Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

babulka123
autor
22. aug 2010

mici prepaaaaaac.. uz sa to nebude opakovat.. takze ninka rastie len a len pre vas.. { hehehe dufam ze sa do svadby aspon 1 stretnu... } hheheh cmuuk

p.s. co sa tyka mlieka ja som uz skusala naozja vsetko .. a pred .. neexistuje ze by ho vypila.. zatial som rezignovala a uvidime co spravim.. este mozno skusim nejaka ochutene..

janula13
23. aug 2010

babulky dufam ze vam nebude vadit ak sem nakopcim prispevok z inej temy, nechce sa mi to pisat 2x, tak si nevsimajte mena, len fakty..papa idem spat...zasluzim si🙂
babul jasne skus ochutene alebo koktailiky s ovocim...

janula13 – ahojte babulky jalen na skokhajala by som..poradna dnes ok, akuratskonsatoval ze nic moc moje priberanie...no co ja zato mozem?keby vedel kolko toho do seba natlacim aj mi to zakaze...co uz aj pri dvojkach som sa netrhla, predpokladam ze valibuka neporodim nie som na to stavana..
ozaj a matusko nas dnes tak prekvapil on stale len za ruku by sa vodil ale zdal sa mi labilnejsi ako jakub, nemyslela som zeby mal na samoztatnu chdzu aj ked 2-3kroky pomedzi nabytok spravi a dnes sa zrazu vybral sam, len mm na mna zavolal nechsa otocim od riadu a matusko si straduje sam po chodbe..zlaty bol a takma potesil az mi slzy vybehli..jakubko ten tie prejde ale stale sa boji je strasne opatrny ale kludne by presiel celybyt keby sa nestihne niecoho chyat ci ist na 4..ale neva vidim ze uz sa to schyluje..musim niekedy nakamerovat
giv gratulujem k vasej vrtulke tto neviem co budem robit ked u nas budu vrtulky dve..ale su uzasni, tak sa na nich teraz nasmejeme, ked sa zacnu po sebe valat nahanat a jasit alebo len sedia oproti sebe a rehocu sa ako sibnuti, o bozkavani kade tade nevravim...strasna zabava teraz..aj ked matusko teraz na mne strasne visi, snad ho to prejde...asi to bude tym ze v noci je so mnou..nedavame ich spolu, zistila som u mamy kde som ich mala spolu ze jakub dostdobre spi a matus ho zbytocne rusi...a neviem ci som pisala, ale konecne spia v postielkach na obed, tahaju zvycajne tak 3 hod niekedy aj viac, sammy sa ulozia, pustim uspavanky a len lezim na posteli, zvycajne sa jasia/musim dat video na FB/ a ked uz mam pocit ze stacilo, tak vydam prikazy nech lahnu aoni sa hadzu, nie pustaju ale hadzu dole hubami a ja sa musim ovladat aby som sa nesmiala..ale zalahnu a spia...a vecertiez uz jakubko nezaspava s mm na posteli ale sam v postielke mm len dozoruje z postele a uz ho nemava u seba ale je celu noc v posielke..takze zase male vyhrate vojnyinak kubkovi som dnes pozerala, hore mu idu ocaky a zda sa i ze aj tie dalsie za nimi a dole tiez takfakt minimalne 6 zubkov narz a ak nie aj dole este dva, tak mozno az 8matusko tusim nic...
no idem hajat...dufam ze uz sa stretneme aspon v septembri...
Dnes o 22:55 • 2 deti - čaká

petkaerdal
26. aug 2010

Ahojte,
tak tuknem aj ja,my sme sa z dovolenky vratili velmi rychlo,kedze som ju celu prelezala,prve tri dni horucka,potom silna angina,cele mandle hnisave,asi 15 rokov som takto chora nebola,ale uz mi je nastastie fajn a uz fungujem..

mici,tak to mas divoke,takze Samko zaspava s vami,no to ho lahko neodnaucis asi 😅

Selin beha tiez ,ako raketa,vid uraz 😖 ,rozprava pomenej,Aylin sa vobec chodit este nechce,ta zase rozprava,ako Ninka,rozlamuje rukami,stale nieco vysvetluje,nervaci,ked ju nevnimam,nerozumiem jej ale nic..
momentalne trochu hnackujeme po ockovani,ale da sa..biju sa navzajom po hlave,ked si beru hracky a velke place za to,Selin Aylin za to silno hryzie 😅
spavame ako kedy,niekedy 2x denne,niekedy raz,podla toho kedy vstavame,vecer dam do postielky a zaspia,cez den je tu uspavanie..
mam tu opät maminu,kedze drahy stale prec,co uz zvykla som si..

Janulka gratulujem aj tu k chalanovi 😉 ,je jedno,co je ,nech je zdravucke.kociek je tu dost,frajerka sa urcite najde,ja budem mat isto babu,ked bude dalsie 🙂

baby si uz strasne vyberaju jedlo,co zjedia a co nie,najnovie im chutia len maskrty 😅

mlieko tiez neprevaram,co je pasterizovane..

idem si oddychnut,zdravim zvysok klubu 🙂)

mici11
3. sep 2010

Ahojte,

Ledva som nasla nasu temu ☹ , zapada prachom...
Petka no veru divoke a viem ze ho to neodnaucim, ale po celom dni, kedze drahy je vo firme od 9:00 - 19:00 az 20:00, som rada ze aspon nejak zaspi. Niekedy zaspi kym dopapa kasu, to su tie stastnejsie dni 😀 😀 😀 Kde su tie casy, ze som ho dala do postielky a spinkal....Cez den spi len raz nejaku hodinku, niekedy 2 a niekedy 40 minut....A je strasne zivy...ale co som uz, aspon je sranda 😀 😀 Inak je zlaty, strasne vela uz rozprava a rad si spieva, ked sa hra...no lepsie povedane vyludzuje nejake tony 😀 .
Inak skusila som normalne mlieko, kupila som tatranske horske plnotucne a velmi mu chuti, aj kasu mu z neho robim. Mlieko tiez neprevaram, len ohrievam.
21.9. ideme na poradnu a ockovanie, som zvedava na ten kriik...
Janulka ako sa mas mojka?
Babulka je ti odpustene 😀 😀 no inak kedysi sme si chceli dat vsetky stretko.....nejak to nevyslo......ale rada by som vas videla aj nazivo 😀 😀 😀
Zatial sa majte pekne a dobru noc 🙂

babulka123
autor
3. sep 2010

@mici11 ahoooj
to som rada.. heheh uz som myslela ze som to pototot na celej ciare..heheh

mlieko kapitola u nas sama o sebe.. ale dnes zvladla krupicovu kasu z 2 dcl mlieka ze aka som happy, len tak otrvala usta, a to pred mesiacom ked som jej dala tak ma s nou oplula.. no co uz deti sa menia..

zavidim ze sa viete sami hrat.. u nas to stale nejde.. hold sme veelmi zvyknuty chodit stale von, sak ani mna by to doma nebavilo.. no ale ved snad sa to nejako nauci..
iank tiez kecame o 106, len jej nerozumiem, ale sak co nejako sa dohodneme.. iank je velmi sikovna, ked jej poviem aby nieco niekam odniesla { napr. do kosa alebo tatkovi alebo tak } tak sa aj normalne trafi , no super, vieme zvieratka - kona, krava, havo, cica, auto, indian, samozrejme papa a poslat pusu, a tak , kazdy den nieco nove..
je s tnou sranda..

mici11
3. sep 2010

Babul neboj je to ok 😉 , ale vies takej krasnej nevesticky sa len tak lahko nevzdam 😀
No Samko ma mliecko rad v akejkolvejk forme, ale ved Ninka ti jogurty, puding....atd. spapa nie? Takze to mliecko v podstate aj tak ma. A uz ked kasu spapala 🙂
Samko sa vie aj sam hrat, sice nie dlho, ale zahra sa. Tiez je zvyknuty chodit von, cez den ked sme doma, teraz ked tri dni prsalo tak chodil k dveram buchal na ne a ze tatatatata....ze pome von mama, no ale zial nedalo sa. Cez den dokonca spava v kociku, musim ho kocikat inak by nezaspal, on bude robit hocico len spat nie. A smejeme sa na nom lebo telefon vola dede a bezne Dedemu volava 😀 😀 uz ta reklama ani nejde a stale ho to drzi 😀 😀
A presne kazde den nieco nove 🙂 , ozaj je to sranda 🙂
Tak pobozkaj za nas Ninku 🙂

janula13
6. sep 2010

jeej my este zijeme? no nedalo mi ked som zbadala ze sme sa vysvihli..aj ked by sommala ist spat ale aspon nieco..
vidim ze frajerky sa uz rezervuju, tak petka vrhni sa na vyrobu alsej pre nas teda ked tvrdis ze bude baba...aj ked ja mam uz aj zalusk na Tvojkine v nedelu kooonecne u nas boli, zazrak sa stal a zase sme sa stretli asi po roku🙂zlate su a sikovne a dobrucke, radost pozerat, a vyssie od nasich...aj icch vypusinkovali a ani sa navzajom netlkli ci nebrali hracky, no radost mat 4 deti🙂takze sme mali aspon taketo moni stretko ale co ma stve zabudla hlava dementna nafotit tu slavu🙂
u nas co nove, uz sa chodi vo velkom, asi 2tt a v podstate naraz zacali, matus sa do toho vrhol a jakub po nom ale kazdy chodi inak a obaja tak smiesne, matus najprv s rukami hore ako superman, teraz dole ako chaplin vyzera alebo rozhadzuje akoby dirigoval ajakubko akoby mal drevene obe nohy...uz aj behaju a nahanaju sa, aj ked este na to nemaju ale roba to..sranda velika..rec..no stale zvatluhlavne jakub a nahlaaas a ked vidi zenu je cely paf, ze Tvojka, zazila saa, nevie co od radosti, aj sa predvadza aj hanbi naraz a vykrikuje len aby si ho vsimla..sranda pozorovat...matusko je taky ignorant maly, aj co sa tyka ucenia novych veci jakubkovi staci raz ukazat a pomenovat a hned vie kde ma co, od vlasov, ucha oka nosa nohy ruky prsta a tiez pipika, matus ako sa mu chce..ale tiez ked ich posem nech nieco niekde alebo niekomu daju, tak odnesu a daju...ale samozrejme vymyyyslaju somariny, bozkavaju sa pod stolom , objimajua hladkaju a rehocuuu, tak je pokoj, kym neni plac..labzuju si po byte a ja dozorujem popri varenia praci a oni si gazduju, ale aj za mnou pridu a chcu sa vodit za ruku po byte , nechapem naco kedze vedia chodit..a najlepsie ked kazdy inym smerom...
rano mi nejak uz nehcu ranajkovatale vyiju 2dcl mlieka uz skoro uplne kravskeho, davam len 60ml nutrilonu aby som ho minula...a potom uz len kradnu z toho co ja jem, ranajky nechcu inak, len parky🙂..ale inak papau pekne, daju desiatu, obed.o 16, kedze na obed spavaju 3 hod a niekedy aj viac ze ich niekedy aj zobudim aby sa stihli unavit..zaspavanie ako kedy samy, le lezim tam a vidavam pokyny niekedy trosku s placom ci trucom,niekedy pohoda..a vecer mi nejak nechcu kasu ale asi je to tym ze predtym stale nieco chrumu...
jakubko ma uz takmer uplne vonku dolne stolicky a horne ocne su vidno,aj dolne ocne presvitaju a zda sa ze aj hore stolicky sa chystaju...plna pusa zubov..matuskovi asi len ocaky ale zda sa ze sa nalievaju aj stolicky pomaly...
noci otras, matus vymysla stale jakub ako kedy niekdy prespi, alebo mm k nemu 1-2 vstane, da dudu alebo caj..matus to je teror..sada place vstava a docahuje ma,tak skonci u mna v posteli,neviem co to dite
chce...
a treti veselo kope ze ani spat nemozem co nemozem aj tak, ale aspon sa zabavam s rukou na bruchu...
takze rec u nas nic moc, len mama,kde je neni a tak,ham,mnam a staci🙂ale ved este sa nakecaju dost....a zahrat sa zahraju ale aj s namisa radi pomojkaju, jasia a aj na rukach sa radi nosia...takze aj u nas je veselo...🙂 idem hajat, majte sa vsetkya piiiste, snda nas tato hnusna zima donuti pisat viac🙂

mici11
17. sep 2010

Ahojte,

Tu to fakt zije 😀 😀 😀
Janulka waw tak vy sa takto stretavatye s Tvojkou? A mna nepride nikto pozriet ☹ ...asi som daleko 😀
My tu takou intenzitou piseme, ze ty nam aj coskoro napises, ze si po porode 😀 . Ale posledne dni fakt nestiham a furt nieco je..Minuly tyzden sme boli u svagrinej na vikend v BB, zajtra ideme na dvojity krst, krsti draheho brat maju dcerku a draheho sestra maju syn, medzi detmi je 6 dni, dobre co? 😀
Inak sme trosku chory ja aj Samko, ale nastatsie bez horucky.
Zatial pa a zajtra sa ozvem ako to dopadlo 🙂 na krste 🙂.

janula13
19. sep 2010

ok mici tak snad sa do mojho porodu este niekto ozve🙂Inak na teba myslievam ze kedy splnis slub🙂aby si ma stihla🙂
ze stretavam..ved vidis ze po roku🙂ale snad sa to zlepsi ked sa sem prestahuju konecne🙂uz sa na to tesim...
ja idem v utorok na poradnu, drzte palce, dnes mi bolo nejako vselijako ked sme cstovali od mamy tak ani neviem ci mi tak byvalo 1xci sa nieco deje, vselijake bolesti a krize a tak, uz si nepamatam co je v norme 😲 snad sa nic nedeje, aj maly straasne opal a dlho tak snad je ok...ved snad podam info, aj ked teraz budem 3 dni len prata zehlit po pobyte u mamy a upatovat do tohodeti a varenie...ved to poznate...
tak micka zelam skore uzdravenie ...a zbytok nech nestrasi len na Fb a ozve sa ja tu co nove, tam sa tolko nedozviem,ako tu kedysi...
preklepov som spravila snad dost🙂

janula13
22. sep 2010

tak si napisem aspon sama sebe si ze poradna zo vcera ok..aj ked ma vsetko boli niekedy tak sa da, hlavne ze dr povedal ze ok... 🙂

mici11
23. sep 2010

Ahojte,

No ako vidim uz len s Janulkou tu komunikujeme: Janulka som rada, ze poradna je ok. No asi ta uz nedobehnem ale antikoncepciu uz neberiem 😉, tak uvidim ci motyka znova vystreli 🙂.
Na krste bolo fajn, pridala som aj nejake foto na FB. Inak take mesacne babo drzat az vtedy si uvedomim aky je uz Samko velky 🙂 a strasne vela rozprava a vsetko po nas opakuje a ako vsetkemu rozumie...no proste som hrda mamina....i ked je mi jasne ze vase deti su rovnako sikovne 🙂.
V utorok sme mali poradnu plus ockovanie a vsetko ok a j ockovanie dobre znasal. Inak vazi 9460g som zvedava ci sa dostaneme na 10KG.
No a ja som chora uz uplne od pondelka mam aj antibiotika a Samko od vcera :(. Dnes sme boli u dokyny ma púresne co ja zapal hrdla a dychacej trubice ale dychanie nastastie ciste. Takze to mame vesele...2 dni som len lezala Samka brala mamina von...no ale uz sme zavreti spolu.....tak si to viete predstavit
Janulka a mate uz nejake meno vymyslene? A kolko si pribrala 1kg? 😀
A zdravim Petulku, Mau, Tvojku, Babulku a vsetky ostatne...ved sem tam pisnite 🙂 😉

babulka123
autor
24. sep 2010

ahojte.. ale nie ja vas citam ale posledne dni nestiham , uz 2 den mame cez 38.5-39 teploty , takze roboty viac ako dost..
predstava dvojiciek ma teraz neskutocne desi.. baby drzte sa ja sa ozvem .. papap

mici11
24. sep 2010

Babulka to chapem, tiez sme chory i ked uz nastatsie bez horucky. Prajem skore uzdravenie.
Aprorpo..... pracujete na dvojickach? 😀 😀 😀

janula13
24. sep 2010

micka presne to som skonstatovala ze si tu pseme uz len my dbve skoda, boli dobre debaty snad sa baby vratia aj ked chapem ze kazda mame nieco..ja dnes vytocena , tak idem sa skludnit pri upratovani, aj ked sme zdravi, tak dnes zliiii, tak som mala co robit...babulka asi na dvojkach nerobi len sa ich teraz boji...babul ked sa musi zvladne sa vsetko len ma chyta panika ako ja zvladnem tretie, strasne sa nan tesim ale radsej na to nemyslim, lebo budem v permanent depke aj ked viem ze nie som jedina co ma tri deti tak kratko po sebe, sila najprv neplodni a teraz mafia z nas bude🙂
babule otazka davate prckom uz aj bravcove masko? ja varim gulas len nejak sa bojim, tak som im tam supla kuss kralicieho co dam im...aj ked parky jedia🙂
zelam skore uzdravenie..micka aj nas matusko je taka "musia" vaha ako samko🙂

babulka123
autor
24. sep 2010

si robte prdel.. ja radsej bebudem ani "toto "aby nahodou sa neico nepodarilo ako janke.. heheh
a neboj , nasa ninka uz jedla vsetko aj bravcove a je tu .. normalne papa nasu stravu .
dokonca vcera som jej dala stavu z kur. pecienok a taka som bola stastna ze to jedla = teraz mame velky problem nieco zjest.. takze asi tak ..

mici11
24. sep 2010

janulka veru super debaty sme tu viedli 🙂 . Jani absolutne chapem tvoje pocity, ale urcite to zvladnes. Je to krasne take babo. Ked som to mala minuly tyzden dvojmo neter a synovcek, taky mesacny hned by som brala 🙂 tak snad coskoro....
Samko uz papal bravcove masko, nie casto ale papal a v pohode, tiez v podstate papa skoro vsetko co my a parky tiez miluje..ale to vraj vsetky deti.
I ked teraz ako aj Babulka pise, nechce nic kedze sme chory :(. Ale ani sa nedivim berie antibiotika, potom solmucol sirup na kasel, nutrilon B probiotikum a este vitamin C...ved uz ani nemoze byt hladny 😅
Inak sople ma take ako nikdy, sme mali iba taku odsvacku obycajnu, na tie jeho susniky co mal 2 krat to stacilo...ale teraz sme museli utekat kupit tu na vysavac a je to pecka, na nezaplatenie. Krasne a zachvilku su sople von. Pisem akoby som Ameriku objavila, ale taketo sople mame prvy krat. A ja som tiez riadne chora, ale lezat sa mi nedari....no co uz. Aj moje krsniatko Henka je chora cely tyzden aj antibiotika brala a dnes ju zobrali do nemocnice ze zapal pluc ☹ ☹ . Tak plakala, snad ju daju coskoro dokopy.
Tak zatial dobru noc prajem 🙂

larita112
25. sep 2010

Ahojte babulky 🙂 prišla som na vás nakuknúť a čítam, že vám to tu zapadá prachom 😀 tak to tu trošku oprášim aj ja 🙂 z času na čas si vás prečítam, aby som vedela ako sa máte a ako sa vám darí 🙂
my sa máme fajn, tiež riešime bežné radosti a starosti bežných dní...
Timejka chodí už vyše mesiaca, a je všade, papá úplne všetko čo aj my, tiež sme mali minulý týždeň sople, takže mici tiež viem dokonale oceniť odsávačku na vysávač 🙂 a inak je to taký malý čertík, ale občas sa vie zahrať aj na anjelika 😀 🙂
pa-pa všetky pozdravujem 🙂

mici11
25. sep 2010

Ahojte,

Laritka super ze si medzi nas zavitala 🙂 . Timejka je ze sikovna ked uz chodi. Musi byt rozkosna. No tie sople nas trapia oboch...ale co uz ved uz to snad coskoro prejde. A presne ako pises aj Samik je taky maly certik, ale ked hodi na man ten svoj kukuc ani hnevat sa neviem 🙂.
Tak zatial sa majte paaaaaaaaa 🙂

mici11
29. sep 2010

Ahojte,

Tak ja len, ze uz sa mame celkom dobre, az nato ze drahy je chory...no co uz ☹ .
A vy ako?

janula13
30. sep 2010

no ahoj, potiahnem vas potvory leniv🙂
icka som rada ze ste ok, drahy to uz nejak snad prezije, hlavne e ty a samko ste ok...no ta odsavacaka fakt super, my mae len tu od zaciatku, sice som kupila aj balonikovu ale to ani susnik nevytiahlo...minule akurat bol v mamam a ja prehlad odsavaciek akurat manahnevalo ze to pomyli maminy co estenemaju skusenost, ze kupia inu a potom aj tak skoncia pri vysavacovej...
babaul a vy ako, zdravi? inak aj nasi uz mlsali stavu z pecienok, co uz s nimi, cokolvek kedykolvek jeme, uz su nastupeni..hlavne ten sliz matusko🙂 niekedy mama pocit ze stale nieco jedia...ale esnazim sa s mierou aj ked niekedy povolim🙂
oaj bbaule uz davate jest samym? ja stale nemam odvahu ked si predstavim ten bordel, ani ten by i az tak neva ale skor si yslim ze ja budem z toho nervozna co stvaraju, aj ked viem ze uz y som mala, ze raz sa naucit musia...a ani nenocnikujeme, len tak obleceni si tam sem tam sadnu a umyvaju zibky...a tiez teda co sa tyka reci mama pocit ze povedia menej ako doteraz uz len ta ich mongolcina, hlavne jakub vela a nahlas🙂takze mame doma vseelo...
Laritka ty mas aku sikulku doma🙂certikov mame asi vsetky, a predstav si ze aj dvoch🙂
no idem , ked sedim maly strasne kope az to boli, nepaci sa mu tato poloha a uz sa snazim trosku viac setrit, uz ma vselico boli , picha, ja si nepamatam ci tak bolo aj pri dvojkach a to mam este kus pred sebou, teda dufam ze sa to nezvrtne prilis skoro🙂

mauzos
3. okt 2010

No caute, tak popisem nieco aj aj, aby som nepatrila medzi tie potvory lenive 😀
My sme mali minuly tyzden tiez sopliky, nastastie nam zabrala Ciryzalia a Olynth kvapky. Boli sme aj uz dr popocuvat a vsetko je OK.
Behame uz davno, uz vieme aj kde kade vyliezt, vacsinou na nebezpecne miesta, takze musim mat oci na stopkach v kuse. Luki si vie otvorit aj dvere, takze separovanie v dvoch miestnostiach uz nehrozi, nahaname sa po celom byte. Zuby uz mame vsetky okrem poslednych stoliciek a aj tie uz sa tlacia Lukimu, slinta ako bernardin, ale ved to poznate.
Spime celkom dobre, vecer zaspavaju sami bez problemu, rano spia cca do osmej, obcas sa zobudia ze nemaju dudel ... ach ten dudel. Uz ste niektora oddudlovali na spanie? Ja by som sa ho najradsej zbavila uplne, ale neviem si predstavit ako ich utisim, ked sa zobudia. Cez den si este vacsinou dame dva spanky, takze mam doma spachtosov po tatikovi, co ma celkom tesi 😀
Este sami nepapame, teda obcas ruckami, ale lyzickou este nie. Ani nenocnikujeme, je to pre nas len hracka na sedenie, ale vyzlecenych ich tam nedonutim sediet, snad to pride.
Nasi tiez uz jedia davno to co my, ale ja varim 90% kuracinu, samozrejme mali uz aj bravcove a hovadzie, chutilo tiez.
Tiez este moc nerozpravame, len take zakladne veci, ale snazia sa uz opakovat, aj ked su to vacsinou nezrozumitelne slova, no ale vsak aj do toho pridu.
Tak sa vsetky drzte a Mici zelam, aby sa vam cim skor podarilo zamiesit na surodenca pre Samka 😉

petkaerdal
3. okt 2010

Ahojte,dneska mam konecne po dlhej dobe doma manzela,tak tuknem cosi aj ja,nech tu nechybam
takze Selin beha,ako raketa,Aylin sa nejak nechce,ale uz pomalicky zacina,zubov ma Aylin 16,takze este posledne stolicky a tie jej uz idu,tiez slinta,ako Lukasko,Selin ma ale 10 ,ani to tak uz nesledujem
spime v noci vyborne,niekedy sa nezobudia ani raz,sem tam len kvoli dudlu,nie sme este oddudlovane a asi to tak lahko ani nepojde,lebo ho lubia este viac,ako ked boli malinke,najmä Aylin,bez dudla ani na krok a druhy este vo vacku 🙂co sa ale spania cez den tyka,to je katastrofa,maju tolko energie,spia tak max 45 minut,raz za mesiac sa podari ze vyse hodiny,vecer zaspavame o 21 a vstavame o 8 o pol 9.
papame tiez skoro vsetko,vsetko chcu,inak by som sa ani ja nemohla najest,takze uz aj maskrty,cokoladky,kolaciky..voboec uz nevarim extra,sem tam,co nelubim ja,napr. spenatik,inak jedia vsetucko,aj parky sme uz papali..
tiez este nerozpravame,len take opakovanie po mne,rozlamuju rukami,vysvetluju mi,niekedy akokeby sa so mnou hadali..
spolu sa pekne hraju ,ale aj biju,tahaju za vlasy,Aylin vsetko kradne Selin z ruky a ta ju zato hryzie,vrrr,ta ma same zuby po rukych otlacene..
papat same nepapaju,ja ich krmim,ani si neviem predstavit,ako by vyzerali,keby jedli taku polievocku same 🙂 inak ovocie a blbosti papaju jasne same..
no a mamina mi po 3 mesiacoch odisla,kedze sa mi vratil uz svagor z dovolenky,aj mi chyba,neviem si zvyknut vecer na samotu a drahy ma vola teraz na dovolenku,ale neviem ci ist alebo nie..
mici,aj ja vam prajem,aby sa vam co najskor podarilo zamiesit surodenca.
zvysok klubu sa ako ma?
a na plienkach sme stale 🙂)

jvo
3. okt 2010

ahojte kocky no taka ucast neda mi nepridat sa 😀
Co u nas nove? Behame uz davno, zubov ma 12 takze este dake asi dorastu 😉 , papa vseeetko a najradsej to co by ani nemusela, minule ukradla zo stola kusok slaninky 😝 a kedze ma pri sebe casto sesternicu a bratranca tak samozrejme ficia aj cukricky a podobne dobrotky a tiez ju krmim a ovocie a ine drobnosti papa sama, rozpravat rozprava tak po svojom ale povie pekne tata, baba, mnam mnam len mama sa jej dako nechce 😠 ale obavam sa ze ked zacne ze ju uz nik nezastavi tak si vychutnavame ze si len tak mrmle nieco pre seba 😀 dudku lubi aj ona snazime sa jej ju davat iba na spanok ale ked je najhorsie vytiahneme ju aj cez den a tiez neviem ako sa jej zbavime ked budete mat radu sem s nou....spinka celkom pekne v noci od 19-7:30-8:00 ako kedy, nepapa uz dlho sem tam sa zobudi koli dudke alebo ked jej isli zuby tak si dala vodicku a spala dalej a cez den spi od 12:13:30 teda posledne dni niekedy sa stane ze menej niekedy viac. Presli sme uz na vodicku z vodovodu ale to asi vy uz davno, mlieko davam zatial stale od nestle junior asi este chvilku potiahneme. Stale sme na plienkach, sem tam ju dam na nocnik ale nikdy to nestihneme 😀 A inak je to strasny vymyselnik, vsetko vidi vsetko pocuje a je vsade kde sa nieco suchne, lezie po stoloch stolickach no proste oci na stopkach aby neskoncila dole hlavou 😀 Kocky este davate drobcom vecer kasu alebo uz maju len daky chlebik....lebo Emmka stale papa aj kasu cez flasku pred spanim po okupani sice navecer s nami popapa aj daky chlebik so sunkou ale nema vzdy chut ale aj ked si da da si potom aj kasu. Peti utekaj na dovolenku ani nevahaj pekne si to uzite, zmena prostredia prospeje, to ze si oddychnes pisat nejdem lebo to asi moc pravda nebude 😀

janula13
3. okt 2010

no ja len cucim, ani v udive pisat nemozem ze aka uuucast🙂

petkaerdal
4. okt 2010

Ahojte
vonku hnusne,tak trcime dneska doma,soplikujeme..
jvo,nechala som rozhodnutie na draheho,on chce ist,ja sa trosku bojim,ci neochorieme a tak,uvidim,ci nieco zarezervuje drahy
moje papaju stale na veceru kasu,ale po nej este vzdy cosi,piskoty alebo aj chlebik,vianocku..

mici11
4. okt 2010

Ahojte,

Akoze ja odpadavam 😅 😅 😅 , kolka ucast...ale sa tesim 🙂
Mau, Jvo, Petulka na samozrejme Janulka, ale s tou sa ti vidam castejsie 😀 .
Inak u nas podobne ako u vas, papame skoro vsetko okrem cokolady, lebo to maminka nelubi, takze asi tak 😀 . Zubov mame 13, Samko rozprava teda dost vela a dost zrozumitelne co sa vsetci divia, ale bude asi ukecany po maminke 😀 . Beha sam uz davno, od dudlu sa odstavil sam okolo 8.mesiacu, co som rada, lebo predtym ked mu vypadol hned bol hore, sice potom zase zaspal, ale ked si ho nenasmatral sam v postielke tak sme mu ho v kuse podavali. No a co sa tyka nocniku ako aj Mau pise, mame ho akurat na hranie a holy si nan tiez nesadne, ale ved este mame cas. Kamosky vraveli, ze im deti zacali chodit na nocnik okolo 2.rokov. Sam nepapa i ked mu skusam nech si da, ale to potom aj vypada, ale nevadi. A co sa tyka spanku...no cez den jeden spanok 40.minutovy a ked mame stastie 2.hodinovy po mojom upornom uspavani v kociku. A v vecer sem tam zaspi sam, ale vacsinou ho tiez uspavame a spi tak cca od 20:00 - 21:00 do tej osmej bez prestavky, takze az nato ze ho vacsinou uspavame noc prespi bez problemov. klop klop.. Na veceru ma Samko okolo tej 17:30 chlebik alebo piskoty s ovocim, kolacik.... a pred spanim do postielky okolo tej 20:00 kasu do flasky, je tak zvyknuty.A rano mliecko 🙂, inak papa skoro vsetko. A na plavanie chodime stale, i ked dnes sme boli po 2.tyzdnoch lebo sme boli chori,.
Peti chod na dovolenku, ja by som hned sla 🙂
Inak riadna zima je a u nas je na buduci vikend navstevu, lebo mame jarmok.....no neviem ci nepomrzneme 😀 😀

Vsetkym velke cmuuuuuuuuuuuuk a dakujem za povzbudive slova ohladne nasho dalsie potomka 🙂, ked sa zadari budete to vediet ako druhe 🙂 😀

petkaerdal
4. okt 2010

mici,vonku zima,tak hadam tu bude prispevkov uz viac,ako v lete 🙂
tvoj Samko spi,ako moje,ked sa zadari vynimocne 2 hodiny,inak tiez tych 40 minut a staci,som myslela,ze len ja mam take nespave deti 🙂
tiez mi par kamosiek vravelo,ze deti sa naucili tak okolo 2 rokov na nocnik,niektore aj pytat 🙂

moje deti maju uplne rozdielne povahy,Selin taka samotarka,sama sa väcsinou tichucko hra,Aylin to len na mne nalepena,ked zoberiem Selin,rukov ju vytlaca,riazlivka nasa 😀

mici s preklepmi sa ti zadarilo 🙂)

babulka123
autor
4. okt 2010

aj ja chcem pisat ale nestiham.. teraz idem doriesit ninku, potom rychlo ku kamoske lebo musim od nej zobrat nejake gatuse { ostala som na 2 ks co su jej dobre.. snad do rana vyrastla alebo co } ale ak mi vyjde cas tak potom hned pisem ..
zatial posielam cmuk

mici11
6. okt 2010

Ahojte,

No Peti takze to s tym spanim mame rovnake, tiez som si myslela, ze to len u nas je tak. Kamosky ked vravia, ze im deti spia poobede 3 hodiny, tak len potichu zavidim...ale co uz,,,
Babulka ako vidim cas ti nevysiel 😀 😀 😀 , ale chapem, tioez som sa dlhsie neukazala, hlavne dnes ked bolo tak krasne...

Takze vsetkym velke cmuk

babulka123
autor
6. okt 2010

tus om .. heheheh