Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

jvo
6. nov 2009

babul tak k tomu sa pridavam aj ja ked zacnes robit zazraky tak daj vediet pridam sa 😀

babulka123
autor
6. nov 2009

jvo... si rob srandu.. pockaj.. sa spojim s petkou .. a uvidis.. heheeheh

a mimochodom vsetko naj k pol rocku..

petkaerdal
6. nov 2009

Ahojte,
tak kto chcete schudnut,napisem zaruceny sposob chudnutia a zdravo a ziaden jojo efekt,mesacne tie 2-3-4 kila max,je to beh na dlhsiu trat,inak aj moj muz schudol 12 kilo 😀

Janulka,tak teda ty si dneska prva,to uz dlho nebolo 😀

moje baby sa gulaju uz o 106,aj z chrbata na brusko a opacne 😀 a Selin sa dokonca uz plazi,ako taky hadik 😀

jvo,vsetko naj k polrociku 😵

babulka123
autor
6. nov 2009

PETIIIIIIIIII prosiiiiiim ta posli mi to .. bud do IP alebo na mail.
benesova.a@gmail.com

mici11
6. nov 2009

Jvo Emmke vsetko dobre k pol rocku 🙂 a ako citam je to riadna sikulka 🙂
Babulka aj ty? Sme my teda particka 😉 myslim tie cigi...co uz, clovek musi mat aj nejake neresti....
Peti napis aj mne clovek nikdy nevie 😉 😀 i ked ja ani neviem ako tie kila sli dole, trosku som sice cvicila, ale uz teraz nevladzem, cvici so mnou Samko 😀 😀

janula13
6. nov 2009

petka tak to mas sikulky, nasi su nejaki pribrzdeni 😀 prave spraskali hrusku, zase s krikom, ale takym, ze rychlejsie, tak im chutila, ale zase sa dorazaju mliekom, to zase nalozia 😀

janula13
6. nov 2009

ale matus je majster v drzani flase, ten robi ine kusky 😀

veam
6. nov 2009

Ahojte...ja sa len hlasim,ze este som doma a kinderko.... 😀 😀 😀

Petka no ty si ina sikula,ja tiez mozem o takej vahe len snivat... 😉

babulka123
autor
6. nov 2009

janulka pekne.. inak ja neviem ako to bude u nas s prikrmami. dnes som jej davala vodu a tak ju vyblvkala.. no proste len mlieko.. ale taka je zlata potom ked skusa na jazyku ci je to voda alebo mlieko.. heheh

veam.. a dokedy? ides na rekord alebo co ?? hehehe

mauzos
6. nov 2009

ahojte 🙂

Veam ty furt nic? Ved ta mala prist odrodit Mici 😀

Baby tie sacky na moc mam odskusane, je to super vec, nevedela som si predstavit ako im budem chytat moc do skumavky. Tie sacky su dva druhy pre chlkapcekov a pre dievcatka. Normalne sa to nasadi na pipik, dookola je taka makka lepka, takze to pekne drzi, da sa na to plienka a je to 😉

A ano Petka ma bonzla, tiez som sa vratila k fajceniu. No co uz, ako pise Mici nejaka nerest musi byt 😖

Jani nic si z toho nerob, chalani su celkovo lenivejsi a pohodlnejsi, ved ako chlapi 😀 😀 Nasi sa len teraz zhruba tyzden zacali pretacat na brusko a naspat, ale uz sa nezastavili 😀 Plazit sa snazia, ale ide im to po centimetroch 😀 Luki si papa nozicky uz davno, Tomi ani naznak. A Tomi cuva na chrbatiku kozmickou rychlostou, je to take komicke 😀 A na poradni s nimi neskusa, co dokazu, ale my chodime na neurologiu a tam s nimi stale cvici co vedia a ako su na tom. Zatial bolo vsetko v poriadku, ideme zase buduci tyzden, tak som zvedava co povie.

Jvo vsetko najlepsie k vymesaciu 😵 My mame dnes 7, ani som si neuvedomila ze mame presne mesacny rozdiel 😉

Peti posli aj mne ten zazracny navod na schudnutie. Dufam, ze tam nebude, ze NEZER 😀 😀

mauzos
6. nov 2009

a este som zabudla pre inspiraciu, dnes sme mali tekvicu dusenu s jablckom a bola to nekonecna mnamka, normalne aj mne to chutilo 😲

veam
6. nov 2009

Babulka dokedy to neviem,ale rekord to nebude...cakame do pondelka a potom nastupujem do nemocky 😵

Mau na mala prist ale sa na mna vybodla... 😀 😀 😀

janula13
6. nov 2009

mau ty si ma zase rozosmiala ved ako vzdy 😀 a preco hodite n neurologiu, preco nechodime aj my? 😠
a blahozelaaaam k mesiacikom, myslim tym 7, nie tym tvojim, tie az tak nesledujem 😀 a samozrejme aj vam JVO.. 😉
no mau diky, ze teraz napises o nejakych sacikoch, my ako taki blbci sme lovili do skumaviek, mm sa nepodarilo odchytit prvu varku, musel chudak cakat na druhu a ja som sikula chytila, ale teda sranda naramna, cakat so skumavkou nastoknutou na pipikovi 😀

peti ja recept na chudnutie nechceeem 😀 😀 😀
inak mau ty si iny kuchtik, to tie kombinacie vymyslas ci ides podla niecoho?keby si blizsie tak sa chodime k vam prestravovat 😀 ja neviem co budem dnes podavat 😀
Babul neboj vsetky deti raz zacnu papat aj ine, ved do 18tky hadam nebude na flasi 😀

veam ty sidlo a ja ze uz niekde tajne rodis 😀

tvojka
6. nov 2009

čafte,
tak aj ja som už objednala stoličky,oranžové Fábuly 😵 😵 .Za aký čas vám došla potvrdená objednávka na mail?

Mau,teda ty vyváraš...kde berieš inšpiráciu?tuším budeme každý den pýtať recept.A vždy navaríš viac a hodíš do mrazáku,či ako?Tekvicu dusíš tú čo si spomínala,čo vyzerá ako hruška?ako sa to volá?či proste tekvica?

K tým naším mieram...ja mám 173cm a 58kg 😀 .A robím pre to až toľko,že kojím 😅 a zjem viac ako môj 2m manžel 😝

Mau,gratulko k 7mes a aj Emmke k polroku!

Emmka je aká šikulka,moje baby sa síce otáčajú z chrbta na brucho a snažia sa plaziť,ale ide im to véééľmi pomaly.A Sári zásadne s hlavou v podložke,tá nebude pásť kone ani náhodou,čo sa bude namáhať 😅

Na poradni s nimi necvičí,aj som jej hovorila,ako sa Sárinke nechce a ona,že v pohode,každé dieťa je individuál.

My sme po 3 dnoch mrkvy už prešli na zemiak,teda nehádžu sa mi po lyžičke,ale jedia.zjedia mi taj jeden zemiak spolu.

Veam,dúfam,že ťa tu v nedelu,ked sa vrátim z víkendu,už nenájdem 😉

A k dnešnej noci...ako som sa tešila,že sa baby vrátili do normálu,tak trt 😠 Včera večer mi Sári zaspala na cecku,preložila som ju do postielky a spala už o 19:15h-klasika.Eliška hned po nej,tiež zaspala na cecku,preložila som ju do postielky a o 5 min bola vyspatá.Kedže škriekala ako vrana,po chvíli zobudila aj Sárinku,tak sme mali ráno.Nepomáhalo ani nosenie na rukách,lahnúť si do velkej postele...nechala som ju revať a nič!Ja som nakoniec zaspala asi o 22:30h a baby boli ešte stále hore.Kedže boli v našej posteli,tak ani neviem,kedy pospali.A o polnoci už Eli zas rev a striedala som ich na cecku do rána.Asi som ani nespala... 😝

petkaerdal
6. nov 2009

Janka,ze pribrzdeni 😀 😀

veam,ty budes tusim doma aj do vianoc 😀 😀

ozaj baby,kadia aj vam deti ovela castejsie,ako predtym? mne aj 3x denne,ovela viac plienok miname 😖

petkaerdal
6. nov 2009

mau aj vam vsetko naj k 7 mesiacom,skoro som pozabudla 😀

my sme sa dneska zobudili o 7.15 😀 😀 konecne sa umudrili tie moje baby

tvojka
6. nov 2009

Peti,tak tá posledná veta je čistá provokácia 😠

petkaerdal
6. nov 2009

tvojka,preto som to aj napisala 😀 😀 ale nie,nechcem provokovat,ale uz som mala toho dost,konecne sa vyspim,aj ked sa nam to kazdu noc nepodari,ale lepsie aj ked aspon kazdu 3...ved aj ty sa raz isto vyspis 😉

janula13
6. nov 2009

tvojka presne tak, petka povokuje, ale isto doparje aj nam raz, vsak petka? 😀
Neboj tvojka ja tham stale s tebou, sice krmim len 3x dokopy ale skackam a zarabam mlieko, tak niekedy som taka blbnuta ze 3x pozeram na hodinky ze kolko je a stale neviem 😅 ono sa to spravi, netreba to lamat cez koleno, mozno u vas, ked zacnete slapat na prikrmoch a kasi, u nas ani to nie..ale prave som si robila test a zistila som ze predsa len je to hlad co kubka budi..no jo a ze vraj dieta prespi noc az medzi 1-2rokom, a ze ak neprespi dovtedy ze je to normalne a samozrejme individualne..tak este sa dlllho nevyspim a mam kamosky co maju starsiedeti ako 1,2,3roky a stale im nespia...no co uz...inak sranda je ked sa mi zobudi kubko o 4 rano a ja ho chcem este uspat na rukach kedze ani po mlieku nezaspal, tak sa mi zacne smiat do tvare a rozpravat takym smiesnym hlasom a chce mi otapkavattvar tak sa vzdy rozosmejem, ze je po spani, mam co robit, ked je taky smiesny 😅 😀

janula13
6. nov 2009

peti no jo, aspon si sa usmiala na tych pribrdenych..ale to tak v "...aj to som sa prave docitala dobry clanok na mamaaja ze pretacat sa normalne zacina v 6mes z chrbtana brusdko, ak chcete dam link, celkom zaujimave a pre matky tych pomalsich ci lenivsich deti aj ukludnujuce 😀

janula13
6. nov 2009

ozaj petka uz im varis ci davas kupovane?

vidis tvojka, za chvilu ti odhryznu a z ruky..oni sa rozbehnu a ked im pribudnu dalsie dobrotky,,

ozaj a ked uz som taka scitana aj to som citala ze dieta sa nema uspavat na rukach, co ja robim a ani v kociku, co ja robim 😝 😝 😝

petkaerdal
6. nov 2009

Jani,samozrejme ,ze vam doprajem,bodaj by ste sa uz co najskor vyspali 😉 ,ale co uz,ked mate hladosov doma 😀

inak moje presia asi preto,lebo cez den mi Jani spia velmi malo,nie ako tvoji chalani,moje nespia ani hodku max. tych 30 minut..takze ty mas zase cez den asi viac pokoj
a ked moje pospia skor vecer,tak sme hore niekedy aj o 4 a presne,ako u teba,kuknem na Aylin a ta usmev od ucha k uchu,zacne spievat a ze dobre rankooo,som vyspata
ty si dneska aka konikova,co tam mas nejaku pomoc? 😀

petkaerdal
6. nov 2009

Jani,nie nevarim 😅 ,ale ovocko uz davam normalne,teda banan a jablcka som skusala,do zeleniny neviem,kedy sa pustim 😅

tak ja neuspavam vobec,ani ruky,ani kocik,ani nist,ked tak hojdam na nohach na vankusi,inak fajn trik,aby neodpadli ruky baby,ak chcete,Erdal ma to naucil 😀 polozim si vankus na nohy,od kolien dole,malu na vankus a kyvam nohami dolava,doprava..je to fajn,skuste,tie co cicikate deticky 😀

janula13
6. nov 2009

Ty potvora erdalovska 😀 😀 😀 nie nemam pomoc ale som predsa zabehnuta proficka 😀 ale nie, nic sa mi nechce, navarene mam od vcera, poprala som len sa premaham aby som sla zehlit, ale snad sa k tomu dokopem 😀

prave spraskali velmi sposobnym sposobom spenatik a este maju mlieko, no keby takto papli vzdy a len maly podbrados mali a ani bodyno to neschytalo...idem dat odgrgnut...inak aj nasi viac kakaju ...ved aj ja by som sa keby ma natlacia jablkom a potom mliekom 😀 😀 😀

peti nemyslim ze je to tym dennym spanim, ono je to velmi indi vindi, mam kamratkych ktorych deticky prespia noc a spia ovela viac aj cez den a dieta si ma pospat ked je unavene, to mu len pohorsim a nasi spavaju pravidelne..akurat pred nocnym spanim ich mavam aspon 2,5hodky hore...takze to je asi len babom a hladom a inymi vecami...musim si este pockat..

nechapem, varila si banan? 😀

janula13
6. nov 2009

ozaj peti kde mas male ked ti z lozia?

Boze micka napis, nech tu netaham s preklepmi sama..

ozaj vam deti tak neskriekaju?jakub sa v tom vyziva, uz 3 dni az ocervenie od radosti ze ako zase zaskrecal

a este otazocka, nemala by som matuskovi uz trosku cistit nejak tie zubky?aspon tou silikonovou kefkou na prst?

petkaerdal
6. nov 2009

JAni,mne male skriekaju o dusu,normalne sa az zlaknem niekedy,najmä Aylin 😀
banan nevarim,to len pomackam,prave dojedli kazda 1 cely zlopla 😕
ja ich mam zatial na gauci,Aylin sa neplazi ,ved tu sedim pri nich s laptopom a davam bacha..ale uz planujem dat na zem,len musim kupit tie puzzle..ozaj baby oplatia sa vobec tie puzzle na zem? nieje to hlupost?ktora to mate? ved aj tak na to treba este deku nie?

nevim,ci by si mala cistit uz a Matusko uz ma celkom vonku? to len tak? ani nebol nepokojny? ja uz natieram Selin gelom,lebo ju to boli,Aylin este nic,ani naznak zuba 😀

petkaerdal
6. nov 2009

Jani ozaj a nesedia ti este chalani? mne uz cez den dost posedia,ale len tak medzi nohy si ich dam,ale uz pekne same sa drzia,nechu uz lezat 😅

janula13
6. nov 2009

petka sediet by chceli, ale davme len tak po troske, aj vcera mi tenortoped na klbikoch povedal ze pomaly, ze staci 5min denne, netreba to unahlit ze az ked si sadnu samy, tak to necham na nich, ale taham ich do sedu sem tam za rucicky a davam sediet len tak do polosedu na ten kojaci vankus, tam si tronia ako mam v albume..ono to netreba unahlit, hlavne ak svaly este nie su natolko pevne...a kedze su v lehatkach vyzdvihnuti tak su spokojni...

super ze im tak chuti bananik, to si len take hrudkove pretlacila a spapali, ja im mixujem dohladka...

ja tie puzzle mam, ale este ich nemam na zemi, myslim ze je to dobra vec, stlmi to pady a chlad z podlahy a budem ich mat v obyvke na zemi co mame spojene s kuchynou, tak stale na ociach a aj oni mna 😀 kamoska to mala naopak, deku na zemi a na tom puzzle...

Matusko je strasne dobrucky on takmer neplace vobec, skor sa len najeduje...a zubky veru len tak, akurat ze len vsetko ako zurivy psisko hryzol a pchal do pusy a zrazu ich mal, gel sa mi ani neoplati davat, je usmiaty a na nom si len pochutnava...a jakub ten nic, najprv aj mal take biele bodky na spodnom dasne a teraz aj to zmizlo, tak neviem...ale uz sa lepsi, uz nie je taky umrncani, zabava sa a vyprava stale a teraz teda skrieka a zahra sa viac...nova finta, dam im letak pokrceny z obchodu a je pokoj, akurat musim davat pozor aby ho nezuzlali..dnes som tak pozehlila 😀 a spia...tak rozmyslam ze sa natiahnem...

petkaerdal
6. nov 2009

baby chcem sa vas spytat,netoci sa vam od porodu hlava? ja som si to najskor nejak neuvedomovala,ale zistujem ze sa mi zatoci niekolko x denne a to od porodu,trva to uz 5 mesiacov,vzdy ked sa postavim sa mi zahmlie pred ocami,niekedy az tak moc,ze myslim ze uz odkvecnem,vzdy sa musim podrzat o stenu,toci sa mi aj ked sa postavim len zo sedu,je to neprijemny pocit,normalne vidim vsetky farby a az take mravcenie citim v hlave a ked lezim a idem sa postavit,musim chvilku v sede pockat a potom sa postavim,za par sekund je to ale prec..nemate nejake info o tom? je to bezne po porode? co to moze byt? nic extra som o tom nevygooglovala,zacinam mat nejake starosti,ze co to je,idem s tym k dr.lebo uz to je na nevydrzanie..mota sa mi niekolko x denne,uz sa bojim,aby som neodpadla 😔

petkaerdal
6. nov 2009

tu nikto nieje dneska vecer? tak ja sa lucim,rano skoro odchadzame,nech mam nieco z vikendu,ideme na Sk,tak sa ozvem v nedelu ,dufam,ze budem spokojna so stolickami a s autosedackami a s choditkom 😀

majte sa pekne a pekny vikend a veam,ked sa vratim,nech si uz v porodnici 😀