Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mici11
9. nov 2009

No ahojte, konecne mam chvilku....
Peti ako oddychnuta? Waw vinko, dala by som si s tebou, mozem dobehnut? 😉 Peti nerozhodla 😠 oranzove sa mi pacia, ale aj kocik mame oranzovy, aj vsetko....no neviem...drahy vecer kukne a necham to fakt na neho. Ozaj uz mozem dat Samka do nej aj sadnut? Inak celkom pekne sedi...ked jeoprety o gauc, ale aj ked sa predkloni sedka sam...ale moc mu to nechcem este dovolit

Inak vcera vecer, zaspinkal sko anjelik o 19:30 a my ze no nemohol, tak spinkat den predtym, ked ho mala segra strazit a my ist na pivko??Ale o 20:00 rev, a reval az do 22:00 a nic mu nebolo. Lebo ked som ho polozila na prebalovak, smial sa, myslel, ze sa ideme hrat...co toto ma znamenat uz druhy den po sebe....Potom zaspal a spinkal az do 6:00.

Jani Samko zje navela navela 1 banan, ale mensi, najradsej ma zemiak 😉
Inak Mau uz ňmu varim tak, ze dam zemiak, mrkvu a ked to mixujem, dam per kvapiek 100% slnečnicového oleja, neviem ci to ma nejaky suvis, ale mam pocit, ze mu to chuti este viac. Ozaj aj ja som zvedava, na nejkay recept s tekvicou 😉

Baby bola som dnes v meste a v jednej parfumerii ma oslovila jedna zenska, ci som nerobila modelku, pozeram ze ja??? S mojou vyskou?? Ale ona ze mysli tvar, lebo ze ma agenturu....a robia promo a ci by som nesla, ze na mne uz vela netreba upravovat a hlada tip ako ja..... hahaha....a ze si zarobim popri materskej trosku...no mam sa rozhodnut, na buduci tyzden mi zavola. No poviem vam, celkom dobre mi padol taky kompliment 😀 😀 😀

mici11
9. nov 2009

Jani a su tu preklepy 😀 😀 😀

emka1
9. nov 2009

caute babule,
som spat, v poradni v vsetko v pohode, krcok drzi, cytologia v poriadku, doki mi robil aj utz. a stale je to dievcatko 🙂, bola dost hyperaktivna, vrtela sa a rozhadzovala rucickami 🙂

peti - ze vraj nemam brusko ?? 😀 ved sa citim uz ako hroch, uz sa nesmetim do ziadnej z mojicjh zimnych bund, uz ju len horko-tazko zapnem, asi si budem musiet zaobstarat nejake siroke ponco 😀 Aj vaha sa mi riadne pohla, schudla som na 52 kg, v lete,ked mi bolo najhorsie a teraz uz sa blizim k 60 kg - hotova katastrofa 😔

mici11
9. nov 2009

Emka tesim sa, ze ste obe ok a vahu neries, po porode to pojde dole raz dva i ked aj mne sa zda, ze nemas velke brusenko 😉.Jeeeeeeeeeej aj vam sa teda podarilo nakoniec prirodzene ako nam? To som nejak nepostrehla, alebo som, to zabudla...?? v poslednej dobe mi to nejak nepali 😀 😀 😀

janula13
9. nov 2009

Mici, a cudujes sa, ty sa nepozeras do zrkadla ci ako?

Inak spravila som tu tekvicu na pecenie trosku cukiny a mrkvicku a matuko zladoval este aj z kubkovho a kubik zase rev po par lyz, dala som trosku mlieka a potom spapal v klude aj on..no vymysla potvora..ale chutne je to veru, idem rozmixovat aj na zajtra...a dnes ich mama uz 3x zobrala von, nic dnes nerobia len jedia a spia, tak uz som jej povedala ze to zatrhnem, ved si musia zasluzit tu papanicu, tak ked pridu sup na brucho a a nabalovat svaly 😀

peti ved to ze nie len na pleci ta opica bola...daj si vinka ved sa vravi ze klin klinom 😀

mici11
9. nov 2009

No Jani, cudujem, ved spavam 4 - 5 hodin denne, ty asi tiez viac nenaspis , ze? Mne sice Samko spinak v noci, teda aspon do teraz, ale ja nie, furt nieco robim.....sibnuta som , ze?
Jani a to si len spolu uvarila a rozmixovala?

janula13
9. nov 2009

hej mici, urobila som to nad parou, nech ostane viac vitaminov a rozmixovala a dala trosku oleja ale aj prevarenej vody bolo to huste...
no ja ja tak nenaspim...mam dovody 😀 ale tebe sisi ze si nepospis, ale nemusis ked tak dobre vyzeras mne by ani spanok nepomohol 😀

emka1
9. nov 2009

mici - vsetky nase detusky (aj tie prirodzene pocate aj po IVFku) su uzasne zazraky 😵 😵 😵
stale si doma hovorime s drahym, ze aka je to parada a zazrak, ked sa to malicke babatko v maminkinej maternici krasne postupne vyvija a vsetko mu narastie v spravnom case, tam kde ma 😅 ... je to uzasny zazrak prirody, ze z tych dvoch buniek vyrastie take krasne zivotaschopne babatko 😵
Drahy sa ma vcera pytal, preco moze mat len zena dieta, ze on by si to rad tehotenstvo vyskusal 😀 😀
A este drahy nezabudol podotknut, ze to brusko mi velmi pristane, ze som s nim srandovna ... takze sa mam asi pripravit na to, ze budem stale tehotna 😀

mici11
9. nov 2009

Jani ale ved ty si kočka, ale zrejme sisi si aj ty 😀 😀 😀 Inak presne tak varievam aj ja. Ozaj nutrilon zarabas s luckou? Ja uz mesiac s prevarenou vodou z vodovodu a vsetko je ok. Lucku mu davam len na pitie, prevarenu.
Emka presne tak, nam nevysli 2.Ivf a vidis....Drahy ma moje sympatie 🙂 a jasne, ze ti pristane, tehotenstvo je kraaaaaasne, napriek tomu, ze nam byva zle.........

jvo
9. nov 2009

caute kocky my sme boli dnes na nakupoch v hainburgu nakupili sme kasicky milupa mimochodom za 2,29 co je teda oproti nasim Nutrilonkam dost velky rozdiel tie sa pohybuju v cenach od 3,95 vyssie takze vrelo odporucam a to neboli v akcii (kupovali sme v bipe) tak dufam ze jej budu vsetky chutit a Peti kupili sme aj cokoladkovu 😀
kupili sme este dake hippky a bebu 2 ta stala 7,99 tak ak niekto papate tak aj ta sa oplati a skusili sme aj bebu 2 na dobru noc tak uvidime ci bude mat daky ucinok 😵 takze sme minuli kopec penazi 😝 a museli sme sa otocit teda druhy krat isiel uz iba manzel lebo sme isli bez penazi ze sak zaplatime kartou a ani v kik ani v bipe sa visou platit neda 😖 skoro nas tam piclo no normalne by som odprisahala ze minule sme kartou platili 😀
inak my mame stolicku pepe, nemuseli sme sice kupovat dostali sme po neterke ale je dobra, sme spokojni, tusim ste ju niekto spominali

babulka123
autor
9. nov 2009

ahojte, .. pridala som foto a idem vas docitat.. cmuuk

jvo
9. nov 2009

babul paradna dudka 😀 😉

vierka
10. nov 2009

dobre ranko babulky 😀 😀 😀

babulka - no ten cumlik je nenormaaaalny 😀 a mala je uz aka slecna - ta sepiova fotka je velmi pekna 😀
takze to sa mozem asi aj ja tesit, ze ten moj synacik bude tekto s ocinkom pozerat na kanal o rybach 😕 😀

mici - tak z teba nam bude nakoniec aj mamina - modelka 😀

emka - kila prosim ta neries, mas ten najkrajsi a najuzasnejsi zazrak v brusku, tak sa z toho tes... a neboj sa, cele to ubehne tak akosi rychlo - ved ja som uz 30 tt a tom este len nedavno ani pohybyb necitila 😀
a ako budes vyzerat po porode tiez neries, ved budes maminka a to je to najdolezitejsie a hlavne nech ste vsetci zdravi 😉

a ako tak citam, tak sa stale oplatia nakupy v cudzine 😅 😀

mauzos
10. nov 2009

ahojte 🙂

my sme vsetci chori, tak to tu trocha nestiham ☹ Najprv bol drahy, nakazil mna a vcera uz to mali aj mali. Sople, kasel, kychanie, no porazi ma 😠

Mici takze modelka? Super, dufam ze potom na nas nezanevries, ked budes tvar nejakej znamej znacky 😀

Peti super, ze si spokojna s tovarom. Hovorim, medzi tymi stolickami nie je absolutne ziadny rozriel, len trocha v tom potahu. Moji sa potia aj v nasich, takze to je asi jedno, guma ako guma 😖

Baby tekvicu mozte robit vselijak, ja som naposledy robila obycajnu tekvicu, podusila som ju s jablckom a bolo to super. Mozte so zemiacikom a pridat mliecko, ktore piju, alebo aj s mrkvou, proste nieco vyraznejsej chuti, lebo tekvica sama o sebe ktovieaku chut nema. Ta hruskovita na pecenie je sladucka, tu mi papali aj samotnu, ale tiez sa da s hocicim skombinovat.
Banan staci len popucit vidlickou, on pusti stavu, netreba uz pridavat vodicku.
Uz neviem kto sa ma pytal, ze podla coho varim ... tak mam knihu Varime malym detom a odoberam casopis Mama a ja, tam su tiez dobre recepty v kazdom cisle. No a samozrejme aj fantazia, ved varite pre vas, tak viete co s cim chuti 😉

Babul super fotecky, ten dudel je bohovy 😀 Kde ste ho kupili? Viem, ze si take nieco zhanala, este ked si bola tehu.

babulka123
autor
10. nov 2009

ahojte, dakujeme.. nakoniec som ho zohnala v anglicku , kamoska z augustoviek mi ho objednala a prisiel.. este su na ceste ostatne.. jupi.. to este len budu fotky..

a nam sa definitivne pos...lo spanie.. kazde jedno zaspavanie je neskutocny boj [teda okrem vecerneho zatial }
inak zasapala pekne o pol 8, o pol 12 bola hore.. nepomohol ani caj ani nic, tak som jej spravila mlieko ale len tusim 30, spala do 4, zas mlieko... a o pol 7 hore.. inak od tej pol 12 nacvicovala somnou do pol 2. moje nervy.. ja len dufam ze je to len prechodny stav lebo inak neviem.. sakra..neviem co sa pokazilo ze sa to takto poondilo...

neviem ci jej vecer nestaci mlieko ale vsak vypije 15 nutirlonu co jej mam dat 180 ? to mi pride strasne vela..

baby kazda rada dobra... pomoooc

petkaerdal
10. nov 2009

Ahojte,
tak baby zaspali o 20 a zobudili sme sa 7.30 😀

mici,vecer som si uz neprecitala,co si necinkla,mohla si dojst,ako sme sa super zabavili s kamoskou,baby sme dali spat a tancovali sme po byte 😀 zese mi je dneska nejak divoko 😖

jvo ,super ,ze ste nakupili,ja idem dneska na nakup,tiez mi treba co to pokupit

a ja mam doma tie pepe stolicky a som spokojna teda velmi

mici ,aj moje baby uz velmi pekne sedia a pytaju sa uz same,musim ich davat,lebo inak mam doma taky rev,ze az..v stolickach moc dlho este nevydrzia,nechcu tam zatial byt dlho,ale hadam sa im zapaci 🙂

babul,super duda 😀

emka,no mne sa zda,ze mas malicke brusko 😵

mau,skore uzdravenia prajem

mici ,ty modelka 😵

petkaerdal
10. nov 2009

a dneska ideme k dr poobede,tak som zvedava,kolko vazia.

babul,preco sa ti zda 180 vela? moja kamoska ma dievku,ma 4 tyzdne a uz jej vypije 120,ved ked si pyta,tak jej daj..my aspon mlieko usetrime,kedze viac,ako 120 nevypijeme ani za svet 😀

babulka123
autor
10. nov 2009

neviem ... len ona okolo pol 6 vypije 120 tak mi pride po 2 hodinach jej dat 180 na noc strasne vela
nic ine my neostava.. hheheh
nejde o peniaze.. tych je zatilal dost a na nutrilon bude vzdy.. ale jednoducho neivem co sa pokazilo.. ale asi to bude tym rastovym spurtom co mavaju okolo 3 mesiacov..

petkaerdal
10. nov 2009

jvo a ake vsetko kase si tam zohnala? kupovala si len od pol roka,ci aj od 4 mes.?

mici11
10. nov 2009

Ahojte,

Jvo , tak si dobre nakupila 😉 ja kupujem tie nutrilon kase v lekarni za 3,30 €, ale aj tak je o 1,-€ lacnejsia, super.
Babulka ten dudlik je peckovy a fotky tiez. K tomu spaniu, u nas sa tiez poondilo, ale cuduj sa svete vcera vecer zaspal o 19:30 a zobudil sa az o 5:30 😅 , akurat o 2:30 pil vodicku, ale to ani ocka neotvoril, len zaplakal. Snad sa vraciame do starych kolaji. A poradit ti neviem, vyskusala som absolutne vsetko a nic nezabralo.... ☹ A keby jej das o pol siestej 150ml? A potom pred spanim 150ml?
Peti juuuuuuuj no mohla som ti cinknut, mohla som si s vami zatancovat 😉 . A ja tiez nechavam samka troska sediet, lebo inak tiez vyrevuva 😅 . Som zvedava kolko vazia tvoje baby, nas Samko ledva 6500g, no co uz hlavne, ze sme zdravi 😉
Inak nezje viac mliecka ako 150, zato kasu na veceru zlupne 200 ml 😀
Mau diky za cenne rady, vyskusam tekvicku 😉 Ozaj tie sacky na moc si kupovala v lekarni a co stali? Diky
Vierka ahoj,inak vy srandistky,ja modelka 😀 😀 jasne budem tvarou znamej znacky, inak rodina Adamsovcom ma uz oslovila...nedalo sa odmietnut 😀

petkaerdal
10. nov 2009

mici moje tiez vypiju kasu aj 200,teda len Aylin jedak velky,ale vypiju jej viacej ,ako mlieka
ty si sa tusim pytala,ze preco sa mi nepacia tie kase babylove,baby mi ich nechceli,vobec niesu sladke a chutia mi tak prachnivo,citim v nich taky prach,najspokojnejsie sme s tymi Milupa..ine uz ani skusat nebudem.

no mne Selin pekne sedka sama,uz ani moc nepada do strany,chcu uz sediet,co s nimi

a Selin tiez nebude vazit moc,ona je taka stihlunka,Aylin je zase riadna gulka,Selin je asi po mne 😀 ale podla grafu pribera normalne,je v norme,takze neriesim.

ze rodina Adamsovcov

baby,kedy sa ja pustim do varenia,ja sa neviem k tomu nejak odhodlat 😅

mici11
10. nov 2009

Peti no tie babylove kase mi ani kamoska neodporucila, ze malemu nechutia, ja zostavam pri tych nutrilonkach, cize u vas milupa, ze? Viem ze som sa uz pytala...ale pamat mi nesluzi ako kedysi 😀 Jasne gulka po tebe, si ma pobavila 😀 😀 😀 ty s tymi 52 - kilami 😀
Juuuuuuuuuuju varenie, ani mne sa moc nechce, ale polievku som navarila vcera a drahy pride az neskoro vecer, tak mu urobim len masko na kari taku minutku, takze mam vegac, no ale pracujem trosku. Aspon kym Samko spinka na balkone 🙂

babulka123
autor
10. nov 2009

mici nie o pol 6 som jej davala bud 90 alebo 120. myslis ze tych 180 nebude vela???

mici11
10. nov 2009

Babulka skus, ved ked nebude vladat nevypije, a ked vypije tak mozno to bol problem a bude opat spinkat ako predtym. Ci ona je ako nas Samko, pije kym tecie aj ked nie je hladny 😅 ......
Inak ja som samkovi davala pred tym okolo 17-tej tiez len 120ml, lebo okolo pol osmej zje 200 ml kase, ale vcera som mu dala 150ml mliecka na veceru normalne 200 ml kase a dnes spinkal dlhsie...tak uvidim ci to bolo zato....

mauzos
10. nov 2009

mici ano tie sacky som kupovala v lekarni a nepamatam kolko stali, par centov 😀

inak o tom sedeni je super clanok v novembrovej Mama a ja. A nie len o sedeni, aj o lozeni, stati, chodeni ... ze sa nema nic unahlovat. Kto mate moznost, precitajte si to, 😉 Vola sa to Preco niektore deti vobec nelozia a je to na str. 34

babulka123
autor
10. nov 2009

no skusim.. ved max to vyblve..
mame akurat 3 mesiace a nieco takze to moze byt ten rastovy spurt.. uvidime..

jvo
10. nov 2009

Peti kupili sme cokoladkovu 😀 , keksikovo piskotovu ci aka je to, tu na dobru noc co sme uz mali a este daku ovocnu ta bola az 500g tak dufam ze jej bude chutit aj ta no a vsetky su dvojkove cize od 6 mesiacov teda okrem tej na dobru noc
a s tym varenim Peti odporucam zacat aby si nezvykli len na kupovane lebo sa ti moze stat ze ine papt nebudu chciet mne sa teraz aj tak zda ze nasej malej tiez viac chuti kupovane, dnes spapala celu hippku 😝 ale niekedy spapa vela aj vareneho mozno je to len nahoda aku ma naladu
a velmi jej chutia tie hippkove stavy tusim si ich spominala ty Peti, mali sme kupenu koli zapche hruskovu, ta jej sice moc nesla ale drahy kupil vtedy este daku s cervenych plodov tak tu pila jak po hladovke, len su dost drahe tak rozmyslam ze kupim daky 100% dzusik a budem ho riedit
mau tie sacky poznam tiez sme sa s nimi pobavili lebo prve 3 mesiace sme museli nosit moc koli oblickam 😔 ale nastastie je to uz ok. a teda urobit odber u dievcatka je dost zabavne 😀

mici11
10. nov 2009

Mau diky, tak sa na ne popytam v lekarni, dufam, zebudu mat.A ten casak si kupim 😉
Inak Samko tie kupovane zeleninove prikrmy nechce vypluva ich, teda len 2 krat som, sice skusala, ale zatial stiham varit a mam aj v mrazaku.Hold maminkina strava mu chuti viac, ale ked nebudem stihat, tak hadam sem tam spapa aj kupovasne. Mala som od hami a hipp.
Babul daj potom vediet, ze ako to dopadlo...

babulka123
autor
10. nov 2009

mci nebooj dam ..

inak povedala som ze dnes cez den nebudim a necham ju spat.. tak uz taha 3 hodinu na balkone.. uz mala jest.. no nevadi necham ju nech sa zobudi sama.. snad len ze bude spat v noci.. hehehe

petkaerdal
10. nov 2009

mici,pisala som,ze Selin je po mne,to je sparatko 😀
no a sme na tom s vahou,ako Samko,Selin 6450g a Aylin futros 6990g..
no nutrilon nieje presne Milupa,ale nutricia je u nas Milupa

mici,to ako robis to mäsko na kari?
a mame nejaku obsypanu ritku,nikdy sme to nemali,asi je to z jedla,tak sme dostali nejaky krem,ze na plesne 😅

zajtra idem zubarovi 😅 😅 😅 😅 vam sa nepokazili zubky po porode? mne 1 ano

jvo ovocnu som dneska videla v bipe,som ani nevedela,ze maju aj ovocnu,ja som kupila mlieko uz 2 ,bola v akcii,ale este davam jednotku.

ano ja davam tie stavy,najcastejsie kupujem ale mrkvovu,bananova sa mi do druheho dna pokazila a jablcovu kupujem,ale som zistila,ze potom moc nechcu caj 🙄