Začíname snažilkovat od leta 2009. Kto sa pridá?

miskinadamko
28. dec 2008

v druhej polovici roku 2009 planujeme zacat snazilkovat na druhe babatko, tak budem rada ak sa ku mne niekto prida , kto ma podobne plany 😎 , ci uz planujete prve, druhe alebo tretie babatko 🙂

katulienka.
6. jan 2009

ja chcem mat miminko tiez preto, aby som sa mohla zamestnat. lebo ja by som aj tak nevydrzala tri roky na materskej doma. a aj ked som mlada, podmienky na to mame, a priatel je odomna o dost starsi, tak aj kvoli nemu a hlavne jeho rodicom, aby si este stihli vnucatka uzit. a jaslicky podla mna nie su zle pre deti, aspon si navyknu aj na inych ludi.

kyticka05
6. jan 2009

miskinadamko

no necháme tomu voľný priebeh, zatial. uvidíme ako to pôjde.

ja som zamestnaná na jednom mieste 4 roky a veru už by som potrebovala nejakú zmenu a tú vidím aj v bábetku, ak by sa nám pošťastilo. ale zase aj tak by sa mi ťažko z práce odchádzalo, lebo perspektívu na vrátenie nevidím, po troch rokoch sa všetko zmení, a už ma nikto nevezme spať, ale o tom budem uvažovať až potom.

miskinadamko
autor
6. jan 2009

katulienka aj ja mam o dost starsieho partnera, tak my sa tiez musiem "poponahlat" 😀 , a tiez si neviem predstavit 3roky byt doma len tak 😕 😉
kyticka, to je asi najlepsie nechat to ako to pojde, nam sa tiez nedarilo ked sme chceli, ale vyhodu mas v tom ze aspon budes dostavat uz matersku a nie ten uzasny rodicovsky, ten nie je ani na plienky a mlieko 😠
babulky nas maly ma zajtra rok 😵 , ja ani neviem ako to tak rychlo mohlo ubehnut, ved bol take babatenko malinke a aky velky chlap je uz z neho 😵

ninka23
6. jan 2009

Mám 32 a prvá 9 ročná bola neplánovaná 🙂 Ale o to väčšia radosť. Mala som rizikové tehotenstvo a komplikovaný pôrod a potom mala dcérka silné laryngitídy a astmu , tak sme to brali , že bude jedináčik. ☹
... ale láka nás to skúsiť v lete 2009 ... možno sa podarí braček 😉 Takže už je rozhodnuté... skúsime to ...

katulienka.
7. jan 2009

ninka super, pomaly nas pribuda 🙂

miskinadamko a nemali ste problemy, kedze je starsi, netreba vysetrenie? lebo nam sa teraz nepodarilo, aj ked sme snazili len dva mesiace.. tak ze ci netreba nejake vysetrenie. 🙂

miskinadamko
autor
9. jan 2009

ahojte, tak co, nejako sme sa zasekli 😀 , my sme predvcerom oslavili prvy rocik a vcera som bola na skuske , vsetko dopadlo supeeer 😀 😵
ninka drzim vam palce aby vam "vysiel " zdravucky bracek 😉
katulienka no on nie je zase az taky stary ze by mu museli robit vysetrenia 😀 , ma 40 😉 , a chlapi mozu mat deti aj v 8Otke 😝 , skor sa taketo vysetrenia robia ked je zena najma prvorodicka starsia, a inak aninam sa nedarilo ked sme sa snazili

kristi8584
9. jan 2009

Ahojte kočky,

môžem sa k vám pridať? my s drahým tiež plánujeme začať tak v lete, respektíve po svadbe...
som v tom absolútny laik, tak len uvítam ak sa na mna nalepia nejake tie skúsené rady...

chcem sa spýtať, ako je to s HAK, užívam ju kvôli nepravidelnému cyklu, kedy by sa mala vysadiť? počula som aj taký názor že po hak sa ľahšie otehotnie, a že Dok. ju niekedy aj preto predpisujú tak neviem čo robiť...

miskinadamko
autor
10. jan 2009

Ahoj Kristi, sme radi ze sa pridavas,s tym ti ja neporadim lebo ja som velmi dlho uz nic nebrala,ja som brala asi len rok aj to ked som mala18rokov, odvtedz nic, ale ja si myslim ze aspon take 3mesiace pred

lalu
11. jan 2009

Ahojte kocky, ja sa k Vam pridavam. Tiez chceme skusit v lete - prve 🙂

kristi8584
11. jan 2009

Ahojte,

jaj no ak s tou hak má niekto skúsenosť, tak budem rada ak sa niečo dozviem, viete ja sa toho bojím, že ked som predtým mala problém s c&klom, tak že ked hak vysadím bude to to isté a to by mohol byť problém zarobiť takého malého drobca pri nepravidelnom cykle...

anajko
12. jan 2009

Vitajte, nove baby!
kristi8584, no ja uz som pre istotu vysadila. Tiez som pocula, ze hned po vysadeni je najvacsia sanca a hlavne na dvojicky, ktore by som chcela..., ale je tu aj riziko, ze po vysadeni cyklus nenabehne, alebo je vraj vacsia pravdepodobnost potratu a riziko neziaducich ucinkov na dieta, ktore sice este neboli potvrdene, ale ani vyvratene... Nechcem strasit, vela bab otehotnelo hned povysadeni a maju zdrave deti, ale ja som sa rozhodla neriskovat a vysadila som

kristi8584
12. jan 2009

ahojky,
no lenže ja sa prave toho bojím, že s tým mojím nepravidelným cyklom to asi daleko nedotiahnem...
ja ešte jeden problemiček mam- som alergička, a beriem antialergika a tie sa nesmú uživať počas tehotenstva, to sa budem musieť spýtať že čo s tým... ked ich nebudem brať tak zas budem chorá- kašel nos a tak... ej to sú problémy...inak baby čitala som tu nejake forum o hak a jeho vplyve na tehotenstvo, respektíve kedy hotreba vysadiť a názory sa rôznili... no nikto striktne nepovedal že treba vtedy a v tedy... tak som zvedava...budem asi musieť zajsť za dokym volakedy...

govinda
12. jan 2009

kristi, mne lekár akurát minulý týždeň povedal, že si nemám dávať pauzu. Mám tiež katastrofálne cykly, nepravidelné a dlhé a lekár mi práve preto dal opať HAK a teraz som vysadila, tak čakám na mrchu teraz a po mrche hneď mám ísť do snažilkovania, lebo budú naštartované vaječníky 😉

kristi8584
13. jan 2009

Ahojky,

govinda, no tak to si ma potešila, lebo takto si my vyriešila moju otázku, kedže to maš potvrdené aj od lekara, nemusím sa dalej stresovať, že čo je správne a čo nie...teraz ešte musim vyriešiť ten problem s alergiou...a potom sa už len tešiť na snažilkovanie...

miskinadamko
autor
13. jan 2009

ahojte, som tu len na skok, lebo mam skuskove obdobie tak mk vobec nestiham 😒 ,co sa tyka cyklu aj ja som mala velmi nepravidelny, napr. mesiac predtým ako som otehotnela som nemala50dni,potom som dostala ms a potom na nejaký 16-17 den som otehotnela 😵 🙂

topa
14. jan 2009

Asi tu nepatrím bo my by sme chceli bábo až v roku 2012,ale apoň si s vami pokecám.

kristi8584
14. jan 2009

ahojte, jaj baby trošku ste ma ukludnili, lebo ja sa najviac toho obávam, že tie cykly som mala dosť nepravidelné a že to bude problém.. ale zatial nestresujem... práveže sa teším na výrobu toho drobčeka... xixi

ahoj topa kludne pokecame...

miskinadamko
autor
14. jan 2009

topa, kludne, ja teraz ako mam to skuskove obdobie, normalne zacinam uvzovat ze to odlozime az o rok neskor, lebo mam stresy zoskusok, a neviem si predstavit ze by som bola tehotna a isla obhajovat bakalarku a cely ten stres okolo uz asi aj v tretom trimestri aky vplyv by to malo na babatko ☹ ,som si cely cas myslela ze by sa to cele dalo zvladnut, ale teraz neviem 😒
kristi neboj, urcite sa vam to podari 😉

kristi8584
14. jan 2009

miskinadamko, no uplne ťa chápem aviem čo je to stres mam za sebou 4 štátnice a viac by som asi nechcela aj ked samotné neboli také stresujúce ako to obdobie prípravy na ne... ech

lucka33
15. jan 2009

ahojte dievčatá 😉 Mohla by som sa k vám pridať? Práve som prekonala mimomaternicové tehu, takže 6 mesiacov máme pauzu od snaženia, vychádza to na leto, kedy by sme mohli začať. Tak sa akurát hodím do tejto témy, ak ma prijmete medzi seba 😉

petkaaa
16. jan 2009

ahojte baby, trochu som sa odmlčala. Ale skolila ma choroba, poviem Vám, že takto chora som bola naposledy hadam pred 5 rokmi....uff, ale uz mi je lepsie, aj ked mi doktorka predlzila PN, tak stale oddychujem doma... 😀

miskinadamko, aj ja mam skuskove, tak viem o com pises..zrovna zajtra ma caka dost neprijemna skuska....a nejako si to nemozem natlct do hlavy...
tak drzim palce, aby Ti to rychlo ubehlo....

lucka33, jasne ze sa mozes pridat...cim viac tym lepsie.. 😉 🙂

lucka33
16. jan 2009

ahoj petkaaa 🙂 díky 😉

katulienka.
16. jan 2009

baby ja mam tiez skuskove, je to hroza, v utorok ma caka geodezia, tak tu ratam ako blbec 🙂

este mam tri skusky pred sebou, potom dva tyzdne volna, tak sa tesim, ze si oddychnem konecne 🙂

kristi8584
16. jan 2009

baby a všetky čo máte skúšky- držím päste aby ste už mali po tom a pocit kludu... ech obdobie skúšok je tažke no isto to zvládnete...

kaprik
16. jan 2009

Ahojte!

Rada by som sa k Vám občas pridala na pokec. Tak ozajstne sa začneme snažiť o bábo v júli - auguste.

miskinadamko
autor
17. jan 2009

ahojte, tak my sa hlasime y nemocnice,maly vracal odmietal akekolvek tekutiny tak sme museli ist lezat, u nas v pn je preplnene detske oddelenie tak sme v trnave, paradox ale je ze nasu nemocnicu mame asi 200metrov od domu ale museli sme ist 35km,maly ma infuziu u v hlavicke je to hrozzne ale len nech mu to pomoze

petkaaa
19. jan 2009

miskinadamko zelam skore uzdravenie...dufam, ze len nejaky virus

v pn je vraj nemocnica plna uz druhy tyzden, aj kamaratku s malou poslali inam...

drzim palce

kristi8584
19. jan 2009

miskinadamko- prajem skoré uzdravenie, aby ste boli čim skôr doma...

kaprík vítam ťa tu... aj my s drahým tak plánujeme, totižto svadba bude 5.septembra,tak aby to bolo tak akurát....

katulienka.
21. jan 2009

miskinadamko, ako ste na tom, napis nam..

kaprik
22. jan 2009

Dakujem za privitanie kristi.....

My sme sa brali v auguste 2006 a myslim si, ze uz prisla ta vhodna chvila na to aby som sa stala matkou. Len dufam, ze to bude coskore a ze to neolutujem ze som to tak dlho odkladala.