Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mauzos
29. sep 2009

Mici jablko-mrkva som mala hotovu flasticku 😉 Ovocie som im uz davala rozne tiez hotove flasticky, ale teraz uz tredi den som im rozmixovala broskynu s bananom a je to super mnamka, len sa tak olizuju. Zajtra skusim jablko asi tiez s bananom, alebo broskynou, este uvidim. Mici je to 5 minut roboty, len to rozmixujem s ponornym mixerom, normalny nemam 😝

Babul super, to je tym UM 😉 Mojim je tiez jedno ci ich dam spat o siedmej, alebo o desiatej, stale o siestej su hore. Neviem im to nijako posunut ☹ A to pred tym pekne spinkavali do 7,30-8,00.

jvo
29. sep 2009

baby a ja ze to len ta nasa je tak skoro hore, vcera som vonku stretla jednu kocku co sme sa stretavali v poradni na gynde jej mala sa narodila o 2 dni skor a ona ze mala jej spi od 21:00 jasne ze + - do 09:00-10:00 no skoro som odpadla, ja zacinam lutovat ze som pocuvala vsetkych ktori hovorili ze dieta musi aspon raz v noci papat lebo asi si na to zvykla tak ako si hovorila mau ale zas na druhej strane vtedy jedla v noci lebo bola mala a teraz lebo v noci vzdy spapa aspon tych 130 a vzhladom na to male mnozstvo mlieka co vypije cez den by nam to nocne krmenie chybalo ale stale si hovorim ze su maminy na tom ovela horsie

babulka123
autor
29. sep 2009

baby a od kedy vam deticky prespal.i tak ze v noci ste uz nedavali mliecko?
mne o pride ze malej by to este asi chybalo v noci..

a to vecer papala este z prska.. a z flasky si stiahla len nejakych 20.. dufam ze je prsko nebude chybat ked odstavime uplne a bude jej stacit flaska..

mici11
29. sep 2009

Jvo no mne Samko najneskor vstane o pol siedmej, ale spinka uz od osmej takze prespinka 10 hodin v kuse. V noci nepapa od 3.tyzdna, cize uz dlhsie spat asi ani nejde 😀 I ked par takych deti iste je 😉 , ale ja som spokojna 🙂 Zatial sme ani jednu noc neboli hore klop klop. Ale su maminy co vstavaju aj kazde 2 hodiny, takze ozaj mozme byt velmi velmi spokojne 😉

babulka123
autor
29. sep 2009

nasa si nastavila takto ze do tej pol 4. predtym byvala aj o pol 3 aj o pol5 ,
neviem ako to spravit aby prespala celu noc.. ale sak vdaka za to ako spi.. je neskutocna..

mici a hovori sa ze dietatu sa zmeni rezim po 3 mesiacoch , vidim ze u vas sa tak nestalo tak dufam ze aj u nas to tak bude..

babulka123
autor
29. sep 2009

uvidim co bude ak bude dostavat na veceru uz len nutilon..

mici11
29. sep 2009

Babulka no Samkovi sa veru nezmenil nastastie 😉 ma to rovnako ci bol len kojeny, ale ci je uz len na UM. Ale deti na UM zvyknu vraj spinkavat dlhsie.

babulka123
autor
29. sep 2009

no uvidime co bude.. mne teraz hajinka uz 2 hodky na balkone v kociku.. nech zije chladnejsie pocasie..ze aka paraaada.. mala je cela po rodicoch, tiez sa z toho velmi tesime.. hehehe

veam
29. sep 2009

Ahojte...

Dnes som bola u lekarky,vraj som len prechladnuta...v lekarni som nechala skoro 15€ za 3lieky,ostatne som ani nevyberala lebo mam doma,no hroza,same prirodne veci,dufam ze mi to aspon pomoze...

petkaerdal
29. sep 2009

mici,ja som hlava dierava,ved si to pisala uz min.3x ,ze mas vyzivy od svokry 😀
babul,to je super,ze ti prespi,to len moje vstavaju 😀
mici,inak s tym casom to mas pravdu,ze je jedno ,kedy deti zaspia,oni ako su zvyknute,moje tiez hocijako vecer zaspia,ale vzdy su hore presne o 4 a tiez je jedno,kolko vecer vypiju kase

baby a da sa to vstavanie vobec nejak odnaucit??? poradte,akoze ked nic,tak co narobim,ved su aj horsie niektore baby na tom,ale tak uz to je dost,maju moje 4 mesiace a este ani jednu noc neprespali celu,ako som uz pisala,mam pocit,ze je to zvyk,co sa s tym da robit? poradte

tvojka
29. sep 2009

čaute,tak sme späť od dokyny.Eliške zatekajú hlieny na priedušky,ale zapálene ich nemá našťastie.Dala nám nejakú antibiotickú masť do nosa a Calciový sirup,plus jeden x denne streknúť morskú vodu do nošteka.Dúfam,že bude lepšie...

čo sa vstávania týka,nám baby tiež vstávajú okolo 6h.A večer chodia spať cca o 20h.Peti,začala som ich kojiť obe ,ked sa jedna zobudí a teda väčšinou je to bez plaču. 😅

Ja mám zas upchatý ten mlliekovod a nič mi nezaberá,som zvedavá,ako dopadnem...dúfam,že sa mi to nezapáli.

Veam,skoré uzdravenie.

veam
29. sep 2009

Tvojka dakujem a aj malej prajem skore uzdravenie... 😉

babulka123
autor
29. sep 2009

peti vraj treba v noci ponuknut namiesto jedla len nieco pit a ze potom si odvyknu.. tak neviem

veam
29. sep 2009

To mi dnes akurat jedna pani hovorila,ze v noci namiesto mlieka davala caj a dieta potom spalo celu noc,lebo vedelo ze nedostane jest...

mauzos
29. sep 2009

lenze potom si zase moze zvyknut na caj 😖 Babul moji spia od 10 tyzdnov, raz som im namiesto mlieka skusila dat cumel, pohladkat a zabralo. Budili sa tak par dni, stale som im strcila cumel a spali dalej. Potom uz asi zistili, ze mlieko nedostanu, tak sa prestali budit vobec 😀 Teraz v poslednej dobe sa zase zacali budit aj niekolko krat, ale to uz bolo asi kvoli tomu, ze uz boli pripraveni na prikrmy. Uz par dni sa budia az rano, tak dufam ze im to aj ostane. Este keby si to ranne vstavanie chceli posunut aspon o hodku ☹

Tvojka rychlo sa vyzdravte aj ty, aj mala. Veam ty tiez. A zvykaj si na ceny liekov, pre babo to bude tak isto dobre drahe.

babulka123
autor
29. sep 2009

mauzi.. mne mala papka len 5x denne takze ja velmi rada dam aj v noc.. uvidim este co bude ale mozem skusit dat len cumel.. tak aspon od 2 mesiacov.. este pockam chvilku ale dakujem za typ.

petkaerdal
29. sep 2009

tvojka,tak skore uzdravenie Eliske
a vidis,tak super,ze aspon v noci to ide,je ti to tak lepsie?

mau,tak mas radsej skusit dudel,ako caj? ja som uz skusila,ale asi len 2x a bez uspechu,lebo tolko plakala,ze som to vzdala a nakrmila ju..skusim to dneska teda zase..tebe to teda trvalo par dni?

mauzos
29. sep 2009

babul jasne, ved vy ste este malicki, este vydrz 😉

peti ono ten cumel zabral hned, hned zaspinkali dalej, len sa mi takto budili este par dni zo zvyku. Skus ju tak ucicikat, ako ked ju uspavas, pripadne zmenit polohu, dat ju na bok a tak. Drzim palce.

babulka123
autor
29. sep 2009

mauzi tera zsom to hovrila kamoske a vraela ze ona normlane pocuje ako malemu skrka v bruchu takze mu musi dat jest ale on je len kojeny tak neviem ci je v tom rozdiel..

mauzos
29. sep 2009

babul urcite je v tom rozdiel, lebo UM viac zasyti. A pokial by boli hladni, tak by sa urcite nedali takto osalit s cumlom a pytali by si dalej papat. Ale samozrejme kazde babo je ine.

tvojka
29. sep 2009

ahojte krasavice,prišla som vám zaželať dobrú noc...
ja idem ešte soluxovať a odsávať ten upchatý prsník.pá!

babulka123
autor
29. sep 2009

tvojka.. no pekne, zapaleny prsnik.. no nic moc.. nech to co najskor prejde..

vierka
30. sep 2009

dobre ranko kocky 😀

mauzos - tam ako mame skrinu, tak tam nemame sklon, tak ale aj tam sme si tam dali vyrobit na mieru aby sme vyuzili dlzku celej tej steny, lebo nikam inde sa nam skrina nedala dat... sklon je len tam kde mame komodu, tak aj tu sme si dali vyrobit na mieru, aby bola riadne vysoka a vosla sa nam do celeho vyklenku co tam mame...
no maly bude mat zo zaciatku postielku u nas v spalni, potom by sme ho prelozili do svojej izby, ale to este nevieme kedy, to si este rozmyslime podla toho aj ako bude maly na tom 🙂

petka - dakujem za kompliment 😀

veam - no dufam, ze sa coskoro vyzdravies, ale co som mala kamosky niektore, tak vacsinou takto pred porodom este ochoreli... a paaaaaani, ze 36 tt 😀 cochvila to budes mat uz za sebou 😀

tvojka - dufam, ze to Eliske pomoze a ze sa coskoro vyzdravie 😉
a dufam, ze aj ty to nejako rozprudis v tom prsniku a ze ta to nebude dlho trapit...

inak ako vas tak citam, ze mate porobenu vyzivu a tak... no herecka som si mohla asi aj ja par poharkov z tohto rocneho ovocia spravit... ved kym bude ovocie dalsie leto, tak to uz bude maly na prikrmoch 😅

tvojka
30. sep 2009

Dobré ránečko,

Vierka,neni si sama,čo prešvihla robenie výživ.Ale ak budeš kojiť polroka,tak budete ovocie potrebovať až v lete...tak si vlastne nič nezmeškala.Ja sa ešte spolieham na to,že z jablk by som to mohla stihnúť(len mi najprv niekto musí povedať ako sa to robí 😅 )

baby už spia po rannom budíčku dnes o 6:30h,ale tento spánok býva tak 30min,tak som ranajkovala a bežím sa umyť...všetkým pekný den!

petkaerdal
30. sep 2009

dobre ranko,
mau dik za radu,skusim,dneska sa zase zobudila,nic mlieka nevypila,nechcela,len bola hore do 5 😖 ,jej zmena polohy ale nepomoze,lebo ona na boku byt nechce,len sediet alebo na chrbate lezat 😀 ,ale co nam teda velmi pomaha je plienka,ale tu jej moc na noc nechcem davat,to sa bojim

Vierus,no to si si mohla teda porobit tie vyzivy 😉

tvojka,ty tak skoro tu? to nezvyknes 😀

kamoska mi prave rodi,chuda je v bolestiach od 12 noci 😅 😅

tvojka
30. sep 2009

Peti,ja takto ráno väčšinou čítam,ale včera som stíhala cez den,tak mám prehľad... 😀
Kamoške želám,nech sa už dlho netrápi a potom daj vedieť,ked sa to narodí.

janula13
30. sep 2009

ahojte..

ja sa chystam ist spat, nase noci vam ani popisovat nejdem, ked som citala ze tu riesite ze sa vam zobudia raz ci 2x 😅 u nas divocina, papaju o 1, potom zase o 4-5 a budicek okolo 5-6-7 ako kto a ako kedy a teraz sa ich mama snazi uspat..a to este par krat vstanem lebo sa mecu v postielke e podavam dudel, skusam aj caj, aj davat na bok..no des...kubik je rad na boku, ale ked sa prekoprcne uz je hore, oci vzrutene do tmy a smeje sa a rozprava..alebo v horsom pripade mrnci az vykrikuje a napodobne matusko, ked kubik spi tak on ma zabava namiesto neho...a cez den tiez ziadna slava, su 2 hod hore, potom spat, pospia 30min vacsinou a zase papat, hrat sa spat, papat..a tak dokola...v podstate mame rezim 😀 😀 😀 ze Tvojka??? 😀 😀 😀
a zda sa ze kubikovi sa nieco belie z dasna, tak som zvedava...

inak Tvojka zelam nech to prejde, aj tebe aj krasavici malickej...a su sikulky ked sa uz gulaju, u nas nic,ale nech ved to pride, akurat ze si chcu sadat, hlavne matusko a dnes uz aj kubik vymyslal...a ked je matusko na brusku tiez ho najdem na chrbte, ale to neviem ci nazvat pregulovanim, skor padom 😀

ja este neprikrmujem aj ked dnes maju 4mes...este pockam tyzden, ideme na poradnu, tak som zvedava co povie dr, aj ked kasicky mam nejake doma, ja som kupovala v kauflande a tam som kupila tu ryzovu nemliecnu za cca 2,20...ale rozmyslam ze ak ju budem robit a chcem krmit z flase tak to bude huste ak to budem zarabat s tym nutrilonom co piju kedze je AR a je husty...Mau ty to zarabas ako?

ozaj aj ja planujem narobit vyzivu aspon z jablk, pripadne dokupim broskyne a bananay a nejak pomiesame, nemate nejaky dobry recept? a davali ste aj do mrazaku?

Tvojka ja rozmyslam ze jablka rozvarim, pomixujem a zavarim, bez cukru samozrejme 😀
a zdravim vsetky ostatne maminky aj tehulky 😀

petkaerdal
30. sep 2009

ok,dam vediet,inak ani nevie ,co caka,nikdy nebolo vidno,cize prekvapko 😀

no aj u nas sa teraz spi,tak asi si pojdem poupratovat,
baby u nas je uz taka kosa,ze rano som prikurila 😅

a ako to je,ked kojis baby v noci naraz?tusim si neodpisala

mici11
30. sep 2009

Ahojte,

No vcera sme sa bavili, ze kolko nase dietky spinkaju a Samko dnes potiahol od 20:30 do 7:00, takze pecka.Ale tie zubky ho velmi velmi trapia, nema ani horucku, ale je velmi nepokjny a zaplace aj zo sna ☹
Mau ten gelik co mas aj ty a v podstate vsetky su od 5-teho mesiaca, tak neviem co mam spravit, ci dat ci nie. Vraj su nato aj tie cipky dobre, co pouzivas ty Petka, ten vibrucol, skusim mu ich dnes dat.
Inak Peti Samko zaspinka len s plienkou cez tvaricku 😉 inak nie. I ked teraz ako ho trapia zubky tak len na rukach, ale plienka musi byt. Nechavam mu ju aj vecer a ked zaspi mu ju zoberiem.
Juuuuuj a drzim kamoske palceky, nech to ma rychlo a lahko za sebou 😉
Tvojka ked budes chciet svokra ma super recpt na vyzivu 😉
Vierka hoj, uz premyslate aj nad menom??Co sa vam paci?

petkaerdal
30. sep 2009

mici,ano ten vibrucol,ale kvoli zubkom som nepouzila este,netreba,ale na upokojenie ano,ved aj pisu,ze pri zubkoch,tak skus 😉
inak,aj moje v podstate aj cez den zaspavaju s plienkou iba,aj v noci som dala,ale potom sa bojim zaspat,tak cakam,kym zaspi a plienku zoberiem.
super Samko spinkal 😉 ,my sa asi budeme stale budit 😖

inak som vam ani nepovedala,baby mi nevypiju mliecka nikdy viac,ako 150,to je max..,ale za to kase stiahnu aj 180,velmi im chuti,teraz davam krupicnu a ta je mnamky 😀