Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

janula13
29. jún 2009

peti a toto som nasla v inej teme..

sarfy • 1d • 9. dec 2007 o 16:40

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš martina46, mna zas ucili v porodnici ze sa nemam riadit podla toho, ci su rucky alebo nozky studene, vraj babatka ich mavaju vacsinou studene.. ak vraj chcem zistit ci im nie je zima, mam siahnut zo zadu za krk na chrbatik.. ak je studeny, tak je malo obleceny.. ta detska lekarka sa mi paci aj ked vraj v nasich podmienkach sa nema ist von s babatkom ak teplota klesne pod minus 5.. ale neviem si predstavit ze keby bolo tyzden pod minus 5 tak by som tyzden sedela doma.. podla mna si treba vtedy vybrat najteplejsiu cast dna a vybehnut vonku - aj ked aspon na chvilu

janula13
29. jún 2009

je to tema Teplota v byte a oblecenie babatka....

petkaerdal
29. jún 2009

Jani,toto som citala aj ja,presne podla toho sa riadim,vzdy saham na chrbatik alebo este podla usiek,ale nostek a rucicky niesu presne a riadim sa podla seba,ja aj ked je leto a teplo,vzdy mam ponozky,lebo prave tym,ze ked sa mne teda potia je mi na ne zima,ja im ponozticky nechavam a citala som,ze deti maju mat oblecenu vzdy o jednu vrstvu viac ,ako my...oni su bez pohybu,im by nemalo byt moc teplo v byte

Janka,kolko minut ti tak maly pije flasku,tych 100ml mliecka? a ku koncu ,ked je uz chladnejsie,prihrievas? ja nie a zistila som prave teraz,ze take im uz moc nechuti

a este,vrtia sa aj tebe chalani tak hrozne pri papani,ako moje zabky? tie vrtia hlavou z lava do prava,kopaju,mavaju,vykrucaju sa,no strasne s nimi 😀

mici11
29. jún 2009

Baby nas maly ma tiez skoro stale studene rucky a nozky a je vraj u babatiek normalka. A radim sa tiez podla toho ako ste pisali vyssie. Rukavicky mu nedavam vobec. Spinka tiez len v tych dupackach a ma nich ponozticky. A v postielke je v perinke, ale len tak na volno zaviazany, nie zaviazany ako teniska 😀 Ked je chladnejsie, tak tiez pouzivame deku.
Po papani ked sa pokaka, co je casto, ho zvyknem tiez prebalit, tak opatrne, ale aj tak si zvykne odgrcnut ☹

Zajtra ideme na poradnu, tak som velmi zvedava kolko pribral 😉 🙂 Pri narodeni mal 3050g, ked nas prepustali z nemocky 2800g a 4 dni nato 2890g. Odvtedy presli 2 tyzdne tak dufam, ze pekne pribral.

mici11
29. jún 2009

Inak dudlik pouzivame, nchcela som, ale Samko ma potom stale skoro celu rucku v puse. tak dokyna, ze mame skusit dudel, ze ak chce, lebo ze od dudla ho casom odnaucime ale od ruky nie. Pouzivame silikonovy, ale nie ten plochy tie nechce. Take pre babatka gulatejsie, ale kratsie. Aspon je aj kludnejsi 😉

Asi sa tu uz nikto neukaze, tak dobru noc

janula13
29. jún 2009

nuz, ja som teraz viac obliekla matuska, ale asi to vzdam, ked si predstavim nocne prezliekanie, ked sa mi nebodaj ocika...asi ostanem pri tych pyzamkach ako doteraz..

inak povedala spm si ze si to priberanie nebudem tak brat, ale zase nic nepribrali od piatku co maju nove mlieko tak asi 20g, co predtym bolo minimum za den, asi bude predsa len zmena mlieka, uzasne je ze negrckaju, ale predtym krasne priberali a teraz vsetko ide spodom..

petka neprihrievam, predtym papali vselijak dlho, kym sme do nich dostali len nejakych 50-60ml a teraz pekne za 10, max 15min spapaju tych 110, tiez sa niekedy vrtia, cely su cerveny, lebo zaroven prdia alebo kakaju, no niekedy dobre eskamoterske cisla, ale väcsinou sa skludnia a pekne lezia, hlavne matus...
no ideme ich dat spat, nech to vyjde, matusko oddychuje v autosedacke..

janula13
29. jún 2009

mici tak dufam ze bude pekna vaha, ja som zvedava co nam povedia podla ich vahy v stredu...dobru maminky...nam , teda mne zacina nocna 😀

petkaerdal
29. jún 2009

ja som tu este,baby spia,cakam na dalsie krmenie a moja sichta konci,potom nastupi drahy

mauzos
29. jún 2009

baby ja som davala malych len do tych pyzamiek, rukavicky som im vobec nedavala, ani body pod nich. Niekedy som dala na to ponozky, ale to bolo ovela chladnejsie ako teraz. Teraz ich mam len v body a ponozkach a aj tak im je horuco ... ale my mame v byte rovnako teplo, ked nie viac ako vonku. Nie je dobre babatka velmi babusit, aj pediatricka mi to potvrdila. Aj na vonku uz chodime kratky rukav, kratasy a ponozky.

pegy drzim palce, aby to bolo OK.

mici urcite ste pekne pribrali, ked tak pekne papa 🙂

mauzos
29. jún 2009

peti zaviedli ste presne taky isty system ako sme mali my, striedali sme sa, aby sme sa vyspali 😉

janula13
29. jún 2009

no nasi zaspali, dufam ze nadlho, tak idem zalahnut...petka dobru ncku, oddychni si konecne... 😀

petkaerdal
29. jún 2009

no tak Jani,to mas dobre,ze sa ti nevrtia,moje sa vrtia a medzitym aj placu,neviem preco,ale robia to od zaciatku,zareve,potiahne a tak..ale to ku koncu az..tiez nam to trva tak 15 minut,niekedy dlhsie,ked obe naraz krmin..
dneska sa mojej malej podarilo strcit palce do ust,potiahla par krat a vytiahla,asi jej nechutitl

inak tie flasky antikolikove,kto ich pouziva okrem mau? tie maju tie ploche cumle,zeby tie im nechutili,ked sa mi tak vykrucaju? 😕 Jani,mas ich aj ty?
dudle mam tie gulatejsie,ako mici pise,tie flasky maju ploche,musim to pokukat este v obchode asi a skusit vsetko...

Jani,skus to mliecko striedat alebo miesat,tym nic nepokazis,ked pridas trosicku toho AR,aby negrcal chlapec

petkaerdal
29. jún 2009

baby,to ziadna nedavate body? zeby som ich ja zle obliekala?
hm a tolko body mam nakupenych
ale mne sa nezda,ze by im bolo teplo..mozno aj je,ked sa mi ta Selin tak obsypala..ked tie drobce nevedia rozpravat a ako mam vediet,co je pre nich dobre 😖

Jani,tak dobru,ja spat nejdem..nechce sa mi ani

petkaerdal
29. jún 2009

mau a nemali chalani studene ruky? ked si nedavala rukavicky

mauzos
29. jún 2009

peti Luki ma stale studene ruky, ci je mu teplo, ci je mu zima, je proste asi ako ty 😀 Tomi nema studene nikdy. Ja sa tiez riadim podla chrbatikov.

my mame skosene dudle a nechutili im, tak sme kupili MAM dudle, podobne tym na flasiach ... ale tie im chutia este menej 😀 proste su aj take deti, ktorym dudle nechutia. Tomi podudle, ale Lukimu musim nanutit 😀 😀

petkaerdal
29. jún 2009

aj moje tak chvilku dudluju
s tych flasiek sa im asi zle pije,ked sa tak vykrucaju a ziadej z vas to deti nerobia..napiju sa od hladu a potom mi pritom placu ale tahaju..cim to moze byt?

petkaerdal
29. jún 2009

inak moja Selin uz dost dlho udrzi hlavicku

mauzos
29. jún 2009

peti to moze byt aj mliekom, nemusi im chutit, alebo ich boli brusko, alebo aj mozu mat ten skryty reflux ... pri nom sa nevracia.
a ja prihrievam mlieko, lebo mi ho u potom nedotahajum, nechuti im vychladnute.

vierka
30. jún 2009

dobre ranko kocky... a kotata
😀 😀 😀

mici - dneska drzim palce na poradnu, ale urcite Samko pekne pribera a je mu dobre 😀

pegy - tak tebe zacal strajkovat krcok??? verim, ze to nebude nic vazne a ze v piatok na kontrole to dopadne dobre a proste vydrzi to az dokym ma.... len sa pekne setri, nic nerob, nenamahaj sa 😉

veam - tak tesim sa na dnesne spravicky od teba 😀

veam
30. jún 2009

Dobre ranko...

Takze dnes frcim na ten 3D,v noci som z toho ani poriadne nemohla spat ako sa tesim,stale som sa budila...

Vierka hned ako pridem domov dam vediet.

Zatial mozete tipovat ake pohlavie sa skryva v mojom brusku. 😀

petkaerdal
30. jún 2009

dobre rano baby,
mau skryty reflux? hm..to asi nezistim potom,dneska idem na nakup,idem kupit nove flasky a aj mlieko,skusim nieco ine,lebo to sa takto uz neda krmit

veam,tipujem babu 😀

peggyyy
30. jún 2009

veam teším sa spolu s tebou a keďže ja budem mať babu tak ty by si mohla mať chlapca 😀

mauzos
30. jún 2009

ahojte 🙂

veam ja tiez tipujem babu 🙂

peti, zase chces menit mlieko? nemala by si sa poradit najprv s dr.? To AR im nekupuj, ked si len odgrcnu, to je normalne ..... a mozes si s tym zase posarapatit kakanie ☹

peggyyy
30. jún 2009

veam no kde sa túlaš? sa už nemôžem dočkať

pointka
30. jún 2009

Ahojte.
Nestiham pisat, mala nas trosku trapi ☹
Stale nam tlaci, ale nekaka, pritom stolicu nema tvrdu, chuda, ani spat nemoze, sme zufali, uz mame tretie mliecko, aj kvapky a stale sa nevie vykakat ☹
Tak sa trapime, uz s nou cvicime, brusko ohrievame aj rektalnu rurku pouzivame, vykaka sa len s tou rurkou ☹

petkaerdal
30. jún 2009

mau,uz som kupila to mliecko,ta ista znacka,tak hadam to kakanie sa nepokazi,teraz sa mi pekne napapali a Aylin sa vobec nevykrucala,tak uvidime,kupili sme aj nove flase a dudle

vierka
30. jún 2009

ahote baby...

veam - ja typujem chlapca 😀
mne sa dnes tiez v noci snivalo len o poradni, zjavne sa uz neviem dockat 😀

pointka - mala vas takto trapi 😒 chudatko malinka, kto vie co jej robi taku neplechu v brusku...

janula13
30. jún 2009

peti nasi papaju z MAM flasiek, kd sme prisli z porodnice nevedeli z nich papat ani z aventiek,tak som nakupila take ake boli v nemocke tie zrezane a teraz som skusila asi pred 2tt tie mam a pekne z nich papaju, tak pouzivam tie a rozmyslam ze skusim aj aventky ked uz ich mam tolko, co spravia...

inak ja som dnes kupila namiesto sab simplexu kvapky babycalm,velmi ich tu chvalili, ze pomahaju na koliky, tak som zvedava, ale zda sa ze bude ok, matusko tak nekrical po paani, takmer vobec, len sa pekne pos...l , dost riedke, takze zase co spapal, to vykakal, ale uz vydrzim do zajtra a pockam co povie dr, zatial experimentovat s inym mliekom nejdem..

baby ako maju babatka v jednotlivych tt priberat? a kedy maju dvihat hlavicku...nasi v podstate dvihaju uz dlho, ked ich dam na brusko, tak ju dvihaju a pretacaju zo strany na stranu, ale to typicke pasenie konikov som v podstate este nevidela ani neskusala...to ich treba davat cielene na brusko aby cvicili?

janula13
30. jún 2009

veam ja typujem chlapca 😀

janula13
30. jún 2009

inak mala som denuuu noc, vdakakubkovi, buntosil celu noc a este aj rano do 9, neviem co s nim, teraz cely den dospava, esteze matusko spal ako drevko 😝