Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mauzos
12. okt 2009

babul nie konkretne ty si ma pobavila, ale celkovo ta debata. Ved ty si na to isla dobre 😉
Ja som uz viac ako 14 mesiacov doma, takze mi nemusis nic pisat o blbnuti 😀 😀 Ale lepsie ako v praci, zatial ma to tam nelaka, aj napriek tomu ze blbnem 😝

helaaaa
12. okt 2009

prajem vam lahky porod a zdraveeeeeeeeee detiii 🙂

tvojka
12. okt 2009

Ahojte,
Peg,gratulujem k Veronike a strašne sa s vami teším!!!

Peti,rýchle uzdravenie!

Emka,som rada,že už máš to horšie obdobie za sebou.Vychutnávaj si tehu 😉

Loginka,super,že ste v poriadku a že máte zas potvrdený párik.Tak to už máš istotu.

Helaaa....a ty si kto? 😕

Baby,ja som taká nevyspatá,že ledva vidím.Posledné noci mi Eliška papká tak každé 2hod,medzitým samozrejme aj Sári(tá tak 2x za noc) a samozrejme budíček medzi 6-7h... 😝 Já bych spal až bych spíval 🙄

vierka
12. okt 2009

emka - dakujem za pozdrav 😀 som rada ze ti je uz lepsie, lebo som citavala sem tam o tebe ze ti je dost zle, tak tom rada, ze sa ti uz polepsilo a ze si budes moct to krasne tehu brusko uz zacat uzivat a len ho pekne pretrcaj, nech vidia vsetci 😉 a dufam, ze to bude uz len lepsie a ze si zacnes to prave tehulkovanie uzivat plnymi duskami 😀

mauzos - no Mastalir by veru nebol zly 😝 to by mi ani mangel nechybal pri porode 😝 😀 😀 😀

babulka123
autor
12. okt 2009

mauzii.. pohoda.. tusim si to aj tak posuva fesanda sama.. dnes spala do pol12 najedla sa a o pol 1 zaspala znova.. taka bola umrncana.. takze cakam ked sa teraz zobudi o 3 ze jej dam jest a pojdeme zas von troska aj ked je hnusne.. {podotykam ze od rana spi na balkone takze super}

musim ist von lebo musim ist kupit mlieko a plienky.. takze..

mauzos
12. okt 2009

tvojka a ty uz prikrmujes, ci cakas na 6 mesiacov?

my sme vcera neboli vonku a dnes to vyzera, ze zase nic z toho nebude, zase od rana leje. Asi mi vyrastu rohy z malych 😠 Dufam, ze nebude prsat tyzden v kuse, lebo budem zrela na psychiatriu 😝

veam
12. okt 2009

Ahojte...tak som spat z poradne,nic nove,vsetko ok,vsetko drzi uzatvorene...pojdem az buducu stredu zase...ja sa tu budem gulat este do polovice novembra 😖

mauzos
12. okt 2009

veam 😀 len sa gulaj, kazdy tyzden je k dobru 😉

veam
12. okt 2009

Mau sa nesmej,uz mi je tak vselijak,aj blbo od zaludka a hlava ma pobolieva,na porazenie 😒

janula13
12. okt 2009

ahojte, tak mame po vikende a ja bacujem, ale mam tu amu na 3 dni, tak upratujem byt konecne, mm pomaly posklada obyvku, tak to tu bude ako u ludi pomaly, uz len tapetu a obkladacky a za 2 roky snad dozariadujeme 😀 sice este detska vcaka, aj ked vymalovana je uz aj 2x 😀

Petulik skore a hlavne rychle uzdravenie, skus si kupit rusku na tvar aby si nenakazila male, u nas mali chytili od mm ked bol chory a potom som sople odsavala 2mesiace takmer 😝

peg porodila???blahozelam k dalsiemu krasnemu prirastku 😉

tvojka, nuz neboj hadam sa to spravi ked zacnes s prikrmamy, uz tonejak vydrz...u nas sice uz papaju po troche zekleninku, ale aj tak sa mi budia, dnes dokonca o 00.30 a potom o 3.30, stale po 3hodkach, aj ked spat sli skor uz o 19.30...uz neriesim, cakam ze sa to snad niekedy spravi, ale ked mi kamoska povedala ze jej mala prespala prvy x noc ked mala 3roky 🙄 tak som pochopila ze je to fakt indi vindi...

babulky, nasi zacali s tymi prikrmami, zatial len zeleninka, ale maju uz aj nutrilon 2 AR, len som zaskocena ako mi kakaju, dost nariedko, je to ok?co myslite moze to byt tymi vsetkymi zmenami, ze zeleninka, kasa, nove mlieko? neviem ci to riesit a maju to take tmavo zelene, teraz pol na pol so zltym...vravim si ze hadam je to fakt tymi zmenami aj ked nechapem preco mame uz nutrilon 2, ked na piksli pisu ze je to od 6mes, ked babo papa uz aj ine veci..ja som myslela ze ten je silnejsi, ale ked som porovnala zlozenie, tak je kaloricky slabsi, ako 1, co da nakoniec rozum kedze predpokladaju ze babo papa uz ine veci..tak sa trosku obavam ci nasi budu ok, kedze este tych prikrmov tolko nespapaju, tak pol poharika mi spapal dnes matusko a kubik strajkoval, asi mu to az tak nechutilo...varila som ja 😅 ale inak minuly tyzden uz sa dal prezit piatok aj stvrtok, papali ukazkovo, akoby lyzicku mali vzdy a a aj sa pekne prehrali a spinkali...aj dnes dobre slofikovali, ale to aj vdaka mame, boli 2 hod vonku a spali este aj vnutri este som aj s papanim musela pockat...spia mi rano od 9 tak na 40min, potom o 12 tak 1-2hod, ako sa chce a ci aj pokolisem a potom este teraz od 16hod , zase tak na 40min, ale mozno budu dlhsie kedze sli von s mamou...to len aby ste vedeli ako to u nas chodi 😀 😀 😀 😀 ale papaju mi stale kazde 3hod, chcela som to natiahnut zvysenim davok na 4, ale potom som si povedala ze teraz by mali papat 5x denne, s tymi prikrmami, tak to mlieko lahsie nahradim...

ozaj, k debate o obliekani, nasi neboli 2 dni vonku a teraz do tej kosy som im dala len bodyno a pancusky a na to overal, ale je dost teply a este deka a zazipsovat..

veam vydrz.... 😉

pozdravujem vsetky partacky, idem gruntovat...

vierka
12. okt 2009

veam - no ved este mas tak tri tyzdne, tak sa len pekne gulaj kym sa da 😉 radsej pekne na termin ako mat problemy 😉

mauzos
12. okt 2009

Ahoj Jani 🙂 Uz minule som sa ta pytala, preco uz papate Nutrilon 2. To vam odporucila Dr.? 😲
A ako pises, nic nenatahuj, ja som to teraz musela zase posuvat, cely papaci rezim kvoli prikrmom. Ale nastastie si rychlo zvykli na nove casy. S tymi kakackami je to myslim OK, prikrmy ju mozu zriedit a samozrejme aj sfarbit. My mame uz celu farebnu paletu 😀
My sme sa dnes uz druhy den nedostali von, tu prsi non-stop, ide ma slahnut. Pred chvilou zaspali, uz bolo s nimi na nevydrzanie 😠

janula13
12. okt 2009

hej mau, ked som volala ze nech pripravi recepty, tak som povedala ze maju 4mes a ona ze idu na 2, ja som myslela ze je to ok, ale az ked som si to tam precitala...zajtra zavolam a spytam sa, aj ked nechcem aby si myslela ze spochybnujem jej nazor..musim nejak nenapadne 😅 ale vsimla som si ze mi kubik aj nejak viac zase grcka, on nebol grcko, skor matusko, tak neviem z coho...

inak kubik sa tiez uz sam pregulil minuly tyzden a matusko zase zacina nacahovat rucicku za hrackami ked je na brusku, a straaasne mi stale kecaju, uz som z nich ohucana 😀 😀 😀

mici inak aj ja teraz skusam vymenit vecernu kasu za mlieko, tiez sa mi zdalo ze spia po nej nepokojnejsie,tak ci tak sa mi zobudili na papanie, tak davam kasu o 17 a mlieko o 19.30, ale viac...ono icha j tak uspava, kasa ich skor rozkokosila 😀

mauzos
12. okt 2009

No Jani ja by som jej urcite zavolala, ved ked je to urcene od 6 mesiacov, tak je to blbost aby si ho davala od 4 mesiacov 😲
Mas malych sikulkov, nasi su lenivi po tatikovi 😀

A mimochodom, kedy pridas nejake fotecky? To ta musim zase vyprovokovat???

tvojka
12. okt 2009

čafte,

no my čakáme na 6mes,potom začnem s príkrmamy.Pokiaľ sa nám darí kojiť,tak nechcem začať skôr.Dnes som im skúsila dať po dllhom čase čaj z fľašky a akoro som odpadla,pili ho obe!Eliška predtým nechcela flašu ani vidieť a Sári sa zas s čajom drhla a strúhala ksichty,vyplúvala...No moje deti sa ešte naučia piť 😀 .(dúfam,že onedlho aj jesť 😅 )

Mau,už chalanov kúpete v tých sedačkách?A v čom krmite deti-v stoličkách?Ja som si neuložila ten link na stoličky,kolko si za ne dala?

janula13
12. okt 2009

jasne mau,len ty ma dokazes vyprovokovat, aj ked priznam sa nejak som v poslednom case nefotila, ale par foto bude, provokuj a dockas sa 😀 😀 😀
no mau sikulkovia ako sikulkovia, neviem ci nebolo lepsie ked iste veci nevedeli, saskuju s flasami zuzlu ich jadzu kdekade, smeju sa ked papaju..teda hlavne matusko..a kubik mi niekedy strasne place ked papa a ja neviem prist na pricinu, kasu vypil v pohode a vecer cirkus s mliekom, a uz to robi mesiac..nie kazde krmenie, v noci papa pekne ked je ospaly, ja neviem stale preco, rozmyslala som ci to nie je zubkami, aj ked dr povedala ze nic nevidi, ale stale ma bodku na dasienku bielu, ja si myslim ze je to zubok, ale potom mi nejde do hlavy preco nenervaci vzdy ajk ho to boli..alebo caj potom ho hned ukludnil, moze byt zeby mu to mlieko uz nesmakovalo?ja fakt nechapem, ved cast aj spapa a potom zacne, alebo zacne a potom spapapa, alebo vyvadza cele krmenie.. ☹ a byva to niekedy taky zalostny plac ze mam pocit ze ho nieco boli 😖
no idem do hajan pomaly,ak budu hore uz po polnoci, tak bude nocna, ale spia aspon do 7..aj ked kubik so mnou od takej 5-6 v posteli 😀

babul aj ja som bopla z toho posuvania casu jelen, ale mau mi to ozrejmila 😀

ozaj mau ako si spokojna so stolickami?

babulka123
autor
12. okt 2009

janulka ani nehovor.. ja som to dnes posunula o 10-15 min.. a taky rev bol.. no kaslem na to bude chodit spavat o 7 a ked si to posunie tak si to posunie a hotovo..

tvojka ako si to dokazala .. ja do tej mojej nedostanem caj ani nahodou . len pred jedenim ked je teply ... ale zas nechcem aby to mala namiesto mlieka.. takze neviem .. medzi jedlom ani nahodou ..

janula13
12. okt 2009

tvojka si uzasna ze kojis, co by som ja za to dala...

ozaj mau, mohla by si zopaknut ten link na stolicky?..kamoska mi dala echo na nejake lacnejsie, najdem a hodim sem a vyzeraju vraj dost dobre...mau nebol to nejaky ajashop.cz?
Tvojka ja krmim v lehatkach, ale predtym musim urobit patricne opatrenia, vsetko zakrit plienkami a aj tak vzdy nieco zababrem, oni alebo ja 😅

nasi luchaju caj od zaciatku a radi, teraz im davam taky instantny napoj od Hipp, je to bez lepku a cukru a davam im strasne slabe cajiky 😀

mauzos
12. okt 2009

Tvojka podla mna sa ti zacala budit kvoli tomu, ze uz jej mlieko nestaci. Ved mozes zacat pomaly skusat, za chvilku mate 6 mesiacov, necakaj ze ti zo dna na den zacnu papat. Ved kojit budes dalej 😉

So stolickami som spokojna a aj malym sa v nich paci. Objednavala som ich tu http://ajashop.mimishop.cz/ Kupila som ich po 70€, u nas som ich nasla najlacnejsie za 99€

Takze Janka kedy budu fotky??? 😝

tvojka
13. okt 2009

Ahojte,
to som tu dnes prvá?

tvojka
13. okt 2009

idem krmiť a uložiť ich na balkon,tak o hodku som tu 😀 .A kavičkujem už teraz,lebo by som najradšej spala aj postojačky 🙄

babulka123
autor
13. okt 2009

ahoj ja som tu .. ja uz kofolujem. mala uz spi na balkone.. desne fuci, skoro ma odfuklo ked som bola v obchode.. strasne..
este ze balkon mame tak otoceny ze uplna parada ani neviem ze je vonku nejako hnusne.. a este aj svieti slniecko tak jej mozno aj teplo bude.. hehehe

mauzos
13. okt 2009

ahojte 🙂

Tvojka ja kavickujem teraz 😉 malych som ulozila, su ako to pocasie, umrncani ☹

Babul ze slnko ... co to je? Uz vidim ze ani dnes sa nedostaneme von a uz som zufala. Momentalne neprsi, ale taky uragan je, ze nam prefukuje este aj plastove okna 😲 No klasika Kosice, uz sa tesim na zimu ... ja ich asi budem musiet davat do overalov a rovno aj do dvoch fusakov aby ich neprefuklo 😠

mauzos
13. okt 2009

a uz zase prsi, aby nam nebolo nahodou smutno za dazdom 😠

tvojka
13. okt 2009

tak som tu ,ale idem si asi na chvílu lahnúť,lebo už meliem z posledného... 😝
u nás teda slnko tiež nevidno a uragán je parádny.ale na balkone to celkom ujde,naobliekala som ich,tak hádam nezamrznú.a cez víkend sme sa boli kočíkať v tom najväčšom daždi,búrka ako svet-navliekli sme na kočík pláštenky,my s mm dáždniky a prechádzali sme sa 😎 .Ale samej sa mi do takého nečasu nechce,ešteže máme balkon.

vierka
13. okt 2009

ahojte baby 😀

petka sa asi zotavuje ked nepisala ako prva 😕

v TT dneska to vizeralo ze padaju z neba take male vlocky snehove 😅 no uplny uzas a v noci tak fukalo, ze som sa na to budila a kontrolovala ci mam vlastne este strechu nad hlavou 😀

jvo
13. okt 2009

caute kocky 😵
baby a spia vam drobci na balkone dlhsie nez v postielke?
babul chcela som este k tomu posunu casu ale neviem ci sa nezamotam, no cas sa posuva o hodinu dozadu cize teraz je 19 a potom bude len 18 takze malu budem davat spat tak mozno uz o tej 18 potom o 18:15 o 18:30 o 18:45 o 19-tej a budeme na tom tak ako sme teraz teda tak dako si to predstavujem ze ju postupne poposuvam aby si zvykla uz na novy
mau skontroluj to ci je to ok 😀
no a ja si idem rychlo urobit kavicku kym mala spi lebo vela casu tomu nedavam, dnes dako skoro obedovala tak bude dlhy den a neviem ci mam odvahu ist von v tom ficaku

mauzos
13. okt 2009

jvo ja ako kontrolor ti to schvalujem, je to OK 😀 😀 😝 Babul zrejme myslela, ze to uz chces zacat praktizovat uz teraz a preto nam to nesedelo 😉 aj ja som to tak pochopila 😀

ja na balkon davam spat iba vynimocne, aj to mozem iba jedneho, lebo dvojickovy kocik mame v kocikarni. Takze neviem posudit, ci spia dlhsie. Ale ked sme boli u nasich, tak sa mi zdalo, ze na dvore v kociku pospali dlhsie ako v posteli.

babulka123
autor
13. okt 2009

jvo. .. dobry plan..no skusim.. ale neviem neviem..

mala dnes skoro vobec nespala. len take hodinky.. nech zije zmena pocasia..
teraz som ju dala znova von, lebo som to skusala v spalni ale bez uspechu, len co som ju dala do fusaku bola tvrda.. uvidime na ako dlho..

noc bola des, zobudila sa sice o pol 5 {cize zasytovaci nutgrilon je nam zbytocny} zato ale chuda nevedela zaspat do pol7. ked som ju skusala dat do postielky tak pustila hrozny plac, tak som ju vyyynimocne uspala na rukach.. mozno sa bala toho vetra, lebo ako pise mauzi tak prefukuje aj plastove okna. no proste parada..

petkaerdal
13. okt 2009

ahojte,
ja som nepisala prva,lebo sme boli rano u dr.,takze baby dostali dalsiu vakcinu,tak dufam,ze nebudeme horuckovat
a dostali sme kvapky od kasla a do nosa

Jani,inak som aj ja prekvapena,ze preco davas 2 mlieko 😕 😕 😕 ved je to od pol roka,ja by som asi v tomto urcite dr. nepocuvla...a preto ti asi aj Kubko grcka.

a dneska mi zase baby spali do 6 😀 ,uz2x sa im podarilo,uvidime,ako im to pojde dalej,Aylin sa mi sice o 4stale preberie,ale musim vystihnut,kym sa len trepe v postielke,aby sa celkom neprebrala a dam dudel,pustim kolotoc a spi dalej..

mau,ako sa vola ten gel na zubky? lebo nam dneska predpisala,len ci mam taky isty 🙂

u nas dneska neprsi,ale riadna kosa je a ma byt este zimsie 😖 ,ja tak nemam rada zimu 😖