ked ma pozeral odspodu tak mi hovori "ste viacmenej uzatvorena" a ja tak na neho s usmevom "tak som uzatvorena viacej, alebo menej???" (no viete, lebo podla mna v takom tyzdni je to dolezite ci je to viacej, alebo menej)... ale proste ze som uzatvorena, ze to na porod nevidi este, ale tak stat sa moze cokolvek... maly ma podla odhadov 3050 gramov... poradna o dalsi tyzden, tak som zvedava ci dovtedy vydrzime 😀 😀 😀

a baby, co to mate uz za sebou, ake ste mali take nejake stavy pred porodom... kym vam zacali kontrakcie, tak ste mali nejake bolesti, alebo vas boleli krize, alebo sa naliali prsia, alebo co... ja len ze co mam cakat 😅 😀

babulka123
autor
6. jan 2010

vierka mne nic nebolo .. heheh az na to teplo.. heheh ale nie, mne praskla voda a sup na salu.. takze ja som nemala ziadne priznaky..
drzim palce a som velmi rada ze ste na tom tak suprovsky..

tvojka
6. jan 2010

ahojte,
Babul,Ninka je veľká šikulka,za chvílu ti ujde 😀 (minimálne sa odgúľa 😀 )

Jvo,Mau,gratulujem k výmesačiu!!!

Vierka,ani mne nič nebolo,cisarák mi naplánovali a tak som si to ani neužila... 😝 žiadny stres,bolesti...len potom.A tiež sa teším,že ste ok a "viac menej uzatvorení" 😵

Rybka,myslím,že by si nemala odsávať,ked nemá soplík,načo?prípadne skočte k dr,nech ju popočúvajú,či to nemá nejak nižšie stečené.Držím palce,nech jej to čoskoro prejde a nech ste zdravučké.

všetky vás zdravím,už sa zobudili žaby,tak snád ešte neskôr popíšem...

mauzos
6. jan 2010

Tvojka dakujeme 🙂
Gratulujem Jvo k vymesaciu 😵

Vierka ja som mala tiez planovanu sekciu, takze neporadim.

Rybka moj Tomi ma nieco podobne ako opisujes, tak chrapci a akokeby tazko dycha. Uz sme s tym pochodili snad vsetkych lekarov vratane kardiologa a vsetko ma v poriadku. Vsetci skonstatovali, ze je to stridor, nejaka makka chrupavka v hrtane, alebo kde. Je to neskodne, horsie to znie ako to je, ma to vela babatok a casom to zmizne. Tak neviem, skus sa na to opytat dr.

vierka
6. jan 2010

babulka - mala je velka sikulka, za chvilu sa ti odplazi ked sa preguli 😀 😀 😀

no tak to co sa mi stalo v noci povazujem za tzv. poslickov... lebo ma v noci boleli krize a sem tam ta bolest vystrelila aj do podbruska... a ked som dnes pozerala na nete, tak to mozem povazovat za tych poslickov co v poslednych tyzdnoch tehu mozu chodit...

rybka13
6. jan 2010

dakujem za rady, ano mauzos, tak zachrapti niekedy 😒
Asi skocim zajtra dokine, nech ju popocuva... ma inak 37,00 teplotu, tak hadam to je este ok..
A vcera som sa vydesila, lebo som sa tesila ze ako sa jej krasne zahojil po porode pupcek, ale pred 3 dnami jej z neho zacalo nieco vytekat a ked som sa vcera prizrela a otvorila ho, tak normalne taka diera na sliznicu pod kozou, skratka nema ho zauzleny ten pupcek 😒
Tak uz aj koli tomu skocim doktorke, aby mi nechytila nejaku infekciu alebo co, ved uz by mal byt zahojeny nie?

petkaerdal
6. jan 2010

ahojte,
rybka,aj moja Aylin tak chrapci,tiez sme boli u dr. ,je to normalne,zevraj to deti mavaju,same to zmizne casom..

Janulka,ty ako moja? noci stale divoke?

jvo
6. jan 2010

dakujem za gratulacie, mau vam podobne 🙂
babul toto je pre teba len to pokukaj ci nemaju inde lacnejsie dala som prvy link co som nasla http://www.ihracky.sk/17202-dino-s-loptickami.s...

janula13
6. jan 2010

babulky gratulujem tiez k vymesacnikom, boze ako to leti...

Petulik jasne ze divoko, soime oddelene odkedy boli chori, ale uz su ok, ale mm sa snazi trochu prevychovat kubka,ja som makka aj ked planujem zase p[recitat knihu a skusime ked sa zariadime naucit ich trochu manierom...ja ich v poslednom case totiz uspavam na rukach, nezaspia uz pri kasi neviem [preco a nechcelo sa nam ich ucit zaspat samym, ael vcera sme ich supli a trochu to trvalo, bacala som amtusa po ritke a zaspal na 1x to nebolo az take zle, kubik trochu pri mm revkal ale to chce cas a trpezlivost a v noci je matus kazdu hodku hore na porazenie...nonenudim sa 😀

petka vy uz ozubeni,dufan 😀 jakubovi sa uz prerezali aj horne 1 idu aj 2 a matuskovi pojdu vsetky 4 naraz to vyzera aj podla dr....

rybka ja by som neodsavala aj nasi vselijak funeli chrochtali a chrapkali ze je to ok kvoli nosnej prepazke, zbytocne by jej spuchla sliznica

babulka to nebol omyl, chcela som vediet ci sa do bipy dostaneme s kocikom...planovali sme ist ale nesli kvoli poladovici skoncili sme v kaufande v SC 😀

Vierka tak len dobre spravy od teba idu, ty si idealna tehulka, viacmenej 😀 😀 😀

babulka123
autor
6. jan 2010

boze baby ja ked tu citam tie zuby.. uz teraz sa toho bojim a desim..

janul.. myslim ze do bipy sa v pohode dostanes aj s kocikom

jvo dakujem moc krasne..

inak ak chcete tak kuk na FB dala som tam dnes video

veam
6. jan 2010

Ahojte...

Babule ja nejak nestiham sem chodit,mala sa mi nejako rozcertila,vecer revava prenic zanic,uz som z nej na nervy a len by vymyslala...este ze sme u nasich,inak neviem neviem...dufam ze jej to prejde

Baby detickam gratulujem k vymesiacikom hlavne nech su zdravucke ako rybicky 😀

Petka aj moja mala tak chrapci,davam morsku sol aj odsavam a nepomaha...kolko uz mate zubkov?

Vierka mna tak 2-3 tyzdne pred porodom zacali pobolievat krize,pichalo a tlacilo ma tam dole a mala som take mensie menstruacne bolesti...tak myslim ze mozes kazdu chvilu cakat ze porodis,davam ti tak max 2tyzdne,ale to aj zodpoveda tvojim tehu tyzdnom...budem cakat na dobre spravicky od teba,budem drzat palce...ty to zvladnes... 😉

Ostatne vas zdravim a este som zabudla,prajem vsetkym STASTNY NOVY ROK posielame 😲

petkaerdal
7. jan 2010

ahojte,
Janulka,ano uz sme ozubeni,ale len jedna 🙂 a len dva zubky zatial,Selin ani naznak

Vema dva zubky mame,no inak si tie deti vytrpia,uz teraz sa desim tiez,ked pojdu dalsie ☹

vierka
7. jan 2010

dobre ranko baby 😀

tak po vcerajsej nocnej "navsteve" sme dnes pre istotu spali 11 hodin 😀 😀 😀

veam - aj ja si myslim, ze su to poslickovia, ale odvtedy (klop, klop) nic... aj som si na nete a v mudrej knizke precitala, ze to su proste poslickovia, tak to neriesim a cakam kym zacne to "prave orechove"... 😀
a malinka uz predsa musi davat najavo, ze je.. ved uz to nie je male babatko 😀 😀 😀

babulka123
autor
7. jan 2010

ahojte, my dnes teplotujeme, cez den 37.2 teraz 37.9 supla som jej nurofen, slinta , sopel {priesvitny biely} jak opraty .. tak nas asi caka prvy zub..

mici11
7. jan 2010

Ahojte,

Konecne idem napisat, nie len vas citat a tulat sa po FB 😀 😀

Vierocka, takze poslickovia ta uz navstivili 😉 , presne neries ono to raz musi prepuknut, i ked u mna ee a priznakov milion a porod mi aj tak vyvolavali 😀 . Drz sa zlatusik, uz sa neviem dockat kedy tu budem citat, ze si uz porodila 🙂
No nam uz zrejme ozaj idu zuby 😀 dasienko je samy hrbol, zdurene a slinky mu len tak tecu...Tak uvidime, zatial nemame ani zuba.
Inak dnes mal Samko prve pokusy o stvornozkovanie, taky bol podareny 😀

Vsetky vas pozdravujem a velke cmuuuuuuuuuuuuuuk 🙂

mici11
8. jan 2010

Ahojte,

Babulka tak ako Ninka, lepsie?
Vierka si este cela? 😉 🙂

mauzos
8. jan 2010

ahojte 🙂

Babul dufam, ze to bude len zo zubkov 😵
Mici takze uz aj vy budete zubadla? Nam vcera vysli 3, Tomimu dva a Lukimu jeden. Dufam, ze aj dalsie uz vyjdu a bude na chvilu klud, lebo sa mi v noci budia s placom, chudatka ☹
Vierka ako?

babulka123
autor
8. jan 2010

ahojte.. no v noci to bolo ok, sice sa zobudila v noci s placom ale vyluchala caj a spala do 7 do rana.. nam tie zuby robia zatial dobre na spanie.. klop klop.. hehehe alebo zeby ten nurofen?

a boli sme rano u dr. pre istotu predsa len ide vikend, tak nech som si ista ze to nieje nejaka angina alebo tak.. aaaa.. idu nam 4 zuby naraz.. aj hore aj dole. ale ze to este taky tyzden , dva potrva .. tak snad to bude rychle a dobre.. snad to nebude tak ze sa jej prerezu az neviem kedy .. uvidime co z toho bude..
ale rano uz bola bez teploty tak snad to tak aj ostane..

janula13
8. jan 2010

ahojte babule..

tak veru micka aj ja uz napisem nech len necitam a netulam sa po FB..ale nie hladam aj autosedacku, nedate rady?

u nas noci trosku lepsie, matusko az tak nebuntosi, papal len raz a spal nadranom, ale ako kedy neverim zeby bolo po kedze aj jemu pojdu tie 4 naraz..jakub ma uz aj horne 1 vonku pekne ich vidno a uz presvitaju aj 2, tak bude zubac..ale ja sa im bojim davat nejake veci na zuzlanie, ja sa bojim ze sa mi zacnu tym dusit...

babul no nonka je jasna ako citam aj samko...zazubuje sa tu vo velkom 😀

u nas sa nestvornozkuje, ale nechapem len co zajdem za roh tak su uplne inde a hlavne na podlahu to jakuba taka je prestastny ked sa tam dostane..a matusko lenivec sa tiez nejak dostane mimo ale zatial som ho nevymakla ako to robi kedze sa stale ani len neprevaluje, aj ked akurat v noci samu chce v postielke, aj zacal spavat n chvilu na brusku, moznio to mu pomoze kludnejsie spat a nebude sa tak metat, tak mu v tom pomaham...

tvojka super foto na Fc...aj ostatne, som sa vytesovala, nehorazne tie deti rastu...

janula13
8. jan 2010

Mici no ty mas akeho sikulu doma, to ma normalne chytaju komplexy ked to citam 😅

vierka
8. jan 2010

caute baby, my sme este pokope 😀 😀 😀 v albume mame novu fotecku ako vyzera nas domcek 😀 😀 😀
sice dneska sa mi zda brusko stale akesi tvrde, ale zatial sa nic nedeje 😅 😀 tak uvidime a cakam dalej... dufam, ze ako blondinka v pohode pridem na to, ze "toto je ono a mala by si ist do porodnice" 😀 😀 😀 fakt neviem co mam cakat a verim, ze pridem na to, ze je to uz ono 😀

mauzos - tak aj ty uz mas take zubate selmy 😀

babulka - 4 naraz? tak nech sa co najskor vydobu a nech nerobia dlho neplechu 😀

janulka - tak tebe to takto robia za chrbtom to premiestnovanie 😀

mici11
8. jan 2010

No Mau, asi uz aj my budeme mat zubadla, len neviem kedy 😀 asi vtedy ked Babulkina Ninka 😀 , tiez sa mi zda ze mu ide viac naraz, ma to take zdurene....v utorok mame poradnu tak uvidim co povie dokyna. A som zveda kolko vazime, lebo sa mi zda ze riadne fesak pribral 😀 darmo masko je masko 😀
Janulka ake komplexy, to sa len nas Samko velmi ponahla 😀 ua zaj na poslednej poradni dokyna vravela, ze vsetko robi skor....
No a nase spanie, uz 3 dni zaspal celkom dobre a hlavne sam v postielke ale zacal sa budit o 4:00, dam mu mliecko a do 5:00 az 5:30 sme hore a potom spi skoro do 9:00. No takze tak....

Vierka neboj nato urcite prides, ze kedy mas ist do porodniece a ked nie, tak ti brnknem 14 - teho 😀 😀 😀

Petulka, kdeze si a co nove?

mici11
8. jan 2010

Jani k autosedackam mame tuto len trosicku inu farbu 😉 http://www.preauto.sk/maxi-cosi-priori-sps-ston...

Inak dnes som dala samka u svagrinkej tak na 20 minut do choditka a velmi sa mu to pacilo, len neviem....ci chcem pouzivat choditko ČI? co vy nato?

janula13
8. jan 2010

Micka dakujem, este sondujem ale zdaju sa mi rovnake s malymi rozdielmi a samozrejme cenami...
co sa tyka choditka tak ja som zatial proti, ale ktovie ci ma nudza nepritlaci...tak ako sa to vezme, podla mna ak zvladas bez, tak radsej bez, niekde..v mama a ja doslova napisali ze je to na odlozenie babatka ked chces mat pokoj, ze to rozvoj chodze neurychli a ze deti zvyknu spickovat..ale zase nejdem mudrovat, ja neplanujem, ale nikdy nehovor nikdy..a teraz su uz podstatne premakanejsie, tak hadam to taka zla vec nebude..
inak mici mm mi vravel ze aj kubko by si chcel o takej 4.30 uz spravit rano, ale este ho ukeca na spanok a vacsino spi do takej 6.45...

vierka verim ze hadam do tej porodnice trafis aj ked si blond 😀 aj ja som, ale ja som tam lezala uz pred porodom, tak som to mala lahsie 😀 inak mne vysadili lieky co tlmili kontrakcie rano a poobede okolo 15 mi praskla voda, zacali kontrakcie, dost rychlo hned otvorena na 5 prstov a potom uz ani prestavky neboli medzi kontrakciami..ale ja som isla sekciou...tak snad stihas 😀 😀 😀

jvo
8. jan 2010

caute kocky no vidim ze tu su same ozubene deticky len ta nasa stale nic 😅 nevadi aspon sa jej neskor pokazia jani my sme kupili sedacku romer king plus ale kedze ty budes musiet kupovat dve tak urcite chces lacnejsiu....
na choditko mam rovnaky nazor ako ty jani, chodim s malou na take cvicenia s detickami a tam hovorili tiez ze to nie je dobre a ani to ked sa chodi s detmi za ruky proste maju chodit az ked to vedia naozaj same tak isto ako sediet ale tiez hovorim nikdy nehovor nikdy
vierka ja som mala noc pred porodom take bolesti v bruchu alebo ani nie bolesti ako mi skor kazdu chvilku pravidelne tvrdlo brusko rano okolo 4 mi odisla zatka a hned potom mi odtiekla voda ono to asi boli poslickovia lebo ked ma dali v nemocke na monitor tak vraveli ze kontrakcie nemam ale aj to tvrdnutie bolo pravidelne asi kazdych 10-15 minut