Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

dijefcatko
26. feb 2010

ja neodidem, ani ked otehu, mna sa tak lahko nezbavite! 😀 presne toto mi inak mm povedal pred 8 a pol rokmi, ked sme boli mesiac spolu a prvykrat mi povedal lubim ta! "Uz sa ma nezbavis" a fakt som sa ho nezbavila! 😀

dijefcatko
26. feb 2010

jeeej, teraz som si vsimla, ze som zle grafik vlozila. Myslite, ze mi vyznaci ovu? 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/2aed75

jika80
26. feb 2010

no to znie tak pekne romanticky 😉
ja ked som mojho mm spoznala, tak som bola najopitejsia v mojom zivote a prva veta, ktora zo mna vypadla bola - vies, ze ma skorica afrodiziakalne ucinky? - 😀 😀 😀 (pila som tequillu so skoricou) sa cudujem, ze nezdrhol 😀

edita84
26. feb 2010

dijef to je pekné
jika tak sme na tom rovnako aj a som bola opitá jak cecek a prvá otázka naňho bola že čo je dvoležitejšie veľkosť penisu alebo kvalita sexu a on ma potom naháňal až domov 😀

lucy_lu
26. feb 2010

edit, ked budes na rizikovom, nebudes mat vobec ziadne vychadzky. viem to na 100% lebo som to riesila s dakinou asinpred tyzdnom. je to ako domace vezenie.🙂

dijef, ty co splietas ze ak to nevyjde?! vec ty si nadej tohto mesiaca .🙂

jika, ja ked som svojho prvy krat pobozkala, tiez som nebola najtriezvejsia. 🙂 inak,my sme taky pripad ze pozname sa roky a boli sme kamarati, ale spolu ako par, sme ani nie rok.. 🙂

edita84
26. feb 2010

čo? nebudem mať vychádzky? a ako budem nosiť Beju do škôlky 🙄 no niečo budem museť potom vymyslieť s gyn lebo do roboty sa tehotná nechcem vrátiť 😖

jika80
26. feb 2010

ach jaj baby, no budeme to mat zaujimave, ked sa budu deticky pytat, ze ako sa rodicia zoznamili 😀
ja uz padam k dr., potom podavam hlasenie, ze co a ako

dijefcatko
26. feb 2010

Lucy, takze teraz budem detailne sledovana? 😀 kazda z nas je nadej kazdy mesiac, ale fakt akosi tento beriem v pohode, nejak sa nenadejam, ani na to casto nemyslim, tak mozno to zaberie 🙂 ale od ovu citim vajecnik a vcera podbrusko bolelo, tak neviem.. uvidime 😉

edita84
26. feb 2010

ok čakáme 😉

edita84
26. feb 2010

inak dievčatá neviete náhodou ked sa preinštaluje nový windows tak sa moje heská na nete zmažú ?

dijefcatko
26. feb 2010

edit, nie som si ista, ale podla mna nie, lebo tie idu podla IP adresy, opytam sa mm

edita84
26. feb 2010

ok diki 🙂

rosannar
26. feb 2010

ahojteeee....
edit..no my ked sme preistalovali pc tak sa nám vždy zmazali heslá 😉

lucy_lu
26. feb 2010

dijef, veru tak, budes pod drobnohladom pozvysok mesiaca. 🙂 ja to mam presne naopak ako ty. tento cyklus stresujem uz od ovulky, nevedela som sa dovkat testovania, ale nic z toho.. no co uz, snad buduci mesiac.. :(

edit, ved urcite sa to da tak, ze budes pn a ked pojdes s malou do skolky a nahodou by ti prisla socialka, pojdes k dokyne a napise ti ze si bola na kontrole.

inak baby, vy si platite nejake to pripoistenie, aby vam vysla ta maximalna materska?

edita84
26. feb 2010

lucy ja si neplatím lebo by to náš rozpočet nezvládol 😢 ale druhé dieťa by zvládol 😀

lucy_lu
26. feb 2010

edit..🙂 ja tiez neplatim ale asi zacnem. rada by som mala tu maximalnu matersku a vychadza mi to tusim nejakych 17€. Tak to by som este sna zvladla.

edita84
26. feb 2010

lucy ale ked pracuješ pred pôrodom asi tak rok tak dostaneš tak či tak

dijefcatko
26. feb 2010

edit, tak hesla nezostanu 😒
tu max. matersku som si prejednala s mojim financnym poradcom aj socialkou a zistila som toto: ak si priplacas DNP, zvysi ti to matersku na tych sest mesiacov, potom rodicovsky je pre vsetkych rovnaky. pozor vsak na to, ze ty budes platit min. devät mesiacov a moze sa ti stat, ze zaplatis viac ako sa ti vrati v zvysenej materskej. a zober si, ze musis doplatit to poistenie za cely rok, takze ak neotehotnies do troch mesiacov a budes musiet zacat platit dalsi rok a zaplatit ho cely. takze za dva zaplatene roky das viac ako sa ti vrati za pol roka vo zvysenej materskej...

edita84
26. feb 2010

jáj tak si ich musím napísať 😒

dijefcatko
26. feb 2010

a kdeze ste zmizli?

edita84
26. feb 2010

ja som tu len som akurát opisovala heslá a mená ktoré používam 😅

lucy_lu
26. feb 2010

dijef, je to presne ako hovoris. ja rozmyslam ze to spravim inak lebo ja sa do tejto prace nebudem chcietaj tak po materskej vratit..
znama si to vymyslela asi tak, ze ked otehu,dala vypoved a hned od dalsieho dna sa zamestnala u svokra. Dal jej plat 1100€, odrobila si tyzden akoze, za ktory svokor zaplatil odvody /v resp. ona to zaplatila/ a isla az do porodu na PN. Socialka za nu platila odvody, ona dostavala nemocensku celych 9 mes., co bola pekna suma - cca 50% platu mesacne a este jej aj vysla ta max materska.. Dobre, nie? 🙂

katkamarek
26. feb 2010

caute baby, aj ja som tu, uz od gynekologa 😀

lucy_lu
26. feb 2010

ahoj kati, tak co, nejake dobre spravy?

katkamarek
26. feb 2010

Takze PCO podla UTZ nepotvrdene 😀 Ovu podla vsetkeho bola, videl na lavom vajecniku podla neho zlte teliesko a este tekutinu asi vo vajcovode, a z toho mam vraj aj stale bolesti v podbrusku. Od dalsieho cyklu idem na folikulometriu, sam mi ju navrhol, ani som si ju nestihla vypytat 😅 . MM dal odporucenku na spg a este bol zlaty a hovori, ze musime trochu zaklamat pre poistovnu, ze uz sa snazime rok 😅 . Takze od dalsieho cyklu folikulometria od 9 DC a potom podla vyvoja dokedy bude treba. Povedal ze vsetko vyzera pekne, aj maternica, ze je zmenena po ovu, tak dufam, ze to bude ok. No a som mu vravela, ze si meriam aj teplotu, ze mam aj grafy, tak si ich vypytal, ale len tak kukol, asi chcel byt zdvorily iba, ale nevadi, zvysok je ok 😉

edita84
26. feb 2010

lucy to je šikovná tá tvoja kamoška 😉

katkamarek
26. feb 2010

Lucy, ja to urobim tak isto ako tvoja kamoska 😉

edita84
26. feb 2010

katka super správy.
ale ako rozmýšľam aj ja by som mohla nastúpiť do roboty a potom by ma dr. vypísal na rizikové 😎

lucy_lu
26. feb 2010

Baby, ja to spravim tak isto. Ved som jej to sama poradila a fungovalo to. A zo socialky ju za tych 9 nesiacov nikto neprisiel skontrolovat. Mam zistene, ze 95% kontrol zo socialky chodi na ziadost zamestnavatela, zvysok z vlastnej iniciativy. doky mi hovorila ze rizikove tehu vacsinou nechodia kontrolovat. Je to ta najlepsia vaianta.

edita84
26. feb 2010

no veru takže riešenie je tu 😉