Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mauzos
26. jan 2010

Ano Nutrilon a Milupa je to iste, len v Madarsku maju z tych Milupa kasi vacsi vyber ako u nas Nutrilon. My sme mali s takymi velkymi kuskami ovocia, ze sme museli davat lyzickou, nepreslo cez cumel, druha bola nejaka vanilkova s takymi gulickami chrumkami a tretia uz neviem aka, ale jedna lepsia ako druha 😀 Ale to uz su samozrejme od neskorsieho mesiaca tie rozne prichute.
Ja kupujem aj mliecko v Madarsku Milumil (Nutrilon), vychadza o dost lacnejsie. Teraz mame dokonca od 9. mesiaca ovocne mliecko a velmi chuti. U nas su tie Nutrilony s prichutami az od 12. mesiaca a je len bananovy a vanilkovy ☹

babulka123
autor
26. jan 2010

mauzi.. no ja pojdem s marekom do komarna tak pozrietm.. teraz ked uz moze 2jku nutrilon tak je to lepsie.. uvidime co maju..
ale kase tam urcite pozrietm

mauzos
27. jan 2010

no baby, ale to tu fakt dobre flakate ☹

janula13
27. jan 2010

ahojte..mau presne tak, ja sa hlboko ospravedlnujem ale nejak nestiham, nenaspim vela, nasim svitori v noci a cez den jakub brnka na nervy niekedy, uz aby chodil potvora potvorska a isiel kam chce...ale aspon som vas precitala...u nas nic nove zazraky sa nekonaju, krpci sa gulaju a nejak premiestnuju hlavne jakub ale stale nie su na 4 lenivci lenivi...

ale uz viem co som chcela...
Vierka Patko je bohovsky a krasny tucko, ak sa neurazis, ale take maju podla mna babatka byt ta posledna foto nema chybu, bodaj by si ho stale nebozkavala, treba... 😉

mauzos
27. jan 2010

Jani, ale si sa namakala, kym si to vsetko precitala, co? 😀 😀
Ja drzim s tebou v noci, tiez nespime vdaka Tomimu ... ale ja pevne verim, ze su to tie nestastne zubale a ze bude zase dobre. Este dva sa mu tlacia, tak snad rychlo vylezu a uz bude 8 zubec 😉 Uz predbehol aj Lukiho, ten ma stale len 5 zubkov a pritom tie prve dva mu vysli skoro o 3 mesiace skor ako Tomimu.
A co narobis, tiez mas takych lenivcov ako ja. Ale neboj, ked sa rozbehnu po 4, tak uz ich nezastavis, tak ako ja mojich. Uz ich musim zatvarat do detskej (samozrejme som tam s nimi), lebo hned sa rozutekaju po celom byte a vsetko kontroluju ... minule som im musela tahat z pusy moje cizmy 😀 😀 😀

jvo
27. jan 2010

ahojte kocky vidim ze debata v plnom prude 😀
Vierka aj ked neskoro ale gratuluuuuuuujeeeeeem maly je uzasny, uzivajte si kazdu minutku lebo ani nevies ako ti narastie pod rukami sak baby?
No a novinky u nas, Emmka pekne stvorkuje, uz je hned vsade, kazdu chvilku ju taham odniekal, najradsej ma PC, ovladacky a telefony no naco kupujeme tie drahe hracky......a od pondelka sa stavia v postielke teda aj pri stole a ak ked sa vie opriet, takym zvlastnym sposobom niekedy si myslim ze si tie nozky dolame ako na nich stoji.....vcera sme boli aj v poradni ma okolo 7200 g a 70 cm no je to nas maly slizik 😀

vierka
27. jan 2010

ahojte babulky, nejako vas nestiham... ale to urcite poznate - stale to iste dokola - krmit, odsavat mlieko, cicikat, prebalovat, pomaznat, okupat, spievat, snazit sa chvliu spat... a proste stale to iste dokola 😀 😀 😀 ale je to to najkrajsie co moze na svete byt ked sa clovek pozrie do postielky a vidi tam ten zazrak 😀
ja stale na neho pozeram, ze ako moze v cloveku vzniknut nieco tak krasne, tie prsteky, nostek, uska, hubenka - proste je to uzasne... a stale na neho pozeram, ze ako sa len mohol do toho brucha mojho pomestit 😀 😀 😀

no my plne kojime, aj ked sme doteraz v noci este prikrmovali - tych 30 - 60 ml za noc... tak ale dneska na poradni sme prisli na to, ze si pekne potiahne z prska, tak dnes by som chcela nocovat bez prikrmu - len kto vie ako dlho bude tomu moje unavene nocne telo odolavat 😀 😀 😀
a na poradni super, sne odchadzali z nemocnice sme mali 3750 gramov a dnes po 5 dnoch 4200 😅 takze skoro pol kila sme pribrali a to som sa obavala ci mam mlieko 😀 😀 😀 no ked to pojde takto dalej, tak mi bude treba zeriav na dvihanie 😀 😀 😀

ale tak velmi rada citam, ze sa maju vase deticky k svetu a ze stale skusaju a objavuju nieco nove... a co je s ostatnymi babenkami? kde su??? 😀

a akciu na plienka Pampers v tescu sme stihli aj my, tak si pekne nakupili do zasoby 😀 😀 😀

mici11
27. jan 2010

ahojte,

Tak super Vierka, ze tak pekne priberate, my od zaciatku malo ale predsa 🙂
Jvo Emka je mierami akurat pre nasho Samka 😀 😀 , on 7300g a okolo 70,5 cm, ale hlavne ze su zdravi 🙂 😉
Janulka ahoj, rada ta tu vidim 🙂
Aj vsetky ostatne samozrejme 🙂

No ja nemam moc dobre spravy, bola som dnes u gyndasa a mam 3 cm cystu a navyse ma opat podozrenie na mimomaternicove tehu ☹ ☹ ☹( to by bolo uz tretie) , takze som pod kontrolou a v piatok sa dozviem ortiel, ak sa dovtedy nieco nezomelie. tak na mna prosim myslite a drzte mi palce. Priebezne sa ozvem.

Velke cmuk vsetkym

tvojka
27. jan 2010

ahojte,
no ja som sa tu už asi tiež dlho neukázala...
Mici,čo to čítam?!mimomaternicové tehu???ako si to zvládla po minulé razy,ja o tom nič neviem,aj ťa otvárali,či?Držím palce,nech to nie je mimomaternicové,nech si ok.Ani si sa nepriznala,že sa už snažíte o súrodenca,ty tajnostkárka 😉

Jani,vaši lenivci?To u nás sa začala stavať na 4 Eli len pred pár dnami a aj to jej ešte veľmi nejde...Sári nič, a to máme o mesiac viac ako vy.

U nás noci zlé,dni zlé,Eliške dnes vyliezol druhý zub,Sári má stále len 2 spodné,ale horné dasienka má také naliate,že čakám každým dnom...

Zajtra máme poradnu,tak som zvedavá na tie miery,už sú také ťažké,že ma chrbát bolí.

Vierka,malý je krásny!Dobre ho vykrmuješ 😵

Ja už neviem,čo som chcela,som unavená,že ledva vidím a to ešte musím ísť odsať mlieko,aby mi cecky nepraskli... 😅
Tak dobrú noc všetkým!!!

mici11
27. jan 2010

Tvojka, no zvladala som to dost zle a ano riesi sa to laparoskopiou, takze zrejme dalsia operacia.....no snazili, ako snazili....nerobila mi dobre antikoncepcia, tak som ju vysadila a vidis.....Neviem ani spat, tak pracujem za PC, nech je zo mna aspon nejaky osoh......neviem sa dockat piatku....ale mam strach....

Inak Samko stale bez zubkov, ale nevadi 🙂

tvojka
28. jan 2010

Mici,tak dúfam a veľmi držím palce,nech sa mýlia.Z čoho majú také podozrenie?

Peťka,gratulujem k výmesačiu 😀

Všetkým pekný den!!!

janula13
28. jan 2010

😉 ahoojte, tak nech si vylepsim reputaciu tak som tu, aj ked mam vybuch v kuchyni, ale ved vy ste prednejsie 😀

demolacna cata riadi na puzzloch a ruca co sa da ale hlavne ze su ticho...
tak poporiadku..

petka gratulujem slecnam, vlastne uz zenam 😀

Micka tak ty takto? 😕 tak ci tak velmi na teba myslim a dufam ze to nebude mimomaternicove, aj ked si ma tym dost zaskocila...ja antikoncepciu neberiem, lebo si verim, a ani tomu tutumutu vela nedame..tak dufam ze nic sa nestane...neboj bude to ok, drzime vsetky velke aj male palce...

Tvojka, tak zdielam tvoje pocity ako vzdy, dnes v noci trochu lepsie tak ma oci nestipu od nevyspatia...nuz lenivci su tak ci tak, jest by jedli ale na 4 ani za...aj ked dnes ma matusko snahou prekvapil , naznacuje cosi ale este sa nacakame...tak som zvedava ake mas ty velke slecny doma...hihi a ze aby ti cecky nepraskli..to pobavilo, skoda ze moje taky problem nemaju 😀

Vierka no vy ste teda nasadili tempo v priberani, to sa fakt pomaly poobzeraj po nejakom zeriave v akcii...ja tiez uz obzeram 😀 😀 😀

ahojte zbytok..idem uprata ten vybuch a pojdeme sa borit snehom...mau inak mne sa lepsie chodi v kociku ked je napadany sneh ako ked nie je 😀 fakt som dobre kupila, vrcholna spokojnost... 😀

mauzos
28. jan 2010

Jani som rada, ze si spokojna s kocikom 😉 Aj my sme 😵

Mici velmi drzim palce, aby sa to nepotvrdilo ... myslim na teba.

mici11
28. jan 2010

baby dakujem, ze na mna myslite, snad to bude ok.....zajtra sa dozviem....dam vam vediet cmuk

tvojka
28. jan 2010

Tak ja len v skratke...
Eliška 8780g a 74cm
Sárinka 8940g a 76cm
všetko máme ok,nabudúce očkovanie 😝

Mici,držím palce,pá!

mauzos
28. jan 2010

Tvojka vsak Sarinka je tahsia ako moj Tomi 😲 A to som si myslela akych mam tuckov. Pekne si ich vykrmujes 😵

petkaerdal
29. jan 2010

ahojte,
co sa to tu deje? musim si vas docitat,ale nestiham,baby su dost zle,dneska cakam navstevu,ale potom vas docitam

micka moja drzkam palceky,nech je vsetko ok

mauzos
29. jan 2010

Petka waaaw, no ze sa tu aj ukazes 😀 Co sa deje s babami?

babulka123
autor
29. jan 2010

mici myslim na teba..

mici11
29. jan 2010

Ahoj,

No baby nic moc ☹ na 99% mimomaternicove, odmietla som ist do nemocky, pojdem az ked to bude akutne, lebo by som tam len lezala na pozorovani a operovali by ma az po par dnoch. Ked by uz bolo iste , ze je to tak. Ale Hcg mam len 179 a v maternici nic nie je vidno a navyse mam aj cystu. Je mi hrozne, jedine Samko ma drzi nad vodou. Doky mi dal papiere, ze keby nieco mam ist na pohotovost....takze tak ☹ ☹ ☹ ☹

petkaerdal
29. jan 2010

juj mici,to ma strasne mrzi,ze to je takto ☹ ☹ ☹ drzkaj sa zlatko

mau,ja neviem,co sa deje,ci zuby ,ale od rana do vecera mame doma rev a rev,stale revu,uz to prestavam zvladat 😅

inak dneska sa prvy krat Aylin v noci nezobudila,zobudili sme sa az o 7,normalne som nechcela verit,asi ju to vstavanie omrzelo,len nech jej to ostane..konecne prva noc po 8 mesiacoch 😀

janula13
29. jan 2010

Juj Micka tak na teba myslim od rana a dufala som ze to bude inak, to nepotesi, ale hadam sa vyhnes nemocke, teda ani neviem ci sa da, neovladam to..akokolvek, drzim palce a verim ze sa to spravi tou najschodnejsou cestou...mozno si to este rozmysli a pojde tam kam ma 😉

peti nedraaazdi, ani nevidim ako by som spala... 😀

mici11
29. jan 2010

babenky dakujem za podporu, ste zlate.
Janulka da sa to zial riesit, len operaciou ☹ ....no mohlo by si to rozmysliet, potesili by sme sa

babulka123
autor
29. jan 2010

juuuj mici .. je mi to velmi luto.. cmuuuk ti posielame s ninuskou..

aaaaa... baby podrzte sa.. Ninka si dnes 1x SAMA sadla...

mauzos
30. jan 2010

Mici to mi je luto ... ale drzim palce, aby si to rozmyslelo. Myslela si to tak, ze by sa este mohlo posunut do maternice a byt z toho normalne tehu?

Babul neskutocne sikovna je Ninka 😵

vierka
30. jan 2010

ahojte baby...

mici - co to tu citam... to ma mrzi mojenko... drzkaj sa, ty to zvladnes... myslim na teba...

janulka - my nieco hovor o tom tempe, ved ja vidim ako rastie po kazdom papani... 😀 este ze manzo robi na stavbach, poviem mu nech slohne nejaky zeriav a moze potom jeden aj pre vas 😉 😀

petka - tak verim, ze s malinkymi je uz lepsie a ze sa trochu upokojili 😉

babulka - aku mas doma sikovnicu 😵

mici11
31. jan 2010

ahojte,

Baby este raz vsetkym za podporu. Mau nie posunut do maternice sa nemoze, ked je uz zahiezdene ☹ , ale moze to byt vcasna gravidita, o com vsak pochybujem.....dostala som vsak aj vyvolavacku a dnes sa citim totalne na mrchu....no uvidim co z toho bude.....zajtra volam dokymu....toto cakanie ma zabija ☹ .....

babulka123
autor
31. jan 2010

mici .. zlaticko.. cmuuuuk ti posielam na licko.. este sa to aj rymuje..

babulky poradte.. ako sa spravali vase dietky ked im isli zuby alebo ked sa menili alebo ja neviem..

ninka cely den len place a nervaci, neviem ci je to tymi zubami , len stat by chcela a to jej nechcem dovolit lebo sak na to ma ozaj este cas, sediet ako tak .. nooo so zatatymi zubami ale dovolim , lebo vsak uz sa sem tam posadi aj sama... ale v podstate cely den viac menej place alebo huci alebo sa certi...

vraj sa deticky po 3 a 6tt a po 3 a 6 mesiacoch menia, tak neviem ...
viete mi nieco poradit..

a mimochocdom aj spani sa potototo zo dna na den, cez den mi spi max 3x30az 40 min, ptoom je unavnea, vecer odpadne a o 3 rano sa zobudi vyspata.. ani caj ani mlieko ani ruky ani postel ani nic,... proste je 2 hod hore a potom este ako tak zaspi do 7-8.. neviem co sa posralo alebo ci som niekde spravila chybu alebo je to len take obdobie..
dakuuuuujem .. cmuuk

veam
1. feb 2010

Ahojte...dlhsie som tu nebola a hned taka zla sprava...

Mici je mi to luto,neboj to zvladnes,drzim palce silno,bud silna 😢

mici11
1. feb 2010

Veam dakujem pekne
Inak po injekcii co mi dali som dostala dnes mrchu, aspon tak to vyzera...mozno by nebola nutna operacia....a mozno to nebolo ani mimomaternicove, i ked na sone nebolo nic vidno a HCG som v krvi mala a aj som farbila....dnes som volala s dokym mam prist zajtra a mam byt v klude....to sa mu povie, ze? Ak toto skonci aj sa budem bat mat dalsie babo ☹ ☹ ☹ ...i ked druhe by som velmi chcela....Je mi na nic....