Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

veam
6. júl 2009

No Petka to si ma teda nepotesila,ze mam prezit leto bez kupania,ufff 😒

petkaerdal
6. júl 2009

veam,urcite by som neriskovala nejaku infekciu,moja kamoska je tehu a bola s dcerou minuly tyzden a dneska bola u gynekologa,ma infekciu a ten ju este zvrzal,ze co ma tehotna co liezt do vody

janula13
6. júl 2009

veam ja by som tiez neriskovala kupanie, aj ked viem ze ta to laka, ale nestoji to za to ze nieco chytis, radsej vydrz ale je to samozrejme na tebe, vraj existuju nejake gelove tampony ktore zabrania aby ti tam pri kupani nieco vniklo..ale neviem nic viac..

juj baby, matusko zase hodil sablu, tak ma to zase rozhodilo aj som sa mu potom bala dat jest, ale spapal, dala som mu len 90ml, inak od vcera papaju 130ml, ktovie ci to nie je na nich privela, lebo si obaja ublinkli aj vcera, ale povedala som si ze zase take ublinknutie hadam nie je nic strasne...
tak sa snazim skludnit a vravim si ze to nic nie je, ani teplotu nema, teda merala som mu v ritke a mal 37,2, to je hadam ok...a dufam ze nebude divoka noc, kedze cez den mi zase spinkali...

eatka, pokrstil tou sablou lehatko, dnes som cez ne uz dala deku, takto by dlho nevydrzali 😝 a dakujem za kompliment, necitim sa nejak pritazlivo, ale co uz, mohlo byto byt aj horsie... 😀 ani ty nevyzeras zle 😀

veam
6. júl 2009

ok baby,dakujem za rady,naozaj nebudem radsej riskovat,lebo uz teraz sa mi nejako zhorsuje vytok a pobolieva podbrusko,budem musiet navstivit mojho dokiho,tie tablety na zlepsenie flory nejako nezaberaju 😢

petkaerdal
7. júl 2009

ahojte,
tak dneska sme skusili Selin v noci nezobudit na papanie popri Aylin,ze kolko asi vydrzi a ona potiahla do 2.30,ta od narodenia vydrzi viac,keby tak aj Aylin,tak som spokojna 😀,ale to je hladoska 😝
drahy ma nechal pospat a teraz nemozem spat 😖

inak baby s novym mlieckom som zatial velmi spokojna,ta lopatka,co je vnutri je väcsia,cize mliecka davame do vody viac

Jani ,mne stale piju len nejakch 90-110,tvoji su asi riadny hladosi
aj mne sa Selin vcera pogrcala,asi som ju prudko zdvihla a potom mi vobec nespala a stale len plakala a bola nervozna,tvoj Matusko nieje po grckani nervozny a neplacka? lebo som niekde citala,ze ked sa babo vygrcka,tak ze potom ho pali zaha,tak asi Selin dobre palila 😢

vierka
7. júl 2009

ahojte babulky....

veam - ja by som to naozaj neriskovala s kupanim v bazenoch a na priehradach uz duplom nie... ja sice planujem ist s krsniatkom v lete, hcem ho zobrat kupat, ale on je este nalicky, tak budem len tak po kolena vo vode a budem ho drzat za ruky aby sa neutopil a to bude cele tohto rocne kupanie... ked tak sa ovlazim trochu len cistou vodou z flasky - trochu sa s nou poprskam a bude 😀

veam
7. júl 2009

Dobre ranko...

Vierka no budem musiet vydrzat a ovlazovat len tak nozky,co uz...som si myslela ze aspon vo vlastnom bazene sa mozem 😒

Baby zajtra vecer idem k dokimu,ten moj vytok sa mi nezda a do toho ma este aj tie vajecniky trochu pobolievaju,som zvedava,dufam ze to nebude nic vazne

mici11
7. júl 2009

Ahojte,

Peti tak ti pekne vydrzala Selin, aj nas Samko tak vstava okolo tretej.A potom okolo siestej. Boli sme u dokyny a Samko vazi 3780g, cize presne za tyzden pribral 280g a malo by sa kolo 150g, tazke sa vytesujeme. Inak pytala som sa dokyny nato, ze sa mu zvykne vratit mlieko a nikedy aj prudom, a pytala sa ako casto ho kojim a ked som povedala, ze po hodine a pol okrem noci, tak povedala, ze je prejedeny a zato sa mu vracia. Najsor mu moze m dat jest po 2,5 hodine idealne po troch, lebo vraj krasne pribera. No tak uvidime. Inak dnes mi vyplul aj deci hadam ☹
Boli sme zaniest aj vsetky papire na tie prispevky,konecne to mame za sebou.
Veam veru ako baby pisu, radsej bez kupanie.
Vierka ahoj take kupanie ako ty chces absolvovat je uplne v pohode 😉 🙂 Ja sa ani tak nebudem tento rok kupat. A ja milujem vodu, ale nevadi. Vynahradim si to neskor.

petkaerdal
7. júl 2009

mici ahoj,
aj ja som to tak citala,ze to moze byt aj z prejedenia alebo ten mierny reflux,moje ked sa uz vykrucaju,uz im nedavam a aj tak im vzdy trosku vytecie
ty kojis kazdu 1,5 hodinu? 😕 😕 ved to stale len kojis 😀
a krasne ti Samusko pribral,super
inak mne sa zda,ze mi Aylin az moc pribera,ona je uplna gulka tucna,naposledy nam za 2tt pribrala 800g,ale dr. nic nepovedal,ta ide do sirky viac,ako do dlzky

petkaerdal
7. júl 2009

veam,radsej chod s vytokom,nech sa na to pozrie,ale v tehu je vytok normalny,ja som ho mala tiez

petkaerdal
7. júl 2009

mici a kupila si si nejake tie kvapky?

mici11
7. júl 2009

Peti cez den do tej druhej kojim kazdu hodinu a pol, ale on je za 10 minut napapany, lebo velmi hlce. Potom uz kazde 3 hodiny, lebo bud sme vonku alebo na balkone a on spinka a v noci sa zobudi po 6 hodinach. takze da sa 😉 Inak aylin ti teda fakt pekne pribera, nam vraveli ze okolo 150g tyzdenne by sa malo dnes ked sme pribrali 280g tak ze je to az moc pekne vaha. Ale ja som rada,nech radsej pribera ako by mal schudnut, no nie?A mame 54 cm, cize narastol 4 cm za mesiac 🙂

mici11
7. júl 2009

Peti kupila som si ten sab simplex co si mi poradila, vravela som aj dokyne tak mi to odsuhlasila 😀 . Takze dik za radu 😉

janula13
7. júl 2009

ahojte, taku nas je konecne ticho, maly drak spi, sice pokakany, ale spi, nejdem ho budit a matusko si zvatle potichu...

mici teda tebe krasne pribera..ja som si povedala ze uz nejdem vazit kazdy den, skor ob den alebo menej, ale mmbol zvedavy, tak som vcera kvoli nemu odvazila a jakub uz predbehol matuska o viac, ma uz 3450g a matusko 3255 g co je menej ako mal pred dvoma dnami, ale neriesim to, odvazim az v nedelu, ked chce mm vediet vahu, nech si odvazi sam, ja sa potom stresujem ze preco ma menej ako naposledy...ale on aj kaka viac mam dojem, jakub stale pusta en tie bobky...

peti spytam sa na tie kamilky v lekarn, matusko sa dost vyhadzal potnickami, kubko len trochu a mam pocit ze ma aj nieco ine, supe sa mu to stale nad ockami a vrchu hlavy, tak pockam co dr ked pojdeme o 2tt...
mau tebe pomohol na to supanie ten excipial? rozmyslam ci nekupim alebo pockam co dr, ale to ideme az 22.7

inak dnes mame 2 vyrocie svadby a ideme na to vysetrenie sluchu s malymi..dufam ze budu ok..

janula13
7. júl 2009

ved to mici ja by som bola rada ked pribera, ja to asi moc sledujem, ale dufam ze na najblizsej poradni bude dr spokojna...

mici11
7. júl 2009

Jani no pribera 🙂 . Ale aj tvoji chalosi maju peknu vahu, takze ozaj neries. A gratulujem k vyrociu 🙂

tvojka
7. júl 2009

čafte,
tak sa narýchlo ozývam,lebo o chvílu už asi bude Eliška pýtať jesť.

Zbežne som vás prečítala...
K váhe: ja už mám o 3kg menej ako ked som otehotnela,ale napriek tomu brucho stále mám a neviem,či ho niekedy schudnem.Ale dnes som urobila prvých 20brušákov 😀 😝

Poi,ja som od pôrodu 10týždov a stále som celkom neprestala krvácať.Ked som bola minulý týž u dokyny,povedala,že je to normálne.Tak neviem,ale jednoznačne mi to už lezie na nervy! 😠

Včera sme mali zas veselý večer,teda už od obeda baby stále vymýšlali,nespali,nosili by sa na rukách a mrnkali...Večer zaspali a ked sa zobudili o 21h na krmenie,Eliška spustila svoj teror:nosiť sa na rukách na tigra na strome a pritom sa prechádzať.Ked som postála,bol rev ako o dušu.Ked som rezignovala a nechala ju vrešťať v posteli,vystriedal ma mm a ani neviem,kedy zaspala,možno okolo 23h a u nás v posteli.Potom vstávali o 4h,Eli po papaní pekne zaspala a Sári by sa rozprávala...tá zaspala cca o 5:30h a do 7:15h drichmali.Teraz zas spia.

Mici,kojiť každú 1,5h???Ved to je asi častejšie ako ja kojím dve deti 😀 .Myslím,že ked mu dáš väčší odstup,tak vydrží.Bude vedieť,že si má viac vytiahnuť.

Kvapky používame aj my Sab simplex,ale či je to nejaký zázrak,neviem.Možno by to bez neho bolo ešte horšie.Predtým sme mali Espumisan,ale vraj je to to isté.

Jani,kde si baby pozerali aké video?Aj ja chceeem!

Zdravím aj zvyšok klubu,už neviem,čo som komu chcela...
Babul,Vierka,Veam ahojte!

janula13
7. júl 2009

tvojka cod na predchadzjucu stranu, tam je tusim link...ja tu bojujem s drakom 😝

janula13
7. júl 2009

baby este nemam ani zuby umyte 😝 jeden spal, druhy mrncal a teraz naopak, to ine nerobim, len na striedacku pestujem...tvojka nasi papali o 2 rano, spali az dovtedy ale potom sa drak zobudil o 4 a pristal u mna v posteli a tam uz nechrlil ohen 😀 ale budil sa potvora a teraz bude obed a ja som ledva ranajky zjedla a nicim inym nepohla, ja neviem ako to zvladnem sama ked takto vymyslaju...no klasika a teraz mi zaspavaju, ked maju ist papat...inak je mi smutno ked som sama uz som si zvykla ze mam okrem malych spolocnost..mm ma este dovcu do piatku ale teraz je v ba..ale co bude potom...

petkaerdal
7. júl 2009

ahojte,tam my sme nakrmili a ulozili do postielky,Aylin uz drichmuska a Selin tak vsliak,sem tam zamrnka,ked vypluje dudel

mici,myslim,ze moja moc pribrala,vravim,ze je tucko dost,uvidime ,co bude na dalsiej kontrole,ideme 17
a pravda,lepsie nech pribera,ako by mala chudnut..a cm ja neviem kolko maju,ale selin su 56 -ky len len,aylin este oblecie v pohode

neviem,ci som vam pisala,vcera som bola uz uplne grogy zo Selin,od 12 do 22 tusim nespala,ale za to spala krasne celu noc,neponocovala,ako posledne noci predtym,ale aby sme sa nahodou nevyspali,tak pre zmenu bola Aylin hore v noci,robia to jak naschval 😖

Jani,urcite si tie kamilky kup,niekedy sa moze zist,ja som s tym natrela aj Aylin,ta mala ale len par potniciek a zmizli a Selin som odvtedy nenatrela vobec a nic sa nevratilo,asi su to nejake zazracne kamilky 😀
a gratulujem k vyrociu,pekne oslavte 😉

tvojka,super vahu uz mas
a tusim u vas su tie noci a dni tiez perne ,ako u nas 😀

petkaerdal
7. júl 2009

Jani,neboj sa toho,to zvladnes urcite,ked to zvladam ja,tak urcite zvladnes aj ty,neboj,ved ti nemoze niekto donekonecna pomahat,isto zvladnes 😉 pozri ja pritom este aj navarim,upracem a aj kona stiham 😀,ale varim a upratujem,ked je muz doma
ja som teda uz mesiac na ne sama a pohoda
inak ja ich vobec nenosim na rukach,od zaciatku som to nerobila,lebo viem,ze by som ich potom nemohla polozit,ked revkaju,lezia na gauci a ja si len lahnem vedla nej a len tak ruky dam pri nu ,to je maximum,ziadne nosenie nebude

tvojka
7. júl 2009

Peti,idem konečne pridať do albumu ten pupík-herniu.Ked si to kukneš,tak daj vedieť,zmažem to...

mici11
7. júl 2009

Tvojka no hej kazdu hodinku a pol, ale len do tej druhej poobede, potom kazde 3 a v noci az po 6 hodinach. Ale teraz ho idem nakojit po 2,5 hodine. Budem si ho ucit tak 😉 ani moc neprotestuje proti tomu 😉 , len trosku mrnka.Ja som tie kvapky kupila zato, aby sme doma nejake mali, inak Samka nezvykne boliet brusko, len vtedy to bolo take akutne ☹ Ale kamoska ich celkom chvali 🙂
Peti my maleho nosime sem tam na rukach, ale zatial sa na to nenaucil 😀

petkaerdal
7. júl 2009

tvojka,uz som videla 😔 nieje to ale nic vazne,nie? to moja takto nema..

tie moje zaby nie a nie spat,zasia tak 10 minut a su hore 😖

tvojka a vytieras to biele v suske zabkam? ja hej,uz to tam takmer vobec nemaju

tvojka
7. júl 2009

Peti,
moja doky sa tvári,že sa to samé vstrebe,tak dúfam a nerobím paniku...
Jani,ešte na to lepíš mincu?

S tým bielym...sama neviem,čo s tým,ale tak trochu utieram.Ale majú to tam stále.

janula13
7. júl 2009

petka kupila som to kamilkove ako to ty zarabas? matusko je dost potnickovy od vcera, tak skusim aj ked mu to potieram tym liehom...

inak zase dnes vsetko vygrcol,taka som z toho nestastna a aj zrut jakub si ublinkava a to nebyvalo...asi zvelicujem, ale pockam zatial nejdem s mlieckom spekulovat aj ked ich zapeka...

janula13
7. júl 2009

tvojka lepim mincu a mam pocit ze to pomaha..

petkaerdal
7. júl 2009

Janik,ja som si dala do malickeho poharika teplu vodu a do toho som trosku dala,tak pol cajovej lyzicky,zobrala tamponik a ponatierala a o 10 minut este raz,skus,urcite nic nepokazis
kolko to stalo? lebo ja neviem
aj moja dneska grcla 😢

petkaerdal
7. júl 2009

Jani,,citala som ta v dvojickove,to ze ich zapeka je prave z toho AR,to som citala,ze z toho maju deti tvrdsiu stolicu,skus sa popytat v lekarni na ten prasok,co som ja davala,mne z toho kakali pekne,ale neviem,ako sa to vola na Sk,lebo tuto to miesaju v lekarni a vola sa to Lactose,to som davala 2x denne do mliecka a kakali super,to sa moze stale davat,popataj sa na nieco take
a nezvyjaju sa,ked kakaju,ked tlacia?lebo moje mali velke bolesti,tlacili a tlacili a neslo 😢 ,tak bolo tvrde

janula13
7. júl 2009

petka tak skusim , stalo to tusim 1,6eura, cize fajn, lebo fakt sa obaja vyhadzali, ale troska sa bojim to pouzit, lebo harmancek je alergizujuci...este dnes skusim asi lieh, alebo som sa docitala ze cierny caj a na to bud sudokrem alebo kalciovku, vela typov som precitala tak neviem co skusit...hlavne ich poriadne vykupem a osusim... juj petka ja som nejak nervna a je mi do placu a to mame to vyrocie..ale neplakala som uz doobre davno niekedy v tehu naposledy...mali su dnes dost nervni, dokonca aj matusko, tak som nestastna ze neviem ako pomoct a co s nimi... uz sa ho biojim aj nakrmit,a polozit do kocika, asi som si myslela ze ten ar je zazracny, ale to len dnes a vcera...tak neviem ci mam cakat do toho 22.7 ked bude dr spat z dovolenky..alke zajtra by som tam mala behnut ci tam nie je aspon nejaka zastupujuca dr, lebo uz minam poslednu pikslu mlieka, ci nam predpise...sila a na zacciatku mal matus skor akoby hnacky..a teraz striedavo, ale kubko stale pevne...

boze tak chcem aby im nic nebolo...na to lactose sa spytam...dakujem..