Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

veam
22. sep 2009

Petka neni chory,len simuluje,uz chodi dlho do roboty a nechce sa mu...ma sice este dost dovolenky,ale tu si nechava,ked sa nam narodi baby... 😀

pointka
22. sep 2009

mau, nepostrehla som 🙂 hned to odcinujem 🙂

inak vsetkym, co som to poslala, mne uz dosli domov, vsetko OK, takze baba je seriozna a naozaj vyborna cena.

tvojka, no to som aj ja zvedava, hlavne na dlhzku, lebo mam pocit, ze mala bude vysoka, ma iba 3 mesiace, ale uz 62 velkost neoblecie, uz len 68.

pointka
22. sep 2009

Petka, ona je taka super, ze necha maminku vyspat, keby som nemala natiahnuty budim, tak este aj do prace zaspim. Ani nepipla rano 🙂

mici11
22. sep 2009

Ahojte,

Tak ja klasicky nestiham prispievat, ale citat hej. Ja som bola dnes u gyndasa na kontrole+vsetky odbery a cytologia, potom v meste. Ked sme sa vratili tak som poupratovala, dala prat najedli sme sa boli sme vonku s malym. Inak nova moda, ze ho nebavi byt v kociku, lebo nic nevidi 😅 , tak sem tam na ruky a dufat ze zaspi. N
No nas jediny rezim, je uz 3 mesice ten ze zaspi okolo osmej a vstava okolo polsiestej. Aj papame zhruba rovnako, ale denny spanok je u nas zazrak. No co uz nemozem mat vsetko.
Inak videli ste reklamu na vodu z vodovodu? Ide tam o to ze mame najcistejsiu vodu na svete a aj najzdravsiu a ze nemusime kupovat v umelych obaloch...Odporuca a podporuje to ministerstvo zdravotnictva.Inak vyskusala som uz 3 druhy tych dojcenskych, ale ani jedna nie je taka cista ako z vodovodu. Asi prejdem na tu. Inak fakt bohvie kde tie flase skalduju....Kamoska dava od zaciatku z vodovodu samozrejme prevarenu a malej nic nie. Ved nezijeme v rozvojovej krajine, tak ja neviem....Co myslite?

pointka
22. sep 2009

mame dobru vodu, to je fakt, dokonca ti, co byvaju v BA maju zevraj v celej SK najkvalitnejsiu vodu. My ju vsak este filtrujeme cez filtrovaciu kanvicu. Ja este sice pouzivam tu Tomu, ale od pol roka zacnem davat z vodovodu filtrovanu.

Inak ja a manzel vobec nekupujeme balene vody, ja pijem vodu z kohutika.

mici11
22. sep 2009

Poi aj ja zacnem pit z vodovodu, ja si zvyknem kupovat jemne sytene mineralky, nevravim, ze uplne prestanem, ale obmedzim. Ja velmi zvazujem kedy zacat pouzivat tu z vodovodu. No zatial mam este nejake nakupene, tak dominam a popremyslam, ale od polroka urcite prestanem, tak ako aj ty pises 😉

mici11
22. sep 2009

baby ako je to s tymi prikrmami, ma sa zacinat v 4.mesiacoch to znamena, ze ked ma maly 4.10. 4 mesiace, tak vtedy, alebo potom, alebo....???

mauzos
22. sep 2009

Poi dakujem za link, este mam zasoby z Tesca, takze mam cas objednat 😉

Mici ja davam vodu z vodovodu zhruba od 4 mesiacov a klop klop ziadna zmena. Reklamu som sice nevidela, ale viem ze mame dobru vodu tak co sa moze stat 😒
S prikrmami pisu vsade inak, niekde od ukonceneho 4-eho mesiaca, niekde 5-eho ... ja mam dokonca knihu varime malym detom a tam pise autorka od ukonceneho 6-eho mesiaca bez rozdielu ci je kojene alebo nekojene, takze si vyber ☹ Podla mna si babo samo urci, kedy mu uz nestaci mliecko, neurychlis to. Ja sa nasim snazim uz skoro mesiac nieco tlacit s prestavkami a zacali poriadne v podstate az dnes. Mozes ty do maleho tlacit, ked raz odmieta ... V tej knihe pise, ze je cas na prikrmy ked babo zacne prejavovat zaujem o to co jes ty, ked sa zacne v noci budit, hoci predtym prespalo celu noc alebo ak prejavi nespokojnost s mliekom a zacne byt nepokojne. Je okolo toho cela veda ...

petkaerdal
22. sep 2009

mici,moj nazor na tu vodu poznas,tu sa dava len taka detom prevarena z vodovodu,ziadna kupovana a vsetky deti z rodiny a aj moje su ok

inak ja pijem tiez len cistu vodu,sem tam mineralky a na Sk tak isto

mici,na vsetkom je pisane od ukoncenia 4 mesiaca,teda co je vhodne od 4 mesiaca,potom su aj od 6,7 atd. takze co najdes od 4 ,mozes davat,ja som zacala 7 dni skor a v pohode,mala som pocit,ze baby si uz pytaju ,ale davam len kasicky na veceru a velmi im chutia,zo zeleninou pockam este.

no draheho mam na nocnej,tak bacujem sama,idem si pripravit vodu a krmit,tak papa baby

pointka
22. sep 2009

mici, vsetko plati od ukonceneho mesiaca, cize od zaciatku 5. mesiaca sa maju davat prve prikrmy. Nie skor, lebo zevraj na to nie je brusko babatka pripravene. Dokonca som citala, ze kojene deti sa maju zacat prikrmovat az od ukonceneho 6. mesiaca (teda zaciatok 7.)

babulka123
autor
22. sep 2009

baby nutrilon 1 je do kedy???

mauzos
22. sep 2009

do ukonceneho 6 mesiaca

babulka123
autor
22. sep 2009

mauzi.. dakujem..

musim prejst na UM kvoli mojim zdrav. problemom.. dnes sme dali 1x , ale humanu, vypila 60 na veceru tak uvidime..
snad sa mi nezblve z toho {ked som jej to raz davala tak to vyblvala.. } ale co uz , musi si tak do mesiaca zvyknut uplne na UM.

mici11
22. sep 2009

Baby dik za nazory, pockam do Samkovho 4. mesiaca a idem davat vodu z vodovodu 😉
Peti ano tvoj nazor poznam 😉 a suhlasim 🙂 😉 .
A s tymi prikrmami este uvidim, ako si bude Samko pytat 😉 Zatial mu nutrilon staci, zato mliecko (este ta trocha co mam) nie ☹ Dnes uz absolutne odmietol prsnik, skusim este zajtra...ale mam dojem ze sa sam odstavuje.

Zajtra ideme na kontrolu k ortopedovi, potom nieco vybavit a potom sa ozvem. Zatial cmuky a este raz vsetkym dik za nazory 😉

mauzos
22. sep 2009

babul snad nie si tehotna 😲 to by si asi nenazvala zdravotny problem ...

Mici mne to nahodou vyslo od ukonceneho 4-eho mesiaca, lebo som isla k nasim na dedinu a tam by bol problem s balenou vodou. V obchode taku neobjednava, takze by sme museli chodit na nakup az do dalsej vacsej dediny ... tak som sa na to vybodla 😀 Urcite to neber ako smerodatne.

mici11
22. sep 2009

Mau neberiem, ale zhruba dovtedy mi vydrzia zhruba zasoby vody co som pokupila 😉 😀 a dalsiu uz nekupim 😉

babulka123
autor
22. sep 2009

mauzi.. nestras. nie.. to kvoli tym mojim kostiam..

babulka123
autor
22. sep 2009

mici alebo napis, poslem ti bandasku samorinskej vody.. vraj je veeelmi kvalitna som sa dnes dozvedela na poradni..

loginka
23. sep 2009

cafte, baby ja neviem co s tymi mojimi opuchajucimi a trpnucimi rukami, dnes rano som ich uz vobec nemohlal ohnut, opuchnuty aj klb, citim sa ako keby som mala nejaku artritidu, musim volat dr

babulka123
autor
23. sep 2009

loginka presne tak volaj , lebo az take opuchy nie su dobre, tlak mas ok? bielkoviny , hnis v moci?

ale tusim magnezium by ti mohlo pomoct aj na to trpnutie

loginka
23. sep 2009

ahoj babulka,
volala som Dr ale odisla k porodu, inak tlak mam nastastie ok, spodny skor nizsi, pulz zase vysoky, bielkoviny boli ok, aj ked naposledy sa nekontrolovali,

inak aj ja pijem uz len z vodovodu, akonahle mi dr zakazala mineralky, a je to dobra , treba si zvyknut

petkaerdal
23. sep 2009

ahojte,
logi,aj mne tak puchlo vsetko,ale az v ovela vyssiom tt,treba zajtst k dr.

magnezium beries?

dneska mi baby spali pekne,tak som sa vyspala super.

babul tak uz ste na UM?

pointka
23. sep 2009

Ahojte, tak sme spat od lekara. Mala plakala, ale nie az tak strasne ako som ocakavala, no uvidime, dufam, ze nebudu ziadne reakcie. Teraz mala spinka.

Vazi 7,2 kg a meria 63 cm. Pekne prospievame 🙂

loginka
23. sep 2009

petka, neberiem, naposledy ked som to spominala, tak mi dr len kazala nepit meneralky

petkaerdal
23. sep 2009

logi,no neviem,ale ja som s dvojkami musela brat od zaciatku magnezium,najskor jedno denne a potom ku koncu 7x denne,aby som neporodila skor,to ukludnuje maternicu ,aby neprisli kontrakcie a ty s dvojickami tiez,no mala by si sa poradit,precitaj nieco tu po nete,myslim si,ze to je dolezite,kazda sme to tu brali inak

poi,tak hadam to Sofia zvladle v pohode 🙂
inak krasna vaha,predbehli ste nas 😀 a ma o 1cm viac,ako moje 😀 ,aj my nosime 68 uz

loginka
23. sep 2009

opytam sa na to dr, citala som ze baby brali mg , neviem, zacala som mat rochu obavy, ze na to moje telo to bude dost

mici11
23. sep 2009

Ahojte,

Tak uz sme domsa od ortopeda, vsetko ok 😉
Poi tak uz to mate za sebou, tesim sa ze Sofinka to celkom dobre zvladla. Snad nebude ani horuckovat. Ste nas riadne s vahou predbehli Samko ma okolo 61 cm a okolo 5600g .
Logi veru radsej sa opytaj, ale verim, ze to coskoro prejde.
Babulka ok poslem bandasku 😉 😀

pointka
23. sep 2009

mala bude vyssia, tak ta vaha je tym padom v norme. Mal to aj v grafe nakreslene, ta vaha je sice trosicku vyssia, ale je stale v norme a v pomere s dlzkou a obvodom hlavicky. Tucna nie je, len dobre stavana 🙂

Zatial je mala kludna, ani nevie, ze bola pichnuta, tak snad teplota nebude 🙂

babulka123
autor
23. sep 2009

petka..n o snazime sa prejst. .ale moje prsniky ty koksooooo to inak boli.. ale ked musim tak musim mam na to nejake 2-3 tt aby sme plynulo presli..

v noci spala do pol 3 a potom do 7. tak snad jej to paslo.. aj teraz mam tak ze nakojit a dotlacit um. snad to zvladneme..

jvo
23. sep 2009

ahojte kocky 😵 pointka gratulujem k takym mieram 😉
babul to je mi luto ze nemozes uz kojit tak vytaj v klube UM neboj mala si zvykne moja sa tiez odstavila postupne sama ani som nepotrebovala lieky na zastavenie produkcie mlieka ked zacnes postupne vypustat dake kojenie resp. ju este zakazdym dokrmis tak to bude v pohode
baby tej mojej sa to otacanie tak zapacilo ze ju uz nemozem nechat vobec samu 😲 kym sa hra tak je to ok ale hned ako sa zacne nudit sup a uz je otocena len naspat sa este otocit nevie a po chvilke sa zacne jedovat 😀 no a dnes v noci sa kazdu chvilu budila a ked bola taka trocha prebrata co by sa este netocila takze sme mali rusnu noc nielenze som po tme hladala dudku a davala jej ju do pusy ale som este musela zistit ci je na chrbte alebo na bruchu 😀
a dnes som skusala dat na desiatu jablcko a teda nic moc ani nechcela otvorit pusu a ked trosku ochutnala hned ju naplo 😝 tak neviem, zeleninku papa v pohode, skusim zajtra zas mozno bola ta vyziva kysla alebo co
ozaj este som sa chcela opytat na tu kasu, zistila som teda podla vasich rad ze ta odmerka z mliecka je teda asi ta zarovnana polievkova lyzica davate teda tolko odmeriek kolko ma ist tych lyzic?lebo mne sa ta kasa zda troska riedka asi ked som jej to robila v miske a davala tie lyzice tak mi uslo troska viac tej kase lebo bola taka hustejsia a davala sa dobre lyzickou ale zacala som jej ju tiez davat vo flaske sak si hovorim ze na lyzicku sa nauci cez obed a desiatu....