Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mauzos
6. júl 2010

Jani ze napucham, ja odpadnem ... ja mam vacsie brucho aj bez tehu 😲

janula13
6. júl 2010

Zuzanka zase aspirujem na zachodoveho pavuka🙂))no na mna je to uz bendzo 😀

katarinka77
7. júl 2010

@janula13 - Jani, včera som jedného pričapla na záchode, nebola si to Ty 😀 😀 😀 ? Už sa neviem dočkať, čo bude to tretie dietko 🙂 .

janula13
8. júl 2010

katka no pekne zabijas mi pribuznych 😀 na to si este par tt pockas 😀 akurat ked mas termin v porodnici, tak ti to mozno oznamim tam 😀

mauzos
8. júl 2010

Jani a co by ste chceli? 🙂

janula13
8. júl 2010

mau ja chlapca a mm babu..ale mne je to v podstate jedno, nech to len dobre dopadne, aj babula by potesila, pre zmenu, ale ked uz som taka zvyknuta na chalanov....cokolvek, ved su len dve moznosti 😀 hlavne nech je to zdravucke..ozaj vcera som bola na poradni , vsetko ok, na bud tt AFP testy..prcek ma aj s nozkami uz 14cm🙂a v auguste morfo, boze ako to leti....

mauzos
8. júl 2010

Jani gratulujem k dobrym vysledkom, uz je to velky chlap alebo baba 😀 Som zvedava co to nakoniec bude 😉
Veru leti to, ved ti nasi sintri su uz aki velki 😵

janula13
8. júl 2010

ved to mau, aj nasi su velki, uz aby to aj rozchodili kym porodim 😀 mau no iste je ze porodim snad nejake babatko 😀

mauzos
9. júl 2010

Jani rozchodia, neboj, este maju casuuuu 😵
No to je iste 😀

petkaerdal
12. júl 2010

Ahojte baby,ja sa az hanbim,kolko som sem nic neprispela 😅
ale mam tu maminu na dlhe tyzdne,kedze drahy robi aj za svagra,cele dni sme same,tak mamina prisla pomoct,prvy x mam pomoc a ani by som necakala,ze to ja taka parada,stara sa o deti pomaly viacej,ako ja,hih...velmi teda pomaha a ja si oddychnem,ale uz mi tata doma chyba,co uz musime vydrzat bez neho

a kezde tu mam maninu,tak sme velmi casto prec z bytu a ked sme doma,tak kecame a kecame,ze nemam cas ani na net

co u nas nove? Selin prejde zo 5-6 krokov sama,Aylin stale stvornozky,dostali sme ockovanie proti kliestom..
Aylin ma stale biely jazycek,boli sme zase kvoli tomu u dr.povedala,ze to ma plesne z toho,co vsetko pcha do ust,ze deti to mavaju velmi casto,tak jej musim davat taky gel papat 4x denne 2 tyzdne...dufam,ze to prejde,deti nesmu mat biely jazyk..Aylin ma 13 zubov,naraz jej vysli 3 stolicky a 2 ocne,ani o jednom neviem,Selin ma 7,zato kazdy zub sme si tri dni pretrpeli..
varim podobne,ako tusim mici pisala,cize skoro uz nevarim pre ne,aj tak chcu vsetko,co jeme my,takze nekorenim ,nesolim,ale davam uz skoro vsetko...mliko umele nedavam uz tyzden vobec,rovno som bachla normalne,ani nezbadali a vypiju viac,ako umeleho,chuti im,toho umeleho uz boli asi prepite..aj domaci puding im chuti..asi viac nic nove u nas..na dovolenku nejdeme,aj ked ma drahy vola,ale nechcem,ked tak max na Slovac k rodine..
Janulka,mrkla som fotku,brusinko uz vykuka

pozdravujem zvysok klubu a co mate nove vy?

janula13
12. júl 2010

jeeej petulka, pisla som ti aj na skypa,a lenebola si tam..tak si ma veeeelmi potesila ze mama prisla ani nevies ako, tak len nech pomaha, nech si male uzije a ty trochu oddychnes, super tak sa tesim...no sikulky mas doma nasi nechodia, boja sa este ale ved raz zacnu a uz sa nezastavia..my este slapeme na nutrilone, ale uz sa chystam uvarit aspon puding a vzdy abudnem..paaana to kde ste nabrali tooolko zubov, pomaly bude mat komplet chrupik, my stale 8:8 a sice tiez sme ich netusili ale dalsie nejak nevidno, teda ani nejak neskumam..ja sem tam este uvarim mimo, ked varim nieco co nemozu, ako napr dnes cinu...ale chuti im slusne a teda tiez su hned nastupeni ked nieco jeme, hlavne ze predtym jedli oni...matus sa az smeje od radosti a upaluje za nami ked vidi ze nieco jeme....ale zato je fajnovka, nezje vsetko, ako kedy, hlavne ovocie, raz marhulu chce raz ani za svet...minule som im uvarila tie mini kukuricky a len sa zaprasilo...
no idem musela som napisat ked som tu konecne petku zbadala..flakame to vsetky, ale vsak vieme preco 😀
zdravim vas zienky, tento tt idem na AFP, tak drzte palce starej pake...

jvo
13. júl 2010

caute kocky tak neda mi nenapisat ked ste tu v takom hojnom pocte prispeli 😀
Co u nas nove, Emmka chodi v podstate od roka teda presne tyzden po narodkach zacala a uz ju nevieme zastavit ked sme vonku nahana ju cela rodina 😀 zubkov ma 10 tiez ani neviem kde ich nabrala lebo prvy jej narastol az tusim v 11 mesiaci to ste uz vsetci boli zubati... papa uz skoro vsetko (uz sa jej usla aj daka cokoladka a detsky parocek 😀) ked varim tak papa co my ked nevarim tak bud mam pre nu v mrazaku uvarene alebo si da kupovane, mliecko jej este davam umele teraz sme presli na take junior od roka boli sme v Bipe mali akciu tak sme spravili dake zasoby ale ked Peti uz pises ze davas normalne tak poriesim s dr. a ked sa minu zasoby tak asi prejdeme na normalne ved uz je velka baba a ozaj viem ze nedavno ste riesili vodu davate stale vo flasi ci uz normalnu z vodovodu a ked taku tak prevarate? V auguste sa chystame na dovcu ale len tu do LM tam kde sme boli minuly rok tak uz sa tesim ze troska vypadneme a zmenime prostredie. Janulka drzime palce na tie testy, neboj urcite budu ok 😵

mici11
13. júl 2010

Ahojte,

Tak prispejem konecne aj ja 🙂.
Janulka tesim sa, ze sa, ze je vsetko ok, fakt to leti..ved ty porodis kym ja otehotniem :D.
Petulka ahoj mojka, dom rada, ze mas konecne pomoc, je to super, ze tam mas maminku 🙂. Ano ja tak varim, ako si to opisala, A cuduj sa svete Samko ma uz konecne skoro 9 kg a je baculatejsi. Darmo chuti mu. Mliecko davam nutrilon bananovy, alebo obycajny a dam tam trosku granka, to mu smakuje. Mam doma este 2 balenia 800g nutrilonu, to miniem a idem tiez na normalne mliecko, aj s dikynou som o tom hovorila, ze jasne ze uz mozme. Puding a take aj tak varim z normalneho...
Samko ma 8 zubkov, 9 asi lezie, chodi uplne sam, len na neznamomom mieste chce moju ruku. Teraz pokasliava, boli sme u dokyny, ale mame len hedelix, horucku nema, aj dychanie ciste, vraj to moze byt aj z tepla...nejake letne virozy...
Na dovolenku sa nechystame, len tak po SK, ideme na vykend na chatu a chodimem sa kupat do Štúrova, neviem ci poznate...je tam, dobre.
Jvo ja davam ruzovu lucku na pitie, to netreba prevarat....z vodovodu zatial prevaram, no ale neviem dokedy treba.....
Babulka, Vierka, Veam ahojte 🙂
Mau vy ste sa teda mali na dovci co? Mame krasne fotecky 🙂

Inak tieto tepla...

mici11
13. júl 2010

A klasika moje preklepy...Peti to malo byt som a nie dom 😀 ...a dikyna je dokyna 😀 ....

petkaerdal
14. júl 2010

Ahojte,baby zaspali,tak mame veget s maminou.
Janulka,aj ja som velmi rada,ze tu je mamina hi..ved ani moje nechodia,Aylin vobec,Selin len par krokov,potom si kvokne,boji sa viac,ale ved sa rozchodia,aj moje aj tvoji 😀
ja neviem,kde tie zuby nabrala,zrazu som jej zbadala ze jej trcia a naratala som teda 3 stolicky a dva ocne,sama som prekvapena,pritom Selin ma len 7 😀
s jedenim,to iste u nas,vzdy jem az po nich ale aj tak su nastupene pri mne,keby som im ponukla nieco pre ne,nezjedli by,ale co ja papam,to chcu hned .hih a Jani drzim palceky na to AFP,uz ani neviem co to je sa priznam 😅

jvo,aj mojim sa uz usla cokoladka,keksik,ved vsetko chcu,placu ked im nedam ochutnat
ja som sa pytala dr. na nazor,ci lepsie to mlieko umele od roku alebo kravske,jednoznacne kravske mi povedala,tusim aj mau je toho nazoru,inak vam poviem,ze mna to kravske vychadza drahsie,ako umele,vypiju tak liter denne a kupujem Bio,neviem,ako na Sk ,ale tu stoji 1 euro 😅
vodu davam od narodenia z vodovodu,prevarenu...uz som to tu pisala raz,moj dr. nechapal,ked som sa na to pytala,ze kupovanu,podla mna je to keft
ozaj a kedy sa moze uz neprevarena voda???
mici,super,ze ma Samko uz 9 kilov,moja Aylin ma 9,5 ale Selin presne,ako Samko
s tym grankom som tu tusim uz pisala aj ja,ja ho davam uz od 8 mesiaca,prestali mi vtedy uplne pit mlieko,tak som bachla granko a zacali opät pit a davam granko dodnes,aj do kravskeho,velmi im chuti..
inak ja som to mlieko hned dala,vobec som to nejak nemiesala,ze aby presli na chut,im chuti asi vsetko,mne sa zdalo,ze ani nezbadali,ze je ine..

a otazka,ako vam spia deti v takom teple cez den? pretoze u nas katastrofa,moje spia 2x po MAX. 30 minut,uz mali rekord aj 10 minut..uz ma to nebavi ani uspavat,noci sa nam pohorsili,ale vcelku sa da,len tie dni ma vycerpavaju,vobec si neoddychnem a v takom teple som aj ja velmi unavena 😖

kde je zvysok klubu? zanedbavaju ,ako ja 😅

vierka
14. júl 2010

caute baby 😀

my sme boli chori a umrnkani asi tak tyzden, teplotku mal len raz, odvtedy nic, ale mal soplik a kasel... som tajne dufala, ze je to zubkov, ale v puse ani naznak 😀 tak stale cakame, mozno aj z nas bude raz selma zubata 😀
v piatok sme boli na poradni a mame 7650 gramov, takze rastieme ako z mlieka, alebo skor ako zo slaninky 😀 uz sme sa s pani doktorkou bavili aj o prikrmoch, tak od buduceho tyzdna zacneme mrkvicka so zemiacikom, doktorka povedala, ze nemusim davat po jednom a cakat tri dni a potom nieco pridat, ze mozem hned mixovat, ale ze nemam pre istotu mixovat viacej nez tri, ze keby nieco aby sme vedeli rychlejsie vylucit co skodi... konecne zacal pit aj trochu cajik tieto dva dni, dnes vypil tak 60 😀 tak sa tesim, lebo doteraz nic nechcel len mna 😵 no ale nech si zvyka, ja tu predsa nebudem vecne, alebo skor moje mliecko tu nebude vecne 😝 😀 inak je to velky sikovnicek...
co sa tyka spanku v teple, tak spava ako doteraz, cez den take pol hodinovecky medzi papanim a v noci ako keby, niekedy castejsie hore, niekedy menej 😀

babulka - dakujem velmi pekne za to rozsiahle napisanie o tom spani, dostala som sa aj ku knizke "kazde dieta sa vie naucit spat", tak hadam coskoro preluskam aj tu 😀

janulka - kraaaaaaaasne brusko, ja mam take iste 😀 a som rada, ze je vsetko v poriadku, len tak dalej az do porodu a neboj sa, maly budu dovtedy chodit ako draci 😀 a si tusim prva ktoru citam, ze pri chlapcoch chce dalsieho chlapa, ine by tuzili po babe 😀 ale mas pravdu, hlavne nech je to zdrave 😉

mau - krasne fotecky z dovolenecky a napisem ti IP o tom puzzle 😉

petka - tak to je super, ze je maminka na vypomocoi, to tak cloveka potesi ked ma aj tak kontakt s dospelim, lebo to rozpravanie s detmi uplne oblbuje... bez ocinkov je veru smutno.. a teda mas riadne zubane doma a to je super, ze si len tak prisla na to ze maju tolko zubov, ze neboli nijake problemiky a s tym 😉 😀

jvo - no super ze Emka je uz taka formula... to musi byt zabava ked ju musi nahanat cela rodina 😀

mici - dufam, ze sa Samko coskoro vylieci, ze to nie je nic vazne.. aj my sme boli len tak chori ze bez teploty a tak... teraz su take hnusne virozy, aj ja som bola chora... aj my ideme na dovolenku len tak na SK, ale to nevadi, hlavne ze to bude dovolenka z materskej dovolenky 😀 😀 😀

a zdravim aj ostatne, aj tie by mohli napisat co maju nove 😀

janula13
16. júl 2010

juuuj, no co sa to tu stalo, ze piseme vsetky???
ani neviem co prv hned zabudnem vo precitam, bud je to tym teplom, alebo materskou a klesajucim IQ, alebo zdementievam dalsim tehu 😀 kazdopadne dakujem za placeky, krv odovzdana, tak sa uvidi...
vierka, no cudne ze, ja to preto vravim ze chcem chlapceka, lebo vacsina ludi ma bude aj tak lutovat ked to bude chalan a nechapem preco, ja sa tesim na chlapa, ale jasne na babulku tiez, bude zmena, ale som nejak presvedcena, ze my budeme chalanska farma 😀 ty mas doma riadneho chlapaka, pana, fakt zachvilu prerastie nasich..neviem kolko vazia ale v cca 11.5mes mali tych 10kg takmer a matus len 8.5 ale papaju..teda skor srotuju, tak to im ide, jakub zje vsetko co najde aj na podlahe a ked mu to chcem vybrat zatne zuby rehoce sa a kruti hlavovou nie nie..este chodi naschval sa ukazat ze nieco nasiel, rychlo do pusy ze nestihnem zobrat a potom nie nie, opica strasne saskuju a hned sa vsetko naucia..predtym som ich tyzdne mohla nieco ucit a nic a teraz raz ukazem a vedia..az na to chodenie, ale matus nasiel alubu vo vodeni za ruku coho zastancom nie som, ale niekedy mu radsot robim...

mici ja tiez neviem dokedy prevarat....a tiez planujem ked miniem zasoby nutrilonu/piju tiez obyc a bananovy/ tak skusim klasicke mliecko..to ma byt ake?a normalne im davam do flasiek drobceka, prevaram vodu z vodovodu len na mlieko a caj..

a co sa tyka denneho spanku-nocne tyranie radsej nespominam 😠 -tak cez den spia dost dobre sice v kociku, co by som tiez rada zmenila, ale zatial som leniva a vyhovuje mi to, lebo ked sa pomrvia, pohrkam a spi sa dalej, spia od 12 takmer na minutku presne ukladam, bez ohladu kedy vstanu rano a spia vzdy aspon do 14 , niekedy 15 a hotovo...vyhovuje mi to liezlo mi na nervy uspavanie a ked vym,yslali, teraz nalozim urobim 2-3 kolecka na chodbe a su tvrdi 😀 a ja si slofnem s nimi, co uz so mnou, telo si pyta svoju pol hodku...
tak zdravim zbytok aj od Tvojky, volava mi a pozdravuje vas, uz pojdu spat z dedinky, tak sa ozve ona sama...
no idem trpiet a potit sa...inak nasi su dost vypotnickovani teraz, vased deturence nie?

petkaerdal
17. júl 2010

Ahojte,
Janulka,moja Aylin je vypotnickovana,nenormalne sa poti,ma stale mokry chrbat,nestacim ju do vane namacat,hrozneee,Selin sa nepoti moc,ani potnicky nema.
ako deti obliekate na, noc a ako mate otvorene okna?

Vierus,ozaj je maly riadny chlap 😀

my mame problem stale s tym bielym jazyckom,stale davam gel,ale nezlepsuje sa,pojdeme s tam zase k dr..

jvo
18. júl 2010

ahojte kocky tak konecne sa troska ochladilo ale doma mame aj tak horuco neda sa dobre vetrat lebo fuci vietor....
potnicky ma aj Emmka asi posledne 3 dni ale nenatieram jej to nicim lebo sa bojim ze by sa este viac potila keby bola nakremovana, spava len v tielkovom body a vetrame v noci nie priamo v spalni ale cez detsku a kuchynu nech na nas netaha priamo aj ked asi v takom horku ani moc vzduchu dnu nejde ale predsa sme spoteni tak nech nas neofukne
no a na tu vodu sa asi popytam dr. ja zatial davam iba ruzovu lucku alebo modru naturu na vsetko nechce sa mi prevarat voda
a Peti vcera ked som kupovala normalne mleko tak som videla aj bio tu stoji 1,29 teda aspon v Bille takze ak prejdem na normalne tak urcite nie na bio 😀
Jani to spanie cez den by som teda brala, Emmka od roku spi len raz za den tiez ju davam o 12tej naucila som ju na postielku lebo dovtedy tiez spala len v kociku a spi ale len tak hodku hodku a pol ale nemyslim ze je to postielkou aj v kociku tak spavala snad sa casom nauci dlhsie spat ale nezda sa ze by jej to nestacilo energie ma na rozdavanie 😀

mauzos
18. júl 2010

Ahojte baby 🙂
My sme od piatku u nasich na dedine, je tu super, nie je tu tak horuco ako v meste, predsa je to v horach, mali su cely den vonku, proste parada. Vahy neviem, davno sme neboli na poradni, ockovanie sme si odlozili az ked sa vratime od rodicov.
Moj Tomi mal potnicky, ale hrozne a pomohlo mu pretierat to mokrou plienkou a na to detsky zasyp.
My sa momentalne trapime so soplami od stvrtka, takze odsavacka fici, vcera som nasadila aj Stoptussin, lebo uz aj kaslali, dufam ze sa z toho rychlo dostaneme, lebo tu nemam boblizku asi ziadneho detskeho lekara ☹
Vodu ja prevaram obycajnu z vodovodu, netusim dokedy a mame tiez posledne zasoby UM z Madarska a potom ideme na kravske, dufam ze nebude problem.
Janka drzim palce na vysledky 😉

janula13
19. júl 2010

ahojte flakacky 😀

mau akujeem, dufam ze dobre dopadnem, predsa len nie som najmladsia a tu z vas asi aj najstarsia myslim, a este si aj otehotniem, no kde mam ja rozum? 😀
dufam ze si to podchytila skoro a prckovia to prekonaju, to nepotesi, nasi sa teraz drzia zdravim klop klop, dufam ze vydrzia este...super, ze set fuc z mesta, my tu zdochybame v tom teple aj ked vcera dnes sa dalo...ja na potnicky nic nedavam ved aj tak im vybehnu ked sa spotia takze nijaky lieh a podobne krutosti, ale maju to veru dost, aj som cakala ze im to teraz ustupi, uz sa troska obavam ci su to potnicky, maju to jednu nadruhej az sa im to zleiva obom, kazdy inde..no dufam ze teplami to pominie..ved kym nebolo teplo nemali nic take tak dufam e su to potnicky..

ozaj babule neuverite ale uz som si ista ze citim babatko, necakala som ze zase zacnem v 16tt kedze som aj pri prvom tehu tak skoro, ale myslela somz eto bolo tym ze boli dvaja..a tera asi 2-3 dni z viem ze je to babo 😀

my ideme k dr az v 15 mesiacoch na ockovanie, teda dufam ze skor nas tam choroba nepovola, tak sa popytam na vodu aj mlieko...ak dementka nezabudne 😀

Jvo, neviem ci je co zavidiet, ono aj dnes sa obaja tak po 1.5hod pomrvia, pohrkam a spali dalsiu hodku, ale teda treba ich naucit na postielku, len neviem ako na to, bojim sa revov a este k tomu mame postielky oddelene tak si neviem predstavit organizaciu..a ked sa pomrvia, postielkou krkat neplanujem 😀

mau to ho potries vlhkou plienkou ana to vlhke das zasyp ci az uschne,nasi sa teda desne potia a to behaju vonku po balkone, cvachcu sa, kakaju tam 😀 a behaju len v plienke aj tak su mokri..

tvojka ved sa uz ohlas, ked som ta avizovala 😀 a k nam nezabudni prist ked si slubila 😀

mauzos
20. júl 2010

Jani ja som starsia 😠
Na potnicky sa ani lieh neodporuca. Treba to casto umyvat, aj 15 krat denne ak treba, staci pretriet mokrou plienkou ... a puder som dala tak 3 krat na suche, nam velmi zabral, na druhy den bolo po potnickach a to ich mal Tomi ako vasi, az sa mu zlievali. Jeho to aj hnevalo, suchal si to, tak som musela nieco s tym robit.
Gratulujem k pohybom. Je to krasne, ze?
Nasi spavaju v postielkach aj cez den, stale dva krat denne a spia dlhsie ako ked boli mensi. Tomi sa stale po hodine zobudi, chvilku poplace a spi dalej. Uz viem, ze k nemu nemozem ist, lebo uz potom nezaspi a potom je zly, nevyspaty. Musia mat zapnute radio, v uplnom tichu cez den nevedia spat. Teraz nam tu akurat pod oknami kosia a oni spia ako dreva 😀

janula13
20. júl 2010

mau a ko sa ukladaju, samy? ci musis byt pri nich? ja neviem ako na to...idm lahnut k prckom, napakovala som sa vybornej polievocky, odporuuucam....tak si zasluzim 😀

petkaerdal
20. júl 2010

Ahojte,
Jani gratulujem k stekleniu v brusku 😉 aj ja chcem,vcera som povedala drahemu,ze chcem este jedno,neviem,co ma to napadlo,uz dlhie rozmyslam nad tym a nepreslo ma to,len keby sa to podarilo prirodzene 😀

mau,to mas akych spacov,u nas musi byt totalne ticho,ani mucha nesmie lietat..

inak novinka,uz tri dni spime len poobede od 12 a to 2,5 hodiny...uz spali strasne zle,max. 20 minut,tak som ich nechala do 12,bez problemu vydrzali..ale pokaslali sa nam noci,casto sa mi budia s tym,ze su vyspate,naposledy od 12 do 3 sme boli hore,som unavena z toho..vrrr..

inak sme dali baby ockovat proti kliestom , o 2 tyzdne ideme zase..

Selin uz chodi celkom pekne

idem upratat,cakam navstevu.paaa

petkaerdal
20. júl 2010

a baby davam len do postielky ,zaspia po 15 minutach,trosku pomrncia a su tvrde,ako vecer,ziadne uspavanie nehrozi..

mauzos
20. júl 2010

Jani presne ako Petka, dam ich do postielok, pusinku, zazelam dobru noc a ze ich lubim a odchadzam. Stale v rovnaky cas, rovnaky ritual. Vacsinou hned zaspia, niekedy si este trocha pokecaju, ale vacsinou neplacu. No ale tak to robime od narodenia, takze su zvyknuti. Ty to budes mat tahsie, ked ich to chces naucit az teraz, drzim palce 😉

Peti to co ta chytilo? Ved si stale tvrdila, ze dalsie uz nie. 😀

tvojka
20. júl 2010

Tak čafte,ked ma Janka tak vyzvala,tak sa musim ohlasiť...aj ked pravdu povediac,nestiham nič.Ešte perem a skladam veci,čo som včera povybalovala,je toho mrte...darmo,boli sme 2týž mimo.U starkej bolo vyborne,keby nemala tolko pravnučat,tak sa nasačkujem aj častejšie(na každeho musia vyjsť prazdniny).Vyšlo nam užasne počasie,člapkali sme sa v bazene,do ktoreho som sa vošla aj ja 😅
zlatička,mám to tu rozpísané už pol dna,tak vám to odošlem a snád večer dopíšem viac... 😒

janula13
21. júl 2010

no jo mau, ked mne je to take pohodlne, hodim do kocika o 12, dnes zaspali do minutky, je to rychle a bez placu a spia ako petula pise 2-3hod...uz som rozmyslala ze skusim, ale nemame postielky v jednej izbe tak to komplikuje vec..no uvidime, rozmyslal som ze rozlozim cestovnu a skusim...uvidime, viem ze cim neskor tym horsie oducim...
idem lahnut zase....

peti to coooo? myslela som ze teba by som tu spracovavala najdlhsie na tretie, tak sup na vec, nech mam s kym kecat o babtkach ked uz mame take velke deti 😀 ved aj micka sa prida 😀 peti ono to nestekli, ono to uz tuka v brusku🙂my este nechodime, ale ved maju cas 😀

janula13
21. júl 2010

no jo mau, ked mne je to take pohodlne, hodim do kocika o 12, dnes zaspali do minutky, je to rychle a bez placu a spia ako petula pise 2-3hod...uz som rozmyslala ze skusim, ale nemame postielky v jednej izbe tak to komplikuje vec..no uvidime, rozmyslal som ze rozlozim cestovnu a skusim...uvidime, viem ze cim neskor tym horsie oducim...
idem lahnut zase....

peti to coooo? myslela som ze teba by som tu spracovavala najdlhsie na tretie, tak sup na vec, nech mam s kym kecat o babtkach ked uz mame take velke deti 😀 ved aj micka sa prida 😀 peti ono to nestekli, ono to uz tuka v brusku🙂my este nechodime, ale ved maju cas 😀

tvojka
22. júl 2010

ahojte,tak s malym meškanim dokončim našu prazdninovu story...Starka varila a piekla moje oblubene dobroty,baby sa išli zadrhnuť šulancami,sližami...a kolačmi samozrejme tiež.Chrumali všetko ovocie,velmi im chutili ribizle,egreše,moruše,jedli všetko do radu a aj tak vyzerali,podbradniky som už ani nedavala,trička hravo zastupili ich ulohu-ale kašlala som na to,ved v byte si nemôžeme dovoliť taky svinčik,čo sme si mohli dovoliť na dvore a ulici.
Pravda je,že roboty s deťmi bolo o moc viac ako doma,bolo im treba stale stať za riťami,aby nezleteli zo schodov,tam taky kopec,kamene,železo....museli sme byť v strehu.Aj na deťoch som videla,že im je super,vôbec neknučali ako doma,stale mali nove podnety,mačky,sliepky,pes,hojdačka u susedov a pod.
Sári sa nam dosť rozkecala,hovori mama,tata,pší(prší),ano,nie,hojda,mnau,hau,baba,cem(chcem),mnam,ham,tatá,anna,papať...
Snažila som sa,ked sme boli u starkej,nech behaju s holou riťou,Eliška je už uplne super,už vyše týž sa nepocika ani v noci,ale vylieza nam stolička(asi štvorka) a ma par dni srakoru,tak sa mi včera aj dnes pokakala,tak som radšej nasadila plienky aj cez den.predsa,ked sa stala nehoda na trave,je to ine ako na koberec... 😝 Ale pytať sa nevedia,musim ich stale donukať a posadzať na nočnik.

My spavame v kratkorukavovom body,mame otvorene okno a ked sa v noci trochu schladi,prikryjem ich tenkou dekou.
Spavame väčsinou 2x denne po hodke,hodku a pol.Väčšinou v kočiku,ale aj vpostielke,len to ich musim utriasť na rukach.Večer zaspavaju v postielkach,ale musim pri nich stať a rozpravať rozpravku,potom dobru noc a potom tam stojim,hladkam,skladam ich do ležatej polohy a Sári niekedyzaspi už cez rozpravku,prip hned po nej; Eli tak po pol-trištvrte hod.

Peti,si ma šokla,že chceš tretie!vy už nemate mrazačikov?
Pomaly rozbehneme druhu vlnu,ešte ukecať Babul a Mau 😉...Ale ja mám ešte tak rok čas,zatial neskušam šťastie. 😀

Nevieme nič o Poi?už sa tu dlllho neukazala...
Zdravim vas,pa!

mici11
23. júl 2010

Ahojte,

Baby to ako uz vam zavidim, ze vam dietky zaspia v postielke, nas samko len sem tam kym dopapa kasu. Inak s nim lezime na nasej postely a ked zaspi ho prekladame, potom prespi 10 - 12 hodin. Ale nepomaha ked ho dam do postielky a ze nech si poplace...place az sa zachadza....A poobede spinka tak od 11:00 do 12:30, ale len a olen v kociku. Potom spi az vecer, cize ma len jeden spanok cez den. Vam spavaju deti castejsie?A nocnik ked vidi tiez place...snad ho to prejde....Inak papa kadeco a chuti mu....beha kade tade, uz ani ruku nechce...a povie mamina, tatita - to je ocko, betal-betal, hovorim mu betar tak opakuje po mne, potom papam, papa, tata, paci sa, nonono, a vie ako robi kravicka, auticko, havo a par slovicok co neviem co znamenaju a najoblubenejsie je tam 😀
Tvojka tak vam dobre bolo u starkej, my chodime tiez k nasim na dom, je tam fajn, alebo na kupalisko. To je jeho oblubene 🙂
Neviem co som komu chcela, ale vsetky vas pozdravujem.

Peti ideme spolu na dalsie babo? Teda nie uplne spolu, ale vies ako myslim 😀 😀 😀