Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

petkaerdal
30. sep 2009

ahoj Jani,no rezim mate teda super 😅
a ty v noci nekrmis naraz? ked sa ti takto budia,ja po cely den krmim naraz. a skusala si im dat plienku ,ako tak citam,vsetky babätka to maju radi,oni si ju tak tiskaju na tvaricku a vzdy ich to uspi.

a ta kasa,co si kupila sa zazaba s mlieckom? co mam ja,tak vsetky sa robia s vodou a to si urobim take akurat,aby to slo cez cumel,aj ked je hustejsia,lahko prejde cez cumel,lebo ta dierka je dost velka,teda ten X ,on sa otvori,ako treba..Jani,ved skus tu kasu,ona zasyti na dlhsie,mozno budu lepsie spat,ja som zacala tyzden pred 4 mesiacom a nic sa nedeje,ziaden problem,podla mna sa vzdy netreba drzat,co povie dr.,ty poznas svoje deti a mozno im je mliecko uz malo.

janula13
30. sep 2009

peti ale ja to myslim aj trochu vazne ze mame rezim 😀 😀 😀 😀 aspon sa to opakuje 😝
papaju vzdy naraz uz od narodenia, teraz krmim sma ked som u mamy a nezobudi ju krik, tak sa ju snazim usetrit od vstavania, ale vzdy sa mi jeden zobudi o tej 1 asi a druheho nakrmim tak v polospanku..a spapaju dost, uz som im aj znizila na 160, kedze im pribudla ta nocna davka, ale sem tam plakali tak im davam vacsinou zase 170 a spokojne spapaju, strasne vela papaju, nechapem..prave som citala len take odporucanie ze kedy zacat s prikrmamy a tam ze ak maju cez 6kg, ak sa krmia 8-10x denne a ak vypiju asib 800_1000ml mlieka..tak asi je bnacase, lebo moji vypiju viac a asi ich to uz tak nezasiti, mozno dnes mrsknem tu kasu,...peti ja mam tu kasu nemliecnu, takze sa zaraba s mliekom, ale mam aj mleicnu...tak skusim a nejaku jablkovu...
plienku som skusala kedysi len na upokojenie kubika, asi skusim co to spravi, to im normalne prehodis cez tvaricku?

peggyyy
30. sep 2009

bré ránko, tak ja asi schytávam všetko zlé čo sa dá v tehotenstve chytiť, mala som zle výsledky kultivácie a musím brať vaginálne čípky a vaginálne tablety, no nemám ja smolu? ☹

mici11
30. sep 2009

Janulka ahoj moja, mate teda noci perne, prid dnes vecer k Samkovi a vyspis sa 😉 Ja vydrzim jednu noc nespat 😉 Iked my zas nespime cez den a nechce byt ani v kociku lebo nic nevidi, tak krici cez cele mesto, alebo ho mam na rukach a druhou tlacim kocik. No des 😅 Tesim sa na sportovy, alebo si sem tam nakliknem autosedacku, tam sa mu tiez paci 😉
Peti Samko papa rano 120ml, potom 150ml a tak dookola, papa 6 X denne naposledy okolo osmej tu 150ml a poto az rano po zobudeni 😉
Jani, Samko ma 4 mesiace v nrdelu, ale este mu mlicko asi staci, neviem...musim behnut dokyne ci dobre pribera, lebo naposledy mal iba 5250g.

veam
30. sep 2009

Caute...no mne je tak vselijak tak moc neprispievam,aspon v krku ma prestalo trochu boliet,ale ta nadcha,pekne som z toho nervozna... 😒

Vierka no ja uz to mam za par,ale kde ty beries tie tyzdne to neviem teda,za chvilu aj ty pojdes rodit... 😀

Pegg no pekne,co ti robili ten test na streptokoka?teraz uz budes chodit do poradne kazdy tyzden ci ako?

pointka
30. sep 2009

Ahojte, konecne som si nasla na vas chvilku cas, vela roboty mam ☹

Veam nechcem ta plasit, ale ja som bola pred porodom chora (kasel a nadcha) a myslim si, ze to dopomohlo k tomu, ze mi odtiekla voda, lebo som strasne kaslala a kychala. Davaj si pozor na seba!

Baby, potrebujem poradit, mala ma teraz novu modu, ked si dava prsty do ust, resp. ked ma hocico v ustach, snazi sa na to pozerat a potom mi strasne skuli, lebo je to blizko oci. Co s tym mam robit?

veam
30. sep 2009

Poi normalne by som to rada mala aj za sebou,ale nekaslem a nekycham,tak neviem...mozno by sa mi aj lepsie rodilo,ked neni baby az take velke... 😵

peggyyy
30. sep 2009

veam no na toho streptokoka, idem najbližšie teraz v pondelok a potom 12.10. mi bude už vyberať ten steh a do dvoch týždňov by mal nastať pôrod
ty ideš kedy do poradne?

veam
30. sep 2009

Ja idem buduci tyzden vo stvrtok,bude mi robit zase velky utz,toho streptokoka asi a na monitor ...to sa tam zdrzim asi hodne dlho...

kolko trva ten monitor?

Pegg aj sa bojis porodu?ako sa citis?ja vselijak,divne... 😖

babulka123
autor
30. sep 2009

ahojte, no my sme dnes spali svoj standard od pol 8 do pol 4 , a potom do pol 9 takze super..

v noci je asi hodinku hore, vyskiera sa spokojna., a potom ked mi uz klipkaju oci tak spat do postielky a dobru noc..

peti , kamoska ma 10mesacne dvojky a hovroila mi ze oni sa zastavili na 150 a viac ani nechceli.. a ze to uz potom neriesila, boli spokojne, a noc bez jedla jej prespali az teraz niekedy takze nebooj

peggyyy
30. sep 2009

veam no pomaly mi to začína dochádzať, práve písala kamoška na facebooku, že už ide do pôrodnice tak som sa tak zamyslela, že aj mňa to čoskoro čaká

veam
30. sep 2009

Pegg no coskoro,ako rychlo to ubehlo,som si nikdy nemyslela ze to tak daleko dotiahnem,stale som mala nejake obavy

peggyyy
30. sep 2009

veam veď aj ja , som zvedavá aká je mala veľká 🙂

veam
30. sep 2009

Pegg no to aj ja,,,uz sa nemozem dockat kedy sa ti to narodi,ale urcite skor ako mne 😀

peggyyy
30. sep 2009

😀 no tak aby sme neboli prekvapené a pôjdeš prvá ty 😀

veam
30. sep 2009

No aj to sa moze stat,ale to pochybujem,ved ty mas aj skor termin,kedy presne?

peggyyy
30. sep 2009

28.10.

petkaerdal
30. sep 2009

Jani,tak taku kasu som tu este nevidela 😕 ,asi som zle pozerala,ja mam vsetky,co sa s vodou zarabaju,mliecne,v nich je mlieko aj ,potom ryzove a krupicne a potom tieto vsetky aj s prichutami
ja tu plienku davam vseliako,davam aj cez tvaricku alebo tak cez plece na hrudnik,oni sa s nou hraju a tlacia si ju k tvaricke a zaspia,pomaha,lebo niekedy vidim,ze by aj male spali a akoby nevedeli a ked dam plienku,hned zaspia
a inak mam este jednu fintu a to zvuk vysavaca,ale kedze sa mi prehrieva motor,tak to mam nahrate na mobile a to im pusta a toto teda ucinkuje bleskovo,ked velmi placu,okamzite stichnu,skus aj to,mozno sa smejes teraz,ale vazne to pomaha 😀

veam
30. sep 2009

To mas o nieco skor,ja mam 3.11

petkaerdal
30. sep 2009

tvojka,aj mne to male robia,vsetko si strkaju do ust a hracky,ako drzia v rucickach a pozeraju na ne,tak tiez skulia,myslim si,ze je to normalne,skus si ty dat nieco blizko oci a tiez budes skulit 😀

babul,tak to si ma upokojila,inak ani ja to neriesim,lebo vidim,ze priberaju,asi im tolko mlieka proste staci,vysplhali sa na 120 a hotovo ,viac do nich nevmestim,vynimocne sa stane ze 150.

pegg,tie vseliake infekcie,to su take tehu,aj ja som to mala 3x,na konci som bola stale na cipkach

petkaerdal
30. sep 2009

to bolo pre poi,nie pre tvojku 😀

veam
30. sep 2009

Pegg inak aj ja mam stale nejaky vytok,som sa uz aj liecila a mam to stale,nic nepomaha...chvilu je to horsie a chvilu lepsie...doki povedal ze to moze byt z placenty

pointka
30. sep 2009

petka, ja viem, ze budem skulit, len ona to robi dost casto a bojim sa, aby si s tym neublizila ☹

peggyyy
30. sep 2009

veam lenže ja nemám výtok a to je to, výtok som mávala zo začiatku a teraz nič,
petka tak to si ma aspoň trocha upokojila som si myslela, že to len ja mám takú smolu 😵

petkaerdal
30. sep 2009

nie pegg,urcite nie,mne to zistili pri kazdom vysetreni,dali nejaky krem,bolo ok a na dalsom vysetreni som to mala zase az do porodu,je to v tehu normalne,neboj 🙂 ty uz to mas teda za par 🙂 ,kedy ti vyberu ten steh,ci co to je na tom krcku

tak kamoska ma dievku Francis 😀

peggyyy
30. sep 2009

petka 12.10. by mal doki vybrať ten steh

mauzos
30. sep 2009

Ahojte 🙂

baby tak mna ani nenapadlo robit vyzivy do zasoby 😀 Ale ved to ovocie je tak isto drahe v lete ako v zime, tak to je v podstate jedno, budem im robit z cerstveho. Ja ho nevarim, len pomixujem a chuti im. Dnes sme mali jablcko s bananom a tiez pekne popapali. Ja som si len namrazila trocha zeleniny co mi dala mama domacu vypestovanu mrkvicku, cuketu, patizon, tekvicu a inak budem vsetko kupovat cerstve.

Peti ja im davam na noc plienku, kym zaspia a potom im ju vezmem, bez nej by asi ani nezaspali, uz si tak zvykli. A moji stale spia v tych kojeneckych vakusoch, maju taky mensi priestor a citia sa v tom dobre. Pekne ich viem o to aj opriet na bok, Luki zaspinkava len na boku.

Janulka velka gratulka k vymesaciu. Cmuk 😵

petkaerdal
30. sep 2009

Janka tiez gratulujem k 4 mesiacikom 🙂

mau,mas pravdu s tym ovocim,naco mrazit,ked ceny su rovnake,u nas tiez,ci je leto,ci je zima
asi to neskor skusim aj ja mixovat,tak vravis,ze do toho nic viac nedavas
a chcela som sa spytat,ked im davas na obed zeleninku,na ako dlho ich to zasyti? vydrzia potom tie 4 hodky? ja skusam kazdy den,je to cim dalej lepsie,ale nespapaju moc,cize musim dokrmit mliekom,ale uz tak pol poharika zjedia spolu 🙂

ja tie vankuse ani nemam,nekupovala som to.

vierka
30. sep 2009

veam a pegy - len aby ste nam neisli spolu, ved tie terminy nemate tak daleko od seba 😵 😀

no tak moj maly bude ziveny hned na masku a nebude potrebovat ziadne vyzivy 😀 😀 😀

no a nad menami sme rozmyslali, mame ich uz asi 5 😅 ale ja momentalne velmi inklinujem ku menu Patrik 😀 .. potom mame Dominik, Kristian, Adrian a David 😀

vierka
30. sep 2009

jo a som uz pekne nahodena, vymalovana, vyvonana a idem na jednu podnikovu akciu... takze potom pridam nejake fotecky ako sa dokaze tehotna gulat po tanecnom parkete 😀 😀 😀