Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

pointka
7. máj 2009

tvojka krasne babatka 🙂 nadherne babulky 🙂 to su nove frajerky pre chlapcekov mazous 🙂

babulka123
autor
7. máj 2009

babyyyyyy musim sa pochvalit.. prave sme s drahy dopratali obyvacku a uz je tu poriadok ako pred malovanim.. ja som taka happy neviete si ani predstavit ako velmi moc.. docela sme to zvladli... som vytesenaaaaa, ale uuuuplne mrtva..

mauzos
7. máj 2009

pointka aj mna to napadlo 😉 ale su daleko ☹

mici malych sme z porodnice doniesli v tych vloznych taskach co mame ku kociku.

babul gratulujem, takze mozte zacat zase prerabat nieco ine a urobit neporiadok 😀

inak baby viete, ze ak poistite babo v zdravotnej poistovni Union, tak vam zapozicaju monitor dychu na pol roka zadarmo? Ja som to nevedela, tak som kupila. Mohla som usetrit pekne peniaze 😖 Inak je to fakt super vec, asi by som bez toho nonstop sedela pri postielkach a kontrolovala, ci mali dychaju.

pointka
8. máj 2009

mauzous dnes uz vzdialenost nehra rolu 🙂
naplanujete si to tak, ze pojdu studovat na vysku do spolocneho mesta BA aalebo KE a mamicky sa postaraju, aby sa stretli 🙂 ine konspiracne teorie 🙂

mauzous, vobec nelutuj ten union.
1. je lepsie a o mnoho lepsie mat vlastny monitor, nakolko tie dosky, co snimaju dych su velmi citlive a nevies ako s nimi zaobchadzali ini ludia, ja by som sa na to asi nemohla spolahnut, vzdy by som mala z toho zly pocit, ci tie dosky nie su nejako poskodene a ci snimaju dobre.
2. citala som tu na koniku, co sa baby bavili o poistovniach, ze vacsina mam neodporuca poistovnu union pre babatko, ze maju s nimi problemy, nepreplacaju vsetko a ze majuaj problemy so zmluvami s lekarmi.

Ja som chcela nejaku sukromnu poistovnu tiez pre malu, ale po precitani diskusii aj po skusenostiach, co sa dejuv tomto state som sa rozhodla pre vseobecnu. Ja ju mam a nemala som jediny problem nikdy.

petkaerdal
8. máj 2009

ahojte,
tam mne dneska nariadili troska prechadzu po nemocke,ze co to urobi a ak sa mi bolesti nevratia,mozno ma cez vikedn pustia domov,dufam,ze neklamu teda

inak vobec nic uz neberiem,som tu len preto,aby som lezala 😖 lebo vedia,ze doma by som nelezala 😝

mici11
8. máj 2009

Ahojte babenky,

Mau diky za odpoved, ja len od teba vyzvedam, ze? 😀 Alr predsa ty uz mas skusenosti 😉
O tom unione viem, ale je to ozaj tak ako pise Pointka, nepreplacaju vsetko. Ja mam vseobecnu uz daaavno a nemala som s nou ziadny problem Aj IVF mi schvalili vzdy do 2 tyzdnov. Takze aj maleho tam poistit tam.
Peti tak prijemnu prechadzku a velmi drzim palceky nech ta pustia domkov 😉

Mna dnes strasne boli hlava, bedrove kosti a krize ako pred mrchou. Je to na nevydrzanie 😒

mici11
8. máj 2009

Mne uz nabehol 37 tt 😕 😅 waw

petkaerdal
8. máj 2009

mici ajoj
waw ze 37,nedas mi 1tt? 😀 😀 😀 pomohla by si mi 😝

mame tu na izbe novu babu,tiez po Ivf a tiez dvojky,je uz v 36tt a ma takeeeeee velkeeeee brucho...
mam na izbe len take kolegyne,co len strach mam z tehu potom 😅

mici11
8. máj 2009

Peti keby sa da tak ti kludne jeden tyzden dam, naozaj 😉 😀 I ked na druhej strane sa tesim, ze sa mi to krati, lebo uz to zacina byt tazke, vsetky tie bolesti....a zacinam byt trosku podrzdena a najhorsie je, ze si to uvedomujem, ale neviem to ovplyvnit ☹ No co uz.
Strach mame asi vsetky, ale neboj ked sme tolko vydrzali, toto uz zvladneme a uz sa tesim ako si budeme pisat o babatkach 😉 🙂
Inak sa mas dobre? Ja moc nie

petkaerdal
8. máj 2009

mam sa dobre mici,zatial klop klop,brusko neboli,ani tu mnestrucanu bolest nepocitujem,dufam,ze sa nevrati a pojdem cez vikend domov este,aspon na 1tt by som rada,lebo sa tu zblaznim

inak mam tiez taky nejaky strach,strach z toho ,ze budem mama 😅 bojim sa velmi,cim viacej sa to blizi,najradsej by som usla a rodit nesla 😝

a ty si podrazdena z coho?

petkaerdal
8. máj 2009

same preklepy,ked necitam po sebe 😅 😅

vierka
8. máj 2009

ahojte baby....

petka - som rada ze sa drzite 😀 ... a neboj sa, budes skvela maminka a tvoje princeznicky ta budu lubit ako nikoho ineho na svete 😉 🙂

petkaerdal
8. máj 2009

Vierka ajoj,
dik 😉

ako sa mas? uz si bola v tom FC?? ako?

mici11
8. máj 2009

Peti ja neviem z coho som podrazdena, drahy vravi, ze to nie je take strasne, ale ja som inak kludas a teraz mi uz vsetko vadi. To uz bude asi tym koncom tehotenstva. Ale ved uz nejak vydrzim 🙂 Teraz trosku upratujem a idem vyzehlit plienky a uz potom ozaj mam vsetko.
Ja mam tiez same preklepy 😀
Ale nasho synacika sa uz neviem dockat 🙂 🙂 🙂 a tvojich princezniciek tiez 🙂 Neboj budeme dobre maminy 🙂

petkaerdal
8. máj 2009

ani ja sa neviem docka tvojho synacika,som zvedava na foto
ja som dneska celkom kludas,bolesti nemam,troska som posedela na terase,ale zase sup do postielky,lebo nechcem ,aby sa mi bolesti vratili,nech ma pustia...

sme uz nikto pomaly ani nechodi 😅

mici11
8. máj 2009

No veru nechodi 😒 s detickami je to asi tazke, chodit na konika. Ved uvidime.
Inak konecne som doupratovala, ale unavena som ako kon. Zajtra este s drahym prevlecieme postelne pradlo a uz ozaj nic nerobim, len cakam na porod 😀 😉

mauzos
8. máj 2009

a ja som co? vzduch? ved tu chodim aspon raz denne 😀 😀 a stale si vsetko precitam co popisete ...

petkaerdal
8. máj 2009

ja som tiez chcela co to doma este popratat a pripravit,ale nestihla som,drahy uprace,kym pojdem domov

prave som sa zobudila ,troska som si pospala,nuda mi je tu zase

mauzos
8. máj 2009

peti drzim palce aby ta pustili, ked sa tam tak velmi nudis. Ale dufam, ze doma budes poctivo lezat, takze dalsia nuda 😀

mici kludne sa pytaj, ked mozem pomozem. Ved aj ja sa pytam, len uz ine veci ako ty 🙂

mici11
8. máj 2009

Mau diky a prepaaaaaaaaac jasne, ze ty sem chodis 🙂 😉 Budeme si brat s teba priklad 😉
Peti nudis sa, ze? Ani v telke nic nedavaju?

mauzos
8. máj 2009

inak ani ja som nemala v plane dat malych do Unionu. Ja mam spolocnu, tak som myslela, ze ich dam tam. Ale sama pediatricka nam odporucala Union, lebo vraj ako jedini preplacaju jedno vysetrenie, ktore ona stale robi, ked su deti chore, aby nemusela davat antibiotika. Ma na to nejaky pristroj asi na rozbor krvi, hned ma aj vysledky a podla toho nasadi liecbu. Ine poistovne to vraj nepreplacaju. Inak vraj medzi nimi nie je rozdiel v preplacani ukonov. A ci platia jej nacas, tak to ma nemusi zaujimat. Ale asi nema s nimi problem, inak by nam ich asi neodporucila ...
A tie monitory dychu sme aj tak kupili odruky, tu od jednej baby. Mame ich uz milionkrat odskusane, ze funguju na 100 %, permanentne ich zabudame vypinat, ked vyberieme malych z postielok a hulaka to na cely byt 😀 😀 Ved kde mas istotu, ze novy nemoze byt vadny?
A este sa nam velmi osvedcila elektronicka pestunka, ci ako sa to vola. Obyvacku mame dost daleko od spalne a vecer ked mame pustenu telku, tak by sme nepoculi malych plakat. Ale oplati sa investovat do trochu drahsich, tie lacne vraj velmi chrapcia. Ja som maximalne spokojna s tou nasou.

mici11
8. máj 2009

Monitor dychu je aj pre mna velmi dolezity, idem si ho tiez objednat, to mi este chyba. A el. pestunky mame uz kupene, kupili sme philips za 73,-€ dost drahe ☹ ale co uz. Maju vacsi dosah.
A s tou poistovnou, jasne ze by ti dokyna neporadila zle 😉 Inak tie vysetrenia na krv vraj budu od noveho roka povinne u kazdeho doktora, vraj sa vela krat zbytocne predpisovali antibiotika. Mne to moj doky robil uz aj teraz pocas tehu, hned mal aj vysledok. Podla mna je to dobra vec.

mauzos
8. máj 2009

mici ja ked som pocula, ze robi taketo vysetrenie, aby nemusela nasadzovat antibiotika, tak som dakovala bohu, ze som si vybrala prave ju. Este stale je vela pediatrov, ktori bez mihnutia oka okamzite nasadia antibiotika. Ved aj v porodnici Tomaskovi nasadili len tak preventivne antibiotika, pretoze mal hranicne vysledky uz ani neviem coho. Ani ich nenapadlo, ze by pockali napr. par hodin, ci sa to upravi alebo sa to zhorsi 😠 A ani mi to nepovedali, ze mu ich nasadili, az na druhy den som sa to dozvedela. Taka som bola nastvana 😠
Peniaze za vysielacku nelutuj, fakt sa to oplati 😉 Nerusis maleho tym, ze chodis na neho stale nakukovat a v klude sa vyspinka.

Ja som medzitym obalila syr na obedoveceru. Nedojdes Mici? Ty si myslim syrova, ak sa nepletiem 😀

petkaerdal
8. máj 2009

mau ahoj
radsej sa budem doma nudit,ako tu,doma sa aspon poriadne vyspim,tu sa neda a uz by som to doma fakt neflakala,uz by som lezala podstivo

mici,uz som pustila tv a pozeram vivu,ale nuda aj v tv,pozriem si nejaky film na nete asi

mauzos
8. máj 2009

jasne peti doma je doma. Mna tiez skoro slak trafil 10 dni v porodnici a to som sa nenudila, ved som mala chlapcovi na izbe.

petkaerdal
8. máj 2009

no mna to tiez caka,viem,ze sa sem vratim,preto chcem ist domov teraz a budem ozaj len lezat,kto vie kedy sa male narodia a kolko tu budem s nimi

mici11
8. máj 2009

Mauzos presne ako pises, fakt je vela pediatrov ktory antibiotika davaju automaticky ☹ . Pediatricka ktoru sme si vybrali pre maleho tiez robi taketo vysetrenie. Mohlo by to byt ozaj povinne, ako hovoria.
Tie peniaze za vysielacku nelutujem, viem ze sa mi to vrati inak 😉
A na ten syr by som hned prisla, ja sa ho asi nikdy nedojem 😀
Veru doma je doma. Petulka verim, ze ta pustia teda aspon na par dni.
Ja idem v stredu opat na kontrolu, som zvedava ci aj mna nesupne do nemocky...

mauzos
8. máj 2009

mici neee, to uz si tu fakt bude petka pisat sama so sebou 😀 😀 Aj ked pri tvojich priznakoch ktovie ci do stredy vobec vydrzis 😲
aj moj drahy je ako ty, tiez by mohol syr jest aj kazdy den. Aspon nemam problem, ked sa mi nechce varit, urobim syr 😉

mici11
8. máj 2009

No ved Mau uvidime....Veru so syrom problem nie, je to rychlo, nastastie aj moj drahy ho ma rad 😉

petkaerdal
8. máj 2009

baby,to fakt si budem pisat sama so sebou uz aspon do porodu,toto mi nerobte 😀