Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

edita84
26. feb 2010

už len nájsť rýchly a zaručene ľahký spôsob na otehotnenie a bude to ok 😀

lucy_lu
26. feb 2010

edit a tebe sa to oplati? ty ked budes rovno doma, bez toho aby si isla do roboty, tak nedostanes matersku?

edita84
26. feb 2010

luca ked dobre viem tak zvýšenú nedostanem ale ešte sa potom budem musieť popýtať na úradoch ale to budem riešiť až ked bude drobček v brušku.

dijefcatko
26. feb 2010

baby a to sa nebojite nizkeho prijmu, ked budete cele tehu PN? ja by som to sice tiez chcela, ale to si asi nebudem moct dovolit zostat doma... ☹

edita84
26. feb 2010

dijef ja som zvyknutá ved teraz dostávam len 180 € a to už aj s rodinnými prídavkami 😝

dijefcatko
26. feb 2010

ja sa toho bojim, lebo mame hypo a s mesacnymi nakladmi je to presne draheho plat, cize by sme zili iba z mojej PNky. Sice ja by som mohla aj doma pracovat, tak uvidime, urcite urobim to, co bude v mojom pripade najlepsie, posluchnem dokyho a budem robit vsetko pre babo 🙂

lucy_lu
26. feb 2010

dijef, ja keby to tak spravim, dostanem cca 500€ mesacne. To zase nie je uplne najhorsie,nie? byt splacat nemusime, moj chlap pracuje, takze mna to az tak netlaci. okrem toho, by to nebolo zase ovela menej, tako teraz zarabam.
myslim ze to zavisi aj od toho, kolko clovek zaraba. keby zarobim tisic e a viac, tak by som nevymyslala, ale takto sa mi to oplati lepsie.

edita84
26. feb 2010

tak hypo. máme aj my ale my sme si to nastavili tak aby sme to zvládali z materskej hypo.platíme 81 € takže to sa dá museli by sme sa ešte troška uskromniť ale pre babatko urobíme všetko 😉

dijefcatko
26. feb 2010

Lucy, mne to vychadza velmi podobne, dostala by som nieco vyse 500 eur, ale len na tych sest mesiacov. Ak by som otehotnela hned, tak sa to oplati, ale ak neotehotniem hned, ale trebars o pol roka, uz by som stracala, takze je to do istej miery risk, ktory bud vyjde alebo nie 🙂

lucy_lu
26. feb 2010

inak dijef, ty si z bb? kde tam byvate? ja som tam prezila krasnych 5 rokov pocas VS.

dijefcatko
26. feb 2010

lucy, ano, BB je moje mesto 🙂 ostala som tu po VS, som tu uz 9 rokov. Byvame v Starej Sasovej, poznas?

lucy_lu
26. feb 2010

dijef,lenze keby to spravim tak ako som pisala vyssie, tak by som dostavala pn-ku cca 500e, pocas celeho tehotenstva a potom matersku zhruba rovnaku este 6 mesiacov. vies kedze teraz zarabam v cistom nejakych 600e, tak by sa mi viac oplatilo byt pocas tehotenstva doma, dostavat pn-ku a tiez mozem popri tom robit z domu..

lucy_lu
26. feb 2010

dijef, jasne ze poznam. ja som zila v sasovej tiez, uplne na konci ako je billa. boze,neskuticne ze si nepamatam jak sa volala ta ulica. 🙂

dijefcatko
26. feb 2010

ale to poistenie musis platit minimalne 270 dni a az potom ti zvysia matersku, to je problem... ak tych 270 dni nestihnes, tak dostanes PN iba z doterajsieho platu, teda urcite nie 500 eur... si na tom ako ja, tiez mam plat asi 650 eur v cistom a teda toto mam prejednane so socialkou, lebo som to velmi tiez chcela, ale rozhodla som sa, ze sa mi to neoplati.

jika80
26. feb 2010

caute babky
tak a uz som spät od dr., vysledky samozrejme este neboli, ale zavolaju mi, hned ako pridu
ale inak som ok, maternica sa zregenerovala, cyklus je nabehnuty, coskoro by mala byt ovu, takze fungujem 😀 hrozne sa z toho tesim 😀 😀 😀

edita84
26. feb 2010

jika to sú super správičky tak onedlho môžte znova snažilkovať 🙂

jika80
26. feb 2010

edit - dakujeeeeem
no v podstate by sa uz dalo hned po ms zacat so snazilkovanim, ale chcem si dat spravit este nejake vysetrenie a tak priblizne v maji mozeme zacat 😀

dijefcatko
26. feb 2010

jikus, takze hned mozes snazilkovat? to by bola bomba sprava! 🙂

cukruska1920
26. feb 2010

Ahojte... co porabate? tesite sa na vikend?

jika80
26. feb 2010

dijefcatko - no lekarka povedala, ze v podstate hej, ale ze ona mi odporuca pockat tie dva cykly a tie dva mesiace ma uz naozaj nezabiju, tak pockame
a aj so skolou mi to tak lepsie vychadza, ked dame teraz troska pauzu, takze tak

lucy_lu
26. feb 2010

jika, super spravy! 🙂

dijef, pozri, ja to poistenie platit nebudem. skoncim v tejto praci, zamestnam sa u mm - ten mi da plat cca 1100€ a pojdem hned na Pn. Pn-ku mi vyrataju z platu - teda asi 50% z platu to bude. Potom pojdem na matersku a tu ti tie vyratavaju z platu - cize dostanem tu maximalnu. nuc ma to nestoji, nemusim platit to pripoistenie a riskovat ci stihnem otehu aby sa mi to oplatilo. chapes? 🙂 jedine co k tomuto treba mat, je niekto /znamy/ kto ta papierovo zamestna.

jika80
26. feb 2010

cukrus - ja sa moooc tesim na vikend, bo si mozem po hrooooozne dlhej dobe dat horuci kupel 😀

dijefcatko
26. feb 2010

lucy, no do tychto tahov sa uz nevyznam, urcite by som sa na to radsej najprv opytala v socialke. ale ak ta MM zamestna, urobi to iba papierovo alebo skutocne? lebo ak budes jeho zamestnankynou, tak za teba musi platit odvody predsa...
a ta ulica: Starohorska? ta je pri Bille. Nechodila si ty nahodou na Filologicku? Alebo Pedagogicku?

lucy_lu
26. feb 2010

dijef, on ma zamestna naozaj. len ja poje hned na pn a on zaplati odvody len za tych par dni kym pojdem na pn. otom plati myslim uz socialka.
ta ulica sa volala starohorska,bingo! 🙂 a chodilasom na pravo. rok som byvala na tajovskho, tam bola tusim aj pedagogicka fak.,nie? ty si chodila kam?

dijefcatko
26. feb 2010

ja na filologickú a aj som tam zostala. cela sasova bola vzdy plna studentov, napr. pri Bille byvali aj moje spoluziacky. na tajovskeho je humanitka, pedagogicka v sasovej. 🙂

dijefcatko
26. feb 2010

kam ste sa zasa stratili?

dijefcatko
26. feb 2010

no baby, to mam zasa nabehnut na svoj monolog? 🙂

vejinka
26. feb 2010

caute baby ja nic nove brucho boli ako slak..zle mi ako psovi a maly nexce spat..tato uz chyta nervy 😀

edita84
26. feb 2010

ahoj kočky pekný večer 🙂

rosannar
26. feb 2010

ahojteeeee.....jeeeeemine, konečne piatok....to nie je možné...ja som sa ho dočkala 😀...dneska som velmi ani čas nemala sem chodiť, tak v stručnosti by som chcela vedieť, čo je nového 😀