Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

petkaerdal
10. sep 2009

Jani ajoj,to sa polepis neboj,aj mojim sa to stalo,ze sme nevedeli,co sa deje a po par dnoch sa vratili do normalu
teplotu nemaju vysoku ,to je v pohode,len nech nestupne

mau ,zabudla som pochvalit tie sedadka do vane,ale videla som,su pekne a super ti chalani sedia 😉 ,sikulaci 😀

janula13
10. sep 2009

petka no neviem neviem, zaspat zaspali , ale matus sa mi zobudil uz o 00.30, zaspal a potom sme krmili okolo2, lebo jakub buntosil..a potom uz o 5...a teraz mi spia od 9, sice ich kocikujem po byte, ale chcem nech si schrupnu ked teplotkuju..aj ked mliecko uz na nich caka....este skusim to znizovanie nocnej davky, ale mam pocit ze to nikam nevedie, potom pisali vtej musdrej knihe zeby malo byt posledne krmenie medzi 22-24h, tak potom mozno skusim takyto postup a mozno mi vydrzia dlhsie...alebo proste mojim udelom je nespat celu noc...vcera som sa dr pytala ze ci by mi nemali prespat uz celu noc..ona ze nieee,tak co 😀 a ked si sem tam citam temu, kazde dieta sa vie naucit spat, aj tu knihu uz mam...tak zistujem ze nie som na to tak zle..aj kde matusko mi posledne noci nejak nepokojne spi, ale zase vydrzi dlhsie, alebo staci dudel a spi dalej...len si vravim, moze to byt aj horsie, no co mi ostava? este cakam kym budu mat 4 mes a potom mozem skusit nutrilon na dobru noc, ten je mozno sytejsi..alebo je az od 6mes?neviem...

janula13
10. sep 2009
tvojka
10. sep 2009

Ahojte,

Jani,my sme papali okolo 1h,potom o 4:30h a budíček bol o 7:15h.V poslednej dobe jedia v noci 2x,takže sa tiež moc nevyspím.A dnes to bolo náhodou naraz,inak jedia aj s odstupom hodky a vstávať v noci 4x... 😝 🙄

Mau,tie sedátka majú nejaké cucky,aby to vo vani držalo?

Mici,kávičkáááááá 😉

jani,o tých plienkach nepísal niekto včera?Inak v Tescu by mali byť v akcii pampers za 400SK

janula13
10. sep 2009

Tvijka ahoooj 😉

nieviem, ci o nich niekto pisal, ale ked hej, tak sorry, nevsimla som si, ale opakovanie je matka mudrosti...
super za typ na plienky, poviem mm, musim uz kupit, mam posledny balik...

A vidim ze si spala asi tak ako ja...no co uz....a cez den ti spia naraz?ja som bola minule u kamosky, ma dve babule, zhruba tak stare ako ty, ale teda stale raz jedna spat, potom druha, potom vstala ta prva, papat, potom druha...a to nekoji, ..noo a idesa asi papat, spia mi uz 3 hodiny, ale kubko sa uz mece v kociku a ja som nic nespravila, navarene mam od vcera, len som si ksicht rozrypala...idem aspon flasjky umyt...

ozaj babule vam nepadaju vlasy?mne ano, sakra, vedbudem plesata 😅

vierka
10. sep 2009

no baby, som volala s tou pani a zajtra idem pozriet ten kolotoc, je to v senci, takze to nie je daleko a ked sa to da pozriet nazivo tak preco nie... tak verim, ze to bude laska na prvy pohlad - myslim do toho kolotoca nie do teti, tak ako ste mali vy 😀 inak ta teta je do telefonu velmi prijemna, tak sa na nase stretnutie aj tesim 😵

mauzos - tak keby som vedela tiez, ze pojdem sekciou, tak sa o take veci asi ani nezaujimam, ale tam by mala byt polovica kurzu aj o kojeni a tak, tak aj to sa mi bude hodit... 😀 a ja som si tiez myslela, ze pri prvom pohlade na video z porodu sa tam zlozim, ale da sa 😅 ved som zvedana na tie buduce, hadam to nebude take hrozne 😀

mici - mne sa velmi paci, aj to cvicenie - v cviceni by som chcela pokracovat aj nadalej potom kym sa bude dat 😵 a na tomto kurze nerobia exkurziu do porodnice, ale v TT v porodnici je kazdy prvy pondelok v mesiaci den otovrenych dveri, tak to pojdem urcite pozriet, mozno aj buduci mesiac 🙂

janulka - tak vy mate teplotku??? tak verim, ze sa chlapom tvojim coskoor polepsi 😉

petkaerdal
10. sep 2009

Jani ako myslis znizovanie davky? 😕 o com to pises? nechapem

tvojka a ty ich v noci nekrmis naraz? nas budi vzdy Aylin ,ale to vzdy krmim aj Selin,inak by ma Selin budila ale o hodku neskor a to by som umrela asi a normalne sa napapa,ked ju zobudim.

mne vlasy ani nepadaju,uz som si to sledovala,ja ich mam bez tak,ako perie,to by som dopadla,keby zacali padat 😅

no idem robit chlebicky,cakam navstevu

inak ja si nemozem stazovat,ja to mam doma teda celkom fajn s babami 🙂

tvojka
10. sep 2009

Jani,cez den ako sa podarí...doobeda sme si zvykli tak cca o 9:30-10:30h ísť spať do kočíka na balkon a tam potiahnu aj 2-3hod.Ale poobede je to bieda,spia tak najviac polhodku a väčšinou na striedačku...a niekolko krát.Naše tiež nevydržia dlho hore,tak 2hod a už sú hotové.Len sa niekedy nevedia utriasť aj ked sú unavené a potom sú mrzuté.

Peti,nebudím ich na papanie.Minulý týž sa mi napr stalo,že Sári prespala 3 noci po sebe celé(som sa tešila,že si na to zvykla).Je to úplne indivindi...niekedy sa zobudia už o polnoci,inokedy o 3-4h.A to ich večer ukladám napapané cca o 20h.Neviem im rozkázať nejaký režim.

Teraz som ich zas uspala na balkone,obe naraz,som zvedavá,kolko potiahnu... 😕

Baby,s tým stretkom,chcete ísť kuknúť aj do FC,alebo zavoláme Pinťa a sestričky,nech dojdú na stretko kuknúť,ak budú mať chuť?Ja by som možno navrhla sad J.Krála,ak by pršalo,stiahli by sme sa do Auparku.čo vy na to?Ak máte niekto lepší napad,uvítam.A termín 20.9.-to je budúca nedeľa.
Tak sa vyjadrite 😎

petkaerdal
10. sep 2009

tvojka,mne by najviac sedelo v sobotu,v nedelu mi moj uz robi a sama sa uz nepustim tak dalej s detmi
mne je jedno kde,ja Ba vobec nepoznam,takze je mi to jedno kam pojdeme.

a myslim,ze Pinto by nedosiel,ved on ma toho dost vo fc,ale spytat sa mozme.

a neskusala si baby krmit neskor? lebo mne o 20 nepasovali,budili sa mi skor,ja musim krmit o 21,aby spali do 4,ked nakrmim o 20,uz su hore aj o 2,o 21 este nespim,takze je to ok.
a neskusala si ich naraz krmit? naraz ich nastavit? to sa da,ved ja ich od narodenia krmim naraz,vydrzia obidve 4 hodky a stale papaju rovnako. ,asi by ti tak bolo lahsie,ci nie

petkaerdal
10. sep 2009

a inak aj mne by Selin uz prespala celu noc,no ale o 6 by bola uz isto hore,takto ju nakrmim zarovno Aylin a potom potiahnu do 8,takze ja sa uz super vyspim a aj preto,ze v noci krmi len moj drahy

mici11
10. sep 2009

Ahojte,

No mam novy telefonik, boli sme na kavicke v parku a zmokla som do nitky - Samko nastastie nie, len kocik 😅 A tak bolo krasne, no co uz.
Peti Samka na papanie nebudim - on sa totiz neda 😀 zobudit. Skusala som mu davat papat v spanku a tiez bez uspechu. No toto bola moja najkrusnejsia noc. Lebo Samko uz vyse mesiaca prespi celu noc. Teda zaspi okolo 20:30 a vstava okolo 6:00. To len dnes bola vynimka,lebo zaspal uz o 18:00, mal horucku cely den, zrejme kvoli tomu ockovaniu. Dnes uz je OK 😉 V kociku mi prespal 4 hodiny 🙂 😅 nechapala som, ale pred tym papal nutrilon, zrejme ho to viac nasytilo,ako moje mliecko ☹ no co uz.Na mojom by vydrzal tak necelu hodinku. ☹

Tvojka ci miá uveris, alebo ale zhruba v case tvojho prispevku som popijala latte v parku 😉
Vierka ja som tie cviky cviciola aj po porode, su take lahke, ze sa mozu. Cvicite aj na fit loptach? My sme hej bolo to super 🙂.
No baby ale ja som nechodila do FC, ale do GF ☹ A 19.9. co je sobota idem opat na svadbu, takze nic. Inak by som prisla, lebo zas tak daleko to nemam do BA. Za hodku a pol som tam. BA trocha poznam, drahy super a este mame aj GPS 😀 😀 😀 😀 Tak ak si teraz date FC stretko, tak niekedy by sme mohli zorganizovat konik stretko 🙂 😉 😀

mici11
10. sep 2009

tie moje preklepy...uz sa ich asi nikdy nezbavim 😀 😝

petkaerdal
10. sep 2009

mici,tak to bez teba nie,to hadam mozme dat aj dalsi vikend,
si pamätam,ze 19 idem za teba na svadbu sa najest 😀

veam
10. sep 2009

Ahojte...

Tak som spat z poradne,boli sme predtym este na nakupe a teraz u nasich...takze babo je v poriadku,neviem miery a ani pohlavie,ja som zvlastny pripad,doki povedal ze to vyzera na dievca ale nevie to presne...brali mi krv a dostala som aj prenatal box,ktory som si vypytala...22.9 nastupujem na matersku...kontrolu mam zase az o mesiac...

petkaerdal
10. sep 2009

veam,tak som rada,ze ste v poriadku,
tak stale ste prekvapko? no teda 😀

veam
10. sep 2009

Ano stale sme prekvapko a vyzera to ze zostaneme az do konca ☹

veam
10. sep 2009

No a este som zabudla napisat,ze male je uz otocene dolu hlavickou,co som si aj myslela,ale doki povedal ze sa este moze otocit...bielkovinu v moci uz nemam ale mala som tam zase cukor a to preto,ze vcera vecer som jedla palacinky s dzemom,slahackou a jahodkami 😀

mauzos
10. sep 2009

veam gratulujem k uspesnej poradni, aj ked babo je asi hanblive 😀 No co, ved uz tych par tyzdnov vydrzis. Ale aj tak je to zaujimave, ze nevedia urcit pohlavie, ked nam vsetkym dvojickarkam urcili a to je daleko tahsie.

Peti, Janka mysli ze v noci znizuje davku mlieka aby si odvykli od papania 😉

Jani odsavam a vobec sa im to nepaci, revu ako o zivot ☹

Tvojka ano tie sedaky maju silne prisavky zo spodu, normalne sme mali problem to odlepit zo stola ... vo vani to bude asi stale, kedze na mokrom to bude drzat este lepsie 😀 😀

babulka123
autor
10. sep 2009

aj ked moc nechodim na MK,nejako nestiham ..hehehe mozem sa pridat na stretko. ???

rada by som vas vsetky videla..
zajtra nakuknem.. dnes som uz k.o. lebo fesanda je sice super cez den ale vecer mame problem asi s bruskom a tak vymysla.. chuuuda len ju toci a skruca.. uz neviem ako jej pomoct.. a rada typu len treba vydrzat sa mi vobec nepaci {aj ked ine asi nieje mozne} ale ked vidim ako strasne place tak mi je to tak luto.. a dnes chytila amok na prsku co sa jej nestavalo.. a nevedela som ju utisit.. chuuuda..

mauzos
10. sep 2009

babulka vyskusaj Sab Simplex, nam velmi pomohol 😉

babulka123
autor
10. sep 2009

mauzi.. zajtra asi pojdem kupit. lebo espumisan nepomaha..

ako casto a kolko si ich davala.. myslim kolko kvapiek? pri kazdom jedeni alebo ?
lebo mne dr. poradila davat espumisan celych 25 kvapiek rano naraz ale vecer uz to asi neucinkuje.. cez den je to ako tak v pohdoe..

mauzos
10. sep 2009

ja ho davam doteraz Tomaskovi, davala som 10 kvapiek ku kazdemu mliecku a teraz uz 15. A aj mu chuti, je fajny sladucky. Skusila som ho vysadit, ale hned som zistila rozdiel. Snad pomoze aj vam ... viem ako ti je, ked jej nevies pomoct ☹

mauzos
11. sep 2009

no vidim, ze uz kazdy chodi len na FB a tu sa to flaka 😠

mici11
11. sep 2009

Ahojte,

Mau no asi mas pravdu, ale snad nenechame nasu temu zapadnut prachom 🙂 😉
No u nas prsi takze von dnes asi nejdeme, stacilo mi zmoknut vcera 😠 snad sa poobede vycasi...Chcela som ist varit, ale prave mi volala svokra, ze nam nesie obed. No ako sa mam dobre 😉 Tak iodem zehlit, lebo uz za tu kopu nevidim 😀

tvojka
11. sep 2009

hééj,aj ja som tu ,len nejak nestíham pri deťoch
o chvílu už hádam budú v kočíku na balkone drichmať a my môžme kávičkovať 😉

mauzos
11. sep 2009

mici a svokrusa aj nepozehli? 😀 😀 Posli ju aj ku nam s obedom 😉

Tvojka ja si akurat varim kavu. Uz spia? 😀

U nas je krasne, dufam ze aj ostane, poobede ideme k Dr. na kontrolu.

tvojka
11. sep 2009

už...som zvedavá dokedy

tak nech nám padne na úžitok 😀

u nás tiež slnko svieti ,ale je zima...

Mau ,na akú kontrolu idete?

tvojka
11. sep 2009

Ozaj,k tomu stretku-môže byť aj sobota,len o 16h ideme gratulovať na svadbu,tak by sme to mohli uskutočniť v doobedných hodinách,cca 10-11h.čo vy na to?
A kto sa chce vlastne zúčastniť?Peťka,Janka,Jvo,Sue,Logi,Babul...ešte niekto?

mauzos
11. sep 2009

tak ja uz popijam a zaroven krmim Lukiho, Tomi este spinka.
Ideme s tymi soplikmi, Dr. kazala aby sme sa prisli ukazat, aby im to nahodou niekam nesadlo ☹

hej, aj ja sa chcem zucastnit, ale zial pre velku vzdialenost si dam s vami len virtualne stretko 😝

mici11
11. sep 2009

Baby aj ja popijam kavicku 😉
Mau ano pozehli, ona je vazne super, ako by to ani svokra nebola 😀 Ok poslem a co by si dala?
Tvojka ja rada, ale nemozem. Ja by som prisla ked sa bude organizovat druhe stretko