Začíname snažilkovat od leta 2009. Kto sa pridá?

miskinadamko
28. dec 2008

v druhej polovici roku 2009 planujeme zacat snazilkovat na druhe babatko, tak budem rada ak sa ku mne niekto prida , kto ma podobne plany 😎 , ci uz planujete prve, druhe alebo tretie babatko 🙂

kristi8584
4. máj 2009

ved ved, aj ja už nad tým začínam uvažovať, a drahému naordinujem e vitamín, normálne sa na to teším, keď si ich pojdem kupiť... kamarátke lekár odporučil ich brať tak 3 mesiace dopredu... no niektorý doky povie že je to zbytočné a niektorý že je to fajn... tak potom aby si človek vybral...

pimpulienka
4. máj 2009

ahojte. my sa začíname naplno snažiť koncom mája, nie je to síce leto, ale už sa to k nemu blíži 🙂 13. apríla som vysadila hak, už 3 mesiac beriem Centrum Maternu a kyselinu listovovú, cvičím už veľmi dlho, takže v kondičke som 🙂 manžela prehováram, že či by sme už aj teraz neskúsili, ale predsa len počkáme na prvú prirodzenú menštruáciu, ako mi nabehne celý cyklus, lebo je to čerstvé

petka55555
4. máj 2009

ahojte, aj my by sme chceli zacat tak v juni alebo v juli, lebo by som strasne chcela jarné babtko. mam iba kyselinu listovu, to zatial hadam stací 😉

albi26
4. máj 2009

kristi a ake vitaminky chces brat. Caliburum? No, hovori sa, ze tie 3 mesiace vopred zacat je idealne, nech sa telo pripravuje pomalicky. Jeej, ahoj pimpulienka, vitaj medzi nami 🙂 No, ved koncom maja, to uz je skoro leto 🙂 Chcem sa spytat na tu kyselinu listovu, uz som o tom citala v nejakom fore, to je v tabletkovej forme? A predavaju to volne v lekarni?
Noo, asi je dobre pockat aspon na ten prvy cyklus. I ked, lekari tvrdia, ze to je v pohodicke, ze netreba cakat, a ze dokonca je hned po vysadeni vyssia pravdepodobnost otehotnenia, ale ja osobne by som sa asi trosku bala (to je len moj nazor).

pimpulienka
4. máj 2009

ahoj albi, ďakujem za milé privítanie 🙂
áno kyselina listová je v tabletkovej forme, voľne ju kúpiš. v centrum materna jej je 400 mikrogramov a plus beriem ešte ďalších 400 čisto kyselinu listovú, čiže moja denná dávka je 800, sú aj 1000 mikrog. lebo denná dávka snažiacej sa, tehotnej žienky má byť o veľa vyššia ako bežná
ja by som aj normálne už išla, lebo prerušujeme, ale manžel normálne, že nie, on chce ten prirodzený nábeh 🙂 ja viem, že má pravdu, ale som nedočkaváááá

albi26
4. máj 2009

vitaj peka55555 🙂 To je super, ze sa rozrastame, len tak dalej 😀 Tak skocim kupit asi aj ja tu kyselinu listovu.

albi26
4. máj 2009

sorry-
petka5555 😉

kristi8584
4. máj 2009

ahojte, jej ako sa nám to dnes pekne rozbehlo... ja sa tiež pridávam, najradšej by som už hned začala... baby a vraj je dobrý aj e vitamín a ten by mal brat aj budúci otecko, že je to dobre na tie ich male potvorky 🙂
ja ešte v tých vitamínoch nemam celkom jasno- centrum materna je niečo ine ako baby plan? či to je to iste?

albi26
4. máj 2009

Ja som pocula aj o takych vitaminkoch ze Elevit (vraj to je velmi dobre) tak som rozmyslala nad nimy. A hovorite, ze aj e-cko, to som nevedela, tak budem musiet teda aj muzickovi naordinovat pravidelne davky na potvorky 😀

kristi8584
4. máj 2009

hej a to su ake? to som ešte ani nepočula?a je v nich nejaký rozdiel?

albi26
4. máj 2009

no, jedna kolegyna ich brala, najprv brala Calibrum, a potom jej nejaky znamy poradili tento Elevit. Vraj to je dobre, ze to nejaky lekar vyvinul na neviem akej baze, a chodila to kupovat do Madarska, ale vraj sa to da kupit uz aj u nas. Je to urcite na takej baze ako Calibrum, ale vraj to obsahuje viac zloziek a je to lepsie, tak neviem.

pimpulienka
4. máj 2009

calibrum materna obsahuje oveľa lepšie zloženie ako babyplan, je tam toho o aj hodne viac, aj vitamín e 🙂

pimpulienka
4. máj 2009

albi tú si určite kúp, je veľmi podstatná, zamedzuje potratom, vrodeným chybám, deformáciám, i predčasnému pôrodu

kristi8584
4. máj 2009

ehm...no musim urobiť prieskum teda...alebo to skusim hodoť do guglu čo to vypluje...

supi
6. máj 2009

Ahojte, tak uz mam konecne po antibiotickej liecbe, aj po mykoze, stale cakam na vysledky z chlamidii.
Uz by sme sa chceli zacat snazit ale cakam na prvu normalnu mrchu a ona stale nechodi.Po akej dlhej dobe treba ist na vyvolavacku? Som teraz prvy cyklus bez Hak, takze meskanie je normalne, ale ako dlho?

kristi8584
6. máj 2009

supi ahoj,
no to niekedy trvá kym pride normal mrcha,ale mohla by tak do 2 týždňov...
ja som zvedava kedy sa dostavi u mna, bo moje kramy pred hak boli no ako sa im zachcelo... ja som išla na vyvolávačku ked mi meškali tak 2 týždne a doky ma poslal domov, vraj si mam dať liter červeného a horucu vaňu... prístup teda super, jeho rada nezabrala a tak som ho radšej vymenila za iného- lepšieho...

supi
7. máj 2009

Ahoj kristi, aj ja budem od juna menit dr. kvoli pristup. Dostala som mrchu, jupíííí 😵. Som zacala pit alchemilku tak to asi preto. A ake vitaminy nakoniec beris? Ja mam z toho celkom mysmas. Kupila som listovku a B12. Ale zvazujem to calibrum, ale tisicku davat za to sa mi nechce, myslis ze je to naozaj take dobre alebo to je len reklamny tah?

madeline
7. máj 2009

supi - tak to mas stastie, ja som teraz druhy cyklus bez HAK a nic, prvy som bola na vyvolavacku po 14 dnoch, lebo sa to uz nedalo vydrzat a tento druhy mi to "meska" zatial len 5 dni, ale na ms to nevyzera (ziadne PMS priznaky), takze cakam 😒

izmailka
7. máj 2009

ahoj holky 🙂 som tu prvykrat..dufam,ze nie posledny 😉 ..tiez uz patrim medzi snazilky,i ked neviem ci dlhodobe,ci ake..no mam pocit,ze to trva vecnost🙂akurat som absolvovala opatovne krvne testy na 3DC,kedze nejaky vysledok bol mierne zvyseny..doktor predpoklada,ze to bolo mozno tym,ze mi predtym krv brali na 2DC..buduci tyzden ma byt vysledok a povedal,ze ak bude vysledok ok,tak sa rozhodneme akou cestou sa uberat..ci rovno inseminacia alebo laparoskopia...citala som tu uz mnozstvo prispevkov,ale vsetko sa to tu precitat fakt neda🙂tak prosim o radu,ak sa to da tak nazvat..coho sa vyvarovat,co uprednostnit, co nezanedbat a hlavne na co vsetko sa u doktora pytat..viem..100 ludi,100 nazorov..no ja budem mat v lete 32r. a aby som nezabudla,mam cukrovku,som na inzuline uz 2 roky..doktor povedal,ze to ale nesuvisi s tym,ze som este neotehotnela..manzel ma spermiogram ok..

kristi8584
7. máj 2009

Ahojky,
takže k tým vitamínkom- podla toho čo som gúglila mi vychádza že teraz treba ten baby plan, listovku a ečko, a počas prvých 3 mesiacov tehotenstva odporúčajú to materna a elevit... a magnezium...tak som to z tých popisov vylúštila...

albi26
8. máj 2009

kocky cauteee. Aj ja som menila dokyho, tiez kvoli pristupu teraz nedavno. 🙂 supi, inac ta alchemilka na mrchu je fakt dobra vec. Ja ked ju pijem pravidlne tyzden az dva pred mrchou, tak dostanem nacas, ked ju nepijem, tak mrcha v nedohladne. Je to hrozne, ze kolko z nas ma s tou nepravidelnostou problem. Kristii, si to riadne pregúglila ako pozeram. Dobraaa 😀

lindda
9. máj 2009

ahojte snz 🙂 tak a nam to blíži co ?? ako sa pripravujete ja zatial iba psychicky lebo ja uz jedneho domam mam a mame prave vzdorove obdobie cista katastrofa 😅

lindda
10. máj 2009

leto na za chvilku a vy nic nepisete ☹ 😕

kaprik
10. máj 2009

Ahojte!

Tak ja som bola nedavno na prevedntiv nej prehliadke. Vyzera to tak, ze vsetko je OK. Vitaminiky beriem od aprila - zatial len baby plan, tak neviem ci i este k tomu mam dokupit aj tu kyselinu listovu. No a antikoncepciu uz neberiem davnejsie, takze nam v tom nic nebrani. Priznam sa, ale este som sa nevedela donutit k rannemu meraniu BT i ked teplomer uz mam neaky ten tyzden pri posteli. Na zaciatku tomu chcdm nechat taky volnejsi priebeh tak do toho leta, ale ak by sa pritrafilo tak by som bola len rada.

kristi8584
10. máj 2009

Ahojky,
no aj ja už mam kopu vecí poštudovaných, aj tu bt, v tom mam sice ešte trochu guláš... ale zatial neriešim, lebo sme si s drahým povedali, že si to najskor musime poriadne užiť- to vyrábanie mimiska a až ked sa nejako náhodou nebude dariť ( dufam že sa bude🙂) tak potom by som začala stým meraním bt... asi tak si myslim...
no aj ja sa už chystám si zadovážiť tie vitamínky...

kaprik
10. máj 2009

No ved práve aj my sme povedali ze najprv skúsime tak prirodzene a ak sa to teda nebude darit, tak potom sa budeme skor zameriavat na tie zalezitosti okolo toho.
Ja mam MS v podstate celkom pravidelnu a poslednych par mesiacov sme nemali ziadnu ochranu (len som sa spoliehala na neplodne dni), tak teraz sa budeme viac na tie plodne. Tu BT somm aj ja uz studovala, ńiektore clanky su celkom zrozumitelny. Chcela som si ju merat od maja (koli statistikam, aby som bola pripravena) ale neviem sa donutit. Jednoducho tych 5 minut rano radsej lezim a spim.

supi
10. máj 2009

Ahojte, ani ja nebudem merat BT, zatial to nechame na nahodu. Dnes mi svokor povedal ze musim najskor dostudovat a az potom deti, 😠 jak ma nastval...jaaaj keby ten vedel ze sa o baby uz budeme snazit haha...
O dva tyzdne mam statnice a som total v strese, tak to tento cyklus z toho asi vela nebude, no uvidime.

lindda
11. máj 2009

supi ahoj co studujes ?? v BA?
ja som v takom strese z maleho ma obdobie vzdoru som na maslu 😀 😀

supi
11. máj 2009

ahoj lindda,studujem socialnu pracu na uk. Obdobie vzdoru, o tom som sa ucila na vyvinovej psychologii 😀 😀
takze ti prajem pevne nervy a co najskor at to prejde 🙂

sophie1981
11. máj 2009

caute....september sa este rata za leto???...ak ano, velmi rada sa pridam..... 😉