Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

janula13
4. máj 2009

jvo, tak uspesne ukecavanie 😀 juj a krasnu vahu ma uz Emka 😀
babul dik za info, ja som vcera tvojke pisala a ani mi len neodpisala, aj som si myslela ze ich asi pustili, super ze uz su domka..
micka tak na stredu si zase drzme palce 😀

mici11
4. máj 2009

Peti, takze cisarsky mas naisto, ze? No ved co uz, pri dvojickach je to asi normalka.
Janulka veru budeme si drzat palceky, myskim, ze ma posle doky do nemocky, ale co uz. Uz to nejak vydrzim. inak dnes som neskutocne unavena, bolia ma krize ako pred mrchou a celkovo sa uz necitim dobre....

babulka123
autor
4. máj 2009

noo mici u teba to vyzera zaujimavo... coskoro to asi pride..

petkaerdal
4. máj 2009

ano mici,aj som rada,lebo prirodzeny by sa mohol skomplikovat nahodou

mici,necitala som spöt,co je s tebou,nieco som postrehla,ze mas nieco????

mici11
4. máj 2009

Babulka ved toto, aj mne sa tak zda....a to som chcela vydrzat aspon do toho 22.5. co mam prvy termin....no uvidime v stredu.

janula13
4. máj 2009

petka tak presne to povedali aj mne vtedy, ze mam nepokojnu, podrazdenu maternicu, to vidis aj na tom papieri, nakolko je ta ciara co ju zapisuje hrbolata, cim je rvnejsia, tym je to lepsie, cim kostrbatejsia, tym horsie a ked uplne vybehne taky prudky kopec, tak to je uz echt kontrakcia, mne taka vybehla vtedy jedna, tak mi hned supli taku hnusnu sakramentsky bolestivu injekciu,ale potom sa to uz nezopakovalo a postupne lepsilo...a vidis to aj na hodnotach, ak su okolo 5,6 a tak tak je to ok, ak sa hybyokolo 25 je to podrazdene a ked vybehne napr na 60 ako vtedy mne, tak to bola kontrakcia, ale zalezi ako maju nastaveny ten pristroj, ci od 0 alebo inej hodnoty...inak sranda, ved animna to nikdy tam nebolelo, ja som si ani tu skutocnu kontrakciu nevsimla, len podla papiera, tak ti verim ze ta nic neboli, len pristroj to zachytava...ja ich az teraz tak viac citim,tak som zvedava co vyhodi ctg...
a neboj, ked ta nadopuju a skludni sa to, este sa domov mozes dostat...ja uz s tym u mna moc neratam, ale nech, este potiahnut aspon 2-3tt a uz chcem mat po tom, samozrejme budem len rada ak by ma udrzali dlhsie, aj ked uz mam vsetkeho dost...myslim na teba, drz sa 😉

micka ty pekne oddychuj, streda to isti 😉

petka inak super,ze uz mas schvaleny cisarak,ja sa bojim ze buduodo mna este chciet prirodzeny porod, mam pocit ze ten druhy ma tiez tekvicku uz dole, stikuta tam...

mici11
4. máj 2009

Janulka posluchnem ta, nic ine ani nevladzem. Drz sa a vam vsetkym pekny vecer idem lezkat 🙂

petkaerdal
4. máj 2009

Jani,tak dik za vysvetlenie,taraz mam v tom CTG jasnejsie,zajtra omknem tie cisla,ale viem,ze tu spodnu rovnu nemam,to isto nie,viem ze je hrbolata ta krivka,ale nebola az tak moc,len tak 5mm hore dole,ale dneska mi to tam riadne aj skocilo prvy krat a hned mi dali infuzky,takze tie prve asi moc nezabrali,asi mi uz nepomahaju a male budu coskoro tu
mne to dneska povedala na vizite,ze bude cisarsky a hned mi dali vyplnit papiere,lebo ze jedna je ritkou dole,..povedali,ze sa to moze ale zmenit,ale pre istotu nech to mam pripravene aj kvoli narkoze,mala sa moze este otocit,lebo citim,ze sa mi este ta lava otaca

ty ides Jani v stredu? aj na ctg??? ides aj s taskou,ako ja? 😝

petkaerdal
4. máj 2009

mici,mne si neodpovedala..musim si asi precitat,co sa deje

pekny vecer teda 😉

mici11
4. máj 2009

Peti ahoj este som tu, prepac nevsimla som si ☹ Odisla mi v sobotu hlienova zatka, som unavena, bolia krize a citim sa na rozpadnutie. Cakam na stredu co mi povedia na poradni a na prietoky.

janula13
4. máj 2009

petka, nuz zalezi co ti meraju na ctg, beru aj srdiecko babatka, lebo ak ano, tak na papieri mas dve ciary, jedna je maternica a druhe je srdiecko a to je kostrbata ciara,ale to tak ma byt...ta druha to zalezi v akom si stave, ono to byva raz lepsie raz horsie to neznamena ze ti to nezabera, ved mna prijali v nedelu a bola som na infuzkach a ta kontrakcia mi vybehla vo stvrtok...a potom sa tolepsilo...takze daj tomu cas a aj male, cosu uz dost velke,maju este cas, len vydrzat 😉 idemsa najest...
micka ty si aka poslusna 😀 chvalim 😉

mici11
4. máj 2009

Janulka 🙂 a teraz uz ozaj dobru nocku a pekny vecer 🙂

petkaerdal
5. máj 2009

ahojte 😉
mici a co to znamena ,ked odide ta zatka???

Jani,na tcg mi meraju srdiecko a aj maternicu,no dneska som sa uz dozvedela nieco nove,takze krcok sa mi zväcsit uz nezväcsi,pokusia sa ho len stabilizovat,ale kvoli comu som tu su prave tie bolesti,takze tie menstruacne bolesti niesu v poriadku a to ctg mi to zaznamenalo..takze zase budem mat 3 dni asi infuzky ,4 den bez infuzky a podla toho ,co ukaze ctg potom sa uvidi...
uz mam cele ruky bolave od infuzie
stale mi tu omielaju ze do 34tt a bude to ok...

babulka123
autor
5. máj 2009

petuliiik neboooj je to ok a je to lepsie ze si v nemocke.. ja viem ze je to hrozne ale aj tak..
a infuzky asi udrzuju ten stav ktory je a hlavne aby sa nezhorsoval..

a co sa tyka tej zatky.. je to taka ako hlienova gulicka ktora jej odisla.... vacsinou je to predzvest porodu ale to moze este aj tyzden trvat.. mici ma dnes poradnut tak som zvedava urcite sa ozve..

floskula
5. máj 2009

ahoj Petka. tak som ta nasla takto zatulanu v inej teme. 🙂 chcem ta len povzbudit, ze aj ked je to otrava v tej nemocnici, je velmi dobre, ze ta tam maju pod kontrolou. a ty mas teraz aj nejake bolesti? to si predtym nespominala. ☹

aylin
5. máj 2009

Peti to ctg ti zaznamenava kontrakcie,niekedy ma zena len slabucke a ani ich neciti,ale ono to zaznamenava aj tie najmensie bolesti... ked uz dostanes tie silne a pravidelne kontrakcie..uvidis ako ti tam budu skakat vselijake ciarocky. oni podla toho vedia zistit silu a cas kontrakcii... v ktorej nemocnici si?? mozno by sme ta prisli mrknut a povzdbudit 🙂

mici11
5. máj 2009

Ahojte babenky,

Petulka ta zatka je to co ti napisala Babulka. A toto je uryvok s primar.sk Niekoľko dní pred pôrodom sa objavuje takzvané „znamenie“. To znamená, že sa rozpustí hlienová zátka, ktorá doteraz pevne uzatvárala otvor maternice. Ak je tento výtok ľahko krvavý alebo ružový, je väčšinou všetko v poriadku a pôrod spravidla nastane o niekoľko dní.............
Petulka veru je lepsie, ze si tam, etse ta chvilocku podrzia a mozno porodime naraz 😀
Boze ja mam mrchovske bolesti od soboty 😕 takze to co znamena??? Ze uz pojdem co chvila, ze?
Babulka poradnu mam zajtra aj prietoky. Ale budem tam asi dlho, tak sa ozvem poobede. Ak tam ostanem poslem sms.

petkaerdal
5. máj 2009

ahojte,
dneska mi je uz lepsie,lebo aspon viem,na com som

babul,dik za vysvetlenie

mici ,dik tiez za vysvetlenie,
baby potom ta zatka odisla aj mne? ked ja som uz otvorena??? ja som nic nepostrehla takeho

mici ,na teba to tiez uz asi ide,bojis sa?

dneska mi ctg bolesti neukazalo

mici11
5. máj 2009

Peti neviem, nebojim sa este...teda asi...Zajtra u dokyho auvidim a idem aj na prietoky, to je to Ctg nie?

petkaerdal
5. máj 2009

mici nie,prietoky su ine,to sa robi cez uzv,to mne robili v poslednej dobe bezne,to normalne cez brusko,on nieco prepne a vidi na srdiecko take cerveno-modre a to kresli take ciary tiez,ako na ekg...
ale na co to je presne neviem,idem ti zistit,co sa tym zistuje,ale ctg to nieje isto

petkaerdal
5. máj 2009

mici,tak ako som si myslela,prietokmi sa zistuje,ako je dieta vyzivovane cez placentu

babulka123
autor
5. máj 2009

babulky pisala mi JVO ze ukecali uja dr. zajtra nastupuje do nemocky a stvrtok ma Emmku pri sebe... tak drzim palce..

mauzos
5. máj 2009

ahojte dievcata 🙂
nejak nestiham 😲 peti, jani, mici drzim palce, aby ste to este potiahli ako dlho sa bude dat.

takze tvojka je uz s babulkami doma. Som zvedava kedy prida fotky, mna bombardovala este v porodnici 😀 😀 😀

jvo drzim palce na stvrtok ...

janula13
5. máj 2009

ahojte...
petka takze tak?hlavne nech ta par dni ci tt udrzia, musis vydrzat, aj tie infuzky oni to stabilizuju pokial sa bude dat...aj mna ruka niekedy bolela ked mi tiekla infuzka..

petkaerdal
5. máj 2009

Jani,no neviem ,kolko sa im to podari ma udrzat,lebo ja mam pocit,ze magnezko uz nezabera,bolesti tie menstruacne mam stale aj cez magnezko,nie sice velke ,ale su..ak sa budu zosilnovat,mam volat hned sestricku a idem,to budu uz asi kontrakcie...len neviem,kolko tie bolesti znesiem,uz tieto sa mi nepacia,ako bolia 😢
takze ja si vytrpim asi aj kontrakcie a aj cisarsky

ty ako mozes vydrzat tie bolesti,ja nevladzem ani toto 😖

Jani,zajtra ides co? tak daj hned vediet,ako si dopadla

tusim mam pocit,ze tu porodime vsetky naraz okrem babulky 😀

mici11
5. máj 2009

Peti diky za info, asi ma zajtra posle aj na Ctg, tak uvidim. Dam vam vediet ale mozno az pobede, a keby nieco poslem sms. Mas stale bolesti???
Mau ahoj a diky. ja som tiez zvedava na fotky od Tvojky 😉
Janulka ahoj zlatko, tak zajtra ideme ze? Som zvedava ako dopadneme. Drzkam ti palceky

janula13
5. máj 2009

petka ale mna to tvrdnutie neboli, len obcas ma to viac stiahne ze je to neprijemne, a musim predychat, inak sa da v pohode, len by mi nemalo tvrdnut tak casto...a ozajstne bolesti mam v podbrusku, ked mam blby den, to ma boli raz jadna raz druha strana, a neviem co to je, zajtra sa priznam dr 😝 a boia ma bedrove klby, hlavne ked lezim na jednej strane dlhsie a v noci...no uvidim ako zajtra zahresi ked ma prehmata, ci ten krcok vobec najde..
petka tebe aj povedali ze si otvorena?
micka tak ideme pre ortiel zajtra?ja tiez poinformujem az vecer ked budem na nb, ak by ma zavreli priamo zajtra tak napisem babulke ze uz som aj ja zavesena na infuzke 😀 micka my tusim fakt este porodime naraz 😅

petkaerdal
5. máj 2009

kocky,drzim vam palce,nech dopadnete lepsie,ako ja,dajte hned vediet,co a ako

mici,bolesti namam,sem tam tie take menstruacne,tie mi vobec neprechadzaju,su sice slabe,ale to uz zevraj tie take falosne kontrakcie alebo co,nimi som sa otvorila...tak tieto pocitujem,nagne nezabera mam pocit 😅

petkaerdal
5. máj 2009

Jani,mne povedali ze 4mm,co je nic,myslim,ze som otvorena,moj sa rozpraval s dr. a jemu povedali,ze som otvorena...
Jani a mas alebo nemas take tie menstruacne bolesti,presne,ako na kramy??? mne toto skratilo krcok

janula13
5. máj 2009

petka take menstruacne ani nie, len to tvrdnutie, mne zase to skracuje krcok, uz sa vidim aka tam pojdem zajtra vytrasena 😀 aj ked sa v duchu zmierujem, ze usim do nemocky pre dobro krpcov a ze to musim vydrzat, potom mi zrazu dojde ze ja budem mat dve deti a rozmyslam ze kto sa o ne bude starat, to ako ja??? 😕 😕 😕

mauzi ahoooj, pocuj, kolko zavinovaciek vyuzivas?ja mam pre kazdeko len jednu a potom tu mam tie klasicke perinky, ale do tych treba usit napln...