Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

janula13
25. jún 2009

ozaj a vcera sme prelomili u oboch 3kg hranicu 😀

veam
25. jún 2009

Baby aj ja mam na vas taku otazocku,chcem sa vas opytat aky praci prasok pouzivate na oblecko vasich deticiek?a periete to oblecko zvlast alebo spolu s vasim?

pointka
25. jún 2009

ahojte.

tak som si nachvilku nasla cas na vas 🙂 mala je velmi dobrunka, dnes nas trosku zapchou potrapila, nechcela spinkat, tlacilo ju brusko, ale dali sme rektalnu trubicku a uz je vsetko v poriadku 🙂
No je to riadny zaberak, to sa fakt neda velmi pri babatku nic stihat, ale zvladame to 🙂 V noci spinka velmi dobre, iba raz sa zobudi okolo druhej potom spinkame az do pol osmej 🙂 Klop Klop, odklopem 🙂
Mliecko sa mi pomaly ale isto rozbieha, nie je ho moc este, ale uz je viac, ale stale dokrmujeme.
Vcera sme boli u lekara prvykrat, uplne krasne to zvladla, cely cas ani po ceste neplackala, vazime uz takmer 3 kg, krasne nam pribera.. ved aj statocne papa 🙂

Veam ja periem malej veci v Lovele, aj avivaz mam Lovelu a periem ich zvlast, nie s nasimi vecami.
Aj spinave pradlo davam zvlast, nie k nasmu spinavemu.

mici11
25. jún 2009

Janulka ahoj, a ako sa zistuje ten reflux? Ci to tym sonom? Inak my sme boli dnes na sono mozgu a vsetko OK 🙂
Tie fialove tesco pliemky sme nakupili aj my, su fakt dobre. Dokonca samko mi prekakl pampers a tieto zatial nie. Tiez kaka zlte, ale minule kakal 3 dni zelene, ale vraj to bolo z mojej stravy, lebo ho ani brusko nebolelo aj pekne papal. Takze dokyna vravela, ze je to v pohode.
Veam ja som vsetko oprala v lovele, je super. Teraz sme kupili persil sensitive a tiez pekne perie. Maleho veci periem osobitne.
Pointka ahoj moja, som rada, ze sa vam dari. Sofinka v noci spinka skoro tak isto ako nas Samko 🙂 😉
No ja tiez stiham len tak tak, ale snazim sa denne aspon hodinku pracovat.

Dnes sme si vysli s drahym na prechadzju a posediet si na terasu, drahy na 1 pivko ja na dzusik. Prisli aj znami, bolo super po dlhsej dobe medzi ludmi. Teraz sa ideme okupkat, napapat a spinkat.

Vsetkym cmuky a pokojnu noc 😉

petkaerdal
25. jún 2009

Jani,ja uz mam tie pampers 2 a poviem ti,nieco hrozne,su uplne tenke,menim max tak za 4 hodiny a poviem ti,keby cikla este raz ,tak precika,vzdy je komplet plienka plna,vobec niesom spokojna...viacej ich nekupim urcite

poi ajoj,tak tvoja Sifinka super pospi ze do pol 8,to my tak max do pol 5...
rektalnu trubku pouzivam aj ja niekedy,ale uz menej,uz sa to samo upravilo..

my uz vazime vyse 3 kg obe

ja periem tiez detske veci extra..

janula13
25. jún 2009

veam aj ja periem v lovele, aj avivaz mam taku, periem väcsinou separe, len sem tam ak ma 1/2 veci nase tak pridam, ale periem v lovele, nase v inom...a krasne to vonia, cely su taky vonavucky..inak som si dnes zase vsimla ze aj na hlavicke vpredu sa im taka mala cast supe akoby mali lupinky, s tym co?furt nieco nachadzam..
mici ano zistili mu to sonom, nakrmili sme ich tam a pozoroval ako mu to tam potom pracuje..aj teraz sa mi pogrckal, mne je fakt do placu ked to vidim, ale couz, hadam sa to zlepsi,,ale to je asi aj tym ze si neodgrgol, riskla som to a krmila dalej, ked on nejak negrga, cakam a cakam...jakub ten nema problem s tymto, tiez ze sa mu mliecko troska vracia, ale nema problem...az na to ze je riadny nervak, matusko taky kludasek a tak musi trpiet...
tak pokojnu noc vsetkym my ideme tiez o 15 min kupkat apotom papat...

petkaerdal
26. jún 2009

dobre ranko
tak my sme prave dopapali a celkom pekne driemu,dnesna noc dost dobra

Jani,aj som tak par krat riskla bez odgrgnutia a vzdy sa mi dogrcala,takze treba,aj ked to je zdlhavejsie

ja som vcera kupkala neskorsie 0 21 a nevyplatilo sa mi,lebo hned zaspali a nic nezjedli,takze my musime kupkat skor,ako doteraz

petkaerdal
26. jún 2009

a uz mi baby kakaju pekne same,aj bez prasku do mliecka,upravilo sa to samo,uz to nedavame

vierka
26. jún 2009

dobre ranko.... 😀

pozeram ze Petka je s malinkymi skor hore nez ja som sa dokazala dnes vykotit z postele... normalne som rozmyslala ze aky je dnes den, ze ci vobec mam ist do prace - a ked sm zistila ze este dnes mam, tak sa mi aj tak nechcelo 😀 vzdy ten koniec tyzdna je pre mna hrozny, to vstavanie 🙂

baby, dakujem za info o tom kremiku, dnes si taky kupim v tej lekarni a budem sa natierat... samozrejme ze pri dvojickach je to vacsia zataz a mohli sa malinke vytvorit, ale ked s nim mate vsetky dobre skusenosti, tak ho skusim... sestra mi vcera hovorila, ze ona si nenatierala s nicim a ani pri jednom, ani pri druhom sa jej nespravili, tak mozno mame dobru genetiku 😀 ale ved za to babo to vsetko stoji 😵

babulka - dnes na teba myslim, potom daj vediet ako si dopadla a ako to vyzera s tou nemocnicou 😉

tvojka
26. jún 2009

čaute,
dnes sme od rána aké akčné 😀 .My sme mali aj noc akčnú,od 1-4h som bola hore,jedla najprv Sári,potom Eliška,potom zas revkala Sári,tak som jej zas dala cecnúť(po 1,5h),potom zas začala plakať Eliška,ktorá nakoniec skončila s nami v posteli až do rána(6:15h).Teraz sa konečne tvária,že zaspali,dúfam,že im to vydrží 😉

Ja periem tiež v Lovele,mám aj aviváž Lovelu,ale prestala som ju používať,všetci mi hovorili,že pre malé deti sa nemá aviváž dávať.Od toho prášku je to aj tak vonavé.A poslednú várku prádla som už ani nežehlila,ponaťahovala a poskladala 😅 .Neni času na žehlenie,dosť čo musím žehliť manželové košele 😝 .

Idem baliť nejaké veci,kým micky spia,poobede vyrážame k svokre.cmuky pre všetky 😉 😉 😉

veam
26. jún 2009

Ahojte...

Petka dnes pre zmenu kludna noc?Tvojka a ty zase rusnu?Este ze cakam len jedno 😀 😀 😀

Dakujem za radu k tomu prasku,aspon budem vediet co kupovat

petkaerdal
26. jún 2009

ahojte,tak dalsie krmenie za nami,vyspata som super,dneska v noci mi krmil drahy,aky je zlaty,mna nechal vyspat do 4 😀

Vierus ,ono to zalezi od elasticity pokozky,niekto nenatiera a nepopraska,niekto natiera moc a dopraska aj tak,ale aj tak radsej natierat,ja som minula za cele tehu jeden krem 😀

tvojka,tie noci mame ake na striedacku,takze dneska zase tvoje zabky buntosili
ja nezehlim taktiez,naco,niekedy maju oblecene aj 10 minut,ked grcnu ,hned prezliekam,este to mam zehlit..no naco

veam,no ty budes mat doma pohodicku s jednym babom 😝

petkaerdal
26. jún 2009

a veam ,len nekric,ze cakas jedno,aby nebolo horsie naz 3 babätka 😀

mici11
26. jún 2009

Ahojte babenky,

Vy ste fakt od rana akcne 😉. My zas mame noci kludne teda klop klop pre istotu. Sanko vstane okolo tretej pol strvtej, napapa sa a spinka. A potom okolo siedmej pol osmej. Ale my mame zas akcne doobedia, nespi az do jedenastej - pol dvanastej. Tak ho dam do lehataka, alebo chodime po byte a kadeco mu ukazujem, rozpravam, spievam 😀.... a jasne medzitym papame, prebalujeme, ved to poznate.
Peti my vzdy kupkame medzi 20 - 21:00, takz mi Samko vstane a zobudit sa ho neda. Ale v pohodicke on je tak zvyknuty. Super, ze ti zabky uz kakaju. My tieyo problemy nastastie nemame. Ale grckat zato zvyknneme, alebo vypustat mliecko.
Tvojka ja davam aj avivaz, nie nejak vela ale davat. Ale tiez som citala ze sa nema davat. Prajem ti teda prijemny vikend.
My ideme tiez k nasim na dom v nedelu, uz sa tesim, posedime vonku a tak....
Ja pradlo zehlim, alebo mi zvykne pozehlit mamina, ale ked nebudem stihat, tiez sa na to vykaslem. Tiez sa casto prezliekame, pracka pere kazdy den.
Peti tesim sa ze si sa konecne vyspala 🙂
Veam , Vierka ahojte a vy co nove?
Janulka, Mauzos 🙂

petkaerdal
26. jún 2009

mici,mas super,ze az o 3 ti vstava,ale verim,ze aj my sa neskor dopracujeme k takemu casu
tebe je hej,ze sa prechadzate po byte,kadeco mu ukazujes,my mozme tak max spolu lezat na gauci a spievat a rozpravat sa 😀
no drahy mal asi dobru naladu,ked ma nechal spat,ze on sa postara celu noc a aj tak bolo,bola som sice hore,ale len som sa otocila na bok a spala dalej kym neodisiel do prace

prave sme dopapali zase a spinkat sa im teraz nechce,tak sa ideme hrat,ale neviem este,ako 😀

veam
26. jún 2009

Mici no ja nic nove,v tomto pocasi ma boli chrbat a z neho aj hlava,neprijemne...v utorok idem na to 3D a vo stvrtok do poradne,tak potom snad bude uz nieco nove.

Samko je teda tiez pekne poslusny,pozerala som foto je zlatunky 😀

mici11
26. jún 2009

Peti aj ja som rada, ze az do tretej potiahne. Ale myslim, ze coskoro aj tvoje zabky budu tak spinkat. Ja viem, ze mi hej, keby mam dvojicky, tiez by som iste nepochodovala pobyte. Fakt vas obdivujem, ja mam sem tam dost aj s jednym. A pri tom je ozaj dobrucky.
Ved toto, ze ako sa hrat, ja som uz postavila aj tu hrazdicku s hrackami, ale to ho este moc nezaujima. Tak mu len rozpravam.....a jedneho macka ma co vydava zvuky, tak ten ho vzdy na chvilku zaujme.

Veam diky 😉 to mas fakt neprijemne, hlavne ta bolest chrbta, to si este pamatam, ale teraz ma zase boli chrbat z kojenia, nosenia...Ale da sa to vydrzat. Dufam, ze pridas fotecky z 3D. A aj chces vediet co to bude??? A prezradis?

veam
26. jún 2009

Mici jasne,ze chcem vediet co to bude,hlavne kvoli tomu tam idem,ja som zvedavec zvedavy 😀 😀 😀 hej potom pridam aj foto z 3D a prezradim vam co cakam 😀 😀 😀

vierka
26. jún 2009

veam - tak to pojdeme tak na striedacku, ty ides v utorok na 3D, ja mam v stredu poradnu a ty zase vo stvrtok... aspon sa bude nieco diat cely tyzden... 😀

babulka - ako si dopadla??? si v tej nemocke, alebo ako???? 😕

ja sa mam inak dobre, dnes som bola na nakupoch a kupila som si take pohodlnejsie slapky do prace, ten kremik na brusko, vitaminky a potrebovala som aj podprsku - lebo uz mi zacinaju byt vsetky male a hadajte co... presla som z velkosti 75E na 75G - dobre citate - G ako GIGA 😀 a to som len tret mesiac, tak som zvedava kam to az poraste 😝 ale predavacka ma ubezpecila, ze maju az do velkosti K 😀 to uz bude asi K ako KAMION 😀 😀 😀

peggyyy
26. jún 2009

vierka no tak to máš super, môžeš ešte rásť...keď niekam vojdeš do dverí tak najskôr pôjdu didi potom dlho dlho nič a nakoniec ty 😀

mici11
26. jún 2009

Veam aj ja som zvedava, co budes mat 😉 a uz sa tesim aj na fotecky.
Vierka ty si teda podarena 😀 😀 😀 ze Kamion 😀

babulka123
autor
26. jún 2009

ahojte, pridala som foto bruska..

mauzos
26. jún 2009

ahojte baby 🙂 vsetky vas pozdravujem 😵
ja vas v poslednej dobe trosku zanedbavam, zial neda sa stihnut vsetko ☹ Ale precitala som si vas poctivo dozadu a uz ani neviem na co vsetko som chcela reagovat 😀

pozrela som si vsetky fotky, mate vsetky krasne babatka 🙂 A samozrejme aj tvoje brusko Babul je krasne 😵

ja prikryvam ked je teplo len uplne tenkymi dekami, takymi ako z trickoviny, len aby mali pocit ze su s niecim zakryti. My sme totiz pod strechou a mame tu riadny hic 😠 A teraz ked bolo chladnejsie, som im davala tiez zavinovacky, odstrihla som masle, odparala suche zipsy a su z toho velmi sikovne paploniky 😉

jani to ma mrzi, ze ma Matusko ma reflux, ale uz aspon vies ako mu pomoct. Nam to mlieko fakt zabralo, musim poklopat. Trosku sa mu sice tahsie kaka, ale uz mi nevrieska zo spanku ako pred tym, musela ho hrozne palit zaha z toho vrackania. Pytala si sa ma, ze co este na ten reflux ... tak presne ako pisala Petka, musi si odgrgnut, to je zaklad. Treba mu vyvysit postielku pri hlavicke, my sme podlozili nozicky postielky knihami asi 10 cm ... dalej musi byt po nakrmeni nejaky cas vo vyvysenej polohe, bud na rukach, alebo v tom kresielku. Nesmie sa po napapani s babom velmi manipulovat, prebalovat treba pred krmenim ... uz ma nic viac nenapada, ale to si uz urcite vsetko citala. Jani mozes mu to AR mliecko aj kupit, necakaj do pondelka na recept, poistovna doplaca len nejake 4 € 😒 Dufam, ze mu pomoze tak ako nam, budem drzat prsty.
Ja som dnes bola s Tomim na kontrole, uz je v poriadku, sopliky mu ustupili, dychanie ma ciste, nastastie mu to neprepuklo do nicoho vaznejsieho. Dala nam tiez listok na gastro, takze to vysetrenie caka aj nas.

Ja tiez periem v Lovele, ale v tekutej. Mam kupeny aj prasok, zatial som ho nevyskusala, ale nepredpokladam zeby v tom bol nejaky rozdiel.Avivaz nepouzivam a periem aj s nasimi vecami, ide hlavne o to aby ich veci boli vyprate v detskom prasku. A stale zehlim, budem s tym musiet uz aj ja seknut. V zivote som tolko nezehlila, ako posledne 3 mesiace 😝

Ja som dnes sama, drahy ma nocnu, tak som sama kupala a krmila. Spotena som az za usami, idem do sprchy. Esteze nam uz ide tepla voda, mali sme 3 dni odstavku.

babulka123
autor
26. jún 2009

ahojte, no v nemocke nie som .. teda zatial... v stredu idem na kotrolu k tomu dr. na kramare.. zoberie krv a nejake stery a uvidime.. a stvrtok mam zas poradnu u svojho dr. takze snad to bude ok.. sak uz to nejako doklepem..

mauzos
26. jún 2009

babul velmi drzim palce, aby bolo vsetko OK a nemusela si ist do nemocky ... teda tej sa nevyhnes, ale az ked pojdes rodit 😉

babulka123
autor
26. jún 2009

noo sak to dufam aj ja.. ale pozri uz aj keby som isla.. to je uz jedno.. ved v 37-38 mam mat aj tak babatko vonku tak to uz nieje take hrozne.. uvidime ...

a dakujem .. cmuuk

mauzos
26. jún 2009

nekuvikaj, nic take, ziadna nemocka. Potom by si urcite inak hovorila, tam trva den minimalne ako tyzden 😒

petkaerdal
27. jún 2009

dobre ranko,
tvojka dneska nestrasis? dneska pre zmenu moja zase strajkuje
0d 16 nie a nie zaspat do 22 a teraz od 3 zase hore,vyguluje okale 😖 a mama by spala a ocino tiez

my sme boli vcera zase u detskeho,Selin to ma hrozne na tvari 😔 to uz niesu potnicky 😔 ,dostali sme nejaky must,tak dufam,ze zaberie...

petkaerdal
27. jún 2009

babul,uz to nejak dobojujes,uz ti chybaju len 3tt 😉

loginka
27. jún 2009

ahoj petka, ja tiez nemozem spavat 🙂
ako sa mate? musim si ta precitat, verim, ze nemas moc casu
musim sa ti pochalit - vcera sme boli na utz vo FC a sme v 6tt a dr tam videl 2 gestacne vaky 😉
ostala som v soku, lebo som to vobec necakala - hcg sme mali na 14 den po ET bez PK 295
velmi sa tesim, a dufam, ze to dobre dopadne,
trosku ale zacinam mat obavy ako to zvladnem, fyzicky a mozno aj psychicky 😅
ake to bolo? ake je to s dvoma detickami? verim, ze je to dvojnasobna radost, da sa to zvladat?