Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mici11
12. mar 2010

Ahojte,

Tak napisem konecne aj ja. Odvcera mi je blbo, boli ma zaludok a vracala som celu noc ☹ , dnes si zobrala na obed maleho svokra tak som si konecne pospala, spala som 4 hodiny v kuse a je mi lepsie, len sa bojim jest. Tak som si dala len suchare.
Inak by sme boli v utorok na poradni Samko ma 71 cm a 7600g, mame doma krpceka, ale pritopm tolko zje, v kuse chodi ham ham, pred nim jest aby sme mu nieco nedali sa ani neda 😀 Tak mam vzdy poruke rohlik alebo piskotu. Inak ho dokyna pochvalila, ze je velmi sikovny, sam sa posadi, postavi pri nabytku, alebo v postielke, za ruky chodi velmi dobre, len nase chrtby si to odnasaju, robi tap tap tapusky, aj papa dava, ale tak ze zdvihne ruku az skoro nad hlavu a vystrie ju 😀 , a povie papa, mama, ham, to je jeho oblubene, kaka, dada, a jeeeeeeeeeeeeeej a hi. Ale ako robia zvieratka sa mu nechce nejak.
Inak k tomu vyrevuvaniu, Samko tiez od tej pol siestej vecer len mrauci a mrauci...pohnut sa od neho neda, len aby sa s nim niekto hral. Inak vy s dvojickami, sledovat tie zapasy musi byt sranda 🙂.

No a v pondelok zaciname oficialne chodit na plavanie, je to 2 krat do tyzdna. Uz sa tesim ked som videla, ako sa tie male dietky ponaraju a plavaju, rozkosne to bolo 🙂
V skupine nas je 8, ja, moja svagrinka, byvala kolegynka a kocka s ktorou som rodila, takze budeme dobra partia, fakt sa tesim. I ked to stoji 50,-€ na mesiac, ale co uz nespravim pre dieta 😝 😝

Vsetkym prajem pekny vikend a pa

mici11
12. mar 2010

Mau na plavanie su dobre huggies plienky su fakt super, ale stoja okolo 8,-€ 12 ks, ale minule som objavila v kauflande plienky na plavanie, je tam napisane swimmers, je ich tam tiez 12 ks a stoja okolo 4,-€, su tiez dobre.

vierka
12. mar 2010

caute baby 😀

tak na kontrole na gynde vsetko super, vsetko v poriadku... dokimu som ukazala ten nas "maly" zazrak, tak sa velmi tesil a sestricka zlata postrazila maleho... ze ked budeme chciet, tak o 3 mesiace mozme zacat snazit o druhe 😀 jaky vtipny ten lekar 😅 😀

no a co sa tyka nas, tak maly je tiez uz po tej 18-tej umrnkany... asi ma toho za cely den dost... ale potom pekne spinka po kupkani v noci, uz si aj predlzuje spinkanie a prvy krat k nemu vstavam az o pol druhej, druhy krat o piatej a potom okolo osmej, pol deviatej... to sa pekne o osmej napapa a o deviatej uz spinka 😀 tak dufam, ze to teraz nezakriknem a ze mu to takto vydrzi 😀

petka - no dvojicky radsej nepoziciavaj 😀 ja vas stale obdivujem ako to zvladate... ale ja som mala toho vela, ze som skor este veci vybavovala a tak a natrepat sa do auta - konstrukciu a tak a vytrepat sa z neho a vsade sa vyzliekat a obliekat... no mam dost... a este k tomu maly nie je ziadna mušia vaha 😀 😀 😀
a to mam este buduci tyzden sluzbu vo vchode, tak maly bude asi vo vajicku umyvat so mnou schody 😀

a o bobjan som citala aj ja - tak sa z toho tesiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 je to zazrak, moc jej to prajem 😵

a na maj a jun sme nahlaseny na kurz plavania, tak sa na to velmi tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀

janula13
12. mar 2010

Jvo my sme davali gencianovu vodicku, pomohlo aj ked sa to 1-2x zopakovalo, uz to nemali daaavno...to je ta fialova vodicka za ar centov z lekarne...

babulka123
autor
12. mar 2010

babyyyyyyyyyyyyyy ja sa potototottooooooo ja mam nove autooooo , marek mi dnes doniesol.. {je sice jazdene .. na nove neni } ale aj tak lepsie ako co som mala... kupil mi oktavku combil... to sa bude jazdit..

jvo
12. mar 2010

babul no to si musela posluchat 😵
jani dakujem teraz vecer som jej to dala druhy krat a uz to neniesla tak strasne ale skusala som to na sebe a troska to stipe ale len chvilku a skor to smrdi ako chuti 😅 tak snad to zaberie

mauzos
13. mar 2010

Mici dik za tip 😉 Kupila som jeden balik Babylove len aby som videla ako vyzeraju, tak dokupim tie Kaufland, ked su dobre.

Babul gratulujem 🙂

petkaerdal
15. mar 2010

ahojte

mali by sme sa polepsit v prispievani,tema nam zapada 😀 😀

co mate kocky nove? babul nove auto,super,gratulujem..

mne sa baby uz pekne rozliezaju,kazda inde,nestacim nahanat,pekne papame,kakame a aj spinkame,super,zajtra mame termin u dr. po dvoch mesiacoch,tak som zvedava na vahu..

a v piatok si ideme pre kluciky od noveho bytiku,jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,dockali sme sa,,,uz sa mozme stahovat,len to hned nebude,lebo musim pockat na linku 😅 ,ale tych par dni uz vydrzim...

janula13
15. mar 2010

ahojte...tak my sme mali dr den, najprv kontrola na neurole a potom na rehab...a keby komtrujem Petke tak napisem....ze...nam sa chalani velmi nerozliezaju, len jakubko sa plazi ako drak,papame sice pekne,ale kakame momentalne az prilis, hnackuju mi obaja a matusko dnes 1x sedel v novej sedacke a hned ju pokrstil...ogrckal sa komplet cely, des pozerat ako to z neho letelo, pruuudom, tak veselo bolo, neviem ci mu je nieco, kedze aj hnackuje alebo to bola jednorazovka...a este nespinkame dobre...extra minula noc, ani sa mi pisat nechce...neviem co s nimi, jakubko revkal a revkal...matusko sa casto budi...Baby vam sa deti vobec nebudia a uz vobec nie s placom????ja nechapem co to ma doma..a este..ako prebieha uspavanie vecer a cez den u vas???to ich len polozite do postielky a krasne vam zaspia samy bez akejkolvek pomoci ci vasej pritomnosti???lebo ma pocit ze som nemozna ked stale u nas nieco... ☹

a vysledok z neuroly ...ze ok, nemusime zase na sono mozgu, aj ked sa ma pytala ta sonograficka ci som neprekonala nieco pocas tehu, ze nejake male zmeny tam su, ale napisala ze netreba uz kontrolu a zeby sa malôi vyvijat normalne..no dufam a neurologicky som sa pytala ci nie su pozadu, povedala ze su este stale v ramci "sirsej"normy....a odporucila pokracovat v cviceni co sa priznam som teraz dost flakala, tak sa polepsim, lebo matusko ma otrasne drzanie chrbta...aj rehab povedala na rovinu, ze treba pritvrdit nanho...no jo, tak sa posnazim ...

petulik super ze uz budu kluciky, to vam bude sveta zit..a babul super ze mas auticko..potesilo verim tomu🙂

tvojka dakujem za pochvalu bytu, ja som spokojna s tym ako to vypalilo a vyzera nakoniec aj ked este stale kopec veci treba...ale teraz su na prvom mieste deturence 😀

Ozaj potesila som sa aspon tym ze som prckom nieco nakupila v tescu, mau aj tie plavky som videla, len este nekupila, kedze neviem kedy sa my ku kupaniu dostaneme...ale plienky na kupanie mam , kupila som v DM, nie huggies, ale ine...huggies sa mi zdali zbytocne drahe...a ani neviem ako by som rozlisila dobre od zlych plienok... 😅

no idem matusko mi spi uz 2 hod a idem uspat jakubka ma dost, celi su rozbiti po dnesku..papa zbytok

petkaerdal
15. mar 2010

Janulka,tak stale to ma divoke doma 😅 ,ale raz sa to urobi dufam

no u nas to vecer vyzera takto: baby polozim do posielky,neplacu,su napapane,vrieskaju,po chvilke zaspia,podla unavy,ale neplacu..ale aj 100x ich musim polozit,lebo sa tocia a stavaju na kolena..

a cez den spavaju bud v kociku,cize hojdanie a doobeda hojdanie na nohach na vankusi,lahke,pohodlne pre baby a zalomia,necham na vankusi,uz maju rezim,viem,kedy chcu spat,ked si uska chytaju alebo ocka,ale problem pri spani nemame..

u nas to prespatie noci bolo tak,ze ako prve prestali v noci pit,ale vstavala som kvoli dudlu,potom uz ani to nie,teraz sa sem tam stane,ze vstanem,lebo ako sa preberu sa stavaju,ale len ulozim a spinkaju dalej..ale nevstavam kazdu noc,niekedy otvorim oci ozaj az rano o 7...
spanok si baby zkratili,vstavame uz o pol 7 😅,ale aspon som vyspata

a dneska sa Selin postavila prvy x na nohy sama ,no to budu pady 😅 😅 😅 uz musim mat oci na stopkach 😅
super,ze uz nemusite na sono hlavicky 😉

janula13
16. mar 2010

babule kuk na toto, strasne pekne fotky 😀 a taham nas horeee 😀

http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/sladke-s...

tvojka
16. mar 2010

Jani,krásne fotečky!
u nás v poslednej dobe katastrofa...aj túto noc,neboj jani,nenechám ťa v tom.Peťka nám napísala pekne provokujúci príspevok,však?Mi to pripadá ako sci fi,že otvorím oči až o 7h 😀 😀 😀 (jedine že by som kojila a obskakovala baby so zatvorenými očami.Túto noc jedli po 3x,takže som 6xkojila a okrem toho 100x skákala k postielkam...Asi máme problém,lebo baby ked sa zobudia mimo času kojenia(napr hodku po papaní),tak mi v postielke nezaspia,musím ich zobrať ku nám do postele.Cez den spia bud na balkone v kočíku(ako teraz),alebo som ich uspávala v našej posteli,že som si s nimi lahla a ony po chvíli túlenia a hladkania zaspali.Lenže teraz mi zdrhajú z postele,nestíham ich chytať a robí mi to riadne nervy.Už som ich pár x hodila do postielok,len kým jednu položím,druhá stojí a dookola.Tak som od nich odišla a nechala ich revať polhodinu a potom som Sári uspala na rukách a Eli v posteli...No katastrofa,vyzerám ako vyplutá...

tvojka
16. mar 2010

baby,fakt to tu zapadne prachom??? 😠

petkaerdal
16. mar 2010

tvojka,tam mate tiez pekne divoke noci,ako Janka..ja som nechcela provokovat 😅 😅

my sme boli dneska u dr. na prehliadke..a dostali sme odporucenie predsa na neurologiu 😅 a Selin na ortopediu kvoli chodidlam,od porodu sa jej akosi este nevyrovnali,neviem co to ma,ale ma ich tak mierne dovnutra..tak som zvedava 😔 dufam,ze sa to spravi..

Aylin sa chytila gauca,dala na kolena ,pustila ,buchla a zakusla do pery 😔

petkaerdal
16. mar 2010

a pomaly balim nepotrebne veci z bytu a zanesieme na novy bytik,aby som toho nemala moc naraz.

tvojka
16. mar 2010

Peti,prečo na neurolu? a kedy idete?držím palce...

idem do hajan,už sa mi tam niekto ozýva............ 😒

petkaerdal
17. mar 2010

ahojte
tvojka,lebo Aylin sa mi zda stale taka stuhnutejsia,uz sa sice rozhybala,da sa na styri,na kolena,je lepsie,ako bola,ale pre istotu chcem ist,aj ked dr. povedal uz viac x je ze to ok,ale vcera nas pozerala ina dr. a ta povedala,ze radsej nech ideme..oproti Selin je ale dost tvrda 😅
neviem este kedy,dneska si zavolame na termin

u nas dneska leje 😠 kde je ta jar???? 😠

tvojka
17. mar 2010

ahojte krasavice,
ani tu to nevyzerá na jar,ale cez vík má byť 18st!Teším sa...

Peti,tak držím palce na neuro,verím,že to nič nebude,ale ked budeš mať "dušu na mieste",tak to za to stojí.Mám pocit,že všetky dvojičky sú jedna šikovnejšia-živšia a druhá lenivšia,pomalšia.Možno je to aj tým,že môžme porovnávať.Keby sme mali doma len to lenivšie dieťa,tak by sme si to možno ani tak neuvedomili...Aj u nás Sári začala štvorkovať len minulý týž,ani nemá taký rovný chrbátik ako Eli a ked s nou chodím za ruky,tak stúpa na špičky a niekedy nohy ťahá za sebou...ale verím,že to chce čas a všetko dobehne.
Eli sa pomaly púšťa sama chodiť,ked pred nou cúvam,tak sa ma snaží dobehnúť(aby mala pocit,že ked bude letieť,tak ju chytím).Aj ked niekedy si vyberie iný smer,no a potom padne.
Vymysleli sme novú zábavku,vozím ich v krabici po dlážke,sedia ako prikované 😀

Janulka,aj som zabudla,že sa teším ,že ste ok!

Všetkým pekný dník!

emka1
17. mar 2010

caute kocky,

ja len hlasim, ze este stale sme sa nerozdvojili 🙂
Vcera som bola v poradni, monitor v pohode, kontrola v pohode, som vraj sice na 2 cm otvorena, a kazdym dnom sa to moze spustit, ale to pocuvam uz od 35 tt ... tak tomu velmi neverim 😅.
Ale bodaj by mal doktor konecne pravdu, lebo uz toho mam plne zuby ... vsak to poznate vsetky 😖 .
Takze cakame a cakame, nasa mala si asi vybera pekny datum narodenia ... snad to nebude az 4.4.2010 😀 😀

mauzos
17. mar 2010

Emka ty uz si tu asi posledna tehulka. Tak si uzi posledne dni 2v1, snad fakt nebude mala cakat az na april 😀

Aj u nas je to tak, ze je jeden sikovnejsi ako druhy. Ved kazde dieta je ine, tak preco by mali byt akurat dvojicky rovnake vo vyvoji, nie?
Peti dufam, ze na neuro dobre pochodite, mozno vam da nejake cviky na rozhybanie tych tvrdych svalikov a razdva dobehne Selin 😵 Drzim palce

petkaerdal
20. mar 2010

ahojte
kde ste vsetky?
Emka,este sa drzis?

my sme boli dneska na byte pozriet,je to tam cele prazdne,uz aby sme tam boli,uz nech je 14.april 😀
este mi treba objednat stanu na chodbu

baby,akej farby mate obyvacku? ja neviem,aku farbu dat 😅 nabytok mam blede drevo s bielou,poradte mi pjosim 😀

mauzos
20. mar 2010

Peti za chvilu ti zacnu male obuchavat steny a carbat po nich tak by som nej vela do farby neinvestovala 😀 Ale k svetlemu drevu by sa ti hodilo nieco zive 😉 My mame obyvacku jablckovo zelenu, detsku byvalu spalnu fialkovu, chodbu svetlo zltu, kuchynu dve steny bordove - mam bielu linku, tak je to pekny kontrast. Malovali sme ale uz davnejsie, tak mi nebude luto, ked to mali ponicia 😉

emka1
22. mar 2010

caute babule,
ziadna zmena, vsetko po starom 😅
Dnes zacinam 40tt, hmm snad sa uz konecne zacne nieco diat ....
No ale predsa len nejake zmeny sa vraj na mne udiali, cez vikend mi konecne kleslo brusko, uz ho nemam hore na prsiach nalepene, a ked mala kope, tak ju citim nizsie, tak aspon maly pokrok 🙂.
No a zacali mi trosku ruky opuchat, uz ani prstene z nich nedokazem dat dole, snad to nebude vadit, len nech sa to nezhorsi a ked som sa dnes vazila, tak mi vaha ukazala o 2 kg menej - co je haluz, ale evidentne ma to potesilo 🙂, uz nemam taky apetit ako pred par tydznami. Zajtra mam opat poradnu, uvidim co noveho 😅.
Dam vediet 😉
Majte sa krasne zatial a pozdravujem vsetky.

mici11
22. mar 2010

Ahojte,

tak ako sa mate? my uz celkom dobre, Samko od piatku horuckoval zase 38,8 a ma zapalene hrdielko, tak sme mali 3 - dnove antibiotika sumamed a dnes uz horucku nema. Zajtra kontrola tak uvidime....
Juuj Emka uz 40 tt? Pekne ja som rodila v 40 tt, takze snad uz coskoro....Opatruj sa a keby nieco daj vediet 🙂

Peti tak uz sa tesis do noveho, ze? A farbu by som volila tiez nejkau zivu, alebo 3 steny nejake bledsie a jedbu inu taku pestrejsiu. Ja mam tak kuchynu cela je taka kavova, neviem presne napisat aka 😀 a stvrta stena je bordova a spalnu mam broskynovu, detsku marhulkovu a chodbu taku cerveno - bordovu.

Inak Samko chodi tak, ze ma drzi uz len za jednu ruku, blaboce kadeco a spatskoro vobec nespi 😖 , ced den tak 40 minut a vecer zaspi az okolo 22:00 ked ho uspim na fit lopte ☹ Ale potom spinka tak do 7:30....Vy ste ako na tom zo spanim?

janula13
22. mar 2010

ahojte,
tak aj prispejem, aj ked nemam velmi cim, vsetko po starom, akurat ze u nas sa nesedi, nechodi, ale pokrok je ze sa aj matusko konecne plazi dopredu a nie dozadu a stale sa obaja knizu na 4, ale nestvorkuju...rehab vravela ze deti co cvicia maju sklon sa plazit ako nahrafda stvorkovania aa ci pojdu na stvorkovanie nevedela, ze to nikto nevie, mozno pojdu rovno na chodenie...zubalov stale rovnako, jakubko 7 a matusko 6, ale nie uplne prerezanych...noci stale na ....potvora matusko rad vyspava rano, vtedy spi ako drevo, napr cez vikend ked mm mal jakubka ktory ho nezobudil, tak az do 8.15...ma smolu, ja ho s jakubkom, ktory je ranostaj..vacsinou okolo 6.30, takze aj ked by som mohla rano trochu pospat, smola, jakubko nedovoli...ale inak su podareni, ja len zasnem ake je to podarene tie ich ksichtiky, jakub sa stale cape po matuskovi, furt ho mam pod nohami ci v kuchyni ci pri pc...., chrumkami sa krmia navzajom, lakomi teda nie su 😀

Micuska no ten samko mi vyraba dobre komplexy, ale vazne, je uzasny a sikula naramna....u nas sa este aj uspavanie pos....ale teraz zase lepsie....no mala by som sa zamysliet a nastolit prevychovu.... 😒 ale cez den sa da, dnes uplna pohoda pekne sa hraju cely den...aj teraz sa da. nijaky krik, lozia si, valaju sa....

petulik no ja som na zelenu, tiez som planovala najprv pomaly cely byt bezovy a jednu stenu som chcela taku cokoladovu ale ked mm vymaloval jednu stenu, bola to nuda, tak mame zelenu, taku jemnu chodbu aj kuchynu, aj obyvku, kedze je spojena s kuchynou, ale mm ma ukecal na 2 steny slnieckovo zlte aby nebolo vsetko zlelene a je to pekne a vesele..a jedna stena je zelena kvietkova tapeta aj ta dost ozivila...spalnu mame olivovo zelenu a jedna stena je tapeta....vidno na novych velkonoc foto v albume trosku...a destka je divoka, tmavotravovozelena 2 steny a 2 steny pomarancovo oranzove...tam som chcela zive farby, deti by take mali vraj mat...

Emka super, uz vydrz, nevyhnes sa tomu 😀

tvojka dakujem za super solidaritu, tomu sa vravi kamoska 😉
a neviem co som komu chcela tak ideem obskakovat drakov, kasu spravit a tak ...papap zbytok...

janula13
22. mar 2010

a este som sa chcela spytat co vsetko davate uz papat prckom, myslim ake druhy zeleniny, maska ci ine veci...micka dufam ze robim radost preklepmi....

janula13
23. mar 2010

dobre ranko..tak si tu budem dopisovat sama so sebou 😉 len som chcela ze som pridala par foto 😀

janula13
23. mar 2010

no aked uz si tu tak dopisujem, este sa spytam ake druhy ovocia uz davate?ja stale tocim banan jablko hruska...hm, zeby som si aj sama odpovedala? 😀

petkaerdal
23. mar 2010

ahojte, my stres okolo bytu,nakupy vo velkom 😀

Janulka,ja tocim,banan,jablko,hruska a jahody,to ale kupovany Hipp a este broskynu,marhulu kupovanu..

zeleninku stale to iste,brokolica,karfiol,mrkva,kukurica,zemiak.
mäsko hovädzina,kuracina,nic ine som neskusala..
chlebik s maslom uz papame tiez.
spenat s vajkami,stale to iste dokola

baby dik za typ na farbu,ale neviem sa stale rozhodnut,asi nenamalujem a potom neskor,ked ma nieco napadne..detsku aspon viem,bude zelenkava a nabytok bielo ruzovy..

no idem pobalit tasku,napapame sa a ideme zase na nakup,stenu na chodbu nemam este

janula13
23. mar 2010

petka dik, tak uspesne nakupovanie, je to stres,a le aj radost...ja sa bojim jahody, nie su alergen, ?broskynu a marhulu nekupujem este, kedze nie je sezona, jablko hrusku banan davam cerstve alebo vyzivu bez cukru od mamy...
rozok mali 1x predvcerom, strasne odarene ho papali a vcera som im dala grahamovy, mali ste vidiet tie ksichtiky, akoby ich to pichalo..ani nezjedli...skusim neskor..no idem, narobit zeleninu na prikrmy, zasoby sa minaju a pozehlit hnusnu kopu padla, krpci este spia 😀