Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

tvojka
12. máj 2009

Ahojte,dobré ránko prajem.Micky mi spia,tak som nakukla,čo nové...Peti,ty si sa už dostala domov z nemocky?
A dobre som pochopila,že Janka je tam?Prečo?čo sa dialo?
Inak všetkým pekný den,budem sa snažiť ešte cez den nakuknúť...

petkaerdal
12. máj 2009

tvojka ajoj 😉
ako to doma zvladate,pomaha ti niekto?

ano,mna pustili v sobotu a Janka si tam nechali,uz mala kontrakcie,ale drzia sa statocne 3v1 stale

tvojka
12. máj 2009

Ahoj,
to som rada,že ťa pustili.Tak sekáš dobrotu dufam...
Minulý týž bol s nami manžel,tento mamina,a ešte sa takto 2 týž prestriedajú...čiže mesiac mám doma pomoc.Zvládame to myslím dobre,pomaly si zvykáme...V nedelu sme boli na prvej prechádzke,prešli sme asi 5km a ja mám z toho svalovicu 😝 .Ale babulkám sa v kočíku lúbi,spi ako zarezané.Aj na balkon stačí,že ich dám do vaničiek a myslia si,že sú vonku.
Takto doobeda väčšinou prespia,tak ked treba niečo porobím,ale aj tak som ešte stále unavená,nejak sa neviem dospať.No čo už,stojí to každopádne za to.Ked sa na ne pozeram,najradšej by som ich zo samej lásky zjedla 😉
O chvílu už budeš mať aj ty tvoje krásavice pri sebe,tešíš sa?

petkaerdal
12. máj 2009

som rada,ze to pekne zvladate 😉

sekam dobrotu tvojka,naozaj poctivo len lezim a lezim,ale aj tak sa bojim vo stvrtok na tu kontraolu,neviem,ci tam mam ist alebo az v pondelok,dufam,ze moj krcok drzi,som uz ale aj otvorena

neviem,ci ti kocky povedali,ale mas krasny datum narodenia tvojich zabiek 😉 😉 😉 urcite si kazdy rok na vas spomeniem

a ci sa tesim ja? no tesim jasne,ale uz ma aj doraheho prepada taka zvlastna panika,taky strach,ze zrazu budeme rodicia a co a ako to vsetko bude,troska sa bojime zmeny,ako sa to blizi,ale tesime sa velmi 😉

petkaerdal
12. máj 2009

mau a co ty nemozes spavat,ked o 02.20 v noci fotis chalanov? 😀 😅 😀 to caka aj mna? 😕 😕 😕

pointka
12. máj 2009

petka tak dodatocne vsetko najlepsie 🙂

petkaerdal
12. máj 2009

dik poi,ty mas kedy?

petkaerdal
12. máj 2009

baby,tak rozmyslam,ze ked ja uz ten krcok takmer nemam a som otvorena,tak mne uz odisla ta zatka tiez??? 😕 😕 😕

a ked som uz otvorena a otvorim sa celkom,tak potom sa uz vlastne zacne porod,ze? mozem teda kedykolvek chytit kontrakcie alebo aj odist plodova voda??? prepada ma panika,ze co ,ked ma to niekedy chyti a ja nebudem vediet,co v tom strese robit 🙄 🙄 🙄

pointka
12. máj 2009

petka, nie nemusi, este kanal mas zatvoreny, nepanikar 🙂
ja mam 17.5. 🙂
uz som poslala dalsi link manzelovi na darcek k narodeninam:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

petkaerdal
12. máj 2009

ako mam zatvoreny kanal? som z toho jelen,citala som nieco aj na nete,ale nechapem
mne dr. povedal,ze ho mam 4 mm ,ale som uz otvorena trosicku

da sa takto este par dni vydrzat?

mauzos
12. máj 2009

tvojka ahoj 🙂 mohla by s uz aj nove fotky pridat, ako ti princezne rastu, ved uz budu mat mesiac 😀

peti to bolo fotene po krmeni, pacilo sa mi ako odkvacli na Vladovi 😉 my sme uz otoceni, v noci sme hore, vtedy je klud a cez den spime na striedacku 😀 inak dnes mali prespali v noci 7 hodin 😲 to sa este nestalo. Bola burka, tak sa im asi dobre spinkalo.

peti, plodova voda malokedy odide, neboj sa. No a co by si robila, zbuntosis draheho a budete utekat do nemocnice. Ale neboj, tak skoro to nebude. V ed ti povedali, ze nie si otvorena,nie?

a myslela som tym, ze ty si studovala ze co je lepsie ci gatky, alebo pas. Niekde si o tom citala ...

petkaerdal
12. máj 2009

peknucke poi,aj ja som nieco take dostala,kuk moj album 😉 to na svadbe

petkaerdal
12. máj 2009

aha mau,no studovala som,väcsina bab celkovo pisala,ze blbost 😖 ,ale asi nieco kupim,lebo ako vravi poi,tie gatky prat kazdy den 🙄

som kukla album a pozeram na ten cas na foto,tak si vravim,ze ta nemoze spat 😀 😀 😀

mna stve,ze neviem,co mi hrozi,mam nejaky strach,ze nieco nespoznam alebo co 🙄stresujem tu 😀

mna dr. povedal,ked som sla domov,ze som otvorena,ale krcok je este 4mm,tak neviem presne,ale ukazal len malicek,tak asi len tak trosku,tak nechapem 😕

petkaerdal
12. máj 2009

vysvetlite mi to niekto,co to presne u mna znamena s tym krckom,ze uz sa zacal porod,ale to u mna trava dlhsie,ale sa len skracuje,ale porod sa zacne az ked sa otvorim alebo ako??? pjosim 🙂

pointka
12. máj 2009

petka aj ja som trochu otvorena uz 2,5 mesiaca
ty mas krcok a potom cervikalny kanal, ked je krcok skrateny a pootvoreny to este nevadi, nesmie sa ten kanal otvarat

petkaerdal
12. máj 2009

aha,ten kanal je to,co sa potom uz otvori na tych 10cm a uz sa narodi tade babo vlastne,ano?
ale zacina to cele tak,ze sa skracuje krcok,potom az zmizne a otvara sa ten kanal?

mne sa za 4tt skratil o 2 cm a potom zrazu za 1 tt o 2 cm a ostali mi 4 mm,neviem,preco sa tak rychlo skratil,ci tymi bolestami,bojim sa ist zase na kontrolu 😔

pointka
12. máj 2009

neboj sa petka. vydzite, len lez hlavne.
ano spravne si to pochopila 🙂

mauzos
12. máj 2009

peti neboj, nerodis este 😉

a keby sa tie nohavicky nosili na normalne nohavicky? uz nepamatam co si vedy davnejsie pisala, ci su lepsie nohavicky alebo pas.

my ideme dnes na usg bedrovych klbov, tak nam drzte palce aby to dopadlo dobre. Mali su dost nervozni z toho balenia nasiroko a ja ani nehovorim.

petkaerdal
12. máj 2009

ja som tiez rozmyslala,ze na normalne nohavicky to obliect

a ako je to s tou hlienovou zatkou? citam,ze by tam mala byt aj krv,ta odchadza pri otvoreni az alebo aj pri skracovani krcka???

tvojka
12. máj 2009

Mauzi,aký mesiac???Nám nepridávaj!Ved sa narodili len pred 2 týž 😵 😵

Peti,hovorili,tak máte spolu narodky 😉 .Dodatočne všetko naj!

petkaerdal
12. máj 2009

dik tvojka,aj tvojim drobcom vsetko naj este raz 😉

podla pasu si este v 40tt 😀

tvojka
12. máj 2009

Už som to napravila 😀

petkaerdal
12. máj 2009

😉 😉 😉

petkaerdal
12. máj 2009

baby a stretli ste sa uz v tehu s krcami v lytkach??? nikdy v zivote som to nezazila a predvcerom a dneska nad rano som chytila priserny krc v lytku,hrozna bolest,je to z tehu alebo cim to moze byt???

pointka
12. máj 2009

Maminy... uz ked sme v teme babatka a mam tu minimalne dve maminy prvorodicky, idem byt trapna 🙂

Nebola som na ziadnom kurze starostlivost o babatko alebo o dojceni, zatial som si ani necitala o tom, i ked teoria je teoria ze ano. Mamu nemam v meste, svokru si neprosim.
Moja otazka, resp. konstatovanie, neviem, ci to vsetko okolo babatka zvladnem. Ved vlastne nic neviem, nikdy som nedrzala v rukach cerstveho novorodenca, nikdy som sa o male babo nestarala.
Zvladnem to?
Je pravda, ze materinsky instinkt po narodeni babatka vsetko vyriesi, ze zena vie co ma robit?
Stacilo vam to, co vas v porodnici naucili?

petkaerdal
12. máj 2009

pripajam sa tiez k otazke od poi 😀 tiez neviem mam boja 😅

mici11
12. máj 2009

Ahojte babenky,

Tvojka vitaj moja pekna, takze princeznicky lubia byt vonku. To je super. Aj ja planujem s malym chodit vela von a popripade to isti balkon 😉 Nastastie mame velky. Stale sa ti tak dobre dari s kojenim?
Baby ja mam kupene stahujuce nohavicky, to budem nosit bezne pod vsetko, lebo aj tvaruju postavu. S pranim bude ostara ale co uz. Ten pas si idem asi tiez objednat, ale to budem nosit len na doma.
Peti no mne hlienova zatka urcite odisla a som otvorena na jeden prst. Zajtra mam kontrolu tak sa povypytujem dokyho co a ako. Inak predoperacne uz mam vybavene 😝 😒 dufam, ze fakt len pre istotu.
Mau, Poi ahojte

pointka
12. máj 2009

Mici ahoj, jej ty uz zachvilku ides na to 🙂 Dufam, ze sa nam nejak ozves, ked budete na svete 🙂

petkaerdal
12. máj 2009

mci ajoj
a ako vyzerala ta zatka? krcok mas aky velky este?
tak ti prajem,aby si to predoperacne nepotrebovala,aspon ty si to odrod normalne 🙂

ja kupim nieco az po porode,ved von sa uz nedostanem tak lahko

mici a kontrakcie nejake zatial nepocitujes?

pointka
12. máj 2009

petka, aj ja budem pravdepodobne robit normalne ☹ vsetky predpoklady na to mam i ked sa dost bojim spontanneho porodu ☹