Začíname snažilkovat od leta 2009. Kto sa pridá?

miskinadamko
28. dec 2008

v druhej polovici roku 2009 planujeme zacat snazilkovat na druhe babatko, tak budem rada ak sa ku mne niekto prida , kto ma podobne plany 😎 , ci uz planujete prve, druhe alebo tretie babatko 🙂

elise
2. jan 2009

miskin adamko malý sa mi narodil v trnave ale bývam pri piešťanoch aj pracujem v piešťanoch 😉

petkaaa
3. jan 2009

Zmatok mam v tych vitaminoch aj ja, ale myslim ze kys. listova sa zacina brat az po otehotneni, nie? Neviem, asi to necham tak, a az ked by sa nemohlo "zadarit" tak potom nasadim vitaminy... 🙂

miskinadamko
autor
3. jan 2009

najlepsi je urcite ten calibrum baby plan alebo ako sa to vola, ja som uzivala ale ay ten co je vhodny ku koncu tehotenstva a po porode mami tusim.urcite ja si myslim ze ked sa to nejako neprehana tak mozete uzivat uy aj teray ten baby plan. petka studujem v trnave 2.rocnik,po bakalarovy pojdem uy ale urcite tie 2rokz externe,teray pri dennom mam individualny studijnz plan ,tak aspon nieco.
elise a ako si bola spokojna s tt porodnicou? isla bz si tam ynova? ja som rodila v to, kvoli tomu ze som chcela ist rodit do vody ale kvoli vzsokemu tlaku mi to nevyslo

miskinadamko
autor
3. jan 2009

nemam prehodenu klavesnicu tak sa ospravedlnujem za tie z nakonci miesto y, dufam ze ste to rozlustili co som chela napisat 😅

elise
3. jan 2009

miskinadamko ja som mala vybavnú doktorku a bola pri mne celý pôrod izby v pohode bola som na 2-ke ale chcela som nadštandard len vtedy bola pôrodnica plná na tej dvojke sme mali aj wc aj sprchu tak sme nemuslei ísť do spoločných 😉 inak strava tak dá sa ale ochotná rodina donesie, je tam aj ladnička a mikrovlnka čaj a rožky k dispozícii aj v noci. poradia pri kojení (výsledok-ja kojím doteraz) v pohode išla by som znovu do tt

rihanna
4. jan 2009

petkaaa: Ne ne, listovka se právě bere už před těhu, akorát nevím, jak dlouho před... 😉

miskinadamko
autor
4. jan 2009

babulky a vy uz uzivate niektora nejake vitamin?, akurat som pozerala tu cinsku tabulku na urcenie pohlavia, a vyzera to tak ze najvacsiu sancu na pocatie dievcatka by som mala az v 26 a potom az v 30 rokoch 😕 ,takze najblize by som mala zacat tak o 4roky 😀 , tak nic sa neda robit budeme mat opat chlapca 😅 .vam to ako vychadza?
elise tak to je super, ja som pocula na tt vacinou negativa ale teraz som milo prekvapena 🙂 , a tvoj MM chce druhe babatko? lebo moj zacal teraz vymyslat, aj ked neviem na co chce cakat ked je pomaly o 20rokov odo mna starsi 🙂

miskinadamko
autor
4. jan 2009

a este sa chcem spytat budete si merat niekto bazalnu teplotu, alebo skusat tie ovulacne testy, alebo nechate vsetko na "prirodu"?

katulienka.
4. jan 2009

ahojte, my sa tiez zacneme snazit v lete, skusali sme aj teraz, ale nevyslo a kvoli skole mozem len tak, aby sa mimi narodilo v lete, kedze nemozem sa prehodit na externe. bola som kvoli tomu smutna, ale hovorim si, ze aspon sa dietatko narodi v roku 2010 a to je pekne, no nie??? 🙂

anajko
4. jan 2009

Ja vitaminy planujem tak tesne pred snazením, podla mna je este skoro, ak si dobre pamatam zo skoly, tak vitaminy sa z tela vyplavuju, netvoria zasoby. Inac ja som si zacala merat bazalnu teplotu, ma to zaujalo, tak chcem odskusat, teraz meriam 2. cyklus a normalne sa z toho vytesujem, ze mi to vychadza tak, ako ma, a do istej miery to vyuzivame aj ako antikoncepciu, vsak keby aj zlyhala, nic sa nedeje 😉

petkaaa
4. jan 2009

No ja zatial vitaminy neuzivam, teda ziadne urcene pre tehulky, alebo pred tehotenstvom. Uz som nad tym ale uvazovala, aj som zhanala nejake info o tom. Mojou prioritou je ale aspon trosku pribrat -mam totiz problem, ze som dost chuda v poslednom case to robi problemy aj mne samej, mam strach co bude ked uz budeme 2 v 1 😀 Tabulku som este nepozerala, ale uz mi viacere kamosky "vestili" a vsetky sa zhodli v tom ze budem mat prveho chlapca. Podla krvi nam vychadza skor chlapec -pretoze mame rovnako staru krv, ak sa do toho rataju aj mesiace, tak priatel ma starsiu...cize chlapec. Aj ked ja som chcela velmi dievcatko...Teraz mi je to uz v podstate jedno, hlavne nech sme zdravi....
Co sa tyka tych testov...zatial nechavam vsetko na "prirodu" a nasu "sikovnost" ... 😀 😉

katulienka.
4. jan 2009

a neviete mi niektora presne popisat, ako sa meria ta teplota? ktore dni a kolko predtym, ako chceme zacat?

anajko
4. jan 2009

Katulienka, tu je to tak strucne popisane http://merenibt.xf.cz/index2.html, ale ak vies anglicky, tak sa zaregistruj na http://www.fertilityfriend.com a daj si ten vyukovy program, na e-mail ti budu posielat postupne lekcie a tam je to paradne vysvetlene a ak si tam budes teploty zanamenavat, bude ti to samo vyhodnocovat

miskinadamko
autor
4. jan 2009

katulienka aj ja chodim denne a tiez na bc nemame externe az na mgr, preto tiez planujeme babatko az na jar -leto 2010.ty chodis kam a kolky rocnik?
inak ja mam taku knizku ako prirodzene otehotniet tak ju skusim pohladat prestudovat to tam, lenze ja mam problem v tom ze nemam presne MS a navyse nemam 28 dnový cyklus ale ovela dlhsi, napr. mesiac predtým ako som otehotnela som nemala 50dni MS 😕 . a tiez som neotehotnela ani v tom obdobi 14-16 dna od zaciatku MS ale ovela neskor, takze som zvedava podla coho si to vypocitam ja, a neviete ako sa robi s tymi ovulacnými testami?

kotenko
4. jan 2009

Ahojte, ak mozem, rada by som sa k vam pridala, babatko planujeme zacat robit asi tak v juni-juli-auguste, teda po svadbe, svadbu planujeme na 20.juna 2009...

miskinadamko
autor
4. jan 2009

anajko prave citam o tych ovulacných testoch idem si vypocitat, dik za stranku,je super 😵 😉

miskinadamko
autor
4. jan 2009

kotenko, ahoj sme velmi radi ze sa k nam pridas 😵

katulienka.
4. jan 2009

miska, ja chodim len prvy rocnik na stavebnu, ale len bakalarske studium trva styri roky. ty si to ako riesila, ,ked si bola v skole, kde si mala miminko. my to chceme urobit tak, ze ja si rozvrh naplanujem na poobedia, lebo nastastie priatel chodi z prace uz okolo obeda. a chcem mat aj opatrovatelku, ked budem mat vela ucenia. ale to je len moja idealna predstava, tak chcem vediet, ako to funguje?

miskinadamko
autor
4. jan 2009

katka, ja mam nastastie individualny studijný plan, ak by si bola tehotna a potom uz aj mala babatko tak ti ho urcite daju, ja som nastupovala do 1rocnika uz v 6mesiaci tak mi ho dali bez problemov. maly sa mi narodil v januari zrovna v skuskovom obdobi 😝 , ale uz ked mal 2tyzdne chodila som na skusky, mamina mi ho zatial strazila, to bolo v pohode lebo bol malicky a vzdy tie cca 3hodinky prespal, potom ten polrok som ani velmi do skoly nechodila skor som chodila na konzlutacne hodiny. a teraz mi chodi uz od oktobra do jasliciek.ale aj tak som bola viacmenej skoro stale doma, lebo prvy mesiac sme sa adaptovali, druhy mesiac si pekne zvykol a treti mesiac bol chory 😖. ale urcite sa to da zvladnut, ja mam vyhodu ze profesori su na mna mily a vychadzaju mi vustrety ked vedia ze mam dieta, aj ked ma teraz caka 11skusok 🙄 .preto druhe babatko planujeme az po bc, od juna 2010 moze prist kedykolvek 😀 ,podla tej tabulky od anajko nam to vychadza na zaciatok jula 😵 😀 😉 🙂

katulienka.
4. jan 2009

ja si to chcem preto tak naplanovat, aby som rodila v juni, potom tie tri mesiace sa budem starat ja, no neviem. jasle som nasla od siestich mesiacov, ale to sa mi zda miminko este male. na druhej strane nechat ho doma s opatrovatelkou by som sa asi bala. individualny mi mozno daju, ale moja skola je dost tazka a bez prednasok by som ju asi nezvladla. no uvidime, ale som rada, ze sa to stihnut da, ked ty planujes uz druhe 🙂

miskinadamko
autor
4. jan 2009

je to narocne,aj z casoveho hladiska aj kopec dalsich,ale da sa to zvladnut a keby sme mali uz 2, tak uz nebudem chodit denne ale externe a to by bolo uz uplne vpohode 😎 😀 . myslim si ze ked planujes babatko tak su najvyhodnejsie tie konzlutacie, vsetko ti tam vysvetli, popytas sa co nevies, teda aspon mne velmi vyhovuju. a jaslicky su podla mna kazdopadne lepsie ako opatrovatelka, ja som mala tiez obavy a teraz si neviem vynachvalit 🙂

rihanna
5. jan 2009

Ahojte !! 🙂

Holky, a proč chcete za každou cenu mimísky, když ještě studujete? Pochopím, když někdo otěhotní během studia, tak jasně, že nebude končit, ale plánovat to úmyslně????????????????? 😨

Klobouk dolů, takhle si komplikovat život...Ještě, kdyby jste studovaly externě, ale při denním?? 😕 No obdivuji vás a ani trochu nechápu 😔 Já bych to nedala 😔

Jo a teplotu měřit nebudu, nic o tom zatím nevím... 😅 Ale nikdy neříkej nikdy... 😉 No a ta čínská tabulka je podle mě blbost. Zkoušela jsem to zpětně udělat sestře a ani v jednom ze dvou "případů" to nevyšlo 😒 Ale jako sranda - dobrý.. 😉

miskinadamko
autor
5. jan 2009

rihanna, mne problem studovat s malym nerobi,ako som pisala mam individualny plan a vsetko si vklude prisposobim tak ako potrebujem. keby som videla ze to niekomu v nasej rodine neprospieva tak by som si urcite studium prerusila a uz vobec by som si neplanovala druhe baboj a neviem,no miesto toho aby som len tak 3 roky stravila na materskej aspon pocas tej doby vystudujem 🙂 , no teda dufam 😅 . a dalsie planujeme az po bakalarovi ked uz budem chodit externe a to uz nebude zataz ziadna.a potom akurat ked dostudujem si mozem najst zamestanie a nebudem z neho uz musiet odchadzat na matersku lebo dnes udrzat si robotu nie je len tak. 😒 .
co sa tyka tej bazalnej teploty, skor by som si vyskusala urobit tie ovulacne testy, aby som aspon videla ako to u mna funfuje.
s tym kalendarom som to myslela viac menej na srandu, lebo urcite nebudem cakat dalsie 4 nebodaj 8rokov 😅 , ale pri prvom mi to vyslo 😎 😀 🙂

anajko
5. jan 2009

Baby, to budete mat super, ak zvaldnete skolu popri materskej. Kebyze mam pocas studia lepsie podmienky (byvanie, skola v mieste bydliska, nejake peniazky, manzela) tak do toho tiez idem. Ked som si po skole hladala pracu, kazdy na mna pozeral ako na buducu mamicku a vobec sa tym netajili - "oni nebudu riskovat, ze im odidem na matersku, ze oni potrebuju stabilneho zamestnanca" a podobne obmeny predoslej vety 😠 tak nechapem, preco ma vobec volali na pohovor, ked mi ani nedali sancu. Ale nakoniec sa nadomnou zlutovali - teda prvu pracu som si nasla este pocas skoly, ale tam bola taka fluktuacia, ze sa nad tym ani nezamyslali, ale ked som hladala nieco lepsie..., no zlata moja sucasna veduca, aj sa mi postazovala, ked som nastupila, ze ona si vybrala mna, lebo si mysli, ze som bola najlepsia, ale ze vsetci do nej hucia, ze si mala vybrat chlapa, ze ja urcite coskoro odidem na matersku. Ale to uz tam bude 2 roky takze nesklamem vsak? 😉

kyticka05
5. jan 2009

Ahojte, aj ja tu budem nová, teraz na konci decembra som vysadila HA a nasadila calibrum baby plan, a tam je písané že je to dobré pri plánovaní tehotenstva a potom aj v prvých 3 mesiacoch tehotenstva. Snažiť sa začneme na začiatku apríla, aby sme dodržali 2-3 mesiace po vysadení HA. 😉 Budeme sa snažiť prvý krát.

miskinadamko
autor
6. jan 2009

anajko musim s tebou suhlasit, pekne si to napisala 😉 , ono je naozaj pri tom studiu dolezite aj to rodinne zazemie, keby som nemala partnera, rodicov, tak asi tazko by som dokazala studovat a vyzit s mojho rodicovskeho prispevku co je cca 5000skpozeraju ako na potencionalnu mamicku ktora im po chvilke odide na matersku 😒 .
kyticka ahoj, sme radi ze si sa pridala, budeme drzat palce aby sa vam to cim skor podarilo 😉 , budes sa aj nejako"pripravovat" alebo nechate vsetko volne?

miskinadamko
autor
6. jan 2009

som to nenapisala cele , ze ako pisala anajko na kazdu mladu babu pozeraju ako na potencionalnmu mamicku a preto je to asi naozaj problem najst si pracu, preto chcem stihnut pocas skoly 2 deti aby ma to aspon z casti obislo taketo predsudky

miskinadamko
autor
6. jan 2009

ale samozrejme nie je to len kvoli praci, pacilo by sa mi mat deticky ktore maju vekovo k sebe blizsie 😀 🙂

lafemme
6. jan 2009

miski: Dobré ránko 🙂
Tak myslím, že je to poměrně jedno, jestli jsi potencionální mamina nebo matka dvou malých dětí..To se zas dívají, že dětičky můžou být často nemocné a tudíž ty budeš s nima místo práce sedět doma 😖 Holt my ženy to máme mnohem složitější, co se týče práce 😒 Nejlepší pro ně by bylo mít čtyřicet, 20 let praxe a dvacetileté děti, které už nejsou ve společné domácnosti 😀

miskinadamko
autor
6. jan 2009

no tak to mas pravdu, ale my s tym asi nic nenarobime 😒 ,najlepsie je asi mat nieco vlastne a byt si sam sebe panom.