Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mauzos
4. júl 2009

ahojte 🙂

peti super, snad si prisla na pricinu nepokojov a uz bude dobre 😉

jvo moji si sami zvysili davku 😀 krmim ich 4 krat denne, Luki spapa tych 210 niekedy menej a Tomi v poslednej dobe uz stale 240 😲 Inak Luki je ten vacsi 😀 😀

jvo
4. júl 2009

mau takze papaju len cez den cca kazde 4 hodky? a od kedy ti spapaju tak vela?

janula13
4. júl 2009

ahojte, tak zase len na chvilu, idem sa vyvalit, vsetci muzi mi spia, zase, najedli sa a drichmu...tak si zasluzim aj ked stale mam nieco na praci...

petka ja fakt krmim podla hodin, ale niekedy to psuniem o 30/40min, ked spia, aj teraz na obed tak bolo, kedze spali bolo mi luto ich budit, zobudil sa potom samozrejme kubko s krikom a plnou plienkou..inak on mi teraz kaka take bobky pevne..neviem ci ho zapeka, ale asi nie kedze kaka denne aj viac krat...

nasi teraz papaju pravidelne uz 12oml, minule uz som asi 2/3krat dorabala a vypili aj tych 150 lebo si este pytali...budem skusat asi ako ty petka, ked bude revat, dam flasu a uvidim ci mu slo o to..inak on place dost ked nespi nevydrzi len tak potichu lezat ako matus, ucicikat sa da len na rukach a niekedy ani to...tak sme rozmyslali ci je ok, ale zase ked citam ze aj ine maminy maju take deti...ved zase aj prespi 2/3hodky, v noci sa mi zase nezobudili na papanie matus spal od 20.30 do 1.30. to sa zobudil kubko, tak sme ich az vtedy krmili a rano zase az o 6...normalne by tusim prespali aj dlhsie, len nechcem ich nechat este spat dlhsie, ved su malicki, od kedy mozu prespavat celu noc???

mau ty si to kedy zaviedla a na zaklade coho?
inak vcera sme ich neokupali kedze jeden spal a druhy bol ticho, dnes sme ich rano len osprchovali a celkom sa im to pacilo, lepsie ako kupanie, to si este neoblubili 😀 a tiez sa im zacinaju sem tam vyhadzovat take dobucke pupaciky, zrejme z tepla...tak im to potriem tym liehom , skusim...

mau ozaj naco su tie prkotinky co boli v tych flasiach co boli gratis k sterilizatoru?to je na prepchavanie, alebo naco??? 😕

inak noc sa dala kubko spal, aj pri druhom krmeni zaspal, ale matusko ma zabaval od tej ľ do š , ale potom spinkali...

inak sila jakub ma tie pevne hovienka a matus uplne riedke, a maju to iste mliecko...

janula13
4. júl 2009

😀 ozaj a co sa este tyka toho krmenia podla hodiniek, nuz myslim ze by som mala aspon zhruba kym su este takyto mali, kedze keby to necham na nich,jednak by jedli kazdy inokedy co moze byt narocne pre mna a jednak by nejedli pravidlne a uz vobec nie dost..takto ked je jeden v tom case hore, co vacsinou je vzdy aspon jeden, tak druheho prebalovanim zobudim a pekne sa napapju a spapaju vsetko a mozu hajat zase..takze tak, jednak mame v tom system a jednak este potrebuju pribrat myslim...

ozaj mau, ty si sa ako prepracovala k tym 4 krmrniam denne a prespaniu celej noci..ja tak po tom tuzim, viem ze ste musim pockat,minimalne do najblizsej poradne, co ideme 22.7 az, teraz ma dr dovcu...ty si si to sama tak usporiadala, ci po porade s dr?

bejatka citas, citas? 😀 😀 inak ozaj dakujem za rady, len citaj a pis, ked si nestihneme volat, ja som za kazdu radu vdacna 😀

janula13
4. júl 2009

a este mi mapadlo mauzi ten milumil je fakt identicky s nutrilonom? zeby sme aj my kupili v HU ked pojdeme niekedy..inak nam predpisuje po š piksle na kazdeho a teraz zistujem ked papaju viac ze mi to nevystaci kym pojdeme na poradnu, je to nejak obmedzene, ci moze predpisat kolko chce..lebo ked mi to predpisovala, povedala, predpisem vam po 3, dobre? a ja som suhlasila kedze pri prvom to stacilo..ale teraz nebude a kedze ma dovcu tak budem musiet kupit..mau vam kolko predpisuju?

mauzos
4. júl 2009

boooze tolko otazok na mna 😀 😀 musim znova citat a hned aj odpisovat, lebo som uz aj zabudla 😀 😀 takze moment ...

mauzos
4. júl 2009

jvo ano papaju zhruba kazde 4 hodiny. Neviem presne odkedy tolko papaju, tych 210 maju uz dost dlho a Tomi si to zvysil asi pred tyzdnom na 240 ... ale postupne, najprv len jednu davku denne a tak to zvysoval, az teraz uz vypije 240 kazdu davku. Ale on je taky maly zrutik, asi chce dohnat vacsieho brata 🙂

jani mne sa uz budili len raz okolo pol stvrtej, tak som raz vyskusala im namiesto flasky dat cumlik, pohladkala som ich a spinkali dalej. Vyslo to 😀 S dr. som sa predtym neradila, ale hovorila som jej to a bola nadsena, nemala nic proti tomu. Mne velmi dobre prospievaju, takze im ta nocna davka nechyba.

jani my sme zo zaciatku len sprchovali, pacilo sa im to viac ako kupanie, pri nom kricali. Ale teraz si uz hovnia vo vanicke a rehocu sa. Robia si bublinkovy kupel, ako si prdia do vodicky 😀 😀 zrejme im to robi dobre na bruska.

tie prkotiny su zrejme na prepchavanie dierky na cumliku. Nepouzivam tie flase, takze ani neviem 😒

ano je identicky Milumil s Nutrilonom. Nam doteraz predpisovala len 3 pixle, ale ked budem mat papier z gastra, tak je to vraj neobmedzene, tak mi tvrdila. Takze si chod dat predpisat zastupujucej Dr.

mauzos
4. júl 2009

no pekne, ja vam tu pisem take litanie a vy nikde nikto 😠

janula13
4. júl 2009

mauzi, dakujeeeem, mas u mna jedneho a viac chladeneho radlera alebo cokolvek... 😀 😀 😀 my sme dokupali, cele sa nam to dnes poposuvalo, kedze som ich nechala funiet cez den a davky sa im poposuvali...a teraz zaspinkavaju, dufam...inak fakt ta sprcha sa im viac pacila aj menej roboty bolo, ale zase toto ich uspi..no idem, varim a triedim pradlo...

mauzos
4. júl 2009

jani nemas zaco a na toho Radlera sa niekedy stavim 😉 Uz si davam vo velkom vecer na balkone, ked krpci zaspia. Minule som si tak spomenula, ake sme mali na neho chute, ked sme boli tehu 😀
urcite sa im zapaci aj kupanie ked budu vacsi, nasi su uplne blazeni, rehnia sa od ucha k uchu 🙂 ja som mojich dnes tiez len umyla pod vodovodom, drahy ma nocnu a bola som s nimi dost dlho vonku ... uz mi plakali od hladu, ked sme prisli domov, tak som ich nechcela trapit 😒

mauzos
4. júl 2009

Jani toto som nasla v teme madarsky nutrilon:

No takze ja mam dvojicky, dve krasne baby (vobec sa nepodobaju ) a davam im madarsky nutrilon 1 premium. Mam znamu lekarnicku, ta kontrolovala zlozenie aj podiel vitaminov s nasim slovenskym a je to detto. A immunofortis je tam tiez, len sa to vola "probioticka vlaknina".

takze kludne mozes kupit krpcom, fakt je to to iste. Predavaju 900 g balenia a obycajny stoji okolo 7-8 €, co je neporovnatelna cena s cenou u nas 😠

mici11
5. júl 2009

Ahojte babenky,

No my sme mali vcera prisrne tazky den. Samko sa zobudil rano o 5:00 s hroznym krikom, bolelo ho brusko a nedalo sa mu vykakat, tak po hodine kriku som mu dala teplomer do ritky a vyletela z neho zlta voda a potom trochu husteho. Tak sme sa prebalili a napapali, ale jedol velmi nervozne na 5 minut zaspinkal a zase hrozny krik nozicky si raz tahal k brusku potom ich mal zas vystrete ☹ . Toto trvalo do 5 vecer cize 12 hodin som ho skusala utisit a nic ale vobec nie nezaberalo, len krical a stonal 😒 A to kakanie mal 3 krat take iste. Inak potom ma napadlo, ze ja som mala v piatok hnacku, ale len trochu a on mal vcera aj s bolenim bruska.Asi to ma suvis ze? Bolo to hrozne ☹ Neviem z coho som mala hnacku, ved si davam taky pozor co zjem. Nakoniec o siestej zaspal a spal az do 2:00rana, pekne mal nalozene v plienke, ale uz normalne, napapal sa a spinkal dalej. Potom sa zobudil o 5:00 a tiez pohodicka. Takze snad to uz preslo. Ale bolo to hrozne a aj unavne, uz som aj plakala, ze mu neviem pomoct. Teplotu ale nemal.Inak vcera nespal 11 hodin v kuse, normalne ma kruhy po ockami aj dnes ☹

petkaerdal
5. júl 2009

dobra rano baby,tak my sme spät

napisem vam nas den na SK a potom noc tu,len utisim male 😖

mauzos
5. júl 2009

ahojte 🙂

mici to muselo byt hrozne, chuda Samko, vytrpel si ☹ Snad uz bude v poriadku. Ja si tiez sem tam poplacem, ked uz neviem co s nimi a nic nezabera 😉

Peti vy len tak na otocku ste boli?

petkaerdal
5. júl 2009

ahojte,tak hadam mi uz zaspia 😒

Jani,pokial nemas problem s nimi,ked krmis,podla hodiniek,tak je super,ale aspon vidis,ze neskor,ked budu silnejsi ti zrejme prespia aj celu noc,co budes mat super
ja nekrmim podla hodiniek,vzdy ked sa jedna zobudi,ale to nakrmim aj druhu
Jani,tie bobky su zapekanie,aj moje tak kakali,ale moje to nemohli vytlacit,takze je dobre pokial ti to vytlacia

mau,ano len tak naotocku,lebo erdal dneska uz pracuje,boli sme sa len ukazat rodine
takze sli sme o 2 v noci,rano sme boli doma,moje baby mi na SK spali cely den!!! som nechapala,strasne sa im tam dobre spalo,naozaj cely den az do vecera,kym sme neodisli spali s prestavkami na jedenie,prisli sme domov sem o 23 v noci a uz sa to zacalo,boli nenormalne umrncane,plakali baby non-stop od 23 do rana do 5 😖 😖 😖 neviem preco,ci zmena prostredia alebo co a teraz sa zobudili o 7,to som ich nakrmila,lebo moj ichtak nevie dobre(nechal ma spat ,on krmil v noci) a teraz mi uz spia,konecne...som myslila ze umriem,lebo som spala z piatka na sobnotu iba 2 hodinky od 23 do 1 a potom sme isli,na Sk som vobec nespala a az tu,aj to nie dobre,lebo plakali..takze katastrofalna noc

inak davame mliecko stale nove a chuti im a aj dlho zasyti,tie 4 hodiny vydrzia

no a doma mi dala segra cisty vytazok z kamiliek,trosku som zriedila s vodou,malu natrela 2x a baby ona nema jedinky pupacik...vsetko zmizlo za pol dna,som velmi rada

mici,chuda Samko,teda si vytrpel,aj si mu dala nieco od bolesti?

mauzos
5. júl 2009

peti musis sa prestahovat na Slovensko 😀 😀 Baby citia, ze su z polovice slovenky, tak sa citili doma dobre 😉

super, ze kamilka pomohla, je to vseliek 🙂 To mala z lekarne? Ci domaci vyrobok?
ake davas teraz mliecko?

petkaerdal
5. júl 2009

mau,no vidis? navrhnem muzovi,ze ideme tam..
ale ocino ma v dome chladno,tu mame hroznu saunu,asi preto tam pekne spinkali,ale vedela som,ze v noc bude hrozna

to mala z nejakej lekarne,alöe fakt to hned pomohlo a som rada,ze mi to doma poradili

teraz davam to nove,tu bebu 1 od narodenia

co chalani,posluchaju?

mauzos
5. júl 2009

tak to bude urcite tym chladom, aj nam sa lepsie spi, ked je chladno.
Ako Jessica? Tesila sa? Pustila si ju aj k malym?

tak harmancek alebo aloe?

vcelku posluchaju, ale maju tiez svoje chvilky, ako kazde dieta 😉 Luki teraz hajusa na gauci na brusku ako sipkova ruzenka a tomi vystrajal uz hodinu. Musela som mu urobit mlieko mimo rozvrh a je ticho. On by stale papal, asi ho to mlieko tiez velmi nezasycuje.

petkaerdal
5. júl 2009

mau nebola som ju pozriet 😢 ,nechcela som sa trapit,stala som tam a vratila sa spät 😢

hermancek,tam malo byt ale,preklep 😀
je to cisty vytazok a pouziva sa prave na liecbu vselicoho,

tak Tomi je hlados,ako moje

konecne mi spia,ale tak vseliak,enspia nejak tvrdo,hrozne teplo tu mame,my sme pod strchou... 😖

mauzos
5. júl 2009

peti ☹ My aspon sem tam tu mame Michella, ked pridu nasi. Teraz sme ho mali na vikend, lebo nasi isli bratovej dcere na promocie do Blavy. Jeden den vysiel tak, ze Vlado mal dennu, tak som s nim musela dva krat vybehnut von, kym mali spali. Riskla som to ale fakt len na 5 minut a palili sme naspat. Nastastie mali sa nezobudili, ale za ten stres to nestoji. Vezmeme si ho naspat, az ked mali budu chodit, to uz budeme moct ist s nim von hocikedy. Skor sa to fakt neda. Ak sa ovsem este bude chciet vratit, lebo nasi ho rozmaznavaju ako vnuka 😠

my sme tiez pod strechou, takze mi to nemusis vysvetlovat ... hocikedy mame teplejsie ako vonku a mali su z toho tiez nekludni 😖 Stale vecer, ked ich ulozime, zavrieme spalnu a vsetky zvysne okna pootvarame dokoran a vtedy si uzivame aspon trochu dychatelny vzduch. Som zvedava kedy ma z toho sekne, ale inak sa neda existovat, vecer je uz strasne prekureny cely byt 😠

petkaerdal
5. júl 2009

mau,preto som ju tiez nedoniesla,lebo si neviem predstavit este sa aj o nu starat,ale chyba mi velmi 😢

ja som malym kolomdokola do postielky dala tie hniezda,aby im tam nefukalo a okna mam pootvarane vsade,lebo to sa tu neda zit a oni sa velmi potia
vecer si vzdy sadneme s drahym na balkon a tu sa vetrame,lebo to teplo je fakt na umretie,ja to tak neznasam 😖
a v aute ako bolo,katastrofa,normalne boli mokre autosedacky od dievcat a to sme sli v noci

okupala som prave Aylin,tam okolo krku sa potia velmi,az take biele im tam ostava

mauzos
5. júl 2009

peti daj pozor aby nedostali prievan na ocka alebo uska. Nezda sa to, ale moze im nafukat aj tak ☹
Nasi sa tiez tak potia, hlavne Luky je stale mokry. Ked papa na cele sa mu az robia kropaje potu. Tomi sa velmi nepoti, ale tiez na krku ma az vystipane aj ked ich kazdy den kupeme ☹ Tiez tam ma take biele ...

mauzos
5. júl 2009

kedy ti ma prist ten kocik? ja sa este stale neviem rozhodnut, strasne vela je tych jednoickovych kocikov 😠 Ten tvoj je velmi pekny, aj dobra cena, ale chcela by som nieco s velkymi kolesami ... mame tu plno obrubnikov a rozbite chodniky a ten nas sa nam osvedcil.

janula13
5. júl 2009

ahojte, tak som si vas precitala, mam chvilu, zase idemne do BA, ukazat prckov a povozit ich, je tam sice strasne teplo v aute, ale aj tak tam spoia ako dreva, aj teraz spia, aj predtym spali a noc tiez nebola zla, vcera si dokonca prespali jednu davku, ked po kazdom papani pretiahli spanok na viac ako 3 hodiny a mne ich bolo luto stresovat budenim a v noci sa mi zobudili 1x po 4hod a potom az po 5hod...z, tak si dali do nosa, ale rano uz buntosili od piatej len tak s prstavkami spali, teda halvne kubko vrndzal, ale to bol o 3 hod uz zase hladny, tak som im namixovala uz 2x 130ml, nech maju plne bruska a teraz mi spia a zo spanku erdzia ako stado koni...

peti a treba s tym nieco robit ked kaka take pevne?ale nie vzdy, sem tam ma aj take makke a casto sa mi stava ze mi kaka pri preebalovani, tak to mam v priamom prenose, a ten smraaad, ale nasi kakaku len zlte, ked mali to prve mliecko, mavali aj do zelena...

mau dakujem za typ na madarov, a ako sa tam vola ten nutrilon 1 AR? je to milumil 1 AR?....ale skusim dat zase predpisat ak sa bude dat nejakej zastupujucej,..ved mi to mae z toho sona potvrdene a ak je to ako pises, tak mame narok...

mici tak to mi je luto, malickeho to muselo boliet,ja som tiez zufala ked mi plackaju a neviem co prv a to sme este stale na nich davaja tak neviem co bude ked budem sama, byva to peklo ked spustia naraz, ale esteze to nebyva casto..ale ten jakub dava zabrat, on este aj ked spi tak place zo spanku a aj zaspi, ale place

😝
inak aj nasim sa paria uz tvaricky, nmaju sem tam potnicky a davam im pozor na vsetky zahyby aj pod pzuchami a na krku, za uskami tiez mali to biele, ale uz nemaju, kedze im to poriadnbe utriem akontrolujem...

janula13
5. júl 2009

inak aj ja som im dala uz obe hniezda do tej spolocnej postielky, este spia spolu, este sa mestia na sirku, ale uz zasprajcovavali nozky medzi tyce, tak uz su v bezpeci a tiez spime pri otvorenej vetracke, je tam lepsi vzduch, ved ja sa potim ako prasa v noci, aj ked ich krmim a potia sa aj oni na cele...
juj baby a mne tiez tak strasne chyba nas havo, aspon v telefone ho sem tam pocujem...nevidela som ho dlho, on je sice u maminy stale, ale ja ho zboznujem...

petka si sa budes musiet prestahovat na sk, nech male dobre spinkaju 😀

janula13
5. júl 2009

tak na vase pobavenie co sme dnes mali doma ked sa zobudili hladni a naraz... 😀

https://www.youtube.com/watch?v=_fIN-1TdUWg
babulka123
autor
5. júl 2009

nooo osudnu chybu som spravila a pustila to marekovi.. Janulka.. mam ta velmi pekne pozdravovat ale ten vyraz co hodil... hehehe to by si ho musela vidiet.. hehehehehhehehehheheh

a nezavidim...

mauzos
5. júl 2009

jani dobreee videjko 😀 😀 😀 zlati su aj ked vrieskaju 🙂
to AR sa ti asi neoplati kupovat v Madarsku, ked ho budes mat na predpis, no podla toho kolko tam stoji. Urcite je to Milumil, ale to AR neviem, oni maju ine nazvy.

mauzos
5. júl 2009

jani na tych tenkych kremovych dekach mas mysku? ak ano, tak mame rovnake 😉 su super teraz na leto.

petkaerdal
5. júl 2009

mau,myslis,ze by som mala zatvarat radsej? ale ved sa tu ugrilujem 😖

aj moja ma kropaje na cele a cele mokre vlasky,ked papa,ale len Aylin ,Selin sa tak nepoti na vonok,ale vidis,vyrazky ma a tiez ma taky krcik upoteny a cerveny,ten som jej tiez ponatierala tymi kamilkami a hned to zmizlo,baby tie kamilky robia zazrak,len raz som natrela a vsetko je prec,dneska som ju dokonca v kamilkach vykupala,len trosicku som frcla do vodicky,vsetko sa krasne zahojilo

kocik mi pride asi zajtra alebo v utorok,na tej stranke ,co som ja objednala maju uz dovcu,ohladne znacky chipolino som pocula len dobre ohlasy,dufam,te budem spokojna

Jani,myslim,ze nie,aj nasim sa to hovienko meni a pritom papaju stale to iste,raz je tvrde a raz riedke a tiez velmi vela krat sa mi vykakaju az ked ich odbalim,asi sa im to vytlaca lahsie,ved ked im to brzi plienka sa asi nedobre tlaci 😀
mne na zaciatku kakali zlte,teraz uz len tmavozelene a smdriii velmi,smrdi preto,lebo davame UM,pri kojeni nesmrdi tak vela som citala

Jani,to biele aj za uskami a v zahyboch treba dobre umyvat a dobre vyutierat do sucha,tiez to mavame

potnicky sa mi vyhadzuju uz aj Aylin,tak som ju dtrosku pretrela kamilkami a tiez zmizlo,som velmi rada