Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

tvojka
1. feb 2010

ahojte,
Micka moja,tak snád sa to tou mrchou vyrieši a fakt tá operácia nebude nutná.Brali ti krv na hcg opakovane?Tak držíme palce nadalej a zajtra čakáme infošky,nenechaj nás dlho v napätí...Neboj ,bude aj druhé a možno aj tretie 😅

všetky vás zdravím,nestíham,idem čosi požehliť 😝

Jáj a ešte som zabudla,Sárinke sa prerezali obe vrchné jednotky a škrípe,až mi uši trhá!

Babul,tvoja Ninka je nejaká rýchla,vôbec nezapadá medzi tých našich lenivcov 😀

veam
1. feb 2010

Mici,snad ti povie len dobre spravy...myslim na teba 🙂

petkaerdal
1. feb 2010

ahojte,
micka drz sa zlatko..
no tomu dr. sa to ozaj povie lahko 😔
a co ti pichli za injekciu mici?

petkaerdal
1. feb 2010

mau ,mne baby tie puzzle na zemi rozoberaju,ked sa tam valaju 😀 ,tebe chalani nie?

vierka
1. feb 2010

mici - drz sa mojka, myslim na teba... drzim moc palce... viem, ze je to pre teba tazke - drz s mojka...

janula13
1. feb 2010

micka aj ja na teba myslim to len aby si vedela..neboj, dobre to dopadne, operacii sa vyhnes a dalsie babatko isto bude a bude take peknucke a sikovnucke ako Samko 😀

babule ja som tiez zaneprazdnena,a le precitam si vas, slubujem, len som vysavala, varim prckom prikrmy do zasoby a umyvala som podlahy, do toho nanic noc ako vzdy, bola som stradovat vonku a tak..ako na dovolenke-materskej 😀

petka ja len vraciam dieliky naspät do puzzlov, vykopavaju to a radi zuzlu, aspon je ticho 😀 akurat ma rozculuje ze sa na to chytaju vlasy..ale zase ked mi to ogrckaju da sa to pekne utriet 😀
veam, vierka, babulka a Tvojka a ja uz ani neviem kto...aaaa mauzik...a zbytok ak som zabudla ahooojte 😀
babule mozem davat uz aj hrasok alebo kukuricu, nech to trocha rozsirim?

babulka123
autor
1. feb 2010

jannulka.. ona nejako nezapada medzi nijake deti.. nejaka je moc rychla.. asi fo FC vybrali vazne tu najrychlejsiu spermiu.. hehehe

mici .... myslim na teba strasne moc..

petkaerdal
1. feb 2010

Janulka,ja kukurku davam uz davno,chuti,je sladka..
tak mne sa vlasy na puzzle nechytaju,mam kratke a nepadaju,ale zato chlpy z ocina 😠 a zo spodu je na tom prach,uz som to aj rozobrala a zo spodu poutierala,ale stale sa to tam lepi 😠 😠 a radi to tiez obidve zuzlu

inak Selin sa prerezal prvy zubcek dneska
a zase sme prespali celu noc,nech im to vydrzi uz 😵

mici11
2. feb 2010

Ahojte,

No tak mrcha v plnom prude a dost silna 😒 , ale nevadi. V piatok mam kontrolne sono a ak bude vsetko ciste v maternici aj vo vajickovode, tak by to malo byt ok, a ziadna operacia. To by bolo asi najlespie, i ked babo by som prijala este jedno.....ale nevadi snad niekedy inokedy....
Tvojka ano, krv na hcg mi brali opakovane a ale hcg sa nezvysovalo ☹ , bolo skoro rovnake, tak zato bolo jasne, ze nieco nie je ok, ale na sone nebolo nic vidno....
Verim az cysta zmizla a nic neprijemne ma uz necaka.....
Dakujem vam vsetkym za podporu, ste ozaj pokladiky 🙂 🙂 🙂 , som rada, ze vas mam, lebo s rodinou sa mi moc kecat o tom nechcelo,ved chapete....

A inak my sme stale bez zubov 😀

mauzos
2. feb 2010

Mici velmi drzim palce, aby to bolo OK, snad to ta vyvolavacka vyriesila. Neboj babo este bude ... ved Samko je este malicky, tak by si mala podobny zaberak ako my dvojickarky, ked nie este horsi 😀

Peti aj mne chalani rozoberaju puzzle, ale uz menej ako predtym, tak mozno ich to casom aj uplne omrzi. Ja mam teraz zase problem, ze sme im ho odstahovali do detskej aj so vsetkymi hrackami a tam je koberec, tak sa mi to puzzle stale posuva a samo sa rozobera 😠 Ale je to dobre, ako pisala Janka kvoli grckam, nie je problem ako s kobercom.

Gratulujem Selin k prvemu zubku 😵 U nas sa stale tlacia dalsie a dalsie, s Tomim mame hrozne noci, stale skonci u nas v posteli, ale ani tam nie je ticho. No ale aspon nerusi Lukiho, ten pekne spinka v detskej do rana.

Ja som kukuricu zatial nedavala, len hrasok, musim uz vyskusat. Ale varim im uz cervenu sosovicu, ta je lupana a moze sa od 8 mesiaca, velmi im chuti. Inak uz sa mi tiez zda, ze varim stale to iste dookola, dochadza mi fantazia ☹

petkaerdal
2. feb 2010

mici,tak sa to samo vyriesilo,aj ked to babo by si teda chcela,ale lepsie takto ,ako operacia...a verim tomu,ze sa zadari a bude vsetko ok..ved casu je dost,

mau gratulujem,uz je vonku prvy ,tak sa tesime...bola dost nepokojna,dalo sa,ale v noci spi krasne,ani neviem,ze ju mam...
konecne sa nam upravili noci,uz tretiu noc prespali celu po sebe..super a budia sao pol 8...

petkaerdal
2. feb 2010

mau tlapci uz spavaju bez vas ze? vo svojej izbe...lebo mi sa uz ideme kazdu chvilku stahovat,uz mame konecne byt no a rozmyslam,ci dat baby uz zvlast,co mi poradite? je to lepsie?...dik

vierka
2. feb 2010

ahojte babulky 😀

mici - tak verim, ze sa to tou mrchou vyriesilo a ze ta operacia obide.. aj ked viem, ze to bolo tazke a ze babatko je poklad a je tazke o neho prist, ale radsej takto nez operacne a potom urcite budes mat taky krasny poklad ako je teraz Samko... ja tomu verim 🙂

petka - gratulujem ku prvemu zubku 😀 uz mas doma selmu zubatu 😀 😀 😀

ja tak trochu chytam teraz zapal na lavom prsniku, tak sa s tym snazim bojovat aby to neprepuklo do nejakeho velkeho zapalu s horuckami... tak kojim, kojim, kojim... odsavam, odsavam, odsavam... tak hadam to nejako zvladneme a nebude nejaky problem z toho...

mauzos
2. feb 2010

Peti ja si to len chvalim, ze sme sa od chalanov odstahovali. Mame vysielacku, takze ak placu pocujem ich a nebudim sa na kazde ich zamrvenie ako ked sme boli pri nich 🙂

Vierka dufam, ze sa ti podari ten zapal rychlo prekonat, urcite to nie je nic prijemne ☹

petkaerdal
3. feb 2010

ahojte,
mau ,aj som viacej rozhodnuta,ze ich dame uz extra spat a tiez chcem kupit vysielacku,,vravis teda,je ju pouzivas? nieje to zbytocnost?

Vierka tiez dufam,ze to prekonas a bude to ok

mauzos
3. feb 2010

Peti my pouzivame vysielacku od narodenia, je to super vec. Vecer, ked mame pustenu telku, tak nemame sancu ich pocut plakat. Ale aj cez den je zapnuta, ked spia v postielkach, aby som pocula kedy sa zobudia.
Len si kup taku lepsiu. Su dva druhy, digitalne a druhe neviem ake, ale tie lacnejsie nie digitalne vraj velmi chrcia. My mame tuto a sme velmi spokojni http://www.babymax.cz/topcom-chuvicka-elektroni...

janula13
3. feb 2010

ahojte, tak zombie sa hlasi 😀

Peti keby nasi tak spia ako tvoje babule tak uz su fuc a samy v detskej, tak ja na tvojom mieste sup tam s nimi ked budete mat bytik..a vysielacku mame aj my este sme ju vobec nepouzili, ale ked sa dozijem niekedy ze ich dame do detskej bez nas, co sa mi teraz zda ako nemozne, tak ju pouzijeme, tiez mame od Topcomu ako mau...su varj jedny z naj, lebo sa specializuju na vysielacky...

baby no vy tu so mnou vobec nedrzite vy si vyspavate a nikto so mnou v noci netaha?no hanbite sa 😀

Micka dufam ze to bude ok, drzime palceky....vyjde to nabuduce, verim tomu, ze bude mat Samko este aspon jednu sestricku 😀 ved postup viete 😉

my sme vcera boli na klbiky, konecne naposledy, uz sme ojadierkovani 😉 aspon to..ale na 4 nie sme..Tvojka ty sa neporovnavaj, videla som foto na FB, ved tvoje slecny krasne sedia a videla som ze uz aj stoja, u nas ani to, jakub sedi ako tak a matusko je huspenina...no ja neviem, ci ten bude do 18tky lezat a gulat sa , uz mi robia trochu vrasky... 😝
no idem babulky, vsetky zdravim, mam co robit reorganizujem police v byte

janula13
3. feb 2010

musim ist najst nejaku temu kde sa nespi a nelozi sa, tam zapadnem ☹ 😀 😀 😀

petkaerdal
3. feb 2010

mau ,Jani,dik za rady...takze digitalnu mam kupit a najlepsie od Topcom?..kuknem to na nete,ci tu taka znacka vobec je..

Jani,ale isto sa dozijes,ze ti prespia celu noc,neboj 🙂 ..
nam sa dneska zase podarilo cel noc,ale par x sme davali dudku..
a asi este tvojka tu taha s tebou nocne 🙂

mau este som sa chcela spytat,co im robis z tej sosovice? aka je to ta lupana? neviem 😅 ja uz neviem,co im varit 😅
inak Selin mi vymrva s mliekom,malo ho chce,ale za to kase a ovocko by jedla stale,jej to mlieko uz moc nechuti

janula13
3. feb 2010

petulik ty optimista 😀 No neviem neviem, ani za Tvojku by som uz ruku do ohna nedala 😀 😀 😀 ale pozehlit by mohla prist aj k nam...tvojka si vitana..ale vazne, si vitana aj tak, ved trafite 😀

mauzos
3. feb 2010

Peti neviem ci akurat Topcom musia byt, ale urcite digitalne, to som citala viackrat, ze tie druhe nie su dobre.
Gratulujem k prespanym nociam, tak ste sa dockali 😵

Jani ja taham s tebou, s Tomim bojujeme kazdu noc, niektoru viac, niektoru menej ... dnesna noc horor, 3 hodiny nespal a reval ☹ Luki spi bez problemu, aj ked mu dnes vysiel dalsi zub, on je bezproblemovy co sa spanku tyka, aspon jeden 😀

Peti ta sosovica je taka malinka a je cervena, u nas sa vola tusim lupana sosovica. Varim ju vselijak, naposledy som robila so zemiakmi a s kuracim maskom, mozes dat vselijaku zeleninku.

petkaerdal
3. feb 2010

mau dakujem,no styri noci po sebe sa teraz poradili,ale citam,ze zato u vas sa to pototo 😅
a co ma Tomasko,ked nespi dobre?
inak u nas je tiez tak,ze Selin spi,ani neviem,ze jej zub vysiel a Aylin je od narodenia u nas sef 😀

dik za radu so sosovicou a nemozem dat normalnu nelupanu? este som neskusala vobec ziadnu

mauzos
3. feb 2010

normalnu nelupanu sosovicu mozu tusim az od roka, tato lupana je od 8 mesiaca. Urcite ju maju aj u vas, ked u nas ju maju.
Ja neviem co je s Tomim, uz sa to taha pomaly 2 mesiace, co vystraja v noci, najprv som to pripisovala zubkom, ale niekolko krat som si vsimla, ze ho boli brusko, mal ho tvrde a ked sa zobudil s vreskom, tak pukal ☹ Uz sme vyskusali snad vsetko ... dnes som kupila vlakninu s probiotikami pre spokojne brusko, tak vyskusam este toto, ale ked nezaberie, tak uz fakt neviem ☹ Cez den je to zlatusik a v noci nas terorizuje 😀
Inak este ma napadlo s tou detskou izbou, su tam skoro cely den, maju tam vsetko a spravaju sa uplne inak ako ked boli v obyvacke. V obyvacke som ich musela stale odniekal vyhanat, vsetko odkladat, stale revali ... a teraz v detskej maju akurat postielky, skrinu a velku hraciu plochu s hrackami, kde sa krasne vyhraju ani o nich pomaly neviem ... samozrejme som tam s nimi, ale nemusim nic riesit, hraju sa pekne sami. Takze jednoznacne odporucam. V obyvacke mam uz len velku ohradku a tam ich dam, ked potrebujem navarit, alebo tak, tam sa tiez vedia pekne pohrat.

janula13
3. feb 2010

boze teraz som si spomenula, aka som ja otrasna, ako tych mojich lenivcov ohovaram...ze nijaky pokrok u nas...a veru ze je, dnes jakub zistil ako sa skripe zubami..no parada..Tvojka fakt super zvuk 😀

tvojka
3. feb 2010

Jani,tak vitaj v klube 😀 .U nás pokrok je,Eli sa vie sama posadiť a neni to teda žiadna výhra,začala menej jesť(cecať)...trochu cecne a posadí sa a už sa po mne štverá,no ohromná zábava,čo by sa zdržiavala jedením.Jedine v noci,ked je v polospánku,tak sa normálne naje.

V noci je to fakt o čosi lepšie,teda česť výnimkám(tuším včera sme mali budíček o 5h),papajú tak cca 2x každá+ sem tam pohladkať,podať dudel...TAkmer každú noc skončí niektorá u nás v posteli,aspon nadránom je to už pravidlo.

Peti,vysielačky používame aj my od narodenia a neviem si bez nich predstaviť život,ked ich dám spať,zavriem dvere a počujem,ked zamrnčia.Aj na balkon ked ich dávam,tak by som musela mať otvorené dvere a takto som ja v pohodke v teplúčku 😉 My máme Philips a som spokojná.

Mau,ja dávam každý den infant dophilus-probiotiká,aj sa nám popravilo kakanie,kakajú takmer každý den a veľa krát sa nám podarí na povel(začnem rozprávať e-e a ony tlačia). 😀
Závidím ti ,že sa chalani vedia sami prehrať,to u nás je málokedy a ked sa priblížim ,hned sa na mna obe vrhnú a chcú ísť na ruky.Vezmem jednu a druhá začne revať ☹

Mici,ako?
No končím,idem odsavať a spať.Dobrú nocku!!!

mauzos
3. feb 2010

Ja sa pridavam s tym skripanim, Tomi to robi par dni a mne to trha usi 😠

Tvojka my nastastie nemame problem s kakanim ... no ale na povel, to ste dobre 😀
Mne sa tak spravali mali, kym som ich mala v obyvacke, malo kedy sa vyhrali sami. V detskej je asi dobra zona, alebo tym ze su uz vacsi, neviem 🙂

veam
4. feb 2010

Ahojte babule...

Mici som rada,ze nemusis ist na operaciu,ale aj tak mi je luto,co sa ti prihodilo ☹ ...neviem ci si to tu pisala,ale vy ste chceli druhe babo alebo sa podarilo?prepac za otazku,ked nechces neodpovedaj...

Baby gratulujem vasim detickam k vymesiacikom,nech vam robia radost a su zdave 😀

My ideme 10.2 na poradnu a hned malu aj zaockuju proti tetanu,potom za tyzden pojdeme na nausnicky konecne,sa tesim ako mala,dufam ze mala nebude moc plakat,dam jej ich nastrelit...

vierka
4. feb 2010

caute babulky...

tak zapal sme nastastie chytili hned na zaciatku a za dva dni to maly krasne roztahal, aj maminka odsala, takze prsko je uz v poriadku... bolelo to ako cert a to este len zacinalo, tak chvalabozku, neviem si predstavit co by to bolo potom za bolest 😀

peti - aj my mame vysielacku a pouzivame ju aj teraz...maly spi v izbe a ja mam tu pustenu telku, a aj ked sme len v byte inak by som ho nepocula... a urcite ju vyuzijeme ked bude uz sam v izbe naplno... takze to podla mna nie je zla investicia...

janulka - tak super, ze ste na nozickach dobre dopadli... my ideme prvy krat po mesiaci, tak som zvedava ci nam nakazu balit nasiroko, alebo ako.. ja by som balit nechcela, ale ved dolezite je co povie lekar...

veam - drzim palce na poradnu a mala bude mat uz aj nausnicky? tak to z nej bude uz hotova princezna 😵

my ideme na poradnu zajtra, tak som zvedava kolko maly pribral, lebo od poslednej poradne je ziveny len mojim mlieckom... ale podla mna dost, lebo ma cim dalej vacsiu hlavu a liciska a maminka ho uz ledva udvihne 😀

mauzos
5. feb 2010

Vierka super, ze si to tak pekne zvladla 🙂

Veam mala bude teda kocka s nausnickami, uz teraz je na spapanie 😵

baby kde ste zase vsetky? ☹

mici11
5. feb 2010

Ahojte,

Ja az takto neskoro, skor nebol cas...No takze vcera okolo polnoci mi zacali ukrutne bolesti v okoli vajecnika a ked som sa rozhodla, po 2 hodkach, ze idem na pohotovost nejak to ustupilo a zaspala som. Rano som vstala bolest zmizla,bolo to len citlive, ale opat som krvacala. Tak som isla na kontrolu. Vravela som to dokymu, hned ma vysetril a aj sono robil a verdikt : maternica cista, vajickovod tiez i ked zhrubnuty a ta bolest to mi v noci praskla ta 3 cm cysta, nastastie nemusime ju riesit. Zobrali mi aj krv na hcg a vysledok bol po hodine a HCG 53, takze nastastie klesa, mala som 182 naposledy - nastastie kvoli tomu ze nemusim ist na operaciu, niezeby som nechcela babo. Takze este v stredu krv kvoli HCG a malo by to byt ok. Takze aspon ze tak i ked mi je zaroven aj smutno...
Veam chceli by sme druhe babo,len som necakala ze sa tak skoro zadari a zle dopadne ☹
No a doky vravel, ze tomuto sa vravi, ze sa tehotenstvo vstrebalo a odkrvacala som, lepsie ako cistenie.
Teraz si mam vybrat nejaku antikoncepciu, aby sa to nezopakovalo a ked budem chciet otehotniet, ze by mi pozreli ten vajickovod ci je priechodny...no uvidime....

Vsetkym vam velmi velmi dakujem za podporu, ste moje pokladiky cmuuuuuuuuuuuuuuuuk a este raz vdaka.

A k tym vysielackam tiez mame phylips, pouzivam casto a som velmi spokojna 😉