Začíname snažilkovat od leta 2009. Kto sa pridá?

miskinadamko
28. dec 2008

v druhej polovici roku 2009 planujeme zacat snazilkovat na druhe babatko, tak budem rada ak sa ku mne niekto prida , kto ma podobne plany 😎 , ci uz planujete prve, druhe alebo tretie babatko 🙂

ined
11. feb 2009

ahojte, tak my sme boli doobeda v mat.centre, potom som doma varila, pohrali sme sa a podvecer som sla na anglictinu 🙂
kaprik : co sa tyka tehotenstva, tak chcem schudnut, snazim sa zdravo stravovat a potom sa uvidi, ako sa nam s mm bude darit 🙂
katyh : ocistna kura je vyborny napad, neviem, aky "ocistny program " mas na mysli, ale podla mna je fajn, ak clovek pije napr. zihlavovy caj, prip. napr. v piatok si da cely den len zeleninu a ovocie 🙂

pilates som cvicila doma 🙂 naaaaaaaadhera, skvely relax, pacilo sa mi to. mame doma aj cd-cka cvicime na fitlopte a joga... odskusam neskor

je to sice daleko, ale uvazovali ste o porode? kde a ako chcete rodit?

miskinadamko
autor
12. feb 2009

ahojte, pozeram ze sa nam to tu nejako rozrastlo 😉 , musim ist vsetko docitat. Ined mame rovnako stare deticky 😉 . co sa tyka tej vahy mne sa nedari vobec schudnut, pretoze aj ked mam cely den nabity program, nie je to ten pravy pohyb kt. potrebujem,ja som cely zivot sportovala a potom co som prestala som zacala velmipriberat no a po porode ani nehovorim, ja mozem drzat akukolvek dietu ale bez sportu mi je to je nanic. tak som sarozhodla ze od buduceho tyzdna zacnem chodit doobeda do posilky a poobede z malym na dlhe prechadzky. este zajtra mam poslednu skusku tak dufam ze ju zvladnem aby som svoj planmohla aj zrealizovat 😅

katyh
12. feb 2009

Ahojte dievčatá,
som sa prišla medzi Vás trochu zrelaxovať.
miskinadamko: Veľa šťastia na skúške.
ined: Presne tak. Očistným programom rozumiem najmä zvýšenie príjmu tekutín, najmä čajíkov. Ale minule mi ktosi navrhoval aj nejaké prírodné preparáty na prečistenie organizmu. No neviem 😖
O pôrode ešte neuvažujem. Jediné, čo som spravila, bola výmena lekára. Mala som dobrého lekára, ale odišiel pracovať do iného mesta a do Bystrice chodil iba jeden deň. Objednávalo sa k nemu tak tri mesiace vopred. Teraz mám lekára, ktorý je súčasne aj pôrodníkom. Pôsobí v nemocnici v BB ... to ma rodina prehovorila, že aby som nevymýšľala a išla rodiť do poriadnej nemocnice (ak by sa niečo stalo) ... aj keď na bb nemocnicu sú rôzne názory.
Dobre moje. Idem opäť pracovať. ☹

jana3
12. feb 2009

Ahojte,
podla mna sa chudnut neoplati... 😎 Vsak to za chvilu v tehu priberem 😠

ined
12. feb 2009

ahojte 🙂
stiham pisat az teraz vecer, ked drobatko spinka 😉

myslim si, ze sa oplati schudnut. ak samozrejme clovek chce a veru... potom to naberie spat. ale zacina aspon tehu s nizsou porodnou vahou a ak pred tehu schudne, tak si potom bude vediet znova poradit 😵

miskinadamko: jeeeeeej, naozaj 🙂 ako travite s adamkom dni? chodievas s nim do materskeho centra? alebo cvicit, plavat a tak? hladam este inspiraciu, co vsetko by som mohla s Melankou robit a tym podporit jej celkovy vyvoj. Drzim palce na skuske a pevnu volu v cviceni 🙂 Napis potom, ako bolo v posilke...

katyh: pocula som, ze v bb je nemocnica, ktora respektuje porodne plany... teraz mam na mysli prirodzene porody a vsetko s tym suvisiace.

kristi8584
13. feb 2009

Ahojte kočky,

ej nebola som tu par dní a pozerám že ako ste sa rozpisali...

k tomu cvičeniu - ja som cvičila "tejbo" asi rok a zničila som si pri tom totalne lave koleno... ale inak sa mi ten šport velice páčil- bol akčný ale aj namáhavý...teraz cvičím na fit lopte aje to super...

baby no u nás s tým porodom bude problém nám totiž zrušili porodnicu.. a najbližšie mám nitru alebo levice a ani jedno sa mi velmi nepozdáva... aj ja som minulé leto zmenila dokyho lebo som nebola bsolutne spokojná s tým čo som mala...

kristi8584
13. feb 2009

a ešte som chcela k tomu očisťovaniu... je to dobrá vec ale ja na to nemám energiu... skušala som to viackrát a nikdy to nedopadlo dobre... zakaždým mi prišlo tak fyzicky zle že som skoro odpadla...
ale čo som vydržala bola 6 týždňová žihlavova očistná kura, no aj tá mi ku koncu tak znížila tlak že sa mi hlava krutila zakaždým ked som sa postavila zo stoličky...

pri týchto mojich deckách v robote sa to asi ani nedá ... ja prídem taká zničená domov že sa ledva vlečiem...

kaprik
13. feb 2009

No, tak pôrodnicu tu nemame ani my. Tiez nam zostava Nitra alebo Galanta. No neviem, ja som si citala aj o pôrodnici v Dunajskej Strede, co tiez nie je daleko. No ja by som tiez preto chcedla schudnut, lebo som cez zimu na seba nabrala par kil a nicitim sa takto dobre.

Baby, ale mame konečne vikend!!!

vll
13. feb 2009

Ja sa zatiaľ na tehotenstvo žiadno nepripravujem. Rodiť budem pravdepodobne u nás v nemocnici.

majcika
13. feb 2009

Ahoj dievcata, ja sa na tehu pripravujem mam ocistu, babyplan, jonasov vypocet. 😒

lili456
13. feb 2009

majcika prave som pozerala tu stranku jonasovho vypoctu.ale tam chcu od teba aj presny cas na minuty
kedy si sa narodila.a moc tomu nerozumiem je to cele po anglicky.a aku mas ocistu?

katulienka.
14. feb 2009

ahojte. ja nemam velku nadvahu, ale take 2-3 kila by som chcela dat dole. cvicim, lenze najhorsie je, ze za cely den jem same blbosti a okrem obeda-niekedy ani ten nie-nezjem nic poriadne. nevie niekto o nejakom dobrom jedalnicku, nejaky zoznam jedal, alebo nieco take?

ined
14. feb 2009

ocistovanie by som brala tak, ze sa snazim zdravo jest (vela ovocia a zeleniny) a popritom rano a vecer si dam zihlavovy caj... urcite nie tak, ze pijem iba caj... potom moze byt cloveku naozaj velmi zle, kedze takmer nic neje.

majcika: mna by tiez zaujimal ten jonasov vypocet... viete niektora o tom nieco viac? mozte ho niektora vysvelit?

katulienka.: vo volnej diskusii je tema "chudneme s delenou stravou". kocky tam pisali, co s cim sa moze kombinovat a popritom chudnut. niektore pisu, co jedli pocas dna ako inspiraciu pre ostante 😉 skus pozriet

anittka
14. feb 2009

Ja sa tiež zatiaľ nepripravujem, ale planujem potom asi tak na jar začať papať nejaké vitamínky a hlavne kyselinu listovú.

janemari
14. feb 2009

Ahojte snazilky.Dufam,ze vam nebude vadit ked k vam obcas nakuknem.Ja sa momentalne liecim po laparoskopii,ale budeme sa moct zacat snazit o otehotnenie okolo polovice juna.A co sa tyka nemocnice v BB,bola som tam na LSK a bola som velmi spokojna s pristupom lekarov aj sestriciek.Ak sa mi podari otehotniet chcela by som rodit tam.

ined
16. feb 2009

ahojte, aky ste mali vikend? My vcelku fajn, ale uz by sa mohlo trochu opteplit 😉 ani sa neda ist s malou poriadne von, ked fuka a je taka zima...

vll
16. feb 2009

Aj my sme mali fajn víkend. Boli sme na oslave. Manželova babka mala 80-ku. Ale teraz si už musím ísť písať diplomovku a tak strašne sa mi nechce ☹

ined
17. feb 2009

vll: drzim palce v pisani diplomovky, nech vsetko dobre odpadne 🙂 takze po skonceni skoly hned zacnete pracovat na babetku? 😉

idem o chvilu varit, len som nakukla, ci niekto nieco napisal, lae vidim, ze sa vsetci stratili...

vll
17. feb 2009

ined: Ďakujem. Áno po skončení školy by sme chceli začať pracovať na bábetku. Po štátnicách ísť na nejakú super dovolenku a odtiaľ by sme sa mohli vrátiť už aj traja. Veď uvidíme ako to dopadne. Ja už som navarila a znova sa idem vrátiť k mojej diplomovke. 😉

ined
19. feb 2009

ahojte, slniecko cez obed pekne svieti a tak sme si do denneho rezimu zaradili obednajsie prechazdky, nech ma clovek trochu viac pohybu 😉

inak som sa objednavala k mojej gyn., sestricka ma hned odbila, ze na preventivnu prehliadku mozem ist az v juni (robi sa vraj iba raz rocne), tak som jej povedala, ze chceme dalsie babetko a ze chcem, nech ma lekarka pozrie, ci som v poriadku, proste som sa nenechala odbit a po prehovarani ma nakoniec objednala na marec... hrooooza, clovek chce ist k lekarke, tak aby klamal, ze mu nieco je...

miskinadamko
autor
19. feb 2009

ahojte, tak u nas to vyzera pravdepodobne tak, ze "posuvame" druhe baby az o rok . ale este to nie je definitivne, tak sem budem aspon obcas chodit, keby nahodou 😅

anittka
21. feb 2009

Miskinadamko a preco ste sa nakoniec tak rozhodli?

kristi8584
5. mar 2009

Ahojte,
je tu niekto...?
už nám to tu dosť stojí... nemá nikto nič nové- žiadne novinky ohladom našich príprav na snažilkovanie...?

flyangel
5. mar 2009

ahojky...kristi vy už sa snažilkujete o mimi?

lucinka4
5. mar 2009

ahojte kocky, mozem sa pridat? mame svadbu v juni a kedze mam este tabletky na mesiac a tyzden tak potom uz nechcem kupovat dalsie balenia a chceme tomu nechat volny priebeh, manzel to be povedal, ze si nechce davat pozor a kedze aj ja mooc tuzim po babatku tak sa tesime a dufame, ze sa podari 🙂

flyangel
6. mar 2009

lucinka4 tak to vam drzim palceky aj my sa chystame od leta sa snazilkovat.. 😉

kristi8584
6. mar 2009

no my mame svadbu hned začiatkom septembra a tiež mi tak nejako par týždňov pred svadbou končia tabletky, tak by sme tomu tiež chceli dať volný priebeh... no snaď sa podarí... ja si to tu tie témi medzi snažilkovaním ani nemožem čítať lebo by som už od teraz stresovala či sa nám to podarí, ked je tu tolko báb s problémami... ech ja som tak trochu stresor- robim si tažku hlavu aj z toho čo nemusim...
ale poviem vám už sa na to velice teším... cez leto by som chcela zajsť aj k dokymu že čo mi povie ... ako postupovať a tak...

lucinka4
8. mar 2009

flyangel - dakujem, som zvedava, ci sa na to podari...snad nebudu problemy lebo ako tu vselico citam tak sa vazne obavam...pocula som, ze ak zena otehotnie do 6 mesiacov od vysadenia HAK tak to zvysuje riziko potratu...mne moj doktor povedal,ze je to blbost ale kamoske to zas doktor odporuca sa chranit..tak neviem.poculi ste o tom?

flyangel
8. mar 2009

noo lucinka podla je to individuálne...každá žena má iný organizmus,ináč sa prispôsobuje na zmeny ako užívanie HAK potom vysadenie hak a nakoniec tehotenstvo.problémy potratov v tomto prípade súvisia s rýchlymi a častými zmenami v organizme a búrením sa hormonov.

flyangel
8. mar 2009

nuž a aj ja dúfam že sa nám to skoro podarí...lebo mnohým ženám robí problém otehotniet a vynosiť bábo...my sa už nechránime ale nechávame tomu volný priebeh.