Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mici11
12. máj 2009

Peti tie krce v lytkach su bezne, na predporodke nas na to ucili cviky a pomahaju, len ti to neviem popisat ☹
Poi myslim, ze taketo obavy mame vsetky, ale ver mi ze akonahle ti daju malu, hned budes vediet co a ako a samozrejme, ze to zvladnes.Ja chodim aj na predporodku, zajtra mam poslednu, vela nas tam naucili. Ale v nasej porodnici su aj laktacne sestry a fakt ta vsetko naucia a vysvetlia. Myslim, teda ze aj v porodnici davaju dostatocne informacie. Neboj ani nebuides vediet aka si sikovna 😉 🙂

petkaerdal
12. máj 2009

poi viem,ze ty by si zase cisarsky,ale oba asu asi dost bolestive a tazke,takze si to prezijeme kazda
ozaj aj bude manza pri tebe?

nikto mi neodpovie na otazku s tym krcom? 😖

petkaerdal
12. máj 2009

mici dik,je to hnusna bolest,zazila som to 2x a nechcem viac,az placem pri tom,po par sekundach to povoli,preco to je??? nikdy som to predtym nezazila 😕 a mala som to len na pravom lytku

mici11
12. máj 2009

Poi jasne ze sa ozvem, ked budeme na svete, alebo aj keby si ma nahodou nechali zajtra v nemocke 😉
Peti ta zatka vyzerala ako taky priesvitny hlien a v nom krv a potom este asi raz po utreti taky ruzovy vytok a to bolo vsetko. Kontrakcie sem tam take slabe, ale brala som magnezko a od dnes uz neberiem, tak uvidime.....

mici11
12. máj 2009

Peti neviem aky mam presne krcok, zajtra sa spytam

mici11
12. máj 2009
petkaerdal
12. máj 2009

mci a bolo to hned jasne,ze je to zatka ano?
ja niekedy mam pri utreti,taky ako vytik,tak sa to natiahne,ale je to biele 😅 ,nieje to ono?

pointka
12. máj 2009

no ja som zial nemohla chodit na tie predporodne, kedze som bola furt v nemocnici ☹
tak ja pevne dufam, ze to zvladnem 🙂 naozaj nechcem volat svokru a zo zaciatku ani mamu moju ☹

petka, ano manzel bude pri porode, uz som si to zaplatila, i ked zacinam mat pochybnosti, ci ho vlastne uz priamo na sale chcem, predsa nemocnicny personal to vsetko vidi a pozna, mne bude v tej chvili vsetko jedno, ale on chudak ako nezavisly prisediaci pozerat sa na trpiacu zenu a nie celkom prijmny pohlad na porod.

pointka
12. máj 2009

petka to biele je OK, to mam aj ja a uz dlho.

petkaerdal
12. máj 2009

dik za link,musim zacat zase mlieko pit

mici11
12. máj 2009

Peti to biele mam aj ja, to bie je ok, ale to nie je ta zatka. No hned som si myslela, ze je to ta zatka a ked som to opisovala dokymu, tak povedal, ze to bolo ono.
Poi jasne, ked si nemohla. Ja som vynechala tiez asi 2 kvoli tvrdnutiu bruska. Zvladnes to uvidis 🙂 😉

petkaerdal
12. máj 2009

poi,no je tam moznost,ze sa moze tam manzel zlozit,ale hadam to zvladne,segra mala muza pri porode a povedala,ze si nevie predstavit,ze by tam nebol,velmi jej pomohla jeho podpora a drzanie za ruku,aj ked mu do krvi rozhryzla palec 😅 ,ale povedala,ze jej to velmi pomohlo

inak ani ja nechcem mamu a ani svokru,nieze by boli zle,ale nevydrzim s nimi dlho a to mi svokra povedala,ze bude u nas kazdy den 🙄 asi ma slahne potom,dufam,ze to zvladneme sami

mici11
12. máj 2009

No k nam bude chodit mamina a sem tam svokra(ale je ozaj uzasna) ale len tak pocas dna navarit, byvaju totiz kusok od nas. Ale na noc, nie to zvladneme sami. Len na vypomoc pocas dna, kedze mame vlastnu firmu, drahy bude musiet byt tam. A len zo zacietku cca 2 tyzdne, potom to uz snad zvladnem sama. si fandim, co???

pointka
12. máj 2009

uf, tu svokru ti nezavidim ☹
esteze moja je relativne uz stara, ale zase je blizko ☹ nechcem, aby tam bola, lebo som videla, ked mala svagrina maleho, ako z nej bola na nervy, lebo ju za vsetko poucoivala, stare metody jej vnucovala, stale do nej rypala, ze maly je malo obleceny, maly toto nesmie tamto nesmie a svagrina ho chcela vychovavat inak.

neviem, ako chcem ho tam, ale chudak neviem, ci zvladne ak bude treba tlacit na brucho, alebo nedajboze instrumentarny porod...

petkaerdal
12. máj 2009

mici ,ty mas jedno,to zvladnes sama,ja mam dve 😅

poi,moja je tiez blizko,naposledy to tak povedala,ze bude u nas kazdy den,ak to tak bude,viem,ze budu z toho riadne hadky,ked budem potrebovat pomoc,sama si poziadnam,ale nukanie nemam rada a neviem si fakt predstavit,ze by tu bola kazdy den,zla nieje,ale chcem si svoj zivot zit,vcera vecer sme to preberali ,aj sme sa trocha chytili..ved uvidime,ako to bude,urcite to ale ja trpiet nebudem
a presne tiez nechcem mat vnucovane tie stare metody a jej nazory,svoje deti si chcem sama vychovavat proste

mici11
12. máj 2009

Poi moj drahy ide k porodu, sam sa tak rozhodol a ja sa tesim. Ale u nas v porodnici je moznost, ze moze kedykolvek odist, myslim, ze je to tak vsade.

Na teraz sa lucim idem na dorabku nechtikov, nakuknem poobede.

petkaerdal
12. máj 2009

ale zvadne to,ked to my zvladneme 😉 ,ale urcite potom lutovat nebudes a budes rada,ze si ho tam mala,len nech tam pekne s tebou ide a vidi,co si musime vytrpiet

petkaerdal
12. máj 2009

mici pa,este si to nezhodila? 😀

mici11
12. máj 2009

Peti pa, nezhodila a ani neplanujem 😀 , ale uz mam len kratucke a modelovanu francuzku

katarinka77
12. máj 2009

Ahojte! Práve mi odpísala Janka, že z nemocky odíde pravdepodobne až s drobcami, domov nehrozí. No je stabilizovaná, odpoja ju z tej 24h infúzky a prejde na tabletky. Malí majú 1900g a 1800g. Pozdravuje vás 🙂 ! Pa

petkaerdal
12. máj 2009

Katarinka,dik za info o Janke 🙂
pekne vahy maju chlapci 😉

pointka
12. máj 2009

drzim palce Janke.
Janka je v akom tt?

petkaerdal
12. máj 2009

Janka je 5 dni predomnou ,v 34tt teraz

mauzos
12. máj 2009

tvojka to bolo zo srandy, ze mate mesiac 😀 chcela som ta vyprovokovat, aby si dala nove fotky 😝

katarinka dakujeme za info o janke. Bude to musiet este 2-3 tyzdne vydrzat, to by bolo najidealnejsie. ale chlapci uz maju pekne vahy, uz sa nemusi bat.

baby uz som to tu pisala, ze aj ja som stresovala, ze budem matkou a co dalej. tiez som sa nikdy nestarala o babo a nevedela som co a jak. Ale pride to vsetko automaticky, nemate sa coho bat. a ked nastane nejaky problem, tak naco mame konika?

my sme sa uz vratili z toho usg, vsetko je v poriadku, tak ako ma byt. Ale skoro trafil slak, ked som sa spytala, ci uz mozme prestat balit na siroko. Vraj nie, ze este dva mesiace a potom dalsia kontrola. Mali su z toho zlostni, vobec nechcu mat dalsiu plienku 😠

pointka
12. máj 2009

mauzos diky za info 🙂

ozaj a na siroko sa bali takto: jednorazova plienka, potom latkova plienka a na to tie ortopedicke nohavicky?
tu latkovu plienku mas zlozenu na obdlznik alebo nejak inak?

petkaerdal
12. máj 2009

inak tu v AT sa balenie na siroko vobec nepraktizuje,ja asi balit nebudem
poi a mas tie postolkove nohavicky na balenie kupene?

mici11
12. máj 2009

Katarinka dakujeme za info, ze ju pozdravujem 😉
Mau takze budete balit na siroko do 3 mesiacov, ze? Niekomu kazu len do 6 tyzdnov, ale vacsinou do 3 mesiacov.
Ja som kupila tie postolky na suchy zips 1 a 2 a myslim, ze sa tak bali ako pise Poi.

pointka
12. máj 2009

ano petka, mam dvoje, jedny su farebne a druhe take krajsie s madeirou 🙂
no ja radsej budem balit, tym snad nic nepokazim.
inak v AT sa nepraktizuje vela veci, napr. nastrihavanie hradze je len na slovensku a v cechach rutinou..
moja doki chvalabohu to nepraktizuje rutinne 🙂

petkaerdal
12. máj 2009

mici nechty hotove? 😀

pointka
12. máj 2009

mici ja mam zatial len Jednotky 2 ks, kedy sa asi davaju tie Dvojky?